Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    yüzlerce insan sorup sorup durmus dertlerini anlatmis bir Allahin kulu yazmaya zahmet edipte cevap vermemis acin bakin yabanci forumlari yardimlasma dayanisma ögrenin biraz iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzlerce insan sorup sorup durmus dertlerini anlatmis bir Allahin kulu yazmaya zahmet edipte cevap vermemis acin bakin yabanci forumlari yardimlasma dayanisma ögrenin biraz iyi forumlar.
    la olum sen nesin kimsin necisin hangi başka sitenin adamısın gelip sürekli burda sorun yaratıyosun senden motosiklet sevdalısı hatta mt ailesinin tırnağı olamaz çık git mt den ne lan bu herkese tafre herkese tafra modların ve adminin iyi huyunu su istimal ediyon la
    Cihat1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la olum sen nesin kimsin necisin hangi başka sitenin adamısın gelip sürekli burda sorun yaratıyosun senden motosiklet sevdalısı hatta mt ailesinin tırnağı olamaz çık git mt den ne lan bu herkese tafre herkese tafra modların ve adminin iyi huyunu su istimal ediyon la
    seni muhattab bile almiyorum baska kapiya.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi ya bay Lafsokucuya da bak sen !
    Sen biliyordun madem o kadar neden yardım etmedin ? Senden mi öğrencez yardımlaşma dayanışmayı. Konuyla ilgili birşey bilen zaten gelip yazar. Bilmeyen de saçma sapan yanlış bilgiler vermez. Eğer sırf cevap olsun diye cevap verilcekse bu sitede herkes çok güzel sallayabilir sen rahat ol. Bilip bilmeden konuşma milletin asabını bozma ! Her konuya bir laf sokma millete çatma ne bu ne sanıyosun sen kendini. Egonu git başka şeylerde tatmin et bu forumda değil.
    BLACK_ICE ve Cihat1 bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    seni muhattab bile almiyorum baska kapiya.
    bak asyın muhtarem üye yeter artık bıktık kardeşim senden

Motosikleti
    Honda cb125e
    motoru faturalı alıp ben tescıl edıcem evrakları bılıyorum ezberledımde bu fatura kesen bayının yetkı belgesını nasıl ısteyebılırız kı fotokopımı verıcekler

Motosikleti
    mondial zn 125
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru faturalı alıp ben tescıl edıcem evrakları bılıyorum ezberledımde bu fatura kesen bayının yetkı belgesını nasıl ısteyebılırız kı fotokopımı verıcekler
    fotokopi olarak verebilir sanırım

Merhaba arkadaşlar, 3 hafta önce motorsiklet alırken karşılaştığım bir durum var.

http://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-periyodlari.aspx adresinde farklı araç tiplerine göre muayene süreleri aşağıdaki gibi belirtiliyor:

İki veya Üç Tekerlekli Araçlar ve Her Türlü Römorkları: İki veya üç tekerlekli araçlar ve bu araçların her türlü römorkları, ilk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmelidir.

İlk tescil ve trafiğe çıkış olarak 13-03-2012 yazan ruhsatımda, ilk muayene geçerlilik süresi neden 27-11-2014 olarak yazıyor? (2 yıl 8,5 ay)

Anahtar teslim anlaştığım motorun, plaka ruhsat hariç fiyatını istediğimde: "50 TL fazla ver, kuyruklarda uğraşma" denilerek kabul ettiğimde, vekalet ücreti neden anahtar teslim fiyata dahil değil? Muamelecilerle beraber mi dolaşacağım vekalet vermezsem, ne anlamı kaldı

Honda Türkiye resmi websitesinde ötv+kdv dahil 5990 TL yazan motorsiklete ötv+kdv dahil 5350 TL fatura kesilmiş. Toplamda 5850 TL'ye aldığıma göre, 500 TL'lik fark tescil işlemleri ve muamaleci için mi gitmiş oluyor?

22,85 TL (2012-1 taksidi)

Trafik ve Tescil Belgeleri toplam 135,50 TL olarak açıklanmış http://trftescil.iem.gov.tr/AracTescilislemleri.asp adresinde. Ancak muameleci tarafından bana verilen belgelerin içinde, ikisi için ayrı ayrı 195'er tl olarak makbuz bulunuyor:

12 TL'lik ne olduğunu okuyamadığım bir makbuz daha kesilmiş:

10,50 TL Plaka ücreti:

42,17 TL de zorunlu trafik sigortası var...

- Bu rakamları topladığımızda: 5.350,00 + 22,85 + 135,50 + 12,00 + 10,50 + 42,17 = 5573,02 TL yapıyor.

- İşlemleri yapmaya gittiğimde, pazarlığı devam ettirmeye çalıştığımda, sormadığım halde "zaten şu motordan kazancımız 100 TL" gibi bir cümle kuruldu. O halde neden benden noter hariç 5850 TL alındı ya da bu 276,98 TL'lik fark nerede?

- En başından fiyat konuşulurken, tescil işlemlerini kendim yaparsam 50 TL fark edeceği söylenirken, kendi verdikleri belgelerin içinden bu hesabı yaptım ve kandırıldığımı düşünüyorum.

- Yakın zamanda tescil yaptıran ya da yaptırtan arkadaşlardan konuyla ilgili bir fikir verebilirlerse, ben de bu ışık altında şikayet için ilgili makamlara ve platformlara başvuracağım.

- Yardımlarınızı bekliyorum...

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Arakdaşlar motoru satış başka bi motor almak istiyorum. İlan koydum 2 gün önce bugün biri aradı. Muayenesinin geçtiğini söyledim tuvtürkten hesapladım 161 lira çıkıyor muayene ücretiyle beraber. Ben muayene yapmadan satış yapabilirmiyim ? Yani noter satışı ve adamın motoru üstüne alması lazım ben o adamı bi daha nerede bulacağım sonuçta. Bilgisi olan varsa benide bilgilendirirse sevinirim.
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Alıntı poyraz010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakdaşlar motoru satış başka bi motor almak istiyorum. İlan koydum 2 gün önce bugün biri aradı. Muayenesinin geçtiğini söyledim tuvtürkten hesapladım 161 lira çıkıyor muayene ücretiyle beraber. Ben muayene yapmadan satış yapabilirmiyim ? Yani noter satışı ve adamın motoru üstüne alması lazım ben o adamı bi daha nerede bulacağım sonuçta. Bilgisi olan varsa benide bilgilendirirse sevinirim.
    Adaşım diyim
    Ben araba almıştım 3 ay önce. Bana dediki noter bunun vizesi geçmiş, satış yapamazsın ilk vize yaptırın dedi.
    Motor için aynı şeymi geçerli bilmiyorum bi noterden soruver istersen.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba arkadaşlar, benim sormak istediğim bir şey var.
    Mesela benim adres kaydım İstanbul - Fatih'te. Ruhsat-plakayı henüz çıkarmadım. Trafik sigortasını gidip mesela İzmit'te yaptırabilir miyim? Sadece sigortayı orda yaptırıp plakayı yine İstanbul'dan çıkarmak mümkün mü? Sigorta ücretinde 70-80 tl kar ediliyor böyle çünkü.

Merhabalar ben ikinci el 150 cc zat tipi motor almayı düşünüyorum.
    Noter satışından tutunda tüm satış masrafları bana ne kadar mal olur bilgisi olan var mı acaba ?

Merhabalar bende bayadır fazla kullanılmayan 2000den beri sigortası olmayan bir motosiklet var.Buna sigorta yaptırmak için ne kadar gecikme zammı vs öderim yardım eder misiniz..?

Motosikleti
    125 Zn
    Yahu birkaç sayfa okudum iyice kafam karıştı..
    Arkadaşlar bu salı 125 cc bir motor alacağım 2. el
    Bana toplam devir masrafı ne olur bu aracın
    Noter masrafından başka ruhsat için ayrıca ücretmi ödüyorum ne yapıyorum birisi ayrıntılı bir şekilde anlatabilir mi?..
    Teşekkürler..

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    geçen hafta bir bayii de motor alsam tescil işlemlerini sordum. siz yaparsanız 300, bizim muameleci arkadaş yaparsa 400 lira olur. 100 lira alıyor dediler. başka bir motor satan yere gittigimde tescil işlemlerini sordum. biz yapmıyoruz, kendiniz toplam 235 'e yapabilirsiniz dediler. yapmasıda çok kolaymış dedigine göre..

aracımı aldıgım zamanda muameleciye gitmiştim. o seneler 50 lira kendine alacaktı. 30 lira fazla masraf söyledigini farkettim sonradan, 80 lira kar etmiş benden. artık güvenmiyorum ve motorda alsam, arabada alsam kendim yaptıracagım.. heryerde aynılar.. açıkca söylüyorum, resmen fırsatçı ve kan emiciler.. istisnası oldugunuda sanmıyorum..

MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    2. el satın alacak ya da satacak arkadaşlara.. nasıl yapılır bu satış işlemleri? buyrun

http://www.arac.muayenesi.com/arac-s...islemleri.html

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    link bayağı faydalı
    gerekenler baktım da bende eksik yok fakat merak ettiğim notere giderken bu websitelerinden sayfanın cıktısını felan mı alıp gıtmemız gerek ? daha onceden alım satım yapmadım

arkdaşlar ben plakasız motoru 2 el üstüme satışını alıcam noter bu işleme ne kadar ister ve bu 2.el araç 1 sene geçmiş daha plaka alınmamış.. plaka geç çıkarma cezası diye birşey varmı ?

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı Poyrito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adaşım diyim
    Ben araba almıştım 3 ay önce. Bana dediki noter bunun vizesi geçmiş, satış yapamazsın ilk vize yaptırın dedi.
    Motor için aynı şeymi geçerli bilmiyorum bi noterden soruver istersen.
    Vergi borcu varsa sigortasinin suresi bitmisse muyenesi bitmisse motorlu tasitlar satilamaz devredilemez hepsini yapican oyle yaparsin ancak

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler