Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    muayene işini bilmiyorum ama ruhsat üzerine alındıktan sonra yeni trafik sigortası yaptırılmak zorundaymış :/

Muayene için fikrim ise ruhsat geldikten sonra götürmeniz o daha mantıklı geldi bana
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhabalar, güncel olarak cevap almak istediğim için yazıyorum, çünkü önceki bölümlerdeki rakamlar şuanda geçerli olmayabilir. Ben yakında gidip, motosiklet satıcısından 125cc 0 km bi motosiklet alacağım. Sonra bunun ruhsatı sigortası vs. herşeyi dahil ne kadar bi masraf yapmam gerekiyor ve nerelerden hangi belgeleri çıkaracağım? Son zamanlarda bu işlemi yapmış olan yada trafik muamelecisi olan varsa, bana bu işlemleri sırası ve ücretiyle birlikte yazabilirse büyük sevap işler. Noterden vekalet verip yaptırmak istemiyorum, kendim bizzat gitsem ne zamana kadar yaptırmam gerekir?Bu arada İstanbulda oturuyorum.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    CBF 150
    Aracı plakasız satın aldıktan sonra, en geç ne kadar sürede çıkarmamız zorunlu plakayı? Bir de şunu sormak istiyorum, normalde başka bir şehirde ikamet edip istanbuld motor alıyorum. Motoru oraya götürmeden, gidip plaka çıkartıp getirebilirmiyim memleketimden? Yada direkt istanbuldan çıkartabilir miyim burada ikamet etmesem bile?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracı plakasız satın aldıktan sonra, en geç ne kadar sürede çıkarmamız zorunlu plakayı? Bir de şunu sormak istiyorum, normalde başka bir şehirde ikamet edip istanbuld motor alıyorum. Motoru oraya götürmeden, gidip plaka çıkartıp getirebilirmiyim memleketimden? Yada direkt istanbuldan çıkartabilir miyim burada ikamet etmesem bile?
    Aracı "0" alıyorsanız şu kadar süre diye bir zaman yok.Garaja koyup saklıyabilirsiniz ama sonra Plaka çıkarmak istediğinizde fatura tarihinden itibaren vergi,muayene,sigorta isterler.Başka şehirden plaka alabilmek için yine "0" araç ise satıcı firmanın fatura,ötv,mtv,uygunluk belgesi gibi bütün evrakları size vermesiyle motoru götürmeden başka şehirden plaka çıkarabilirsiniz.Adrese dayalı nüfus kaydı sistemine geçildiği için adresiniz İstanbul olmasada plaka çıkarılabilir düşüncesindeyim.Bu tip detaylar yönetmelikle belirlendiği için bir Trafik tescil şubesine sormanız gerekir.

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç sıfır km ise yapılacak iş öncelikle fatura ile ikamet ettiginiz ilden plaka ve ruhsat çıkartın sigortasını ve ilk bandrolünü ödeyin. . daha sonrada motosiklete plakayı takıp binerek getirebilirsiniz. sigorta bedeli ilden ile farklılık gösterir. istanbul en yüksek rakama sahiptir. 250 cc altıysa alacagınız araç 45 civarı bandrolü var. ama toplamda 250 yi geçmez.

Motosikleti
    CBF 150
    Tamamdır çok teşekkür ederim, o zaman memleketten çıkarmak daha doğru sanırım, daha uygun fiyatlı çünkü. İkamet de orda, uğraşmaya değmez plaka için.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    2011 yılında motosiklet alıp sigortasını yaptıran varmı ? özellikle cbf 150 için ankarada
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yılında motosiklet alıp sigortasını yaptıran varmı ? özellikle cbf 150 için ankarada
    ALıanzdan daha uygun bir fiyat veren şirket yok...Alıanz acentalarındaki fiyatlar hep daha uygun oluyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    arkadaşlar sıfır ybr125 almak istiyorum aracı sıfır alırken plaka ve ruhsat masrafı ne kadar tutuyor tam olarak sırasıyla yapılan işlenleri ve ücretlerini bilen varmı?...
    er6 demek hayat demek!..

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Merhabalar, bir haftaya kalmaz sıfır bir motor alacağım ancak plaka-ruhsat masrafları 250 tL tutuyor dediler. Bu rakam bana fazla geldi..
    Kendimiz yapmaya kalkarsak kaç tutar ? Eğer arasında baya fark varsa kendim yapmak istiyorum..
    Birde bu işlemleri yeni yapan arkadaşlar varsa nasıl yapıldığını kısaca anlatırsa çok sevinirim.

Motosikleti
    CBF 150
    Merhabalar, ben yarın istanbul maltepe emniyet müdürlüğüne plaka çıkartmak için gideceğim inşallah. Ben motorumu alırken (0km) , eskişehirde kullanırım diye faturanın üzerine eskişehirdeki apartın adresini yazdırdım. Fakat sonra istanbulda kullanmaya karar verdim.( zaten plakayı da nüfus kaydının olduğu yerden çıkarabiliyormuşuz orası da istanbuldur benim için )Eskişehir ikinci ikametgahım olarak geçiyor nüfus kaydında. Şu durumda ben bu faturayla emniyete gidersem, "aa bu adres senin adresinden farklı, çıkaramayız" gibi tepkilerle karşılaşır mıyım? Böyle birşey olursa bunun çözümü nedir? Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------

Bir de şu var ki, emniyetten randevu alırken çıkan gerekli belgeler kısmında T.Ş.O.F dan 2 adet usulüne uygun doldurulmuş Ek-1 ile Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin aslı ve fotokopisi diyor. Bunları da biz mi getiriyoruz? Yoksa orada yapıyorlar mı?

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    arkadaşlar ben kendim yaptırdım..ilk önce bayii size aracın faturası ödenmiş otv makbuzu vs.. size bi kaç parça belge veriyor siz bi arzuhalciye gidip ben kendim takip edicem bana dosya aç diyorsunuz o hazırlıyor 30 lira tutuyor sonra sigorta yaptırıyorsunuz 58 tl..plakası yok nasıl sigorta oluyor diyeceksiniz ama oluyor sonradan trafikte sigorta belgesine plakasını yazıyorlar vs..vs..sonra trafiğe gidip dosyası polise teslim ediyorsunuz 117 t..sonra size diyorki şu plakayı bastır gel ruhsatlarında o zamana kadar hazır olur diyor ben şöförler odasından bastırdım anlaşmalı zaten 9.5 tl plaka parası plakayı aldıktan sonra gene trafiğe gidip soğuk damga vurması için veriyoruz damgayı vurup size veriryor olay çok çok basit..toplamda 30+58+117+9.5=214.5 lira ....takipçi yapsaydı en az 50 lirada o alıyor arkadaşlar...saygılar...
    er6 demek hayat demek!..

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kendim yaptırdım..ilk önce bayii size aracın faturası ödenmiş otv makbuzu vs.. size bi kaç parça belge veriyor siz bi arzuhalciye gidip ben kendim takip edicem bana dosya aç diyorsunuz o hazırlıyor 30 lira tutuyor sonra sigorta yaptırıyorsunuz 58 tl..plakası yok nasıl sigorta oluyor diyeceksiniz ama oluyor sonradan trafikte sigorta belgesine plakasını yazıyorlar vs..vs..sonra trafiğe gidip dosyası polise teslim ediyorsunuz 117 t..sonra size diyorki şu plakayı bastır gel ruhsatlarında o zamana kadar hazır olur diyor ben şöförler odasından bastırdım anlaşmalı zaten 9.5 tl plaka parası plakayı aldıktan sonra gene trafiğe gidip soğuk damga vurması için veriyoruz damgayı vurup size veriryor olay çok çok basit..toplamda 30+58+117+9.5=214.5 lira ....takipçi yapsaydı en az 50 lirada o alıyor arkadaşlar...saygılar...
    Çok teşekkürler

Motosikleti
    CBF 150
    Beyoğlunda yada kadıköyde yada beşiktaşta şöförler odası var mıdır? Emniyetten aldığın randevu kağıdında iki tane usülüne uygun doldurulmuş ek 1 istiyor. Bir de şu trafik sigortasını en ucuza neresi yapıyor biliyor musunuz?

NEZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ewt beklenen motor geldi honda cbf 150 siyah
    arkadaşlar yeni sıfır motor alıcam bana masrafı ne olur hiç anlamıyorum bilen biri yazabilirmi

Motosikleti
    hyundai 125
    takipçiye sordum az önce,

2ci el de,noter şatış masrafı 75tl dedi,ruhsatı üstüne al falan filan toplam 115 civarı tutabilir dedi,

aldığınız motorun plakası yabancı ise bulunduğunuz şehire göre,

noter ücreti daha farklı imiş,toplamda 250 300 tl tutabilir dedi
    kadir 1973

Motosikleti
    YBR 125 2011

2011 mart ayı

30+58+117+9.5=214.5 tl mart ayında başka bir arkadaşın yaptıgı masraf 214 tl

Bu da benim yaptıgım masraf
    2011 mayıs ayı ybr 125 plaka ruhsat masarafı
    117 tl ruhsat
    34 tl sigorta
    15 tl plaka
    20 tl daktilocu ve fotokopilere(kendim doldururum dersen bir de fotokopi tanıdık varsa 20 tl düşebiliriniz..3 tane dosya lazım tanıdık kırtasiyeciniz varsa ona da para yok)
    5tl park parası da verdim .(arabayla gitmezseniz park parasını da düşün)
    çok aydınlatıcı bilgileri paylaştım sizinle...
    bundan 1 ay önce oglum scooter almıştı 300 tl verdi aracıya, adam 15 daha demez mi, al sana 15 dedim ruhsatı kendim cıkardım..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    abiler merhaba şimdi ben motorumu satıcam ama sigorta borcu var ödenmemiş zorunlu trafik sigorta parası onu ödemek zorundamıyım ödemezsem ne olur üstüne alacak olan arkadaşamı geçer borç yada sattığım gibi borçtan kurtulurmuyum?=

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce 2. motosikletimi aldım.İzmirde oturuyorum,motoru ıspartadan aldım ama plakayı değiştirtmedim.Sadece 70 lira gibi bir ücret notere verdim.Birde 40 liraya sigorta yaptırdım.Bütün masrafım bu oldu.110 lira gibi bir masraf çıktı yani.Ama ruhsatım hala adresime gelmedi
    Al bir Mz dünyayı gez...

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler merhaba şimdi ben motorumu satıcam ama sigorta borcu var ödenmemiş zorunlu trafik sigorta parası onu ödemek zorundamıyım ödemezsem ne olur üstüne alacak olan arkadaşamı geçer borç yada sattığım gibi borçtan kurtulurmuyum?=
    borcu sen yapmışsın borç sana ait poliçede senin adın yazıyor ayrıca araç borçlu oldugundan satışınıda yapamayabilirsin

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler