Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun zaman oldu tekrar bilgiye ihtiyacım var(yardım edermisin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    armpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar sevgili motor sever dostlarım bir seneyi aşkın bir süredir uğur mondial 110 ft kulanıyorum motorumdan çok memnunum bu motor ile yapılacak maksimum hızı ( abartısız 110km ) yapmış biri olarak memnuniyetimi dile getirmek isterim işe gidip gelirim ve motorumla gezmeyi severim uzun lafın kısası bugün işe gittim ve 1 saat önce iş çıkışında motorumu atladım ciklemi çektim ve marşa bastım motor rolentide çalıştı motorumun ısınması için 1-2 dakika beklerim. fakat durur vaziyette motor çalıştıktan 10-20 saniye sonra durdu... şaşırdım tekrar marşa baastım motor çalışmadı...ateş almıyor bazen alıyor 2-3 saniye çalışıp duruyor..bende hemen bujiyi söküp temizlemek istedim ..buji yi söktüm buji yağlanmıştı ıslaktı ve simsiyahtı neysa güzelce kurulayıp zımparaladım ve bujiyi yerine taktım değişen bir şey olmadı motor çalışmadı....arkadaşımın vasıtası ile motoru vurdurdum çalışır gibi oluyor fakat duruyor....vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkürler bu olaya benzer vakaya rastlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var..şimdiden teşekkürler....

dikkat motorum şuan dükkanda yatıyor...yardımmmm sağolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    CDI Ateşleme sorunu gibi bujinin ateşlemesini kontrol et
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

buj i kesmiş olabilir mi?

peki neden bunu yapabilir

Motosikleti
    ateşleme ile ilgili sorun olup olmadığını şu şekilde kotrol edebilirsin
    bujiyi çıkar buji kablosunu bağa marşa bas ateşleme yapması lazım (kıvılcım ile görebilirsin). eğer ateşleme yapmıyor arada düzensiz ateşliyorsa kabloyu kontrol et buji üzerinde çatlak varmı bak. mümkünse başka bir buji dene. eğer ateşleme ünütesinde sorun varsa parça değeri 30 ytl civarında olması lazım (çin malları için)
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

neden bunu yapar bilgin var mı? özbek

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    karbiratör tıkanmış olabilir.temizle
    itina ile kaza yapılır

karbüratör den olabilir mi*

Motosikleti
    Alıntı armpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden bunu yapar bilgin var mı? özbek
    benimde buna benzer bir sorun olmuştu bütün benzin sistemini kontrol ettim. sorun ateşlemeden çıktı. benzin hortumlarını kontrol et. ateşleme kontrolü daha kolaydır ondan başla. eğer ateşlemede sorun yokda o zaman benzin deposundan kabüratöre kadar olan hortumları kontrol etmelisin. eğer benzin akışında bir sorun yoksa ve ateşleme normalse o zaman karbüratörde pislik olması ihtimalinden başka bir şey kalmıyor

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    sen karburotore depodan gelen benzin anahtarını kapat.sonra motoru calıstırmaya calıs ama fazla denem yoksa kabloların falan yanabilir.. Sonra karburatorun alt kısmında atık hortumu olması lazım orda bi vida var o vidayı aç karburatordeki tüm benzini boşalt. Sonra yenı bir buji al ve tak güzelce sonra tekrar dene..

yukarda arkadasın dedigi bigi ateşleme normalmi die bak bi bujiyi cıkart ve o şekildeyken sasede bir yere yakın mesafedeyken marsa bas ateşleme normal mı...

ateşlemede de bir sorun yok ise bujinin oldugu yere büyük ihtimal su veya baska bir sey kaçmıs olabilir motorunu su-yagmur altında bırakma.. Bi kaç gün bujiyi takma ve o buji yuvasının kurumasını bekle... Kolay gelsin
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler