Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir motosikletli kaza haberi ve düşündürdükleri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    bu sabah gazetelerde rastladığım ve belki bir çoğunuzun da okuduğu-izlediği bir haberi paylaşmak istedim. kaza, alınması gereken derslerle dolu;
    1. arkadan size çarpıp kaçabilecek kadar insanlıktan uzak sürücülerin varlığı...
    2. kasksız korumasız dolaşmanın taşıdığı riskler...
    3. çocukların bu aletten mümkün olduğunca uzak tutulması gerektiği...
    benim aklıma gelenler bunlar, sizler bu maddeleri çoğaltabilirsiniz

haber şöyle:

Motosikletli annebebeğe çarptılar

Antalya'da hastalanan minik oğlunu polikliniğe götüren Seher Ç., trafik canavarının arkadan çarptığı motosiklette ağır yaralandı. Bebek Ali ile kayınpeder Adem Ç. ise yara almadan kurtuldu. Seher Ç., rahatsızlanan 6 aylık oğlunu muayene için polikliniğe götürdü. Seher Ç. muayeneden sonra oğlu Ali'yi kucağına alıp kayınpederinin kullandığı motosikletin arkasına binerek eve dönmek için yola çıktı. Hastaneden ayrıldıktan iki dakika sonra Meydan kavşağında Adem Ç.'nin kullandığı motosiklete arkadan bir otomobil çarptı.

Kazayı yapan sürücü kaçtı
    Kazaya neden olan sürücü arkasına bile bakmadan kaçarken, çarpmanın etkisiyle devrilen motosikletin üzerinde bulunan anne ile oğlu yola savruldu. Anne ağıryaralanırken küçük Ali ve dedesi kazayı yara almadan atlattı. Ağlayan Ali'ye ilk şefkat elini kavşakta görevli polis memuru uzattı. Kazaya 50 metre uzaklıktaki Meydan Polikliniği'nde görevli hemşireler kazayı görerek acı içinde kıvranan anneye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Anne "Oğlumu getirin, oğlum yaşıyor mu" diye gözyaşı dökerken Ali'yi kucaklayarak kaza yerinden uzaklaştıran polis memuru bir taraftan trafiği yönlendirdi. Diğer taraftan da kucağındaki Ali'yi gösterip "Oğlunda bir şey yok, üzülme" diyerek anneyi teselli etmeye çalıştı. Seher Ç. Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis kaçan şahsın yakalanması için soruşturma başlattı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bu şekilde vurup kaçmak kanaatimce insanlık dışı bir olay.

Ancak bana göre bu olayın esas suçlusu, bebeğin ailesidir. Bir motora üç kişi, biri de kucakta...

Kucakta bebek taşıyan bu cahil kadın, motora nasıl tutunuyordu acaba ?

Bu insanların bebek yapma ehliyetlerini ellerinden almak lazım !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ancak bana göre bu olayın esas suçlusu, bebeğin ailesidir. Bir motora üç kişi, biri de kucakta...

katılıyorum çocuk dünyaya getirmek bilinç ve sorumluluk gerektirir

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    yakalanıp da ne olacak?
    hangi cezayı alırsa alsın, gönüllere su serpilecek mi?
    kazadır, olur. herşeyin bir adabı vardır. kaçmak niye?

insanlıktan neden bu kadar uzaklaştık?

bizler okuyunca yüreğimiz burkuluyor, ALLAH bilir onlar neler yaşadılar...
    kazazedelere geçmiş olsun.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    kesinlikle haklısın levent abi. bazen bu forumda da 'yurdumdan insan manzaraları' diye baktığımız ve bazen de gülerek geçtiğimiz bu tür ailece motora binme görüntülerinin nasıl da böyle trajik sonuçlara yol açtığını burada görüyoruz

Valla iyi olüm falan olmamıs.Ya motora yan oturuyolar ya kesin oyle oturuyodur.Kacan adamıda bulurlar ınsallah

Bart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl650 V-Strom
    burda vurup kaçan o karaktersiz kadar o ailede suçlu aslında görünüşte ama onlarında hastaneye gidicek başka bi araçkarı olmiyabileceğinide düşünmek gerek..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eşimin hamileliği esnasında doktor 5. aydan sonra motora binmemesini tavsiye etti ..bizde haliyle uyduk ama eşim kapalı alanda (Minübüs, araba) olmanın çok zor olduğunu ve motorda çok daha rahat ettiğni söyleyince doktorla tekrar konuştuk dikkatli kullanırsam sorun olmaz ama 8 aydan itibaren kesinlikle kullanmamamız gerekir dedi ..zaten çocuk 8 aylık doğdu ..yani doğumdan bir gün önce biz motorla tatlıcıya gitmiştik ..çocuğun doğumuna mütakip ilk yılda motora çocukla hiç binmedik ama daha sonra sıklıkla motorla sağa sola gittik ..şu an kızım 3 yaşında kaskı kafasında benle birlikte her yere gider ..

Gelelim bilirkişi heyetine kaçınızın arabasında bebek koltuğu var ..diyelim bebeğiniz yok bebeği olan bir arkadaşınızı arabaya aldığınızda napıyosunuz ..bebek kucakta değilmi ..herhangi bir kazada dahamı az risk var zannediyosunuz kaldıki bu haberi sabah bende okudum ve bebekte sıyrık dahi yokmuş..hoş bu bi şans bu sefer olmamış ama motoru ben kızımla sıklıkla kullanıyorum 30 km/h yi geçmem kızımda kask vardır..ha eğer istanbulda yaşasdaydım kızımı motora bindirirmiydim diye sorarsanız asla derim ..bu yüzden istanbulla kasaba hayatını kıyaslamayın ..

Hatta buraya gelen bir çok arkadaş kaskın ne kadar gerekli olduğunu savunanlardan oluşsada nedense marmarise gelince kasklar fora oluyo ..(elimde videolu delil var hayır demesinler ) daha öncede bu konu açılmıştı çoğu avrupa ülkesinde dahi yaş sınırı yok artçı olma konusunda ..

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    yazın bişeyler düşüncez bakalım..
    gerçekten üzücü bi olay ama işte cehalet.kaçan sürücünün insan olmadığı da aşikar.

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı Bart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda vurup kaçan o karaktersiz kadar o ailede suçlu aslında görünüşte ama onlarında hastaneye gidicek başka bi araçkarı olmiyabileceğinide düşünmek gerek..
    turkiye şartları işte.. bizim gibi zevkten binmiyolar ki motora.. mecbur olduklari icin biniolar.
    arkadan çarpıp kaçanı yakalayinca naapacaklarmis?? guzel bir cezai yaptırım olacak ki, insanlar boyle assaalik davranmiicak.. bi cocukla anne savrulmus, bu adam da kacmis ha.. yuh!!!
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    BBRR,

eşin 6 aylık bebeği kucağına alıp, arkana bindimi hiç ?

Haa, çocukları (korumalı olarak) motora bindirip, bindirmemek bir tercih meselesidir. Tabii ki, kasaba hayatı yaşanan yerleşimlerde de bu tercih daha fazla olabilmektedir. O başka bir şey.

Benim oğlum 10 yaşında, biraz da iri olduğu için 14 yaş kıyafetleri giyiyor. Daha bugüne kadar ön koltuk nasıl bir yer bilmez. Sadece ikimiz gezdiğimiz zaman bile...

Not: kızın çok şirinmiş, Allah(CC) bağışlasın. Annesine mi benziyor
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Kask lazım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bir yaya , bir otomobil , Bir motosiklet sürücüsü anne diyelim....Hepsinin bebeği var..

Hangisi daha şanslı??...

Yaya diyceksiniz dimi....Ya durakta otobüs beklerken üstlerinden geçen arabanın altında kalarak hayatını kaybeden anne bebeğin şansı neydi?....Motosiklet sürücüsü anneden daha fazla şansı olması mı?....

Yürürken kafasına tuğla düşen adamın şansı ne?....
    Hepsi aynı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Levent abi haklısın

İnsanların daha bilinçli olması lazım ama bir yandan da durumu iyi olmadığından taksi tutamayıp motorla götürdüğüne de düşündüm. Zorunluluktan götürmüş olabilir .. 6 aylık çocuk motora kendi binemez herhalde . Bir de bu açıdan bakmak lazım
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    barış abi öncelikle allah çocuğunuzu size bağışlasın ve ailece uzunca, mutlu bir ömür yaşayın ama motoru arabayla kıyaslama konusunda görüşlerine katılmıyorum. çocuğu arka koltuğa oturttuğun zaman en azından güvende olduğunu düşünebiliriz ama bir çocuğu artçı olarak almak aynı şey değil. çocuk bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz. hareket halindeyken yanından geçen kelebeği yakalamak için atıverir kendini allah muhafaza, adı üstünde çocuk. bence belli bir yaşa kadar uzak tutmak gerek, tabi kişisel görüşüm ve çocuğum olsa en azından ben böyle yaparım.

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    ALLAH acil şifalar versin
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    cenabı allah kimsenin evine kaza heberi düşmesin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kesinlikle katılıyorum abi birde antalyada orada insanlar cahilikten uzak zannediyordum

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    soruma cevap gelmemiş...kaçınızın arabasında bebek koltuğu var ..eğer bebeğiniz yoksa bebeği olan bir arkadaşınız bindiğinde bebek kucakta değilmi ..dahamı az tehlikeli..yoksa gelişmiş toplum bilinci ile arkadaşınıza ; özür dilerim bebek koltuğum yok o yüzden sizi alamıyacam diyecek kadar medenimisiniz ...

Peki siz diyelim bu cevabı verdiniz . Arkadaşınız hadi ordan ya ..deyip kapıyı çarpmayacak kadar medenimi ??

çocuğun arabanın artkasında güvende olduğu inancı yanlıştır ..arka koltukta emniyet kemeri bağlı olmayan biri en az motordaki kadar tehlikededir..şimdi bulamam ama bir ara arkada bulunan cisimlerin bir kaza halinde öne kaç kglik bir şiddetle çarptıkları yazılmıştı aklımda kalan bir cep telefonu arka camın önünden 100 km/h ile yapılan bir kazada 8 kg lik bir şiddetle çarpıyodu 11 kg lik bir bebek bu tarz bir çarpmada sizce kaç kiloluk bir çarpmaya maruz kalır ne dersiniz ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler