Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu fiyatlar ne boyle kazikmi yiyoruz????

Motovento
    REKLAM ALANI
    kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    abi bu orjinal kawasaki sitesindeki zz600 un fiyati ustundede yaziyor zaten 7.299 usd

http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=148

buda turkiyedeki satis fiyati

9.500 euro

http://www.kawasaki-turkiye.com/

bu fiyat araligi bu kadar nedir abi resmen fiyati 2bucuk kati bu nedir abi anliyamadim birisi yardim etsin idrak edemiyorum
    imzam yok parmak bassam olurmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    burası Türkiye. 1liralık maldan 5 lira vergi almaya kalkışırsan böyle olur.tabiki aracılarda bundan para kazanacaklar normaldir bu fiyatlar.hem bu motorlar için böyle birde arabalar var.honda ve vw sitelerine bir gözat.bi ara düşünmüştüm.tanıdıklar vasıtasıyla yurtdışından getirmeyi ama gümrük vergi derken astarı bezini geçiyor.
    Burası Türkiye.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    sıfır megane belçikada 9000euro
    türkiyede kaç para acaba
    sıfır 2007model mercedes ml320 4x4 52000 euro yine belçikada
    nissan z350 spor araba 35000 euro yine belçikada
    mini cooperS cabrio 19000euro yine belçikada
    türkiye ile yurtdışı arasında bu fiyat farkları hep var

O kadar vergi alırlarsa boyle olur.Aslında amac dısarıdan mal almayıp yerli ureticiyi korumak ama bizim yerli ureticimiz yokki

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Yakında soluduğun havaya bile vergi isteyecekler bence normal arabalarda bu vergilerin olması.

Yurtdışında, burda çok tutulan bmw 3 serisinin halk arabası olduğunu ve komik fiyatları olduğunu görünce şaşırıyor insan ister istemez . Ayrıca peugeot 307'nin burdaki fiyatı ile yurtdışındaki imajını öğrendiğimde daha da şaşırmıştım.

Gümrük birliği gibi bir yasa zamanında olmuştu bu olaylar sanırım ve ondan beri devam ediyor. Bu olay olmasaydı eğer dünyanın hiçbiryerinde olmayan araba ve motorlar burda olurdu zaten. Amaç yerli üreticiyi korumak ama yerli üreticimiz yok sorun da bu . Yanlış politika izliyorlar ...

Vergi olayına herkes isyan ediyor zaten
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Ya buna oyle yaklasmayın.Hani kapülasyonlardan sonra yerli üreticiyi korumak için yabancı üretici içir mal sokarken baya bi gümürk vergisi oduyor eee noluyor fiyat artırıyor.Biz napıyoruz yerli uretici ucuz diye yerli alıyoruz.Tamam buraya kadar güzel ama bu genelde beyaz esya,mobilya,ev aletlerinde yada yiyecekte ise yarıyor ama motosiklet,araba vs üretemedigimiz için yerli ureticide olmadıgı için s... s... yabancı alıyoruzbilmem anlatabildimmi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    türkiyede bizi heryerde soyuyorlar yok kdv yok ötv yok hava parası yok pul parası yinede yetmedi yetişdiremedik halk olarak enflasyon yüzde onun altında açıklanıyor herşeye yüzde onun üstünde zam arkadaşım tespitin son derece doğru bizi resmen enayi yerine koyuyorlar nasıl olsa kimse ağızını açmıyor diyorlar ondan sonra biz hükümet olarak sunu ve bunu yaptık diyorlar kimin parasıyla ben olsam daha çok yapardım o paralarla

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    yahu bu kadar vergi alınıyor bu kadar gelir kaynağı var, yine yok yine yok...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

O zaman dışardan alıp gelmek daha mantıklı degil mi? Peki dışardan araç sokarken ödedigimiz tutar (Gümrük vs) bu anlamda Türkiye'de almakdan daha ucuza gelmiyor mu?

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    ulkemizde bmw, ducati, triumph ta 2 kati pahali..
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu orjinal kawasaki sitesindeki zz600 un fiyati ustundede yaziyor zaten 7.299 usd

9.500 euro

bu fiyat araligi bu kadar nedir abi resmen fiyati 2bucuk kati bu nedir abi anliyamadim birisi yardim etsin idrak edemiyorum
    Herkes vergi vs. den bahsetmiş, bu doğru.

Ama daha öncesinde senin hesabın yanlış ! 9500 €, 7299$ ın 2.5 katı değildir.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla ha 2 bucuk kati demis yeni farkettim

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    ya arkadaşlar bunlara nezaman dur dıyecegız cok merak edıyorum.
    yakında canımıza tak ettirecekler ve birileri canında olacak.

ben artık hiçbir şeye sevinemiyorum bu ülkede.

bir tarafta adam 400 ytl'ye ailesini geçindirmeye çalışıyor diğer yanda adam altında 300.000 euroluk arabasıyla. keyif yapmasına veya tatile çıkmasına dayanamıyorum.

bir kurtarıcı çıksın artık. zamanı geldiğini düşünüyorum.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=148
    9.500 euro
    http://www.kawasaki-turkiye.com/
    Türkiye'deki HERŞEY çok pahalı.
    USA'da ise HERŞEY daha ucuz. Eskiden Süt, Et, Meyve, Sebze gibi şeyler bizde daha ucuzdu, maaşallah onlarda da geride kaldık.

Benzin zaten bizde tam ÜÇ MİSLİ pahalı, bizzat hesapladım.

O kadar çok vergi ödüyoruz ki, ve görebildiğim kadarıyla bunun bir kısmı eski borçları ödemeye gidiyor, önemli bir kısmı maaşlara gidiyor, ve bir kısmı da yönetime ve tanıdıklarına aktarılıyor. Bu hükümete has birşey degil - Ecevit hükümeti hariç her hükümetten kötü kokular çıkmıştı.

-t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar kusura bakmayın, ama biz bu fiyatları hak ediyoruz... Yıllardır hep aynı değişmedi değişmicekde...

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu kadar vergi alınıyor bu kadar gelir kaynağı var, yine yok yine yok...
    Doğru söylüyorsun.Bizim ödediğimiz vergiler millet vekillerinin cebine giriyor.Kendi paramızla besliyoruz onları ama onlar yine vatandaşı nasıl kazıklasak diye düşünüyorlar nasıl devlet ben anlamadım (insan utanır azcık) Zaten avrupa birliğinide askıya aldılar iyice kazık olcak fiyatlar .Bir gün maaşımızın tamamı vergi olcak diye korkuyorum....
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ha 2 bucuk kati demis yeni farkettim

İçerden yeni çıktı normaldir...Alışır....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    sussssss sakın ses çıkarmayın bizim gibi millete müstahak buuu. ben başbakan olsam daha fazla vergi koyardım. bu vatandaştan ses çıkmaz nasıl olsa. bir zamanlar yurt dışında tarımsal ürünlere ufak bir zam koydular bütün köylüler iş makinalarıyla otoyolları kestiler. ve ertesi gün yapılan zam geri çekildi.
    ya bizdeeeee

Bunun sebebi yüksek gümrük vergileridir ithal mallat içeri girerken iki kat dediğin gibi fiyat yiyip öyle satışa sunuluyo;ama avrupa birliğine girersek bunlar ortadan kalkacak inşl....
    Bizimde bir ismimiz vardır ezanla kondu sela ile bitecektir!

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    Alıntı şakirt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun sebebi yüksek gümrük vergileridir ithal mallat içeri girerken iki kat dediğin gibi fiyat yiyip öyle satışa sunuluyo;ama avrupa birliğine girersek bunlar ortadan kalkacak inşl....
    Sebebi gümrük vergileri değil ek taşıt alım vergileri ve gelir vegilerinin OECD ülkelerine göre olan yüksekliğidir.

AB ye girmemiz mümkün görünmüyor ekonomik yada sosyal açıdan almayı istemiyorlar. nedenleri kendilerini bağlar. fakat asıl düşünülmesi gerekenin bu yapılanların AB ye girmek için değil Türkiye Cumhuryeti Devleti Vatandaşlarının refah ve huzuru için yapılmasının gerekliliğidir. el gördülük kanunla filan bu iş yürümez. takip edilecek tek izm Kemalizm dir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler