Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motorum CBF 1000 ve ilk 800km izlenimlerim ve fotoğraflar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ER6ha-n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000(simsiyah)
    Arkadaşlar alalı 3 hafta olmasına rağmen motor 800km sini doldurdu.Gerçi bunun 500km si İstanbul yolu çünkü motoru İstanbul dan getirmek zorunda kaldım
    Lafı fazla uzatmadan motorun kısacık bir özellik listesini söyleyeyim ;
    CBF 1000de CBR 1000RR Fireblade de kullanılan 1000cc lik 4 silindirli 16 valfli son derece atak ve performanslı bir motor kullanılıyor ve 0-100km hızlanması yanlızca 3.4 saniye,fakat Fireblade in o inanılmaz gücüne rağmen CBF,98 beygir gücünde..Pek çoğumuz yok artık 1000lik motorda 98 beygir olurmu? diğeceksiniz,Honda mühendislerinin amacı bu performans motorunu özelliklerinden ödün vermeden daha uysal,konforlu,uzun ömürlü yani bir sport touring modele uyarlamak olmuş ve bana kalırsa gayet başarılı olunmuş her ne kadar uysal gibi görünse de insan,6000-7000 devirin üstüne çıktığı anda altında bir Fireblade motoru olduğunu ve yavaşlaması gerektiğini anlıyor fakat bu otoyol için geçerli değil Demek istediğim garajda durduğu gibi durmuyor
    Ayrıca motor tam bir tork canavarı diğebiliriz 97nm lik torku sayesinde çok dik yokuşlardaki kalkışlarda artçınızın arkanızda olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var
    Uzun yol sürüşlerinde hem sürücüsünü hem de artçısını düşünen CBF,supersport modellerin aksine çok daha yumuşak amortisörlere sahip fakat şehiriçi kullanımlarında derin çukurlardan birine girdiğinizde yumuşak amortisörlerin biraz salladığını itiraf etmeliyim
    Birçok yeni modelde kullanılan ABS ve CBS fren sistemi CBF 1000 in en önemli tamamlayıcı elemanlarından,CBS(Conbined Braking System)size biraz yabancı gelebilir ;ABS ile birlikte çalışan bu sistemde arka freni kullandığınızda aynı zamanda bir miktar da ön frenler sıkılıyor(bende sanki arkamdan birileri çekiyormuş gibi bir his uyandırdı) özellikle şehir içi kullanımlarda ön frenleri unutup yanlızca arkaları kullanabilirsiniz
    Biri sağ biri de soldan bu canavarın gaz çıkışını sağlayan 2 adet nikelajlı egzostlara sahip.Genel olarak son derece sportif bir görünüm sunan bu ikili egzost sisteminin beni en çok etkileyen özelliği de sesi oldu,sanki modifiyeliymiş gibi özellikle 7000 devir üzerindeki çabuk hızlanmalarda alt taraftan gelen müthiş tok ve güçlü sesiyle çevrenizdeki insanları kolayca etkiliyebilirsiniz
    Günümüzde 600cc lik supersport modellerde bile 180 lik arka lastik kullanılmasına rağmen CBF 1000de 160 lık arka lastik düşünülmüş bunun açıkça sebebi yakıt tüketimini azaltarak daha rahat ve konforlu bir sürüş sağlamak olduğunu belirtiyor Honda yetkilileri..
    Motosikletin kuru ağırlığı 228 kg olmasına rağmen şehir içinde artçımla ve çantasız bir şekilde arabaların arasından kolayca ilerleyebildim fakat sıkışık trafikli şehiriçi yollarını hiç sevmiyor CBF 1000,hemen fanı çalışıyor ve 100 dereceyi aşan motor sıcaklığını tüm bedeninizde hissedebiliyorsunuz ki bu motosiklet için çok kötü birşey olduğunu belirtiliyor kullanım kitapçığında
    Artçısına sunduğu olanaklar da muazzam,sınıfının en büyük arka koltuğuna sahip CBF 1000,artısının da rahatını düşünüyor hatta topcase ve yan çantalar da varsa gel keyfim gel
    Motosikletin rezervuar dahil 19 litrelik bir benzin deposu var fakat bi çevre yolu yapayım ve derseniz bu size yarım depodan fazla benzine mal olabilir Normalde 100km de 6-6.5 litre yakan motosiklet İstanbul yolunda 7.5 yakarak bir rekora daha imza attı ki 2 kere full depo benzin almam gerekti bu da neredeyse 40 litre demek,kelimenin tam anlamıyla benzini içiyor
    Dış görünüş olarak kardeşi CBF 600 ü andıran çizgileri,farları ve boyutlarıyla onu bir CBF 600 den ayırmak zor fakat sinyal lambaları,grenajı,jant ve motor renkleri,motorunun boyu ve o muazzam çift egzostuyla onun bir CBF 1000 olduğunu anlarsınız
    Önündeki yarı grenajı ve ayarlanabilir touring camı sayesinde yüksek hızlarda bile(150km ve sonrası)kafanızı benzin deposuna yapıştırmanıza gerek yok
    Adeta rüzgarın içinde bir mermi gibi gidiyor ve keskin ve sportif görünümlü farları da cabası..
    Ama benimkinde MRA marka cam takılı o yüzden uzaktan NT700 Deauville i andırıyor

O,konforlu,rahat fakat istediğinzde içindeki canavar ruhunu size fazlasıyla gösterebilen,fazla gösteriş merakı olmayıp daha çok kullanım pratikliği ve rahatlığı sunan,az devir yapan fakat güçlü motoru sayesinde evladiyelik bir kullanım isteyen kullanıcıların motorudur

Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Güzel bir inceleme olmuş. Ama touring motorlar da ne yazık ki ülkemizin "güzel" yollarında heba oluyorlar.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    güzel motorunla iyi sürüşler dilerim. hayırlı olsun

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir inceleme olmuş. Ama touring motorlar da ne yazık ki ülkemizin "güzel" yollarında heba oluyorlar.
    prometheus arkadaşın seni enduro ya çekme çabaları... aldırma sen senin motor süper
    Dorado V5

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı koyulacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    prometheus arkadaşın seni enduro ya çekme çabaları... aldırma sen senin motor süper
    Honda servisi hep senin gibi düşünenlerle dolu Arkadaşlarım çalışıyor ordan biliyorum
    Onur Yollarda

ER6ha-n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000(simsiyah)
    Teşekkürler modum..

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ER6ha-n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler modum..
    Rica ederim, yanlış anlama cidden beğendiğim bir motor. 600'lüğünü düşünüyordum bir ara bende. Sonra 4 silindir ve süspansiyoları yüzünden vazgeçtim. Bilenler bilir sadece endurocu değilim ben touring motorları da severim.
    Onur Yollarda

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    çok harika bir motor birkaç test sürüşü yaptım ve kesinlikle iyi bir karar hayırlı olsun keyifli kazasız sürüşler dilerim

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    hayırlı olsun . kazasız belasız ve cezasız günlerde kullanmanız dilegiyle

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Çok güzel bir motor.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.
    Sağlıcakla kal.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Motosikleti
    Yamaha XT660ZA
    Erhan abi motorun hayırlı olsun. Haftasonu hava iyi olursa seni ve motorunu bekleriz.
    Serdar
    Ankara
    CRF 250L

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Abi tekrar kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Çok beğendiğim motorlardan biri. Hatta 600 lüğünü (tabi 2. el) gözüme kestirdim. Benim merak ettiğim 1000 cc liği benzini içiyorsa, acaba 600 lüğün yakıt durumu nedir?

Çok güzel bir motor. Kasasız, güzel şürüşler.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

kangoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah kaza bela vermesin
    [COLOR="Navy"][/COLOR]herşey VATAN için

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Hayırlı olsun,çok güzel makina,kazasız belasız...
    gaza gelme;kaza gelmesin

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binersin inşallah. Motosiklet gerçekten üzerine laf denmehyecek cinsten. şahsım adına bayılsamda, o gaz elciğinin benim elimin altında olmaması yine de iyi bir şey ) Dikkatli kullan arkadaşım, bendeniz hala zavallı Beat ime binerken korkmuyor değilim ) TEM de olunca tırsmamak zati kolay değil )
    İyi akşamlar, yeniden hayırlı olsun
    Poturdak

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    gülegüle kullan. kazasız sürüşler dileğiyle.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    hayırlı olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    hayırlı olsun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler