Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık noter satışından sonra ruhsatı üzerine almama gib bir durum yok çünkü ruhsatı noter satışındna sonra kargoyla evinden alıyorsun.
    ben noter satışını aldım ama noter satışından sonra ruhsatı üzerime almadım emniyetten, ruhsatta eski sahibinin adı yazıyo hala, 1 ayı da geçti, 1 ayı geçince cezası varmış 130 tl, benim sorumda şu, 3-5 ay yada 1 yıl geçsede 130 tl mi, yoksa üste almadığın süre içerisinde faiz falan ugulanıyomu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen ay 16 sında noterden satışı yaptım ruhsat için trafik şubeye hemen gidebilirsiniz online işlem direk onlara düşüyor zaten dediler ilk gün gittim çok kalabalıktı 1 hafta sonra sabah erken saatlerde gittim yine müthiş bir sıra vardı, nasılsa eve yolluyorlar diye bıraktım işin peşini... şimdi açıkçası meraktayım bu şekilde bir işlem yapıp evine ruhsadı teslim edilen varmı? 1 hafta sonra verilen geçici belgesnin süresi doluyor bu süre içinde gelirmi diye düşünüyorum?

son zamanlarda alım-satım yapıp ruhsatı evine teslim edilen varmı acaba hiç aramızda????

yokmu kimse ?????

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Ben 10 gün oldu satışı alalı ama ruhsatın gelmesi 1 ayı bulur diye tahmin ediyorum devletin işleri biraz yavaş olur. acelem yok bekliyorum. Ruhsat gelince burdan yazarım geldi diye ama elimizdeki geçici belgenin süresinin olup olmadığını bilmiyorum.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    geçici belgenin süresi 1 ay (üstünde yazıyor) bugün son günüm.. 1 aydan sonra polis bir şekil çevirirse veya kaza yaparsak ruhsatsız araç kullanmış sayılırız..

hayırlı olsun buarada yeni motorun

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    motorumu 17 Mayısta aldım, 16 Hazirana kadar geçerli geçici belge verdiler. rivayete göre yeni düzenleme ile 15 gün içinde trafik şubeden 15 günden sonra ise onların size yollaması ile evinize gelen ruhsatınıza kadar bu belge geçerli. ben gidip almadım ruhsatımı.
    17 mayıstaki satış işleminden sonra beni çok beklemişler tarfik şubede belli 10 Haziranda ptt acil kargo ile gönderilmiş ruhsatım. ptt sitesinden takip ettiğim kadarı ile 15 Haziranda dağıtıcıya teslim edilmiş (bak postacı geliyor selam veriyor şarkısındaki postacı amcaya yani) gözüküyor ancak 24 Hazirana kadar elime ulaşmayınca bu sefer (geçici belgeninde süresi geçtiği için) ptt ye gittim. önce "biz gönderdik efendim, adreste yokmuşunuz" diye cevap verdiler. "tamam ozaman neden bir kağıt veya bilgilendirme notu bırakılmadı" dedim tabi cevap veremediler sonra biraz daha kurcaladılar ve hiç bi şekilde dağıtıcıya verilmediğini öğrenince "tabi efendim önemli belge o yüzden kaybolur diye vermedik sizi bekledik" dediler... özrü kabahatinden büyük ptt 'm ile biraz boğuştuktan sonra ruhsatımı 24 Haziranda alabildim.
    süreci sizlerle paylaşmak ve bu vesile ile :
    kurda sormuşlar ensen neden kalın diye, her işimi kendim yaparım demiş.
    sözünü bir kez daha hatırlatmak istedim.

merhaba..
    22 ağustos 2010 da motor aldım..fakat henüz tescil, plaka, sigorta, muayene işlemlerini yapamadım..topic'in en başındaki gibi 3 ay süre hala geçerlimi..yasalar sürekli değişiyor çünkü..ayrıca işlem sırası yine aynımı..

teşekkürler
    erdem

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, diyelim 35 (izmir) plakalı bir motosiklet aldım ikinci el.
    bu makinanın plakası benim yaşadığım şehrin kodu farklı olduğu için (34) değişiyormu yoksa şu sabit plaka uygulaması başladı mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

eskiye dair herşeyi unutun...

alım satım çok kolaylaştı .vergiborcunuz yoksa alıcı ve satıcı noter gidip iki imza atıyosunuz. ruhsat evinize ka.dar geliyo.. 70 lira.alıcı ödüyo okadar.tabi sigortayı da yapıyısunuz.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    satıs yapıldıktan sonra ruhsatı almak ıcın ıstedıgımız subeye gıdebılıyor muyuz? Yoksa aracın baglı bulundugu subeden mı almalıyız ruhsatı?

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıs yapıldıktan sonra ruhsatı almak ıcın ıstedıgımız subeye gıdebılıyor muyuz? Yoksa aracın baglı bulundugu subeden mı almalıyız ruhsatı?
    Yukarıda da belirtildiği gibi evine kadar geliyor ama nereden gelecek dersen. Satışı gerçekleştirdiğin noter nereye bağlıysa o trafik müdürlüğünden geliyor / alıyorsunuz.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçici belgenin süresi 1 ay (üstünde yazıyor) bugün son günüm.. 1 aydan sonra polis bir şekil çevirirse veya kaza yaparsak ruhsatsız araç kullanmış sayılırız..

hayırlı olsun buarada yeni motorun
    ruhsatsız araç kullanmaktan deil 52 tl gbi bi trafik cezası yazıyorlar ve motoru baglıyolar...
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Bende bugun yeni motorumu aldım ve gittik notere herseyi tamam olduğu için motorun iki imza attk alıcı ve satıcı 70 tl de para verdik ve hallettik bana uzak oldugu için noter ve onun şubesi eve gelmesini beklicem dedim sigortayı yap dedeiler 15 gun gecmeden yoksa yollamıyolar eve fln gbi bşi solediler bunun aslı astarı nedir bilen varmı acaba cunku suan motor yatıcak 1.5 ay kadar yapmak boşa olucak ve suan sigorta fiyatları ne bilgisi olan aydınlatsın lutfen şimdiden teşekkürler.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugun yeni motorumu aldım ve gittik notere herseyi tamam olduğu için motorun iki imza attk alıcı ve satıcı 70 tl de para verdik ve hallettik bana uzak oldugu için noter ve onun şubesi eve gelmesini beklicem dedim sigortayı yap dedeiler 15 gun gecmeden yoksa yollamıyolar eve fln gbi bşi solediler bunun aslı astarı nedir bilen varmı acaba cunku suan motor yatıcak 1.5 ay kadar yapmak boşa olucak ve suan sigorta fiyatları ne bilgisi olan aydınlatsın lutfen şimdiden teşekkürler.
    Sigorta yaptırmasan da gönderebiliyorlar. Benim ruhsatım sigorta yapılmadan yola çıkmış mesela. Ama göndermeme ihtimalleri de var. ruhsatın gelse bile sigorta yaptırman senin için daha iyi olur. Aracı kullanmasan bile ilk 30 gün içinde sigorta yapılmadığında her ay %5 olacak şekilde sigortanın fiyatı artıyor. Yani 1,5 ay için %10 artar sigorta fiyatı. İşin daha da kötü olan kısmıysa sigorta fiyatını arttıracak herhangi bir durum ( gecikme, kaza gibi) artışta olduğu gibi düşüşte de kademeli oluyor. Farzedelim %20 zamlı bir sigorta yaptırdın, seneye sigorta yaptırdığında o zam kaybolmuyor %10'a falan düşüyor. Ama düşme kademelerini tam hatırlamıyorum. Ben arabamın sigortasını gecikmeli olarak yaptırdım ve 2 senedir zamlı ödüyorum.

Alıntı droral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba salihgüreli, tüm evraklarını+nüfus cüzdanını al önce bir fotokopisini çektir .( tercihen 2 nüsha çektir ne olur olmaz) Sonra tüm bunlarla beraber (TC kimlik ve vergi numaranı da unutma) doğru emniyete gidiyorsun. Orada sıraya girip dosya ve ruhsat kağıdı alıp yazdırıyorsun. Sonra bunları teslim edip akşamüstü de gidiyor ve ruhsatını alıyorsun. Anladığım kadarıyla motorun 2. el dolayısıyla bir de plakayla uğraşmayacaksın. Ben sabah 10:30 gibi gittim, 12:00'de evrakları teslim ettim, dolandım plakamı bastırttım falan, 15:30'da da ruhsatı alıp çıktım. Şimdiden kolay gelsin....

vergi numarası yok benm o nasıL oLuyr bıLgı verrsenz sevınrm ..
    ahmT

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Gerçek Kişilerde yani tek kişilerin ayrıca vergi numarası yok artık.T.C.Kimlik numaraları kullanılıyor.Şirketlerin vergi numarası oluyor artık.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buradan durumumu izah edeceğim.

daha önce defalarca motor aldım sattım ama kafama takılan bazı şeyler var

1 aldığım motorun satışını aldım (noterden+sigorta yaptırdım) fakat satış nüshaları cebimde yıkandı (sigorta sağlam) ve deforme oldu yani trafiğin kabul edeceği halde değil bu gibi durumlarda notere tekrar gidiliyormuş gidersem benden ne ve nekadar isteyecekler?

2.motoru aldığımda muayenesi yoktu belli bir borcu vardı bunu fiyattan düşerek aldım ama deforme olan noter nüshaları beni üşendirdi bir türlü ruhsat devri alamadım şimdi elimde motorun ruhsatı var ama bu ruhsat eski tip ruhsattan

a) şimdi ben motoru bu eski tip ruhsat +sigorta poliçesi+satış devir kağı ile muayeneye götürsem muayane olurmu ?

b) yoksa ruhsat devrini gidip trafikten yaptırdıktan sonramı muayeneye gitmeliyim neden diyeceksiniz çünkü muayene yok muayene olmadan ruhsat tescil işlemi yani devir oluyormu ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    herkez başka şey söylemiş 2. el bir araç alırken noter,sigorta falan heryere toplam bize kaça patlıor ? (Motor temız, borcu harcı yok 2011 7 aya kadar muayenesi varmış)

Motosikleti
    Mondial 150 zc

Güncel Ruhsat İşlemleri

Selam Arkadaşlar İlk motorumu Aldım nihayet. Mondial 150 zc

ve sizlere guncel ruhsat işlemlerini paylaşmak istedim..

Noter 76,00 Tl
    Trafik Sigortası 90,00 Tl

Bu kadar başka masraf yok...

Ruhsatı hemen veriyorlar trafikten. ama almaya gitmeden once trafik sigortasını yapmanız gerek...

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Merhaba arkadaşlar.

Benim yaşım: 17 doldu 18 in içindeyim. A2 ehliyetim var.

Bir iki hafta içerisinde motosiklet alacağım ama devir işlemleri ve ruhsat işlemleri hakkında birşey bilmiyorum. Diğer sitelerde okudum ama saçma sapan şeyler yazıyor.

Sizden ricam bana bu konuda bilgi verirmisiniz? Özellikle yaşımdan dolayı üzerime alamama gibi bir olay olurmu?

Teşekkürler
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Herkese iyi akşamlar.. Bugün motorumu aldım. Noter satışını yaptık. Ama sizlere sormak istediğim bikaç şey var.

Öncelikle motorun trafik sigortasını mı yaptırmalıyım?

Ve muayenesi bitmiş 14 şubatta. Şimdi ruhsatı almadan önce muayeneye mi götürmem gerekli? yoksa ruhsat geldikten sonra mı muayeneye götürmeliyim?

Bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler