Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle teşekkürler bilgi için excavatus.
    ben de bugün araştırdım. trafik denetleme kurumuna gittim. ." Motorsiklet alacağım. Alacağım kişi ruhsatı üzerine geçirmemiş. sadece noter satışı gerçekleştirmiş. Noter satışını gerçekleştirdikten sonra ruhsatı üzerime almamda bi problem yaşar mıyım?" diye ordaki memura derdimi anlattım. Bana verdiği cevabı yazıyorum"Ruhsatı üzerine geçirmen için motorsikleti satın aldığın kişinin üzerine ruhsat düzenlenmiş olmalı. Önce o kişi ruhsatı üzerine geçirecek. Sonrada sen ruhsatı üzerine geçireceksin.
    belki benim durumumda olacak olan kişiler için faydalı olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    motoru sana satacak olan kisi, bu masraflar ile ugrasmak yerine, eger isterse ilk aldigi adama gidip, noter satisi yaparak tekrar geri devredebilir diye dusunuyorum. Bu sayede daha hizli bir sekilde halledilmis olabilir sanki. Tabi tamamen uzerine oturdugum kaideden de salliyor olabilirim. Bir bilene danismak lazim... Alengirli bir konu...

Ama sakin ve sakin, ruhsati uzerine alabilecegini garanti etmeden satisi alma...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    selam arkadaşlar bu soruma bilen biri cevap versin,motorun satışını aldım ek1 belge vs hersey tamam ama motorun ruhsay maltepeden çıkarılmış ben bayrampaşadaki tarafikten üzerime alabilirmiyim?yoksa maltepeye mi gitmem gerekicek?

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ikametinin bagli bulundugu trafik sube hangisi ise, ondan alacaksin ruhsati uzerine..

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru sana satacak olan kisi, bu masraflar ile ugrasmak yerine, eger isterse ilk aldigi adama gidip, noter satisi yaparak tekrar geri devredebilir diye dusunuyorum. Bu sayede daha hizli bir sekilde halledilmis olabilir sanki. Tabi tamamen uzerine oturdugum kaideden de salliyor olabilirim. Bir bilene danismak lazim... Alengirli bir konu...

Ama sakin ve sakin, ruhsati uzerine alabilecegini garanti etmeden satisi alma...
    Aslında bu dediğin konu aklıma gelmedi değil. Onu da sormuştum. Tekrar noter satışı yerine noter satışı iptal ettirme olabiliyormuş. Bunun da çok zor olduğunu söylediler. Dediğin gibi alacağım kişi bu sorunu halletmedikçe ruhsatı üzerime alabileceğimi garanti altına almadıkça almayı düşünmüyorum artık.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Ikametinin bagli bulundugu trafik sube hangisi ise, ondan alacaksin ruhsati uzerine..
    hocam ikamet bayrampaşaya baglı ama ek1 belge aldgım bayan dediki bu maltepe emniyetten cıkarılmıs sen ordan uzerıne alabılırsın bu bılgı yanlıs o zman.yanı ben gidip kendi trfk subemden cıkarabılırım.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    evet, kendi bagli oldugun trafik subeden cikartabilirsin... En azindan ben oyle yapmistim... Ama ben motorumu ayni sehirden almadim...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet, kendi bagli oldugun trafik subeden cikartabilirsin... En azindan ben oyle yapmistim... Ama ben motorumu ayni sehirden almadim...
    sonuçta aynı kapıya çıkmazmı eger motorun alındıgı trafık subesınden alnıyosa eger sadece cok sakat bı durum olur sızınde motoru aldıgınız sehırdekı trafıkten almanız gerekır ya bunu bılen bırısı yokmu net olarak karsıya gıtmek zorunda kalmııyım YARDIIMMM

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    YA ARKADAŞLAR BU KONUYU NET BİLEN BİRİSİ YOKMUDUR YARDIMCI OLSUN EMNİYETE GİDEMEDİM DAHA ALDIĞIM MOTOR MALTEPEYE BAĞLI BEN BAYRAMPAŞADA OTURDUGUM YERİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÜSTÜME ALABİLİRMİYİM BÜTÜN EVRAKLAR HAZIR BİLEN BİRİSİ AYDINLATSIN BENİ

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA ARKADAŞLAR BU KONUYU NET BİLEN BİRİSİ YOKMUDUR YARDIMCI OLSUN EMNİYETE GİDEMEDİM DAHA ALDIĞIM MOTOR MALTEPEYE BAĞLI BEN BAYRAMPAŞADA OTURDUGUM YERİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÜSTÜME ALABİLİRMİYİM BÜTÜN EVRAKLAR HAZIR BİLEN BİRİSİ AYDINLATSIN BENİ
    GÜNCEL YARDIM EDİNNN BİLEN BİRİSİ

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 ----------

GÜNCEL YARDIM EDİNNN BİLEN BİRİSİ
    Hayır, malesef alamazsınız. Motor MALTEPEYE bağlıysa, işlemleri oradan yaptırmanız gerekiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:10 ----------

Alıntı manyaq_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkürler bilgi için excavatus.
    ben de bugün araştırdım. trafik denetleme kurumuna gittim. ." Motorsiklet alacağım. Alacağım kişi ruhsatı üzerine geçirmemiş. sadece noter satışı gerçekleştirmiş. Noter satışını gerçekleştirdikten sonra ruhsatı üzerime almamda bi problem yaşar mıyım?" diye ordaki memura derdimi anlattım. Bana verdiği cevabı yazıyorum"Ruhsatı üzerine geçirmen için motorsikleti satın aldığın kişinin üzerine ruhsat düzenlenmiş olmalı. Önce o kişi ruhsatı üzerine geçirecek. Sonrada sen ruhsatı üzerine geçireceksin.
    belki benim durumumda olacak olan kişiler için faydalı olur.
    Bu konunun aynısını yaşadım. Ve ne yazıkki ruhsatı üzerime almadan satışı yapamadım. Fakat sonradan şöyle bir alternatif olduğunu öğrendim. Eğer makinayı size ilk satan kişi Notere gidip "paramı alamadım, iptal edin bu satışı" derse; sizinde onayınızla satış iptal oluyor. Ama noter masrafını geri alamıyorsunuz. Sonra 1. kişi, 3. kişiye satıyor makinayı.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar şöle bi sorunum var motorun ruhsatını maltepeden cıkarttım tek yaprak değişti ama 2 hafta oldu iki hafta once cuma gel al dediler gidemedim uzak diye bir sorun olurmu pazartesi gitcem büyük ihtimal ama 2 hafta geçti sorun çıkarırlarmı?

nota81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F (Çalındı)
    Noter satışından sonra 30 günü geçerse cezası tam olarak ne kadar ? Benimki yedi ay geçti de Ben 15 - 20 lira cezası var diye duymuştum...
    Kontrolsüz Güç, Güç Değildir...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı nota81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter satışından sonra 30 günü geçerse cezası tam olarak ne kadar ? Benimki yedi ay geçti de Ben 15 - 20 lira cezası var diye duymuştum...
    senin konu farklı kardeş noter satışından sonra 1 ayı geçerse 130 tl cezası var dıye bılıyorum benim demek istediğim en son işlem trafikten ruhsat cıkardım ama ruhsatı almaya gıtmedım 2 hafta oldu sorun olurmu bılmıyorum bılen biris yardım etsin

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    mrba arkadaşlar benimde bir sorum olacak ben aydınlıyım ,, diyelim ki antalyadan motor aldım noterde devir teslim yaptık antalya da,, ben ruhsatı aydın da çıkarabilirmiyim antalyada hiç emniyete gitmeden
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrba arkadaşlar benimde bir sorum olacak ben aydınlıyım ,, diyelim ki antalyadan motor aldım noterde devir teslim yaptık antalya da,, ben ruhsatı aydın da çıkarabilirmiyim antalyada hiç emniyete gitmeden
    Ben bursada oturuyorum.Gittim eskişehirden motor aldım.Orada notere gidip satışını üzerime aldım.Sonra 1 ay geçmeden noter satış belgesi ile bulunduğum şehirdeki trafik takipçisine vererek kendi şehrimde ruhsat ve plaka işlemlerimi hallettim.Yani motoru aldığın şehre gitmene gerek yok.Gidersin motoru beğenirsin hemen parasını verip noterde üzerine alırsın.O şehirde işin biter.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bursada oturuyorum.Gittim eskişehirden motor aldım.Orada notere gidip satışını üzerime aldım.Sonra 1 ay geçmeden noter satış belgesi ile bulunduğum şehirdeki trafik takipçisine vererek kendi şehrimde ruhsat ve plaka işlemlerimi hallettim.Yani motoru aldığın şehre gitmene gerek yok.Gidersin motoru beğenirsin hemen parasını verip noterde üzerine alırsın.O şehirde işin biter.
    teşekkürler
    plakayı da değiştirdin mi ,, ne kadar masraf tuttu toplam
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Honda CBR125 SHINERAY XY125 OFFROAD
    merhaba arkadaslar benimde bazı sorularım olacaktı yol gosterirseniz sevinirim
    oncelikle, ben ankarada oturuyorum ve gecen yıl nisan ayında istanbulda shineray diye 2. el çin malı bir kros aldım 1200 motora 400 de noter ve ulasım masraflarına verdim (simdi dusunuyorumda pek ekıllıca deilmiş , motorun noterde satışınıda ev arkadaşımın adına aldık, ve 1 ay sure içinde ruhsat devrini almadık şimdi motoru satmak istiyorum ve ayrıca eski sahibininde yardımcı olacağını sanmıyorum olsa bile git gel bayağı uğraştırıcı olur
    1. si anladığım kadarıyla devrini almadan satamıyorum, ve devrini almak içinde ceza falan odemem gerekiyor ki sistem bu sene değişmiş ne kadar odemem gerekiyor yani 130 tl mi odeyecem yoksa gecen seneki sisteme gore mi odeyecegim ve de ayrıca tescil için ucret odeyecekmiyim?
    2.si diyelim devir işini hallettim trafik sigorta ücreti falan da odemeli miyim?
    3.sü vekalet vermek için ne kadar bir ücret alınıyor? yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. işin aslı eğer bir sorun çıkmassa yarın tüm bunları sormak için trafiğe gideceğim ve öğrendiklerimi burda paylaşabilirim benim durumda ihmalkar çok fazla insan olduğundan eminim böyle arkadaşlara belki yardımım olur
    NOT:gördüğünüz gibi trafik işinden fazla anlamayan biraz ihmalkar ve acemi bir motorseverim, ayrıca motorla sadece kros yaptığım için çok fazla trafik işlemi yapmak da içimden gelmiyordu doğrusu bu yuzden beni hakir görmeyin

noter satışından sonra ruhsatı üzerine almazsan 1 ay geçince 130 tl olan ceza, mesela 10 ay geçse yine 130 tl, 2 sene geçse yine 130 tl mi yoksa faiz uygulanıyomu?

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı Norick Abe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter satışından sonra ruhsatı üzerine almazsan 1 ay geçince 130 tl olan ceza, mesela 10 ay geçse yine 130 tl, 2 sene geçse yine 130 tl mi yoksa faiz uygulanıyomu?
    Artık noter satışından sonra ruhsatı üzerine almama gib bir durum yok çünkü ruhsatı noter satışındna sonra kargoyla evinden alıyorsun.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık noter satışından sonra ruhsatı üzerine almama gib bir durum yok çünkü ruhsatı noter satışındna sonra kargoyla evinden alıyorsun.

geçen ay 16 sında noterden satışı yaptım ruhsat için trafik şubeye hemen gidebilirsiniz online işlem direk onlara düşüyor zaten dediler ilk gün gittim çok kalabalıktı 1 hafta sonra sabah erken saatlerde gittim yine müthiş bir sıra vardı, nasılsa eve yolluyorlar diye bıraktım işin peşini... şimdi açıkçası meraktayım bu şekilde bir işlem yapıp evine ruhsadı teslim edilen varmı? 1 hafta sonra verilen geçici belgesnin süresi doluyor bu süre içinde gelirmi diye düşünüyorum?

son zamanlarda alım-satım yapıp ruhsatı evine teslim edilen varmı acaba hiç aramızda????

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler