Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin motorları güvenli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki gsxr 1100
    Merhabalar yeniden.

fikrinizi almam gerekir diye düşünüyorum. Keeway 150 cc superlight ım vardı. motor çok şükür bana sorun yaşatmadı. belki sıfır olmasındandır. ancak efsane mi gerçek mi bilmiyorum ama çin yapımı motor almak kullanmak güvenli mi?
    Ve motor piyasasını çin yapımı ürünler nasıl etkiledi. bu motorların ömrü ne kadardır.

Not: ben bu motorla hiç durmadan 1 gün içinde 800 km yol yaptım. biraz yavaş olması dışında hiç bi sorun yaşamadım. şişme yolda bırakma vb. olmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    cevabını kendin vermişsin zaten...

bende de ZAT150 var sürekli iki kişi kullanımda heryere onunla gidip geliyorum haftalık ortalama 200-300km arası yol yapıyoyorum.. Kronik olarak sadece bana özel bir yağ sorunum var onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım...

güvenli kısmı için ben hiç 100'lere çıkmaya çalışmadım bu yüzden durması kolay. Gitmeden önce durmayı öğrenmenin de faydası var sanırım ;)

parçaları kaliteli değil evet kabul ediyorum ancak benim ve art'çım için konfforlu bir selesi ve keyifli sürüş'ü var.. Daha ne isteyebilirim ki??

Servis'leri kalitesiz ve bilgisiz evet kabul ama sadece kaşe için gittiğimden bir sorun yaşamadım. Hatta yetkili servisten çıkıp direkt kendi ustama gittiğimi de bilirim tekrar kontrol için ;)

daha ne yazabilirim bilmiyorum...
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Kendi sorduğun soruya kendin cevap vermişsin zaten. Bir günde 800 km yol yapabiliyorsan eğer bakımlarını aksatmadıktan sonra daha nice kilometreleri aşarsın. Ama sakın ha Doğan görünümlü Şahin hayalleri kurarak motoruna ekstradan yüklenme. Bu motorların çapı belli. Asıl sorun çapsızların elinde ortaya çıkıyor maalesef. Şansızlık dersen eğer her markada olabilecek bir olgu. Yolda giderken dağılabilen kaliteli markalarda var. Sen motorunu sev ve bakımlarını aksatma. Sana yol olarak dönecektir mutlaka.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    genelde çin motorlarını tutmuyoruz ama onlarsızda yapamıyıruz bendede çin motoru var evet önceki motorlara bakarak biraz zayıf ama okadarda kötü değil ama yeni kuşak biraz hızlı olduğu için çok şikayet ediyorlar fakat alıyorlarda yavaş kullandığım için bana güvenli geliyor yani motorun hacmine göre sürüş yapıyorum ondan gücünden fazla bişey beklmiyorum.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    dostum bende çin maı motor kullanıyorun keeway sl 150 4,000 km oldu istanbul-zonguldak-bartın-amasra 450 km yol yaptım bir günde bi sıkıntı yaşamadım. ama dikkat edilecek hususlar var tabiki
    1. bu motor neticesinde ucuz ve kalitesiz işçilikle üretilmiş biraz dikkatli ve temkinlı kullanmak gerekiyor motora bakarsan sana sorun çıkarmıyor yani limitlerinde kullanman gerekli,
    2. özellikler fren ve lastik kalitesi çok düşük bunu bilerek fren mesafesi ve dönüş yatış açılarını iyi ayarlarsan sorun kalmaz,
    3. motor bloğu ve diğer malzemeler değilde işte eksoz, far ıvır zıvır bölümler çabuk dökülüyor ama yedek parça ucuz.
    4. bu motorlar olmasa sanırım bu sitedeki insanların %75'i ni tanıyamayacaktık.o yüzden yaşasın çinliler
    5. çin malı ürünlerin içinde de iyi ve kötüsü var mesela Regal raptor, keeway bunlar diğerlerinden bir nebze daha kalitesli alırken seçim yapmak önemli
    En önemlisi Aldığın motosikleti düzenli bakımlarını yaparak limitleri dahilinde kullanarak uzun süre kullanman mümkün 20,000 km civarında yol yapmış arkadaşlar var sadece ufak tefek sorunlar yaşamışlar. ama unutma altındaki bi honda veya harley değil bunun farkında olman lazım. nekadar ekmek okadar köfte. netice olarak bu motorlar başlangıç motoru olarak ideal bence ama sonra insanın gözü doymaz kardeşim
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Offff ya ilk ben yazacaktım hastam geldi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    aslında ilk bendim ama hızlı yazamadığım için 4.oldum
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    at sahibine göre kişner! ister çin olsun ister başka bir imal farketmez sen normal kullanmassan bakımlarını yapmazsan eger anlamıyorsan servis kalitesi nerede ise adı varsa sorun yaşarsın diger yandan düzenli bakımı servisi saglam maksimum hızlarda devamlı kullanmadan özen göstererek kullanırsan sana diyeyim 30.000;&50.000;km rahat kullanırsın hiç korkma!

Motosikleti
    suzuki gsxr 1100
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offff ya ilk ben yazacaktım hastam geldi
    hastan mı geldi ? nasıı yane. doktormuyuz. nerede? inşallah marmara dersinde maründe çay içiyorsundur.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Neyse bana yazacak bişey kalmadı zaten
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim frenlerim oldukça iyi (sj 150-23 çin malı cbr 125 kopyası)
    ama lastikler değiştirilmiş, lastiklerinizi değiştirin derim...
    bir de hızlanmıyorum fazla
    bu koşullarda bence yeterşnce güvenli...
    ama allah korusun ıslak zeminde acaip kaıyorum bu da sanırım ne malı olsa aynı..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Walla bence güwenli de olabilir güwensiz de

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    bende sl 150 var 6500 km oldu .. sorun yok ufak tefek sorunlar var mutlaka ama onun dışında sapa sağlam arada bi vidalar gevşio yada önde kornların tutturulduğı demir parçalar kırılıo filan ama motor un yürür aksamında herhangi bi kronik sorunum olmadı
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende çin maı motor kullanıyorun keeway sl 150 4,000 km oldu istanbul-zonguldak-bartın-amasra 450 km yol yaptım bir günde bi sıkıntı yaşamadım. ama dikkat edilecek hususlar var tabiki
    1. bu motor neticesinde ucuz ve kalitesiz işçilikle üretilmiş biraz dikkatli ve temkinlı kullanmak gerekiyor motora bakarsan sana sorun çıkarmıyor yani limitlerinde kullanman gerekli,
    2. özellikler fren ve lastik kalitesi çok düşük bunu bilerek fren mesafesi ve dönüş yatış açılarını iyi ayarlarsan sorun kalmaz,
    3. motor bloğu ve diğer malzemeler değilde işte eksoz, far ıvır zıvır bölümler çabuk dökülüyor ama yedek parça ucuz.
    4. bu motorlar olmasa sanırım bu sitedeki insanların %75'i ni tanıyamayacaktık.o yüzden yaşasın çinliler
    5. çin malı ürünlerin içinde de iyi ve kötüsü var mesela Regal raptor, keeway bunlar diğerlerinden bir nebze daha kalitesli alırken seçim yapmak önemli
    En önemlisi Aldığın motosikleti düzenli bakımlarını yaparak limitleri dahilinde kullanarak uzun süre kullanman mümkün 20,000 km civarında yol yapmış arkadaşlar var sadece ufak tefek sorunlar yaşamışlar. ama unutma altındaki bi honda veya harley değil bunun farkında olman lazım. nekadar ekmek okadar köfte. netice olarak bu motorlar başlangıç motoru olarak ideal bence ama sonra insanın gözü doymaz kardeşim
    aRKADASIMIZ gerekli açıklamayı yapmıs zaten katılıyorum sonuna kadar...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    ne istersen var :P
    çin malı motor adidir, hiçbir şekilde güvenilmez!

bende var da konuşuyorum...

sıfır çin alacağınıza
    2. el japon alın derim ben!
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ama bence 2. el çok çok ucuza öğrenmek rahat rahat düşürüp kaldırmak için çin malı almak bence gayet mantıklı...

Motosikleti
    suzuki gsxr 1100
    bu arada bende çin malı yok artık arkadaşlar. çok ucuza gitti ama olsun sattım. Şu GSXR 1100 var

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    SaĞol Bİzde Yardimci Olmaya ÇaliŞiyoruz Hapten GeyİĞe Sardirdin Bİzİ
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    suzuki gsxr 1100
    ben kendim için bişşii istemedim ki. bende de vardı ve duyumlarımı dile getirdim. yine de kusura bakma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler