Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

125 race Makineler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dvorak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    Merhaba,
    copycat arkadaşım bir iki ornek vereyim sen çıkartmak istediğini çıkart
    Şu anda 2 Zamanlı Aprilia Rs125 kullanıyorum.
    Eski motorum çin malı mondial 125KT 4 Zamanlı

Eski motorumla kilometrede 0,06 YTL gibi bir rakam yakıyordum hız 80 e çıktığı zaman titreşimden ellerim ve ayaklarım uyuşuyordu 50Km. gidince dinleniyordum.

Aprilia RS125 ile Kilometrede 0,12 YTL gibi bir rakam yakıyorum + 800 Kilometrede bir 22 YTL değerinde Tam Sentetik 2T yağ yakıyorum. Hızımın 120 olduğunu anlamıyorum ve kontak kapatmadan 400 Km yol gittim sonra durdum oda benzin almak için titreşim yok performans istersen istanbuldan aldım motoru gebze izmit otoyolunda ibreyi 170 olarak gördüm 125 cc lik bir motorda

Kışın Sabahları 4 zamanlı motorumu jikleyi çekip 3-5 marştan sonra çalıştırıyordum 2 zamanlı motorumu jikleye ihtiyaç duymadan tek marşta çalıştırıyorum.

Farklı bir konu parça konusu
    Mondial imi yaklaşık 9 ay kullandım bu 9 aylık sürede
    Ayaklık, Km Göstergesi, Debriyaj teli, Gaz Teli, Korna, ve hatırlayamadığım bir çok parça değiştirdim 6 sefer bakıma götürdüm.

Aprilia'ma 4 aydır biniyorum ilk aldığımda bakım yaptırdım ve daha maşallah ampül bile değiştirmedim motor 2002 model olmasına rağmen

Aralarındaki farkları sen kıyasla
    Yakıt ve benzeri durumları sen kafana takma bana kalırsa alacağın performansı düşün zaten yakıt aklından gidiyor

2002 model Aprilia 2 zamanlı ve 13078 Km. motorum bitmedi böyle şeyleri kafana takma bence eğer gücün yetiyorsa Aprilia al derim ama Derbi'de fena motor değil içine sindiyse Al 2 zamanlı olmasını takma hem daha fazla keyf alıcaksın motordan buna emin ol ..
    Dvorak << O Bir Idol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Birde Cagiva Mito var... Bunuda gözardı etmemek lazım...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen gerçekten bilenler cevap versin. hazır konu 2 zamanlı 125 liklere gelmişken bunların 0km si pahalı ama ikinci eller piyasaları olmadığı için gayet makul. ben ybr yi verip 2006 bi derbi alıyım diyorum fiyatlar 5 6 arası. ama millet tutturmuş motor biter benzin parasına yetişemezsin diye. ya adamlar oturup bu zamanda 10.000 kmde biten motor mu yapıyolar. inanasım gelmiyo daha doğrusu inanmak istemiyorum. ya yakıtı çok onemli deil çünkü ben işimden dolayı çok binemiyorum. haftada bir 10 lira yerine 20 lira vermek koymaz. hızı da sevmiyorum performansı yeter. çok kararsızım. ybryle 9 ayda 1500 km yapmışım bunlada en fazla yılda 3000 yaparım iki sene binsem yeter ne dersiniz bilenler mutlaka cevap versin. sanki derbi kalite olarak hyosungdan daha fazla guven veriyo ne dersiniz?

he bide şunu söyliyim 2007 cbr 125 alacaklar biraz daha sabretsin derbi 4 zamanlı olacak 2007 de. görüntü farkı ortada canlısını koyup yanyana bakın derbi resimde zayıy görünüyo ama gerçekte bayaı iyi. (bende sanki satıcısı gibi övdüm ya)
    Bende derbi gpr 125 r var gayet memnunum ama iki kişi binilemiyor diye satmak zorunda kalıcam.Performans süper ama aprilia daha iyi bence.Derbi nin kalitesi Hyosung tan çok daha iyi işçiliğide cabası.Hızlanması ikiside modifiyesiz olarak alırsak çok daha performanslı derbi ama aprilia hyosung gt250r toz yutturur.(Derbide hoysunga toz yutturur ama kalkışta sadece derbinin son sürati benim gördüğüm 160 tem.de)Zaten süratte sevmiyorsun belki gereksiz bilgilendirdim ama performans maknaları aprilia ve derbi

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buda 2005 model Derbi 125...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    125 cc de rieju adlı bir markanın bir motoru var. ispanyol menşeli.
    motoru yamaha'dan alıyordu sanırım.
    rieju rs2 125
    125 cc, 4 zamanlı
    güç: 14,5 hp
    ön teker: 100/80/17
    arka teker: 130/70/17

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    2005 model derbi ile 2007 arasında tek fark renk seçenekleri ferco motor öyle söyledi renk haricinde herşey aynıymış

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Dvorak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia RS125 ile Kilometrede 0,12 YTL gibi bir rakam yakıyorum + 800 Kilometrede bir 22 YTL değerinde Tam Sentetik 2T yağ yakıyorum. Hızımın 120 olduğunu anlamıyorum
    Biz cbr 125 çok yakar diye korkerken 2 zamanlı bir motorun böyle komik bir rakam yakması çok şaşırttı.Demekki cb125 te 3-9 kuruşu yakıyor bide parça fiyatları bu kadar pahalı olmasaydı coktan takas etmiştik bizim motorla

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler