Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Arkadaşlar 21.02.2013 tarihinde aldığım motoruma bugün (25.02.2013) ruhsat ve plaka çıkarttırdım. Aşamalar ve ücretleri hakkında yaptıklarım sizlere de yardımcı olabilir diye paylaşayım istedim.

İzmir'de ikamet etmekteyim.

*Motoru almak

*Zorunlu trafik sigortası

113 - 400 tl arası değişiyor. Sebebi de devlet sigorta şirketlerini serbest bıraktı. Onlarda iyice cozuttular. Kime giydirebilirlerse artık... Bana honda yükselişteki bayan 163 tl dedi. Fakat önceden araştırmıştım. Dedim ki " kuzenim sigortacı. O bana 113 tl ye buldu. Ergo dan." Kadın bu durum karşısında " Ondan da bakalım " dedi ve sonuç 113 tl !!! söylemesem 163 tl ye sigorta olacaktı !!! Araştırıp gidin..

*Ruhsat işlemleri için dosya hazırlanması 30tl (20 tl di 2012 aralık 31 e kadar)

Kendiniz de hazırlayabilirsiniz fakat mutlaka bir eksik çıkartıp sizi uğraştırabileceklerini düşündüğümden verdim parayı hazırlattım. Emniyet müdürlüğü yakınında mutlaka oluyor hazırlayan bir yer.

*Ruhsat

Emniyet müdürlüğündeki işlemi yapan kişiye verdiğimiz 155.50 tl

*Plaka bastırmak 15 tl ( motor için 1 adet olduğundan 15, yoksa 15x2=30 oluyor araçlar için)

Bir tek vergisi kaldı motorumun. Onun için de 1 ay müddet var. 25.02.2013 itibari ile 99.00 tl) Güncel fiyat için https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...ge=IVD_HSP_MTV

Umarım işinize yarar
    Saygılar...
    ugrgnr, audioslave, ybalci ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2.el motorsiklet alıcam ama evrak plaka ruhsat yok diyor satan kişi, motoru alsam bunları çıkarttırabilirmiyim bana bir sıkıntı oluşturur mu

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı immistercool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el motorsiklet alıcam ama evrak plaka ruhsat yok diyor satan kişi, motoru alsam bunları çıkarttırabilirmiyim bana bir sıkıntı oluşturur mu
    yüksek olasılık ya çalıntıdır ya da toplama...
    uzak durun.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Faturası varsa sorun olacağını sanmam. Fakat gene de riskli bir alış-veriş olacağı aşikar

Yeşi| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon sport 150
    Bende yeni alacağım ve bilgiler faydalı gerçekten teşekkürler hepsini toplayıp yayımladıgınız için

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    bende sigortacıyım şuan wen uygun trafik sigortası ergo dan çıkıyor yada alianz sigortadan bilginize ayrıca daha önceden üzerinize var olan motorunuzun sigortasını sattığınızda iptal ettirmişseniz bu araçlar içinde geçerli hasarsızlık indirimin yeni sigortanızda kullanabiliyoruz ve daha düşük ücret çıkıyor buda bilginize
    serkan88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Rica ederim. Bende aradığımda güncel fiyatları bulamamıştım en azından başkaları için bundan sonra yardımı olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    NC750X DCT - Honda PCX
    Merhaba, bende motorsiklet dünyasına yarın adım atacağım, motordan fazla anlamadığımdan sıfır alıyorum honda PCX. İşlemleri işten bikaç saat izin alıp halletmek istiyorum. Yarın gittim honda bayiden aldım motoru, yazılanlardan anladığım bana 3 adet belge verecek bunlar ÖTV, Gümrük Uygunluk ve Motor özellikleri olan 3 evrak, sonra motoru aldık çıktık, sonra nereye gidip ne yapacağım? (Güngören'e bağlıyım) Adım adım yazıp maliyetlerinde ne olacağı konusunda bilgi arkadaşlarım bilgi verirseniz çok sevinirim,

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    geçen hafta 2013cbr125r aldım
    108 tl Trafik sigortası (hdi sigorta)
    plaka+dosya+ruhsat 200 tl (emniyetteki tüm işlemler)

Motosikleti
    NC750X DCT - Honda PCX
    Bu gün aldım motoru bende yarın ona göre hazırlıklı gitmek istiyorum, bi klasörde belirtilen evrakları verdiler, bunun haricinde giderken yanımda kimliğim haricinde bişeye gerek var mı?

Motosikleti
    NC750X DCT - Honda PCX
    TARİH: 8 MAYIS 2013 İSTANBUL YAŞ:29
    Arkadaşlar ruhsat plaka her şey tamam, gün itibari ile adım adım güncel bilgileri paylaşıyorum;
    1.Öncelikle sigorta yaptırmak gerekiyormuş karakol yanında yerler var sora sora en düşük axa yı bulduk 252tl (istanbul yaş 29 kazasız geçmiş) ergo 200tl miş ancak bulamadım ergo yapan yer.
    2. ek1 ve dosyalar o firmalar hazırlıyor 15tl (cok karışık verin hazırlasınlar uğraştığınıza değmez yaparsın kesin eksik çıkar)
    2. karakolda ruhsat parası: 155.5 tl
    3.şöförler odasından plaka 11 tl

Hepsi bu arkadaşlar,

haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    YENİ KAYIT (FATURALI) ARAÇLARDAN İSTENEN BELGELER

1. Fatura ve faturayı düzenleyen bayiinin yetki belgesi.
    2. Uygunluk belgesi
    3. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası
    4. ÖTV ödeme belgesi aslı
    5. T.C. kimlik numarası
    6. Tescil ve Trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosu'ndan)
    7. Şoförler Odası'ndan yeni kayıt dosyası

emniyetin sitesinden aldığım yazı.1,2 ve 4 nolu maddelerdekiler motoru satın aldığımız bayiden alıyoruz heralde.3 teki trafik sigortası heralde ruhsat falan oolmadan sigorta yapılabiliyormu?6 ve 7 dekileri nereden alıyoruz ve alırken para veriyormuyuz. bunları hazırladıktan sonra ruhsat parası 155,5tl ve plaka 11 (15?)tl.başka..?

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    ben bugün aracıya yaptırdım kendi zamanım yoktu işten dolayı. sigorta 165 çıktı ergoda daha ucuzu yok. aracıya da her şey dahil 220 verdim...

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar bugün bütün işlemlerimi bitirdim çokşükür
    (ehliyet+sigorta+ruhsat+plaka)
    şimdi sormak istediğim şu benim ruhsat çıktıktan sonra yapmam gereken son olarak ne var?
    Bir ara bir yerde okumuştum da vergi için belli bir süre varmış
    Ben henüz teslim almadım motorumu haftasonu gidip alacağım
    Bu vergi içinhttps://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...=IVD_MTV_SORGU adresine girdiğimde sonuç olarak birşey çıkmıyor
    henüz emniyetten evraklarım vergi dairesine gitmemiş sanırım

Ruhsat çıktıktan sonra yapmam gerekenler neler? Bu konu hakkında beni aytdınlatırsanız sevinirim

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13

2013 Yeni Ruhsat ve Plaka İşlemleri

Merhabalar.
    Aranıza yeni katıldım önceden plaka ruhsat işlemleri için bi kaç araştırma yaptım ancak bu tür konulara fransız olduğum nasıl ve nerde yapılacağını öğrenememiştim ve kendim araştırıp yapmak zorunda kaldım. Bu yüzden bu işlemleri yapacak arkadaşlar için benim gibi hiç bilmeyen varsa daha ayrıntılı bir şekilde böyle bir konu açma ihtiyacı duydum.

Öncelikle belirtmeliyim İzmir' de ikamet etmekteyim paylaşacağım bilgilerin burada oturan arkadaşlara daha faydalı olacaktır.

Motorumu 13.05.2013 tarihinde aldım bana faturası, ötv belgesi, uygunluk belgesi falan verildi ve bunlarla beraber 14.05.2013 tarihinde sabahtan işlemlere başlamak üzere yola koyuldum. Yapılan işlemler sırasıyla şöyle:

Zorunlu Trafik Sigortası:
    Aviva SA, Anadolu Sigorta, vb. sigorta şirketlerine gidip fiyat araştırın en uygun fiyatı bulduğunuz şirketten zorunlu trafik sigortanızı yaptırın. 220 TL

Ek 1 Dosya
    Ben bu dosyayı zorunlu trafik sigortası yaptırdığım şirketten hazırlattım. 20 TL

Ruhsat İşlemleri:
    Menderes ilçesinde ikamet etmekteyim (nerede ikamet ediyorsanız oraya bağlı ilçe emniyet müdürlüğüne gidilmesi gerekiyormuş) bu işlemler Gaziemir ilçesinde yapılıyormuş. İlçe emniyet müdürlüğü Gaziemir Metro alış veriş merkezinin tam karşısında. Ek 1 dosyasıyla beraber başvuru yapıyoruz ve buradan plakanızın yazılı olduğu plaka fişi veriyorlar, ruhsat 16:30 da hazır oluyor. 155,50 TL

Plaka Basım:
    İlçe Emniyet Müdürlüğünden aldığınız plaka fişiyle şöförler ve otomobilciler odasına gidiliyor. Tepecik' de burası, İzban ile giderseniz kemer istasyonunda inip kime sorsanız söylerler, kocaman otelin yanında. Fişi veriyorsunuz 1 saat sonra plakanızı almak için çağırıyorlar. 15 TL

Başvuru işlemleri bu kadar bundan sonraki işlemlerinizde ruhsatı almak için ilçe emniyet müdürlüğüne tekrar gidiyorsunuz ruhsatı alıp motoru aldığınız yere plaka ile beraber gidip plakayı motorunuza taktırıyorsunuz. keyifle kullanmaya başlıyorsunuz ilk yapılan işlemler bu kadar.

Ayrıntılı bilgi, yer, adres tarifi için mesajla ulaşabilirsiniz telefondan da yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar, faturada motor numarası rakamlardan biri "8" olması gerekirken faturada "B" olarak yazılmış sizce tolerans edilebilirmi, bayii'den faturayı tekrarmı isteyeyim?

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    kesinlikle değiştirt, yoksa bir sürü formalite ile uğraşmak zorunda kalırsın, tekrar muayene uygunluk belgesi orjinallik belgesi istenir.
    zaten ruhsatta çıkarılmaz ha trafik görevlisi elindeki faturaya göre plakayı ruhsatı çıkarır ama muayene günü geldiğinde muayene yapan şahıs numaraya bakar ruhsata bakar ,
    al başına iş sonra...

Alıntı egem1194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle değiştirt, yoksa bir sürü formalite ile uğraşmak zorunda kalırsın, tekrar muayene uygunluk belgesi orjinallik belgesi istenir.
    zaten ruhsatta çıkarılmaz ha trafik görevlisi elindeki faturaya göre plakayı ruhsatı çıkarır ama muayene günü geldiğinde muayene yapan şahıs numaraya bakar ruhsata bakar ,
    al başına iş sonra...
    Cevap için teşekkür ederim, dediğiniz gibi doğrusunu yapmaya çalışayım.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    2. El alırken nasıl oluyor arkadaşlar bide ona değinseniz. (17 yaşındayım ehliyetim var motoru üstüme alabiliyor muyum.)

coolblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El alırken nasıl oluyor arkadaşlar bide ona değinseniz. (17 yaşındayım ehliyetim var motoru üstüme alabiliyor muyum.)

Ben de merak ediyorum arkadaşlar ilk defa motor alacagım ve 2. el olucak, fakat prosedürlerden hiç haberim yok açıkcası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler