Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

todayın sınıf arkadaşı Cbr125r ın korkulu rüyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel cenazemi kılmışsın tebrikederim super
    evet gözümden kaçmış şimdi farkettim 120mph özürlerimi bir borç sayınız

biryerde de eksik yazmışım kafa tutuyor evet kafatutuyor kalkışta kafa tutuyor 2. vitesten 3. vitese geçerken geçiliyor okee ben gözümle gördüğüme yaşanmışlara inanırım sen internette gezinedur öğren

evet biyerde hak verdim size

çok doğru söylüyorsun sen araştıra dururken ben motoru karşıma alarak kafaları çekmişliğimizin yanında binmişliğim vardır
    ama yinede senden özürdiliyorum 120mph konusunda haklısın amacım polimik yaratmak değildi yanlış okumuşum sen 125cc cagiva mito bilmem ne marka motorları araştıra dur hocam benden bilgili olduğun kesin

Buna gülünür....Gördüklerin biraz oyun....Yoksa 600 lük bir makina 1 viteste 120 gibi sürate ulaşır ki 2 ye attığında ıslık seesinden apriilia duman olur....aprilia 2 ye atana kadar adam 200 e çıkmıştır bile...

250 lilik iki zamanlıları geçer demişsin sanırım....250 lilik iki zamanlıları boş makine sanmayın...Benim 2 zamanlı 250 lik mz im var....Ama kalkışta hiç de küçümsenemiyecek bir parformans sergiliyor...Race olmamasına karşın...

Tam iki kez aprilia 125 le kalkış yaptık...İkisindede 4 e atmadan bitirdim...Sonuç 15 metre fark yedi aprilia....250 cc lik makinanın hızlanmasıyla 125 lik makinanın arasında tam bir uçurum var....Birisi devir den kazanıyor diğeri güçten....Ama cc işin içine girince güç mutlaka yeniyor....

Bazı değerlendirmelerin hoş kaçmış...Ama biraz daha gerçekçi olalım...Yazarken doğruluğunu düşünelim...Çünkü burda yazılan şeylere gerçekten inan kişi çok...Yanlış yönlendirmelere yol açabiliriz...Bunu da istemeyiz dimi..?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Buraya bir marka yazabilmem için mucize gerekli
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...z-olmesin.html ( Motorize sevdiklerimizi kaybetmemek için)

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    abisine hastayim bu makinein ya . ama daha canli canli gormek nasip olmadi fuarda isallah
    imzam yok parmak bassam olurmu

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bathu
    bunun dışında bahsi geçen 50 cc lik aprilia nın son hızına açıklık getirelim.
    50 cc nin ne yapabileceğini bilen biriyim. kendim kullanmamış olsam da burada mobiletlerin modifiye ile sınırları zorladığına çok kereler şahit oldum. çoğu insanın inanmayacağı hızlara çıkabildiklerini gördüm; ama 50 cc için yapılabilecek hız bellidir ben 100kmh(60-65mph) diyordum bazı arkadaşlar bu motorun 110 kmh yaptığını söylediler(67 mph). olabilir....
    bir kez daha tekrarlıyorum 120 mph değil 2 zamanlı bir 50 cc için, 2 zamanlı bir 100 cc için bile nerdeyse imkansız bir sürattir, hele bu kadar kalıplıysa ve seri üretim modifiyesiz bir motorsa.

bu motorlar avrupada belli bir yaşa kadar sadece belli hacimlerde motor sürmesine izin verilen çocukların, arkadaşlarına hava atmak ve/veya gerçek race motorlara alışmak maksatlı kullandıkları sport görünümlü, modifiyeli pejo performanslı motorlardır. sport görünümlü motorlara hevesli bayanların da tercih edebileceği türlerdir ayrıca. abartılacak bir tarafları yok.
    yaşını başını almış bir erkek için -acemi bile olsa- sokakta elinde lolipop şekerle dolaşmak gibidir bunları kullanmak.

http://www.youtube.com/watch?v=rlO0sHLwRO0

al arkadasım bak sadece hızlanmasını gor burda ayrıca hıza acıklık getırelım dedıgın olayı da gormeden yada bılmeden konusmamak gerekıyo orjinal göstergesi 130 km dir bu aletin şimdi yine bişeyler bulabılırsın belki ama 135 km ye kadar cıktım yol bozuktu bılırsınız turkıye yollarını sonra daha fazla basmadım ve istedıgınde 140-145 yapabılecegıne ınanıyorum cunku 135 km de devir 7,500 deydı neyse motorum aprilia rs 50 merağı olanlar istediğini sorabılır

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    replicad.
    motorunun devir saati max ne kadar?

düzenleme: bu arkadaşa cevap niteliğinde çok şey yazacaktım ama önce kendi ağzıyla yalanlamak istedim kendisini. maalesef cevap gelmedi soruma.
    hiçbir 50cc, modifiye olmadan 135 kmh gibi bir hıza ulaşamaz. gönderdiği videodaki motosiklet modifiyeli. anladığım kadarıyla maximum 120 kmh hıza çıkıyor ve bunu 11.000 devirden sonra yapabiliyor. bu arkadaş ise 7500 devirde 135 kmh yaptığını söylüyor(?)
    başka rs50 videolarında yine modifiyesiz olduğu söylenen(buraya dikkat!) bir rs 50 nin max 115 kmh sürate çıktığı görülüyor.
    aslında cevap vermeye hiç niyetim yoktu ama buraları okuyup bu tür yalan yanlış bilgilere inanacak kişiler olabilir diye yazma gereği hissettim.
    bugün 30hp lik bir rs125 bile 180-190 kmh gibi süratleri zar zor görebilirken sadece 12hp olan rs50 için 135kmh ancak hayaldir.
    netten gördüğünüz herşeye inanmayın. adam kimbilir motora ne gibi modifiyeler yapmıştır bilemeyiz.

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    motorunda hiçbir şike yok hatta piston orjinal değil cunku orjinal cok pahalı inanmıyosan 7500 devirde gel gor nasıl 135 km hız yaptıgını tek değiştirdiğim seyi soylıyım mı sana? Arka dişliyi küçülttüm (arada sadece 1 diş fark var) vede videoları kac yapıyo dıye koymadım sana dikkalı okursan hızlanmasını gor dedım... Ayrıca motorumun devir saati 13 000

yok ya saçmalıyolar.gereksiz ya.ama çocuk motoru olabilir.+ cbr 125 den daha kalite olacağı kesin bak şu doğru honda hacimine göre motor yapıyo.bu yüzden cbr hiç güzel diil.ama aprillanın 125 liği ondan daha şahane.neden çünkü cbr 125 gibi naked motoru ss diye satmıyolar.

arkadaslar yeni baslayanlar ıcın 60km/s hızlı mı ??

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler