Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

"Rehin" demek , aracın satılamayacağı anlamına geliyor.
    Rehin'i , krediyi çektiğin kuruluş koyar ve kredi taksitleri bitiminde ; senin başvurunla Rehin'i kaldırır.
    Detayları ; rehini çektiğin kuruluş ve trafik tescille konuş...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serpent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rehinli aracın satışı tek bir koşulla yapılabilir...

rehinli aracın satışı "rehini baki kalmak koşulu ile" diye bir yazı ile yapılabilir. yazıyı rehin konulan yerden alıp trafik tescil şubesine gidiyorsun. başka yolu yoktur.
    eski ruhsatların kimliğin poliçen vs belgeler ile. belgeler forum başında verilmiş. ok?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şimdi anlamadığım bir detay var...bankadan aldığınız kredi taşıt kredisi gibi bişeymi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    arkadaşlar buradaki yazıyı okuyunca motorumun ruhsat ve plaka işlemlerini kendim yapmaya karar verdim ve gaziosmanpaşa trafik şubeye gittim oradaki memura dosyaları uzattıp yeni kayıt olduğunu söyledim ve memurun bana söylediği aynen şu motorsiklet için iki hafta sonra gel memur bana böyle söylediğinde niçin diye sordum ve bana oto işlemlerinin daha yoğun olduğunu söylediler, bunun üzerine bende eyüp ve bayrampaşa trafik tescil bürolarına gittim ama eyüp şubenin cevabı aynen şu biz motor ruhsatı vermiyoruz, bayrampaşa şubedende şu cevabı aldım fatura adresi gaziosmanpaşa adresinde ikamet ettiğim için o bölge trafik şubenin halletmesi gerektiği oldu.
    sonra o hışımla gaziosmanpaşa şubeye geri döndüm o memura karderşim diğer şubeler bu işlemi sizin yapmanız gerektiğini ve bu işlem için okadar beklemenin gerekmediğini söylediler dedim memur bana banane onlardan ben sana bekliyeceksin diyorum dedi.
    ve bunun üzerine memura komseri ile görüşmek istediğimi söyledim git kiminle görüşürsen görüş dedi,
    bende kapıyı çaldım içeri daldım komser karşımda yanına yaklaştım ve komserim ben bu plakayı ukrayna,danmı çıkarayım diye sordum komser bana sakin olmamı söyledi durumu anlattım memurunun söylediklerini komser yok öyle birşey yarın gel hallederiz dedi bu yazıyı yazıp hemen gidiyorum trafik şubeye bakalım vereceklermi plaka ve ruhsatı.

************************************************** ************************************************** **************************************************

selam arkadaşlar saat 17:10 ve ben bugün sadece plakayı alabildim 34 AHS 62 yarın saat 11:00 da ruhsatı alıcam şimdiye kadar ödediğim tutar:
    trafik tescil şubesine : 55.00 ytl.
    plaka basım ücreti : 8.00 ytl.
    zorunlu mali mesuliyet sigortası : 22.00 ytl.

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Şu an muayenen 1 yıllık olacak, ankara 1-2 ay içerisinde şubelere yazı yazacak o zaman yine aynı şubeye gidip düzelttireceğiz tabi 20YTl karşılığı, bu para ruhsatın ilk muayene tarihinin yazıldığı sayfa değişeceği için alınacak.

Muayene istasyonlarıda değiştirebilecek fakat onlar ruhsattaki muayene kısmına işliyecekler, ama ruhsatı çıkarttığın şubeye gidersen onlarda ilk muayene süresinin yazılı olduğu sayfayı yeniliyecekler ve parasını da alacaklar 20YTL. Hayırlı olsun.
    Alıntı ttopchu adlı üyeden alıntı
    izmir genelinde olayın nasıl çzöüldüğü için:

http://www.motosiklet.net/forum/show...7&postcount=39 bu kısma bakıp kendi şehirlerinizdede uygulayabilirsiniz.
    İzmir Gaziemir Şubesine bu gün gittim. Görevli memur ellerinde böyle bir genelge olmadığını dolayısıyla işlem yapmasının mümkün olmadığını söyledi. Bir de sabah sabah "Hangi takipçi söyledi bunu?" diye fırça yedik.

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı dishchy adlı üyeden alıntı
    İzmir Gaziemir Şubesine bu gün gittim. Görevli memur ellerinde böyle bir genelge olmadığını dolayısıyla işlem yapmasının mümkün olmadığını söyledi. Bir de sabah sabah "Hangi takipçi söyledi bunu?" diye fırça yedik.
    Görevli memurlar, geleni başlarından def etmeye uğraşıyolar, ben de memura gittim. "kardeşim haklısın 3 sene olması lazımdı, 1 sene yazılmış ruhsata, ama ben senin ruhsatı değiştirirsem, 1,5 yıldır çıkarttığımız tüm motosiklet kullanıcıları ruhsat değiştirmek için başıma üşüşür, o yüzden değiştiremem" dedi. Doğru Trafik tescil büro amiri olan komsere gittim, 1 yıllık muayene süresinin 3 yıl olarak düzeltilmesini istediğimi söyledim, yardımcı oldu, ilgili memura emir verdi (memur aynı memur)....bizim memur da seve seve işlemlerimi halletti...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı dishchy adlı üyeden alıntı
    Amiri ile görüşün,sonuç alamazsanız dilekçe yazıp verin.yasal süreç başlatmış olun.Benim elimde talimat yok deyip yardım ve yol göstermekten çekinen görevli için benim adımada kendi adınızada iyi şeyler düşünün.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Buyukbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bir sorun var arkadaşlar, tamam yasa çıktı ama, makine mühendisleri odasının danıştayda çıkarttığı yürütmeyi durdurma kararı var. Bu durumda, yasa çıkmış olsa bile yürütmeyi durdurma kararında ötürü uygulanamıyor. Yani özelleştirme tamamlanmış değil.
    Sorun anayasa mahkemesine taşındı, anayasa mahkemesi özelleştirme kararını onadı ama danıştay yürütmeyi durdurdu diye biliyorum.
    Trafik şubelerine yeni yönetmeliğin gitmemiş olmasının sebebi de bu. Normal şartlar altında 3 sene yapılamaması lazım.
    Danıştayın yürütmeyi durdurma kararı konusunun son durumu hakkında bilgisi olanların paylaşmasını bekliyorum.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    muayene süresi 1 sene olrak dün ogrendım muyenecıden.
    adama her ne kdar 2 sene kadar desemde ısrarla 2 seneydi ama tekrar 1 sene yaptılr dedı.eger 2 sene yaptıranları polis yakalarsa da ceza yazar dedi.
    bi şey anlamadım nedır amma uzamıs bu olay.
    sonuc 1 sene olarak yazıldı.( bende daksille sildim 5 sene yazdım )
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

byblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn Siyah
    bütün bilgiler için çok teşekkürler bu ruhsatı pilakayı alma içini biz her motorcuda yapabiliyoruz dimi onlara yaptırmama gibi bi lüksümüz var her marka içinde geçerlidir herhalde şimdiden yardımınız için teşekkürler...

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Arap saçına dönmüş bu iş. Biraz daha uğraşalım.... Bakalımsonuç alırsam yazacağım buraya....

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT

2. El motor alımında ruhsat devir işlemleri

merhaba
    2.el motor alımında ruhsat devir işlemleri nelerdir ne kadar fiyata patlar bilen varmı arkadaşlar
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    arama bölümünü kullanarak bulabilirsin

tamercan887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoruna göre degişir kaçlık motor kaç model yani genelde 125 ile250 lik 2000 modelden sonrası için diyeyim devir işleminde önce sigorta acentesinden sigortayı yaptırıyorsun 22küsür sonra ek1 kagıdı dolduruyorsun yerine göre5 10 milyon sonra noter satış kagıdının 2 şer fotokopisini çektir kimlik fotokopisi bunların hepsi hazır git ruhsatın bağlı oldugu ilçeye hemen gider gitmez arşivden dosyanı istet(yani bir görevli polis yada sivil biri plaka nı söylüyon dosyanı getiriyor)gelmesini bekleme söyle git orada ruhsat işleriyle ilgilenen polise ver sana ruhsatın bitanesini verecektir bilgisayar yada daktiloyla yazdırmanı isteyecek yazdır ver geriye o arada dosyanda gelmiş olur sabah gidersen akşam alma ihtimalin var yani bilen için 10 dakikada hallolur memur sana söyler şu gün gel felan yada akşama gel diye he ruhsat parasıda20 30 milyon felan hesabını sen yap neyse benden bu kadar.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bende de 1 yıl yazıyor, gelişme var mı? 1 yıl mı 3 yıl mı? Hala bir standart getiremediler mi yahu? İki motorumda da 1 yıl yazıyor. Yeni motor alıp da 3 yıl yazan var mı?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    benim arkadas var 125-150 e alım satım yapıyor. İsteyen varsa yardımcı olurum.

Motosikleti
    Honda Beat
    walla benim muayanem dolalı 1 sene 3 ay olmuş... hala yaptırmadım. hayırlısı diyorum. biraz daha kasarsam 3 yılı doldurmuş olucam. Sonuçta muayene yaptırırsam 2 sene yazacaklarmı onu merak ediyorum.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bugün Kuruçeşme-Daytona Motor'dan öğrendiğime göre bir ara kanın değişmiş uzamış muayene süreleri ama sonra itirazlar olmuş, geri almışlar yasayı, tekrar 1 yıla indirmişler. Neden geri aldıkları konusunda da tabii ki cevap belli; Para tırtıklamak için.. Soygun yani. Maksat muayeneciler ve muameleciler vs ve devlet para kazansın.

Muayene süresi bu aralar 2-3 yıl olarak yaptırabilen var mı?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Ben motorumun devrini geçen hafta yaptım...Yani, bu ülkede işler vatandaşın hayatını nasıl zorlaştırırım üzerine kurulu arkadaşlar...

1. sabah erken kalkın. motor muayene istasyonuna erkenden gidin. Sizin gibi herkes boş olacağını düşünür

2. muayene istasyonuna vardığınızda oradaki maliye biriminden Aracınızın Vergi borcu yoktur kağıdını alın. BU KAĞITTAN 2 TANE ALIN (ücretsiz, yeşil baskılı bir kağıt)

3. Araç muayene harcını yatırın.(motorlar için 25 YTL)

4. Sıraya girin ve muayene ettirin. Çok kısa sürüyor. (1-2 dkk).

5. Muayeneden çıkınca 2 no'lu gişede aracınızın muayene evraklarını kaydettirip, yetkiliye pullatıp, kaşeletip imzalatın. (ayrıca kaşe ve imza borcu yoktur ve muayene harç makbuzuna da gerekiyor). Bu noktada borcu yoktur yazılarından birini alıyorlar.

6. Muayene istasyonundan devir için EK-1 formu alın. Bu formu eksiksiz olarak DAKTİLO ile yazdırın. El ile yazmayı teklif edenleri tekmeleyin ! (biri 10 kaadımı kaptı ! )

7. Evraklarınızla birlikte motorunuzun KAYITLI olduğu Trafik Tescil bürosuna gidin. Büroya 14:30'dan önce gitmelisiniz. Yoksa işleme almıyorlarmış.

8. İlk olarak yetkiliden aracınızın dosyasının arşivden getirilmesi için plakanızı yazdırın. Bu arada 40 dk kadar bekleyeceksiniz. Burada ruhsatınızın ve nüfus cüzdanınızın, noter satış sözleşmesinin önlü arkalı fotokopisini alın.

9. Eğer ruhsatınızın muayene bölümünde yer kalmışsa, tekrar çıkartmanız gerekmiyor. Gereksiz yere harç ödemeyin.

10. Evraklarınızı derleyin ve düzenli bir şekilde görevliye teslim edin. Burada kuyruk varmış gibi görünse de, muameleciler artık yetkililerle kanka olduğundan hep önünüze dalacaklardır. Ağırlığınızı koyun (kimse ile kapışmadan) ve yetkiliye evraklarınızı teslim edin.

11. 24 YTL'lik harç daha ödeyin. Makbuzu alın. Yetkili size muhtemelen 4-5 gün sonra uğramanızı söyleyecektir.

Yok öyle anında görüntü...sürüneceksin koççumm

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    harbi eziyetmiş yani..

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler