Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Bende de aynı sorun var, 1 yıllık yapmışlar, en sonunda bugün elime resmi gazetenin yazısını alıp, güngören şubesine gittim, çok şaşırdılar adamların yasadan haberleri yok, aralarında uzun uzun konuşup kitapları karıştırıp telefonla bi yerleri aradıktan sonra bana trafik daire başkanlığından emir gelmezse bu uygulamayı yapamayız dediler, haydaaaaaaa meclis yasa çıkarıyor adamlar yasayı takmıyor, böyle bişey olurmu

Ben de şimdi trafik daire başkanlığını arıyacağım bakalım ne diyecekler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Erdemin verdiği resmi gazete yazısını bugün yazdırıp elime aldım gittim güngören şubeye, adamların yasadan haberi yok, aralarında uzun konuşmalar yasadaki incelemeler ve teleofon trafiği sonucunda bana, trafik daire başkanlığı emir vermezse bu uygulamayı yapamıyacaklarını ama emir gelirse ruhsatımı değiştireceklerini söylediler,

abi memleketin haline bak meclis yasa çıkartıyor adamlar biz tanımayız diyorlar bu nasıl iştir anlamadım

Şimdi yapacağımız iş bu trafik daire başkanımıdır , yoksa ankara ulaştırma bakanımıdır, ulaşabildiğimiz her yere dilekçe email çekip bu yasanın uygulanmasını sağlamamız gerek, yine burnuma birilerinin rant kokusu geldi.

Arkadaşlar az önce, gayrettepe trafiği, oradanda Ankara Trafik daire başkanlığıyla görüştüm,

Trafik Uygulama ve Daire Başkanlığı (Memlekette ne kadar daire başkanlığı varmış meğer elini sallasan..) Adamlar diyorki: Biz bu konuyla yakından ilgileniyoruz, sizin elinizdeki yasa muayene istasyonlarıyla ilgili bir yasadır, eskiden muayeneleri karayolları yapıyordu fakat şimdi özelleştiği için bu çıkan yasa onları ilgilendiriyor, fakat gelen yoğun şikayetler üzerine biz kendi yasamızı, çıkan bu yönetmeliğe uydurarak hazırladık 2 ay önce İÇİŞLERİ BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ ne gönderdik burada onaylanacak ve bütün trafik tescil bürolarına gönderilecek, ancak ondan sonra trafik tescil büroları bu yönetmeliği uyguluyabilirler dediler, 1-2 ay içinde bu yeni yönetmelikle ilgili emir şubelere gider, sizin de hakkınız yanmaz merak etmeyin dediler. BİLGİLERİNİZE

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Arkadaşlar ben motorumu yeni aldım muayeneyi nezaman yaptırmam lazım arkadaşın birisi temmuz sonunu bekle dedi o zaman 2007 ocakta ödersin dedi muayene ücretini. Birde muayene için motoru götürmek gerekiyormu?Bende ehliyet yok ağustosta alıcam nasıl götürürm oraya eğer motorun gitmesi gerekiyorsa gidemez çünkü kullanıcak kimse yok Son olarak temmuz sonunu beklersem plaka çıkarmama sürem 2 ay olucak birşey olurmu?

Motosikleti
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben motorumu yeni aldım muayeneyi nezaman yaptırmam lazım arkadaşın birisi temmuz sonunu bekle dedi o zaman 2007 ocakta ödersin dedi muayene ücretini. Birde muayene için motoru götürmek gerekiyormu?Bende ehliyet yok ağustosta alıcam nasıl götürürm oraya eğer motorun gitmesi gerekiyorsa gidemez çünkü kullanıcak kimse yok Son olarak temmuz sonunu beklersem plaka çıkarmama sürem 2 ay olucak birşey olurmu?
    Ruhsatını çıkarttığın zaman zaten muayenesi yapılmış olacak ayrıca muayene için yapman gereken bişey yok, ruhsatını da istediğin zaman çıkartırsın.

Motosikleti
    Ben takipçiye vericem ozaman ruhsatı aldığımda muayene işlemide olmuş olucak doğrumu benden 130 ytl istedi zaten plaka bu fiyata çıkıyor muayene ücreti 50 ytl değilmi toplam 130+50 180 ytl istemesi lazım değilmiydi ben bieşy anlamadı

Motosikleti
    Ruhsat zaten muayenesi yapılmış olarak çıkacak, işlemlerini de ne zaman istersen yapabilirsin.

Motorun trafik sigortası, plakası, hepsi dahil toplam 90YTL para harcanıyor ama muameleciler 200YTL istiyor, ben ruhsatımı 3 hafta önce kendim çıkarttım. toplam 85YTL masraf oldu, bu paranın içinde ayrıca muayene parası falan yok hepsi içinde.

Eğer muameleci senden sadece 130YTL istediyse iyi adam 50YTL kendisine işçilik istemiş bence çok makul, diğer aç gözlü muameleciler 200YTL istiyor allah gözlerini doyursun.

Motosikleti
    @muhendis1959 dostum aradığım cevap buydu 130 ytl içinde demekki muayene ücreti çok saol evet burda 130 ytl istiyor kendime uğraşmaya deymez birde 3 yıllık olucak dimi muayene yeni yasaya göre sıfır motorlar 3 diyor.

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Biz bu muayene süresini nereden değiştireceğiz arkadaşlar.Yani düzeltme ile ilgili muhattabımız kim? Trafik mi? Muayene istasyonu mu?
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

Motosikleti
    @muhendis1959 dostum aradığım cevap buydu 130 ytl içinde demekki muayene ücreti çok saol evet burda 130 ytl istiyor kendime uğraşmaya deymez birde 3 yıllık olucak dimi muayene yeni yasaya göre sıfır motorlar 3 diyor.
    Şu an muayenen 1 yıllık olacak, ankara 1-2 ay içerisinde şubelere yazı yazacak o zaman yine aynı şubeye gidip düzelttireceğiz tabi 20YTl karşılığı, bu para ruhsatın ilk muayene tarihinin yazıldığı sayfa değişeceği için alınacak.

Alıntı ozturk_sertac adlı üyeden alıntı
    Biz bu muayene süresini nereden değiştireceğiz arkadaşlar.Yani düzeltme ile ilgili muhattabımız kim? Trafik mi? Muayene istasyonu mu?
    Muayene istasyonlarıda değiştirebilecek fakat onlar ruhsattaki muayene kısmına işliyecekler, ama ruhsatı çıkarttığın şubeye gidersen onlarda ilk muayene süresinin yazılı olduğu sayfayı yeniliyecekler ve parasını da alacaklar 20YTL. Hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmir genelinde olayın nasıl çzöüldüğü için:

http://www.motosiklet.net/forum/show...7&postcount=39 bu kısma bakıp kendi şehirlerinizdede uygulayabilirsiniz.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Captain Future ile birlikte İzmit'te sorun şu şekilde çözülmüştür. Trafik Tescil Büro Amiri komisere durum anlatılmıştır. Onun da konu hakkında bilgisi olduğundan bize şöyle bir dilekce ile basvurmamızı söylemiştir.

TRAFİK TESCİL BÜRO AMİRLİGİNE
    İZMİT

2006 yılında almış olduğum Ramzey marka motosikletin muayene geçerlilik süresi 3 yıl olması gerekirken sehven 1 yıl olarak yazılmıştır. Yanlışlığın düzeltilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres ve telefon no
    Ad soyad imza

Bir yaprak ruhsat sayfası (ederi=30 YTL) alınıp doldurularak (bilgisayarda muamelecilere doldurtulabilir) dilekçeyle beraber verilir. Az önce de 3 senelik muayene süresi olan ruhsatı teslim aldım. Durum budur arkadaslar saygılar.
    ==============================
    ==============================

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Erdemin verdiği resmi gazete yazısını bugün yazdırıp elime aldım gittim güngören şubeye, adamların yasadan haberi yok, aralarında uzun konuşmalar yasadaki incelemeler ve teleofon trafiği sonucunda bana, trafik daire başkanlığı emir vermezse bu uygulamayı yapamıyacaklarını ama emir gelirse ruhsatımı değiştireceklerini söylediler,

abi memleketin haline bak meclis yasa çıkartıyor adamlar biz tanımayız diyorlar bu nasıl iştir anlamadım

Şimdi yapacağımız iş bu trafik daire başkanımıdır , yoksa ankara ulaştırma bakanımıdır, ulaşabildiğimiz her yere dilekçe email çekip bu yasanın uygulanmasını sağlamamız gerek, yine burnuma birilerinin rant kokusu geldi.

Arkadaşlar az önce, gayrettepe trafiği, oradanda Ankara Trafik daire başkanlığıyla görüştüm,

Trafik Uygulama ve Daire Başkanlığı (Memlekette ne kadar daire başkanlığı varmış meğer elini sallasan..) Adamlar diyorki: Biz bu konuyla yakından ilgileniyoruz, sizin elinizdeki yasa muayene istasyonlarıyla ilgili bir yasadır, eskiden muayeneleri karayolları yapıyordu fakat şimdi özelleştiği için bu çıkan yasa onları ilgilendiriyor, fakat gelen yoğun şikayetler üzerine biz kendi yasamızı, çıkan bu yönetmeliğe uydurarak hazırladık 2 ay önce İÇİŞLERİ BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ ne gönderdik burada onaylanacak ve bütün trafik tescil bürolarına gönderilecek, ancak ondan sonra trafik tescil büroları bu yönetmeliği uyguluyabilirler dediler, 1-2 ay içinde bu yeni yönetmelikle ilgili emir şubelere gider, sizin de hakkınız yanmaz merak etmeyin dediler. BİLGİLERİNİZE
    .................

Motosikleti
    Bugün gittim plaka ruhsat çıkarttım 3 saatte hepsi tamamdı çok sevindim 100 ytl civarı gitti ben 150 gözden çıkarmıştım meğerse çok kolaymış muameleciye havadan para vermeye gerek yok. Neyse ruhsatta ilk muayene 16.16.2009 diyor çok sevindim yeni plaka ruhsat çıkartacak arkadaşlar dikkat etsin.

Arkadaşlar birşey daha sorucam demin arkadaşla konuştum bandrol de çıkartman lazım dedi varmı öyle birşey 6 ayda bir 30 ytl dedi buneki şimdi. Ben ruhsat plaka çıkartırken mise birşey demedi bandrol diye acaba bu sigorta yapıldığında sigortanın üstüne yapıştırılan trafik sigorta pulumu?

Motosikleti
    Ruhsatlarınızı kendiniz çıkartın, işlemler çok basit gözünüzde büyütmeyin, hem muayenenizi 3 yıl yazmaları konusunda uyarırsınız hemde 110YTL cebinizde kalır, dün öğrendim meğerse muameleciler aldıkları 110YTL nin (İşçilik olarak) 50YTL sini motorları aldığımız bayilere veriyorlarmış.

EL İNSAF

Motosikleti
    Bugün gittim plaka ruhsat çıkarttım 3 saatte hepsi tamamdı çok sevindim 100 ytl civarı gitti ben 150 gözden çıkarmıştım meğerse çok kolaymış muameleciye havadan para vermeye gerek yok. Neyse ruhsatta ilk muayene 16.16.2009 diyor çok sevindim yeni plaka ruhsat çıkartacak arkadaşlar dikkat etsin.

Arkadaşlar birşey daha sorucam demin arkadaşla konuştum bandrol de çıkartman lazım dedi varmı öyle birşey 6 ayda bir 30 ytl dedi buneki şimdi. Ben ruhsat plaka çıkartırken mise birşey demedi bandrol diye acaba bu sigorta yapıldığında sigortanın üstüne yapıştırılan trafik sigorta pulumu?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam gugukk o bandrol dnilen şey aslında motorlu taşıtlar vergisi

yılda 2 kere olmak üzere yatırılır.

250 cc altı sıfır motorların 30 + 30 olmak üzere toplam 60 ytl

temmuzdan önce sıfır motor alan arkadaşlar motorları aldıklarından sonra ki ilk 1 ay içerisinde ocak taksidinide yatırmak zorundadırlar. ama temmuzu beklerseniz çok fazla gecikme ödemezsiniz. Motorlu taşıtlar verisini yatırmazsanız muayene vize alım satım gibi işlemlerde karşınıza çıkar buun haricinde çevirmelerde çoğunlukla yatırılıp yatırılmadığı kontrol edilmez

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    benımkındede 1 yıl gorunuyor..

Motosikleti
    Lifan Glint 100

rehinli motorun noter satışı yapılabilirmi

bi arkadaşa motosikleti aldığımız yerden banka kredisiyle motor aldık.krediyi ben çekmiş oldum.Motor rehinli oluyor haliyle.peki sadece noter satışı yaparak motoru o arkadaşa devredebilirmiyiz?

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    kredinin tamamı bitmeden yani rehin kalktı yazısı elinize ulasmadan ayrıca maliyeden alınacak olan borcu yoktur kağıdı olmadan noter satışı mümkün değildir.
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

yapabilirsin ama tam bilmiyorum bir trafik tescil e git birini bul sor ok.sattığın kişi de rehin devam eder

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler