Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çetin Emeç Bulvarı Üzerindeki Alt Geçit (ANKARA)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    http://www.karanoktalar.org/

Daha fazla resim ve bilgi sitede...

Arkadaşlar motorla sorun olmuyor pek ama arabayla geçerken oraya çok dikkat edin lütfen. İstatistiklere göre iki günde bir kaza oluyormuş burada. Gerçekten iğrenç bir viraj. Az hızlı girseniz savrulmamanız içten bile değil.

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    bu son derece faydalı bir bilgi
    daha öncede söylemiştim yine söylüyorum özellikle metropollere yönelik tehlikeli yol koşullarına ilişkin herkesin gördüğü tehlikeli yerleri böyle açıklayıcı, ciddi bir şekilde belirtebileceği bir anabaşlık olmalı
    teşekkürler

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    yapildigindan beri her sabah geciyorum, saolsun i. melih ataturk bulvarini da kapatti herkes eskisehir yoluna buradan geciyor...

motorlar icin sakat olay da bu resimdeki en sagdaki arkasi gorunune renault arabanin orda tek seridini ciziktirmisler boyuna tirmiklamislar gibi yani , ilk gecerken orada biraz dikkat kesilmistim yazin, baska bi gun de ayni yerde yanimdan touring li bi abi disli lastikleriyle kasila kasila gecmisti rahatca
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    ciziktirilen yer diger alt geçitin çetin emeç tarafından gelirken girişinde. ben de ordan çok dikkatli geçiyorum hep. tekerlerin yola tutunması çok azalıyor. direk kayıyor.
    kaza olan altgeçitte de motorlar açısından sorun olmasa da önünüzdeki araç her an kaza yapabilir. o yüzden takip mesafesini iyi ayarlamak lazım. bu aralar kazalar azalsa gene de risk fazla.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciziktirilen yer diger alt geçitin çetin emeç tarafından gelirken girişinde.
    Evet, tam orda. Önce tek taraflıydı, sonra çift taraflı yapıldı. Lastik araya girince yalpalıyor motor Aman dikkat...
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Zaten adı bir garip....70 gün alt geçidi.....70 günde yapılan geçit bu kadar olur alelacele düşünülmeden yapılmış bir yapı.....

Viraja başladığınızda 4 veya beş kez direksiyon hareketi yapmak zorunda kalıyorsunuz arabayla...Motorla 70 km ile en dıştan girip en içe sonra en dışa çıkmassan alamassın...En iyisi yavaş yavaş gidip araçlara dikkat etmek bence...

Fizik kanunlarına aykırı yapılmış yapılar ankaranın her yerinde mevcut...Daha fazla dikkat......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    CBR 1000RR
    dogru ya bu arada fotolar karismis :p bana bir mimar demisti "yol tunelderinde belli bir acidan fazla viraj yapilmasi yasak yurtdisinda kural bu" diye ama ne kadar dogru konu ile alakali insanlar yazsin.
    Bize bakiyorum da masallah 8 cizen tunellerimiz var

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Burada bir çok arkadaş 70 gün alt geçidiyle ilgili eleştirilerde bulunmuş. Her ne kadar şu anda Konya da yaşıyor olsamda o altgeçit yapılmadan önce, yapılırken ve yapıldıktan sonra 100. yılda oturuyordum. Her sabah işe gidip gelirken bu geçidi kullandım. Hem yaz koşullarında hemde kış koşullarında geçtim. Şahsi tecrübelerime dayanarak söyleyebilşeceğim şudur:
    - Trafik kurallarına uyan hiçbir araç o geçitte savrulmaz.
    Soruyorum size Şehir içi hız limiti kaç?
    50 km/saat
    Çetin Emeç bulvarında trafik hangi hızda akıyor?
    100-120 km/saat
    Bu kavşağa giren araçlar 50 değil 60-70 km/saat hızda bile olsalar savrulmazlar. Kavşaktaki belkide söylenebilecek tek kusur başında ve sonunda yokuş olması ve arabaların geçide girerken hızlanma eğiliminde olmalarıdır. Bunu engellemek için yol tırtıklı hale getirildi ama insanlar hala Çetin Emeçten hızla gelip altgeçide giriyolar.
    Bu arada Çetin Emeç bulvarında da hız limiti yine 50 km/saattir.
    Trafik sıkışıklığını engellmek için trafik akışı alt-üst geçitlerle hızlandırılıyor sonuçta da böyle olaylar olabiliyor. Ancak kazaya karışan araçlara bakın bu araçların 50 km/saat hızda gitseler bu kazaları yapma ihtimali var mı?

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla dikkat allahtan boluda boyle yerler yok :D
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bir çok arkadaş 70 gün alt geçidiyle ilgili eleştirilerde bulunmuş. Her ne kadar şu anda Konya da yaşıyor olsamda o altgeçit yapılmadan önce, yapılırken ve yapıldıktan sonra 100. yılda oturuyordum. Her sabah işe gidip gelirken bu geçidi kullandım. Hem yaz koşullarında hemde kış koşullarında geçtim. Şahsi tecrübelerime dayanarak söyleyebilşeceğim şudur:
    - Trafik kurallarına uyan hiçbir araç o geçitte savrulmaz.
    Soruyorum size Şehir içi hız limiti kaç?
    50 km/saat
    Çetin Emeç bulvarında trafik hangi hızda akıyor?
    100-120 km/saat
    Bu kavşağa giren araçlar 50 değil 60-70 km/saat hızda bile olsalar savrulmazlar. Kavşaktaki belkide söylenebilecek tek kusur başında ve sonunda yokuş olması ve arabaların geçide girerken hızlanma eğiliminde olmalarıdır. Bunu engellemek için yol tırtıklı hale getirildi ama insanlar hala Çetin Emeçten hızla gelip altgeçide giriyolar.
    Bu arada Çetin Emeç bulvarında da hız limiti yine 50 km/saattir.
    Trafik sıkışıklığını engellmek için trafik akışı alt-üst geçitlerle hızlandırılıyor sonuçta da böyle olaylar olabiliyor. Ancak kazaya karışan araçlara bakın bu araçların 50 km/saat hızda gitseler bu kazaları yapma ihtimali var mı?

Senin deddiğin bütün Türkiye için geçerli..Her yerde hız sınırlaması var...Uyulsa kaza olurmu ?...Belki olur ama can kaybı en aza iner....

Bunlar gözönüne alınarak yapılmalıydı...Alel acele kavşak yapmak kolay....Belki trafiği rahatlattı ama çok canlar yaktı hala da yakmaya devam edecek gibi....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkurler Bilgi İçin

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    @ Alp_tunay
    Dostum dediğin gibi hız sınırlamasına uyulsa kazalar hem azalır hemde yaralanma can kaybı azalır. Fkat trafik böyle hızlı akmaya devam ederse insanların işi zor valla. Acemi sürücüler napacak yacaş gitmek isteyenlerde trafiğe uymak zorunda kalıyolar ve böyle sonuçlar doğuyor. Hızlı trafik herkesin her aracın altından kalkabileceği bir durum değil. Birileri bunu önüne geçmeli bence. Yurtdışında uygulanan kameralı sabit radar uygulaması böyle yerlerde çok işe yarayabilir.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    yucika, Melih Gökçek'in bu işi TMMOB'dan daha iyi bildiğini sanmıyorum. Köprü ve kavşak düzenlemesi, mühendislik çalışması isteyen bir iştir ve TMMOB'un olumsuz raporu var.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yucika, Melih Gökçek'in bu işi TMMOB'dan daha iyi bildiğini sanmıyorum. Köprü ve kavşak düzenlemesi, mühendislik çalışması isteyen bir iştir ve TMMOB'un olumsuz raporu var.

Sitelerde 2 köprülü kavşak, aydınlık kavşağı aynı zaman da yapılmış aceleye getirilmiş bir yapı....hiç birisinin olumlu raporu yok...Sadece göz boyama...
    İnsanlarımız kendilerini fazla kaptırıp viraja giriyor ama içerde ya duvarla buluşuyor yada başka araca yaslanıyor....Hergün 2 şer kaza meydana geliyor alt dönüşlerde....

Bence köprü girişlerine hız kesiciler koyulmalı....Belki trafik yavaşlar ama kimsenin canı yanmaz....

MEACULPA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Selamlar, Uyduruk alt geçitlere bir yenisi eklendi, geçtinizmi bilmiyorum. TOBB Üniversitesinin yanından Hipodrum istikametine doğru giden yolda henüz inşaatı bitmemiş fakat trafiğe açık bir altgeçit hizmete girdi. İşyerim Macunköy'de olduğu için bazen bu güzergahı kullanıyorum. İlk defa akşam eve dönerken geçtiğimde, altgeçitten çıktım karşımdan arabalar geliyor, içimden ...lara bak benim şeridimden geliyorlar dedim. Meğerse Temel'in hesap ben karşı şeride geçmişim. Hemen farkettim kendi şeridime geçtim. Hiçbir uyarı yok, levha yok. Allah korusun kafa kafaya girersin yani. Dün tekrar geçtik hala hiçbir uayrı vs. yok aynen devam alt geçit tehlike saçmaya devam ediyor. Bu yararlı Konuya el attığın için teşekürler Prometheus.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    hiz limitine uyulsa zaten kaza olmaz ki memleketimde...
    yunanistandan gelmedigine, insaatlari da benim paramla yaptigina gore e bir zahmet otur secim icin sekil yapmayi bi kenara koy ve bilim adamlarina danisip zaman ayirip etut calismasi yapip duzgununu yap...

ps: yavas gitsen de farketmez fotolarda orta refujden karsi seride gecen arabalari gormediniz galiba...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Hız limitine uysanız eve kaç saatte gidersin düşündünüz mü hiç? "Hız limitine uyulmalı" diyen arkadaşların kaç tanesi uyuyor acaba? Ankara'da E5'e bağlanan 4-5 şeritli İstanbul yolunda bile hız limiti 50. Ancak gördüğüm hiçbir araç 50 ile gitmiyor ve bence çok da iyi yapıyorlar. İyi yapıyorlar derken bundan kastım kalkıp da 120 130 ile gitsinler değil tabi ancak 90 bence o ve benzeri yollar için ideal hız.
    Onur Yollarda

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    alt geçitlerin girişinde hız sınırı 30km. yazıyor. o altgeçitlerden 30 la geçilecekse trilyonlar döküp altgeçit yapmanın ne mantığı var? senkronize ışık koyulursa 1 kere ışık bekledikten sonra 50yle giderseniz diğerlerine yakalanmadan geçebilirsiniz. altgeçite gerek kalmaz. hem trafiği hızlandırcak şekilde altgeçitler yapıp sonra da insanlar niye burda hızlı gidiyor demek aptalca olur.
    şehiriçi arabaların gelip geçeceği bi otoban değildir ki. çetin emeçte yaya olarak öveçlerin oralarda karşıdan karşıya geçmeye çalıştınız mı hiç? sanki şehirlerarası yol. yayalar hiç düşünülmemiş. şehircilik mantığından tamamen uzak şeyler.

catma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150 & YAMAHA MT 07
    Her gün geçtiğim yer gerçekten burada bir mühendislik hatası var..
    PEUGEOT 103 SPORT>HONDA CBF 500>YAMAHA FAZER 600>HONDA CBF 1000>YAMAHA YBR125>SUZUKİ DL 650>HONDA VFR 800X>HONDA MSX125>YAMAHA MT07 & HONDA PCX 150

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı catma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün geçtiğim yer gerçekten burada bir mühendislik hatası var..
    Düşünce hatalı...Alttan geçmesi....O kadar da söyledim Gökçek e alttan geçirmeyelim üstten yapalım diye ama...... Rahatsız olanlar olmuş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler