Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA 150T1
    abi tamamda bu ozel plaka motosikletlerdede oluyo mu oluyosa nasıl yaptırabılırız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    benim okurken başım döndü. Üsküdar - Bostancı - Beşiktaş üçgeninde bu işi 2,5 satte nasıl halletin anlmadım. Çabanı alkışlarım ama zaten tüm gün işteyim. Veririm üç beş kuruş pazar sabahı motoruda kapıma getirtirim biner giderim. Yani işten izin al, evrak eksik dön geri, sırada bekle. Zor iş valla. Ben mi çok tembelim acaba

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kendiniz yapmak gerçekten hesaplı. ama bazı firmalar anahtar teslim fiyatı söylüyorlar. mecburen ödüyor millet.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Bayiden alınacak evrakları yazmamışsın ama,
    Eğer sıfır bir motosiklet alıyorsanız
    1) Uygunluk Belgesi
    2) Bayi Yetki Belgesi
    3) Proforma Fatura (aslında tse belgesi ama herkes böyle diyor)
    4) Adınıza kesilmiş faturanın aslı
    5) ÖTV ödendi makbuzu
    6) Kimliğiniz
    Biz de yeni aldık plaka yok daha tahmini 200 YTL gelir düşünüyoruz sence ? ? ?

___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    tşkler ...................
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    faydalı bir bilgi demekki faydalı bilgiler bölümüne taşınacak...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Pekiii bütün bu koşturmaları yapan Göker arkadaş hayrına mı yapıyor bu işleri yoksa 85,40 a o damı dahildi? dökümde göremedimde
    [COLOR="Blue"]TANRI, İNSANLAR UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN DİYE BOZCAADA YI YARATMIŞ[/COLOR]

Hasan Tahsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150
    Bu işlemlerin çok zor olacağını düşünerek başlamıştım ama market alışverişinden kolay olduğunu söyleyebilir. Amiri memuru hepsi yardımcı oluyorlar.

Ben günde 115 ye den fazla kazanmadığım için işyerimden yarım gün izin alıp işlemleri hallettim. Ama yarım günde 115 den fazla kazansam sanırım ben de motorun kapıma gelmesini isterdim...

Göker 'e işlemlerden sonra borcumuz ne dedim " olur mu abi " dedi , sigara işçiyorsan bir marlboro alıyım dedim " yok saol " dedi..

Sanırım Göker bu motorcuların muameleci dediği bir genç. Motorcular muameleciye diye bizden 200 ytl alıyorlar, Göker 'e 10-20 ytl işleri hallettirip üstünü ceplerine atıyorlar. Sanırım Göker ' e iş yaptıran çok motorcu var ki, çocuk akşama kadar koşturup duruyor.

Elindeki onlarca evrağın arasında sizinkini de hallediyor...

Göker olmasada işlemler kolay, o sadece herşeyi bildiği için hızlı yapıyor...
    [U][B][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Herşeye Rağmen, Hayat Yaşamaya Değer.[/FONT]..[/COLOR][/B][/U]

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    tebrik ederim gerçekten çok açıklayıcı oldu .ben maslaktayım burada nerededir bilmiyorum yeri ama sanırım bu paraya bende kendim yaptırıcam yada bi göker bulup 10 daha verip yaptırtıcaz.
    gerçekten çok faydalı oldu.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Tamamen karşıyım bu konuya, bende daha ucuza getiririm düşüncesiyle bu uğraşa girdim ve sonunda takip bürolarının 1 günde elinize ruhsat ve plakayı teslim etmelerine karşılık istedikleri 150-170 tl arası ücretin çok doğal oldugunu anladım. Kendin halletsende yol ve yemek masrafı bunun yanında fiziksel yıpranma kesinlikle değmez diyorum ve birazcık aklınız varsa takipçiye verin

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    peki motoru ikinci el alıyorsak nasıl olacak bu işlemler? Bu işleri bizim adımıza ucuza yapacak muameleciler var mı? Satışı noterden yaptıktan sonra iş trafikte mi bitiyor oraya mı gidilmesi lazım? Noter satışı sırasında neler gerekiyor? Aydınlatanlar için şimdiden teşekkürler...
    Hayatonda

Motosikleti
    CBR 250R
    noter satısışında 2 el alıcaksan motorum temiz belgesi gerekiyor. temiz belgesini almak için motorun vergileri ödenmiş olması lazım. bunu vergi dairesinde alıyorsun.alıcak arkadaşla notere gidip kimliklerinizi veriyorsunuz ve 45 dakkada işlemle oluyor sözleşmemler hazırlanıp imzalanıyor.bunun toplam maliyeti yaklaşık 150 milyon. motoru alan arkadaşta 30 gün içerisinde ruhsatın yapragını değiştiriyor. kısaca tecil ettiriyor.2 el alan arkadaşlar dikkatli olun 30 günü geçirmeyin yoksa benim gibi 101 milyon ceza ödersiniz .şuan motorumu sattım ama alan kişi hala üzerine almadi bir kaç gün içerisinde almassa çalıntıya çıkarıcam ve tum haklarımı kesicem. hepinizin bilgilerine sunarım ben ettim siz eylemeyin. bu arada verdigin bilgiler için sagol dostum bende yeni motorum alırsam senin yaptıgın gibi alıcam

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Kardeş sağolasın... ben de alacağım bir makina.. ramak kaldı. para için çok kastım.. hala da kasıyorum.. bu işler bayaa işime yarayacak.. sağol dostum
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YARDIM EDER MISINIZ...(ruhsat islemleri)

merhaba arkadaslar,
    2. el aldigim motosikletimi uzerime almam gerekiyor, noterde alım-satım islemini hallettim, bundan sonra ruhsat icin yapmam gerekenler nelerdir? duyduguma gore cok vakit aliyormus, nerelere gitmem lazim, (vize,sigorta, vs...) gibi islemleri de mi yaptirmam gerekiyor? ne kadara maal olur bana, bunun kolay bir yolu yok mu?
    tesekkurler...

arkadaşım ben de düşünüyorum 2. el motor almayı. ben de aynı konuyu açacaktım ama gereksiz olacak sanırım. sen noter de ne kadar masraf ettin ?? motor alım satımı yapan arkadaşlar bu konuda yorum yaparlarsa baya bilgilendirici olur ve bi çok (bilmeyen=ben) kişinin işine yarar İİ GÜNLER...

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    arkadaşım bende yeni aldım noter satışını toplam 210 milyon tuttu daha sonrada muameleciye verdim cünkü motorun kayıtlı olduğu yer bana çok uzaktı 2 gün içinde halleti 150 ytl ye zaten işten izin alsam 50ytl kesilecek onu düşünmek lazım ben derimki muameleciye ver yoksa biraz uğraşırsın birde bu işlerden anlamıyorsan vay haline diyorum.muameleciye verirsen trafikte yaknsa 100 e hallederler heralde

şimdi toplam olarak 210 değil mi buna ek başka masraf var mı ? yani 1000 ytl ye bi motor alsak bize gelişi olacak 1300 civarı. Bu yazdığın muameleci masrafları yok değil mi? pek hesabı çözemedim kusura bakma... ii günler...( 210 biraz fazla geldi sebebi 0 aldığında plaka masrafları vs için 200 civarı masraf edildiğini duydum bi motosiklet bayiinden ne kadar doğru bilmiyorum ama)

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

Nasil Iş Bu ????

e hocam nasıl oluyor bu şimdi ben anlamadım. adamlar demek ki milleti feci bi şekilde kazıklıyorlar plaka masrafı muhabbetine. Bi de arkadaşım 2. el almak plaka açısından senin anlattığın gibiyse çok tuzlu oluyor adam gitmiş bütün işlemlerini 86 ytl ye halletmiş. sen 210 dan bahsediyorsun arada uçurum var yahu. nasıl bi memleket burası anlayamadım. 0 al 86 ya bitir 2.el al 210 a bitir saçmalıktan başka bişey değil bence. neyes kardeşim senin motorun hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanman dleğiyle hayırlı günler...

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    Alıntı tolga_kaan_ adlı üyeden alıntı
    e hocam nasıl oluyor bu şimdi ben anlamadım. adamlar demek ki milleti feci bi şekilde kazıklıyorlar plaka masrafı muhabbetine. Bi de arkadaşım 2. el almak plaka açısından senin anlattığın gibiyse çok tuzlu oluyor adam gitmiş bütün işlemlerini 86 ytl ye halletmiş. sen 210 dan bahsediyorsun arada uçurum var yahu. nasıl bi memleket burası anlayamadım. 0 al 86 ya bitir 2.el al 210 a bitir saçmalıktan başka bişey değil bence. neyes kardeşim senin motorun hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanman dleğiyle hayırlı günler...
    hayır arkadaşlar yanlış anladınız bakın şimdi ilk başta sıfır motor ile 2. el motorun alım satımı arasında fark var 2. eli üzerinize almak daha pağlı sıfırınki herşey dahil 200 milyon (kendiniz koşturursanız81 milyon)
    2. eli alırken noter mnasrafı 150-160 civarı (ben210 ödedim trafik başka yere baglı oldugu için ) artı noter masrafı haricinde 150 de muameleciye ödedim yani anlıyacagınız 210+150 ödedim ama şartlar bunu gösteriyordu sizin notere ödiyeceğiniz motoruna göre değişiyor 150-200 arası +muameleciye ruhsatı kendi üzerinize işletmek için vereceğiniz miktar yaklaşık 100-150 milyon ama ben muameleciye vermem kendim koştururum diyorsanız orasıda size kalmış artık ne kadar tutar bilmem ben sevmediğimden dolayı muameleciye verdim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler