Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcu trafikte artist,bayide zengin,serviste yolunacak kaz değildir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    Motora ilgim başladığından bu yana ki bu süre cok eski değildir, her yerde bu konu hakkındaki düşüncelerimi söyler oldum. rahatsız oldugum bazı noktaları vurgulamak ıstıyorum. ılk olarak bayilerden baslayayım,bazı bayileri dışarda bırakırsak,bir cok bayii motor sevdalılarını zengin sanıyor.değiliz! bir cogumuz ne sartlarda bırıktırdıgımız paralarla alıyoruz, kımımız uzun vadelerle kredı cekıp alıyor. o kadar borca harca gırıyoruz ve dogal olarak da butun alısverıslerımızde oldugu gıbı motor alırkende en ıyısını en uygun fıyata almaya calısıyoruz. ancak bir cok motor satıcısı bu adam motor alıyorsa nasıl olsa maddi durumu iyidir diye indirim yapmaya cok yanasmıyor ya da verdıgı son fıyattan bır kurus bıle asagı ınmeye nıyetlenmıyor.
    ıkıncı olarak yetkılı servıslerı dusunursek bır cok arkadasımızın da basına gelen bır konudur, aynı motorun farklı servıslerde aynı seylere uyguladıkları fıyat tarıfesı farklılık arzedebılıyor. adamlar ne koparabılırsem derdındeler.Allah'tan motosiklet.net gibi sitelerde bu tarz konular sık sık dıle getırılıyor da ınsanlar ona gore tavır alıyorlar.
    son olarak da soylemek ıstedıgım sey ınsanlarımızın motorcuları trafikte hep hava yapmaya calısan ınsanlar olarak gormeleri.bundan cok rahatsız oluyorum ben.bızım ulasım aracı olarak secımımız bu, kımse sızlerı(kafescılerı) sızın tercıhınızın o olmasından oturu bu sekılde itham etmıyor.
    bu yazıyı hıc bır markayı ya da bayiyi hedef alarak yazmadım. sadece genel olarak dusuncelerımı belırtmek ıstedım. tesekkurler
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ne istersen var :P
    tamamiyle katılıyorum sana
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Güzel ve doğru bir konuya değinmişsin.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Re-math kardes yazdiklarin cok dogru.turkiyede iken bu islerin icinde cok bulundugum icin servis ve bayii olaylarini cok iyi biliyorum
    2. konuya gelirsek,turk insanimiz hala motosiklete alisamadigi bi gercek.kaskimi takip bi sehir icinden gecerken insanlar bana uzayli gozuyle bakiyo.benzinlige giriyom,adamin soyledigi cumleye bakin
    -oglum sen delimisin, bu 2 tekerlekli seytan arabasina binilirmi?hicmi aklin yok
    herhalde bizim cocuklarimiz ancak normal sekilde motosiklete binebilir gibi geliyo bana...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Bir sürü servise gittim ben.Yüzünüze bakmıyor adamlar.Özellikle Honda ve Yamahada.İlaveten bazı yerlere gidiyorsunuz aksesuar bile alacakken adamlar yüzünüze bakmıyor.

Ben bunu ilk yaşadığımda acaip şaşırdım.hayatımda bu kadar tok bu kadar satış yapmayı sevmeyen ve kazıklamayı seven bir alan görmedim.Arabamı götürdüğüm zaman adamlar beni sonradan arıyorlar.İstediğiniz gibi olmuşmu?Memnun kaldınızmı servisten diye.Buralarda bir sopa yemediğimiz kalıyor valla ben hala şaşkınım.Ama bu tarz meselesi arkadaşlar.Bana ne ekersen onu biçersin.Bana böyle yapan adama bende bir daha uğramam.Tabi bu kadar rahat konuşmamdaki olay İstanbulda Melih Ustayı tanımış olmam.Üstüne usta tanımam.Ne istersem hemde uygun fiyata yapıyor.Daha ne olsun.Otur kahveni iç üstadda motoru halletsin.Öyle gıcır gıcır yerleri fayans yapıp,üstüne önlük giymekle usta olunmuyor.Adam olmak lazım önce.Hepsi %400 karlara alışmış.Hein Gericke Türkiyeye gelince hepsi süt dökmüş kedi gibi oldular.Siz daha durun.Daha bunlar başlangıcı bu burnundan kıl aldırmayan tipler bakın ne hale gelecek.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    oyle benimde bi ustam var.herkese boyle bi usta sart herhalde
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Motti 150T-11---Sym Gts 250
    Tamamiyle Haklısın

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    Tamamen katılıyorum
    ama bu durumu birazda biz yapıyoruz
    yanlış yapan servisleri birbirimize bildirmeli ve onlara karşı ortak tavır almalıyız
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

Aslında servisler motosikletten anlamassan seni soyuyor.Gidiyor saglam orjinal parcayı sokup yerine fason mal takıyor vs. Arabalardada bu aynen oluyor.Servisin basında duran adama agırlıgını hissettirirsen senin yoluncak kaz olmadıgını anlar.Bayilere gelince sitedede bazı konularda tartısılan husus adamların gözünü para bürümüs hiç motor bilmeyen birine r6 satan veya bi gs1150 gosteren de var.Fiyat düsürmeme isini bilmem .Malı onlar satıyor fiyat kırmakta da zorunlu degiller ama bi motosikleti size yuksek fiyattan gecirebilirler.Onun için iyi bi piyasa arastırması yapmak lazım,ilk gidilen bayiden hemen motor almamal lazım.

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısın kardeş
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    dostum çok haklısın yeri geliyor bastırıp parayı motor alıcan adam ilgilenmiyor bile. kimi yere gidiyorsun hiç birşey almasan bile bir muhabbet bir gırgır şamata.
    motor alırken de aldıktan sonra da bunları yaşadım.

servislere gelince motoru ilk aldığımda yakındaki servise gittim gittiğime pişman etti beni. hemen 2 km uzağındaki başka bir motorcuya gittim inanın servisten 1000 kat daha iyi destek veriyor insana kendi atölyemmiş gibi dolaşıyorum içinde yeri geliyor aleti alıp kendim uğraşıyorum. pazar günleri dahil akşam 9-10a kadar açıklar. geçen akşam koruma demirimi taktırdım zincirimi yağlattım 1 lira b,le vermedim üstelik çay içip makara yapıp öyle geldim eve. dolayısıyla herkes aynı değil kimisi bu işi sırf para kazanmak için yapıyor. kimisi de sevdiği için. bizim ihtiyacımız olan servis, satıcı tipi işini severek yapan kişilerdir.

trafik olayına girmiyorum zaten motoru ne zaman kapıya çıkarsam biri mutlaka canımı sıkıyor. herkez bizi serseri bellemiş şu ülkede. konu komşu anneme şikayet eder oldular beni yok sağa sola yatıyor yatarak dönüyor falan filan başka da nasıl döneceksem?

neyse bu konuda hepimiz dertliyiz aslında. ben ümitliyim düzeleceğine dair.belki ben göremeyeceğim ama belki motorcu torunlarım olursa onlar motorlarıyla rahat rahat gezecekler. Bazı zamanlar bu konuda şöförlerden bazı ışıklar alıyorum çünkü
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Motorcu trafikte artist,bayide zengin,serviste yolunacak kaz değildir
    katılıyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    evet bu konu oldukça önemli bende hiç unutmam ilk motor almaya gittiği yer motor 2950 iken bana 3200 fiyat söylemişti motorda ybr hadi bilinmedik birşey olmasa neyse adama yamaha sitesinde 2950 diyor dediğimde onlar bize yollanan bayi fiyatları demişti bende uzun müddet arkadaşın benle şaka yaptığını falan sandım ama ,sonunda fiyat 3200 derken gayet ciddiymiş tamam devletinde vergi oranlarında abartısını görüyoruz ama bayilerde devletten beter tavır sergiliyorlar,umarım zamanla aşılacak bunlarda
    Ride your way

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    yenilerdeki honda CBF 150 başlıklarını incelersen insanlar zam yapılsa da alma taraftarı fiyatı aşırı talep ile yükseltiyorlar. bu aşırı talep olduğu sürece bayilerde tok satıcı olarak karşımıza çıkarlar. yalnız helal olun hondaya bizim çin malı satan günübirlik ithalatçıların milleti kaz yerine koymasını iyi kullandı. çin imalatı CBF 150 yi kampanyalı olarak iyi karlar ile satıyor. fiyatı artsada alınmaya devam ediyor.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü servise gittim ben.Yüzünüze bakmıyor adamlar.Özellikle Honda ve Yamahada.İlaveten bazı yerlere gidiyorsunuz aksesuar bile alacakken adamlar yüzünüze bakmıyor.
    Ben şimdiye kadar böyle bir terslik yaşamadım , gerek bayii'de gerek serviste çok ilgililer , hatta bazı anlar oluyor ki ustalarla birlikte tamir ediyoruz motoru... Hangi bayii ve servis isim vermeyeceğim...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    serviste basinda duracan muhakkak, arabada da ayni motorda da
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    magdur durumdaysanız,gucsuzseniz kotu bi olay geldiyse yolunucak tavuk gibisiniz demektir ben hep bu muameleyi gördüm servislerde bu bi gercek...
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

carlos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Popcorn
    Katılıyorum arkadasım guzel bir konu.. Ne Diyelim Allah Sabır versın hepimize...
    Artık Zaten Bozula bozula Tamirci yaptı benı zira servislerdeqi rezaleti gördum iğrenç ötesi... hiç diilse bi meslek sahibi daha oldum ama pişman değilim motorumla Mutluyum

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet bu konuda arkadaşlara katılıyorum.. .Muhakkak motorunuzun yanında olun , motor hakkında birşey bilmiyorsanız bile biliyormuşçasına takip edin...
    Bence benim gibi motoru söke söke birşeyler öğrenmeye çalışın , serviste çok yardımı oluyor.. Geçen yeni aldığım ön camı taktırırken (kendim de takabilirim ama adam takalım deyince kıramadım =) ) baktım adam bir vidasını unutmuş , ki sormuştum bu öndekini taktınmı diye... Baktım yerde duruyor.. "Bu ne?" dedim... AA iyi hatırlattın bak dedi O vida takılmasa zırıltı yapacak motor...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

sezginmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125
    Tanıdık bi tamirciniz yoksa servisleri pek önermiyorum servise gideceğinize bu işe yıllarını vermiş bi motorsiklet tamircisine gidin en azından sohbet edin tanış olun ve sürekli olarak ona götürün.Eminimki hem motorunuzla iyi ilgilenir hemde uygun fiyattan iş yapar.Ben motorumu servisin önünden bile geçirmedim onlara verip motorumu katletmelerini izleyeceğime motorsiklet işine yıllarını vermiş tamircime gidip motorumu yaptırırım daha iyi.Çünkü servisteki çalışanların ben motorsiklet tamircisi olduklarına pek inanmıyorum.Düzgün iş yapmıyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler