Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklette eldiven ne kadar önemli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati S2R
    Motosiklette eldiven takmak ne kadar önemlidir?

Ben eldiven takamıyorum, beğenip bir eldiven aldım, ama sanki eldivensiz daha rahat kullanıyorum gibi geliyor bana.

Çokmu şarttır eldivensiz çokmu tehlikelidir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Uzun yolda ellerin rüzgar yüzünden pişer eldiven takmazsan. Çok düşük hIzLarda biLe düşsen refleks olarak ilk ellerini koyacaksın yere, ellerin parçalanIr ondan sonra haftalarca avuçlarIn iyileşsin diye beklerken motora da binemezsin. Ellerin terlediğinde elciklere hakimiyetin de azaLIr ve iyi kavrayamazsIn, kaliteli eldivenler terlemeyi önler. Aklıma gelenler bunlar

+ alışmak zaman alabilir ama insanoğlu herşeye alışıyor )))
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Misafir
    Çok ama Çok önemli. Ben düştüğümde eldivenimin avuç içi demir perçinleri sürtünmeden erimişti. Eldiven olmasa avucumda korkunç bir yara olacaktı.

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Bende eldivenle normalde rahat edemem ama bir kaç kere yağmura yakalanınca eldivenin şart olduğunu anladım, o yağmur damlaları çivi gibi batıyor insanın eline.
    Edirne'de maalesef motosiklet eldiveni olmadığından şimdilik bir spor mağazasından aldığım body eldiveni dedikleri parmak uçları kesik deri eldivenlerle idare ediyorum.
    Sevgiler...

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur72 adlı üyeden alıntı
    Çok ama Çok önemli. Ben düştüğümde eldivenimin avuç içi demir perçinleri sürtünmeden erimişti. Eldiven olmasa avucumda korkunç bir yara olacaktı.
    +1000

ilkbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat
    Aynen ''şapkasız çıkmam abi'' gibi. Kasksız ve eldivensiz çıkmam abi.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bence çok gerekli Cenkmenderes haklı refleks olarak ilk ellerimizi koyuyoruz yere ve alışmak çok basit 1-2 hafta sonra çıkarmak istemiyeceksin devamlı kullanırsan
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    kawasaki gpx 250
    diger arkadaslarin da soledigi gibi dustugunde ilk elllerini kullanacagin icin eldievene en kisa zamanda alismalisin ki bu kaskin kadar vazgecilmez olmali!!!
    dusun bir kere elerini her kullandiginda her hareketini hissederek yapmak isteyecegin icin ellerin dususun ardindan hissizlesse ne hissedersin?Kotu bir sonuc tabii ...
    If you dont need a brain , you dont need a helmet ! ! !
    turkce meali cok acik ; Bir beyne ihtiyacin yoksa kask kullanmak zorunda deilsin :)...

Arkadaslar , eldivenden baska kol ve dirseklerimiz icin de bir koruyucu (diz koruyucu gibi) var mi? Fiyati ve hangi ozellikleri olani tercih etmeliyim?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    bservet, Dirsek ve omurilik koruması olan bir mont almalısın öncelikle. Dizler için de dizlikler var, pantolon üstünden takılabilen.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    botun önemi ne arkadaşlar bu sıcakta bot çok kasıyo adamı
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

arkadaslar aldıgım egıtımlerde eldıven ın cok onemlı oldugunu yerle ılk temas eden eller oldugunu ve sınırlerın genelde ellerde toplandıgını hatta korumaları daha cıddı bır eldıvenın kullanılması gerektıgını soylemıslerdı

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Motosiklette koruma kurali:

#00001 GOZ koruma,

Sonra olmazsa olmaz uclu:

1-MOTOSIKLET Eldiveni
    2-MOTOSIKLET cizmesi-botu
    3-Kask

Bu ustteki uclu olmadan (kaskin vizoru vardir ve kapalidir diye kabul ediyoruz) motosiklete el surulmez.

Daha sonra digerleri gelir...

Dizlik, bellik, mont, pantalon. kulaklik vs. vs.

Su linki de
    http://donald.hypermart.net/Teori/4GIYIMKUSAM.htm
    okumanizda fayda var.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel kaçımız motor binerken bunları takıyoruz uzun yolda tamam ama sayfiye yerlerinde trafik polisleri,yunuslar dahil kask ve eldiven takmıyor takılırsa iyi olur ama düşünsenize zaman zaman 50 dereceyi bulan hatta güneşte dahada artan sıcaklıkta korumalı mont, eldiven, bot ve dizlik taktığınızı kaza yapmaya gerek yok zaten kalp krizinden gidersiniz

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Motosiklette eldiven takmak ne kadar önemlidir
    Ellerin senin için ne kadar önemliyse o kadar
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    çok güzel kaçımız motor binerken bunları takıyoruz uzun yolda tamam ama sayfiye yerlerinde trafik polisleri,yunuslar dahil kask ve eldiven takmıyor takılırsa iyi olur ama düşünsenize zaman zaman 50 dereceyi bulan hatta güneşte dahada artan sıcaklıkta korumalı mont, eldiven, bot ve dizlik taktığınızı kaza yapmaya gerek yok zaten kalp krizinden gidersiniz

O zaman hava motora binilemeyecek kadar sicaktir. Ve motor binmek bir mecburiyet degildir.

Karda kisda nasil binmiyorsan, gerekli korumalarin giyilemeyecegi bir durum varsa ayni sekilde motora binmezsin olur biter.

Kask, eldiven, bot olmaksizin motora binilmez. Binersen de, basina gelenlerden dolayi hic aglama. Yok gozume ari girdi, elimin yarisini asfalt rendeledi, ayak tarak kemiklerim un ufak olmus, doktorlar sakat kalacagimi soyledi deme burada. Bunlarin hepsi OLAGAN dir.

motobaiki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 BMW
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    50kms'yi gecmeye basladiginda zaten derecenin yuksekligi farkedilmemeye baslaniyor. Montun da onunu hafif acarsin, kaskin vizorunu hafif kaldirirsin (full face ise), biraz da pisersin, ne yapalim hem pastayi pisirip hem de yiymezsin

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Eldiven takıp takmamak tamamen kişiye bağlı bir olay. Aslında takılsa daha iyi olur ama 15 senedir motosiklete biniyorum, 2 kez kaza yaptım, binlerce kilometre yol gittim, yaz-kış motora binerim ama eldiven kullanmıyorum. Haa eldivenim yok mu? Var. Çok nadir takarım. Kaza anında düştüğünüzde ellerinizin üzerine düşmüyorsunuz genelde. Bizzat 2 kez yaşadım. Bence olmazsa olmaz aksesuarlar kask (kasksız motorun yanına bile yaklaşılmamalı), omuz ve dirsek korumaları olan adam gibi bir mont ve bellik. Onun dışındakiler olmasa da motor sürülebilir bence. Onun dışındakiler takılmamalı demiyorum, dizlik, eldiven, özel bot giyilse daha da iyi tabi. Ne kadar koruma, o kadar hayatta kalma şansı.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Haa unutmadan... Eldivenin bir avantajı da güneşli bir günde uzun yola gidiyorsanız, mont ve kask nedeniyle sadece elleriniz güneş gördüğünden elleriniz feci şekilde yanıyor. Geçen hafta Assos'a gittik. Şu anda ellerim bronz, bileklerimden itibaren vücudum daha beyaz
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    kaza sonucu yırtılan eldivenimi gorurseniz sizde eldivenin ne kadar önemli olacagını anlarsınız bir düşüş den sonra ivme ile yerde sürüklenirken ellerinizi denge için yere koyuyorsunuz bu durumda eldiven omadigini bir düşünün !!!

sicakdan dolayi eldiven giyememe sorununa gelince. dakar ,optic2000 , master rally gibi çölde geçen yarışlarda yarışcılari düşünün bizim normal kullanımdan çok daha fazla koruma ile çollede tüm gün sürüş yapiyorlar (45 derece üstü olabiliyor) . demek istedigim dayanma boyutlari birazda bize bagli....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler