Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vergi Dairesine Kayıtlımısınız????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    2 Gundur cekiğim sıkıntıyı paylaşmam gerektiğini düşündüm..
    2 gün önce motorumu satmak üzere bir arkadaşla anlaştıktan sonra noter işlemleri için gerekli olan "Borcu yoktur" yazısını almak için Göztepe Muayene istasyonu içinde bulunan vergi dairesi bankosuna yanaştım, ruhsatı uzattım ve ŞOOOK...
    "Motorunuz kayıtlı değil"...!!!!!!!!!!

Nası yaniiiiii...Malum memur yaklasımlı hanımefendi tarafından verilen bilgiye göre motorumun vergi dairesi kaydı bulunmamaktadır...
    Kısa süreli şoktan sonra dogruca ilk alımda plaka işlerini yapan muameleciye tabi...

Cevap. : Abi gecen seneden beri trafik sube vergi dairesine yaptırılacak kaydı kendi zimmet yoluyla (Yani kendi imkanları ile dosyaları ileterek) yapıor.Bu nedenle seninki daha işlenmemiştir.

Dedim yuuuh..Motoru 6. ayda almısım aylardan Aralık ve Sultanbeyli trafik subesi Umraniye deki vergi dairesine dosyayımı ulaştırmadı yoksa ulastı ordamı beklioo??

Ha bu arada temmuz ayında gayet saf bi şekilde internetten Motorlu Tasıtlar vergisinide yatırdık bide... Kayıdı olmayan motora vergi..!!!
    Sonuçmu?? Muamelecinin bugünkü ifadesi.."Abi bugün Ankara gelirler genel müd. ne fax cekildi cevap beklenior...Pazartesi herhalde çözeriz..."

1.Motorumu almak için bekleyen arkadaşa mahcup oldum onamı yanayım..
    2.Acil para lazım, alamadım dolayısıyle bir sürü faiz ödicem bir cok yere onamı yanayım...
    3.Temmuzda kek gibi yatırdıgım MTV bosa gidecek muhtemelen onamı yanayım..

Bu ülkeyi cok seviyorum ama bu kadarda olurmu????
    S&S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı eh62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 2006

geçmiş olsun

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce motorumu satmak üzere bir arkadaşla anlaştıktan sonra noter işlemleri için gerekli olan "Borcu yoktur" yazısını almak için Göztepe Muayene istasyonu içinde bulunan vergi dairesi bankosuna yanaştım, ruhsatı uzattım ve ŞOOOK...

Nası yaniiiiii...Malum memur yaklasımlı hanımefendi tarafından verilen bilgiye göre motorumun vergi dairesi kaydı bulunmamaktadır...
    Kısa süreli şoktan sonra dogruca ilk alımda plaka işlerini yapan muameleciye tabi...

Cevap. : Abi gecen seneden beri trafik sube vergi dairesine yaptırılacak kaydı kendi zimmet yoluyla (Yani kendi imkanları ile dosyaları ileterek) yapıor.Bu nedenle seninki daha işlenmemiştir.

Dedim yuuuh..Motoru 6. ayda almısım aylardan Aralık ve Sultanbeyli trafik subesi Umraniye deki vergi dairesine dosyayımı ulaştırmadı yoksa ulastı ordamı beklioo??

Ha bu arada temmuz ayında gayet saf bi şekilde internetten Motorlu Tasıtlar vergisinide yatırdık bide... Kayıdı olmayan motora vergi..!!!
    Sonuçmu?? Muamelecinin bugünkü ifadesi.."Abi bugün Ankara gelirler genel müd. ne fax cekildi cevap beklenior...Pazartesi herhalde çözeriz..."

2.Acil para lazım, alamadım dolayısıyle bir sürü faiz ödicem bir cok yere onamı yanayım...

S&S

Çok geçmiş olsun paşam ya, bu üklkede bazı şeyler işte böyle yürüyor malesef ama nede olsa hep derler ya bu ülkede devlet memuru olmak lazım. Sağolsunlar hızlı çalışır bizim memurlar

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    sen böle dedin bende bakıyım kayıtlımı die araştırdım haha motoru aldım 3 gün sabretseymişim vergiden muafmışım 2007 ödicekmşim sadece ama suan bide üstüne üstlük benimde vergi borcum çıktı 32 ytl haha way bea aldığımın 3 günü wergi ödemem lazımmış ödememişim mtv sini nebiliyim ben yahuu

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerde yaşiyoruz ki abicim.. dikkat et de bide seni borçlu çıkarmasınlar..

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Araç plaka numarası, vergi numarası ve tescil tarihi ile aşağıdaki linkten, trafik cezalarınızı ve yatırılmamış vergilerinizi görebilirsiniz.
    Ayrıca aracınızın vergi dairesine kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
    http://www.gib.gov.tr/index.php?id=40

Sağlıkla

Human Riders Wanted.!

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    abi sen bence hiç bişiye yanma muameleciye yanaş biraz sevgi ve şevkat göster

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun paşam! Türkiye burası gayet normal.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Pazartesi günü,sizin nüfus idaresinde kaydınız yokmuş o yüzden vergi kaydınız yapılamamış derlermi? derler derler
    Her şey beklenir bu memlekette.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu sorundan haberim var, daha öncede çok duydum. Hallolur merak etme.

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü,sizin nüfus idaresinde kaydınız yokmuş o yüzden vergi kaydınız yapılamamış derlermi? derler derler
    Her şey beklenir bu memlekette.
    Derler dimi... ben o zaman biliom yapıcamı..bak sen eglenceye o zaman...
    S&S

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorundan haberim var, daha öncede çok duydum. Hallolur merak etme.
    Walla saol.. madem duydun, haberin var..cözümünüde duymussundur..anlatsaydın biras..
    S&S

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

S&S
    geçmiş olsun kaça satıyosun paşam motoru

Buna benzer bir sorunu ben de temmuz ayında mtv'yi internet şubesinden öderken yaşadım.Plakayı girip sorgulama yaptım.Bir de ne göreyim .Vergi borcum 540 YTL.

Motorum Xmax-250.Yıllık vergisi 2x30 YTL.İlk 30'u zaten ödemişim.Yani temmuzda da 30 ödemem gerekiyor o kadar.540'ı görünce motorlu taşıtlar vergi dairesini aradım hemen.Görüntülediğim vergi miktarında hata olduğunu söyledim.Telefondaki memur; sorun olmadığını hatta ilk taksidi de eksik yatırdığım için 40 YTL de faiz tahakkuk ettiğini söyledi.

Ben de "Nasıl olur hanımefendi?Küçücük bir motosiklete bu kadar vergi mi tahakkuk eder?" diye çıkıştım.Ne cevap aldım dersiniz?

"Ne motoru beyefendi?Otomobil vergisi bu?"

Benim Tilki, vergi dairesinde otomobil görünüyor.(Ruhsatta hala özünü kaybetmemiş bu arada.Orada motosiklet)

Ben de memura "siz hiç tek silindirli, 250 cc otomobil gördünüz mü?" diye sordum.Cevap yok.Ruhatı fakslamamı, düzelteceklerini söylediler.Hallettik.Tilki özüne döndü.
    Ozan Aydın / Tilki, yediği tavuğun tadını asla unutmaz. / tilkinindilinden.com

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşemler yaa her zaman çok başarılı bu memur arkadaşlar :D

o kadar umursamıyolar ki yaptıkları işi.... "yaa nolcak vatandaş uğraşsın işte ben yanlış yazdım amaaan kim silip düzeltcek şimdi, sorun olursa gelir o zaman düzeltiriz" mantığı da var çoğunda..

tabi bunun nedeni üstlerinin kendilerini teftiş etmemesi, sorgulamaması, napıyosun sen dememesi,
    tabi bunun nedeni de yine "daha üsttekilerin" kendilerini teftiş etmemesi, sorgulamaması, napıyosun sen dememesi .......

anladınız heralde uzatmama gerek yok sonsuza kadar gidiyo bu böyle üsttekine üsttekine çıktıkca aynı şeyleri yazabilirsiniz.. başbakana ulaşırız heralde böyle böyle

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sonuna kadar gidecegim..Gerekiosa Birleşmiş Milletlere, İnsan hakları komisyonuna, AB Parlamentosuna..vs.vs.. ama bu işi halledicem..
    S&S

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    http://www.gib.gov.tr/index.php?id=40
    adresine girip motorumu arattığımda hiçbir borç veya ödeme göremedim sizce sebebi nedir acaba?
    motorumu mayıs ayında alıp plakayı temmuzda taktırdım 125 cc'lik bi scooter 32+32 ödemem olması lazım ama göremedim?????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler