Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklette eldiven ne kadar önemli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah keşkem dememek için paranoyakça her zaman tam koruma binelim motora hiç üşenmeyin, utanmayın , sıkılmayın, gücenmeyin. alt tarafı eldiven,mont,kask,dizlik,bellik takıcaksınız ....ben asfaltı tecrübe ettim...bir taksi beni öptü ama hamile kalmadım çünkü korunuyordum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eldivenin yazlık olanı da var.. hem de full korumalı.. ben gdogu seyahati yaptım sıcağın alnında 2000km ve eldivenimi hiç çıkarmadım.. şehirde de çıkarmam.. alt tarafı eldiven..kaskı takmaya üşenmiyoruz da cırt cırtlı (velcro ) eldivene mi üşeniyoruz...

iyi bir goretex ya da yazlık eldiven hiç de rahatsız etmez, yaz-kış aynı goretex eldivenlerimi kullanıyorum, ne yağmurda su giriyor, ne rüzgar alıyor, ne de terletiyor. Artık eldivensiz otoparkta motorun yerini değiştirirken bile garipsiyorum.
    buna verilecek 30-50€ gibi bir para da faydaları yanında gerçekten çok önemsiz bir meblağ.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    donald duck demişki
    O zaman hava motora binilemeyecek kadar sicaktir. Ve motor binmek bir mecburiyet degildir.

Karda kisda nasil binmiyorsan, gerekli korumalarin giyilemeyecegi bir durum varsa ayni sekilde motora binmezsin olur biter.

Kask, eldiven, bot olmaksizin motora binilmez. Binersen de, basina gelenlerden dolayi hic aglama. Yok gozume ari girdi, elimin yarisini asfalt rendeledi, ayak tarak kemiklerim un ufak olmus, doktorlar sakat kalacagimi soyledi deme burada. Bunlarin hepsi OLAGAN dir.
    çok güzel kaçımız motor binerken bunları takıyoruz uzun yolda tamam ama sayfiye yerlerinde trafik polisleri,yunuslar dahil kask ve eldiven takmıyor takılırsa iyi olur ama düşünsenize zaman zaman 50 dereceyi bulan hatta güneşte dahada artan sıcaklıkta korumalı mont, eldiven, bot ve dizlik taktığınızı kaza yapmaya gerek yok zaten kalp krizinden gidersiniz

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    eldiven kaza sırasındaki faydalarının yanı sıra sürerken de hem rüzgardan hem de eline gelecek yabancı cisimlerden koruyor. eldivensiz kullandığım bir gün elimi bir böcek çizdi boydan boya kanadı nasıl bir böcekti anlamadım ama baya kanamıştı. bu bana inin cinin top oynadığı bir yolda oldu, trafikte giderken sıçrayan bir taş da veya önceki bir kazadan kalan cam kırığının sıçramasıyla da benzer, hatta daha kötü bir sonuç olabilir. prometheusun dediği gibi ellerinizi ne kadar seviyorsanız ve kullanıyorsanız(ben ekledim) eldiveni takmak da o kadar gerekli o günden sonra motosikletimi eldivensiz hiç kullanmadım kullanmaya da niyetim yok.
    imza, safrane

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sol elimin yüzük parmağının derisinin bir kısmını kaldırıma teslim ettikten sonra (çünkü parmaksız eldiven kullanıyordum) paraya kıyıp adam gibi bir eldiven aldım ve şimdi hiç yanımdan ayırmıyorum.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Valla bikac gunluk soforum ama ilk andan itibaren eldiven giymeye kendimi alıstırıyorum. Aslında eldivensiz ilk bindigim bikac saat sonrasInda belki acemiliğinde verdiği debriyajla sIk oynama neticesinde sol el bas parmagımın ic tarafI acImaya baslamıstı. Eldivenle aynI antremanlarIm sIrasInda ise bu oLmadI. Bir sure sonra zaten elinde eldiven oldugunu unutuyorsun, cok dogal gelmeye baslıyo. Bende yazLIk, korumaLI bir eldiven var. Elimi terletmiyor ve hareketini engellemiyor. 60-65 ytl gibi bir paraya aldIm. Herkese eldiven kullanmayI tavsiye ederim.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Her zaman tam koruma...
    Neyin, ne zaman işe yarayacağı belli olmaz...
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklette her aksesuar çok önemli arkadaşlar..göz ardı etmeyelim..
    rahatlık değil sağlık önemli biliyorsunuz..

muk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldiven çok önemli.Eldivensiz çok kötü anılarım var hiç bahsetmeyeyim.

Motosikleti
    kanuni 125 T
    cokkkk onemlı.1-2 sefer taktıktan sonra alısırsın.2 tekere bınıp en az 100 km. 120 km.hız yapıp bu makıneye alısıyorsan eldıvene cok daha kolay alısırsın...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler