Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    arkadaşlar ben yarın 0 mondial 125 zn alıcam kısmetse...benim yapmam gerekenler neler yardımcı olabilir misiniz tüm işleri onların halletme gibi bi olasılıgı var mıdır?
    Love mods hate racism

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    arkadaşlar bugün mondial 125 zn alıyorum şu evrak işlerini bi türlü anlayamadım adam 200 lira para çekti evrak işlerini halletmek icin benim yapmam gerekenler neler yardımcı olabilir misiniz acil??alacağım motor sıfır olmasına rağmen noter işlerine mi gidiyor bu para?biri yardım etsin :(
    Love mods hate racism

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Arkadaş al motoru kendin, sıfır için gerekli belgeleride dosyaya koy, git trafiğe konuş neler yapılır diye, uğraş hallet soyulma..

( 2.el için cebinizde 300 lira olmalı bence, muameleciye vermeden halletmek için )
    ( 150 noter ve sanırsam 150 lira vs. sigorta ve plakaya gidiyor.. )

ya ben motoru 2.el istanbuldan alıcam balıkesirde yaşıyorum, evrak işlemlerini nasıl halledicez balıkesirde yapma şansım yok galiba, noter işini istanbulda halletsem ruhsat işini balıkesirde tamamlayabilirmiyim yada yol gösterebilirmisiniz ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı grkeem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben motoru 2.el istanbuldan alıcam balıkesirde yaşıyorum, evrak işlemlerini nasıl halledicez balıkesirde yapma şansım yok galiba, noter işini istanbulda halletsem ruhsat işini balıkesirde tamamlayabilirmiyim yada yol gösterebilirmisiniz ne yapmamı tavsiye edersiniz?
    Balıkesirde ikamet ettiğin için mecburen ruhsat işlemlerini orada yapacak, plakayı da değiştireceksin.

Noter işlemini İstanbulda halleder, evraklarınla yola çıkarsın.

Neler yapman gerektiğini önceki mesajlarımda ince ince yazmıştım.
    Arayıp bulursan, yardımı olur.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    2009 yılında sıfır bi motor için evrak işleri toplam ne kadar tutuyor bunu bi türlü öğrenemedim burda da yok?
    Love mods hate racism

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı antifa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 yılında sıfır bi motor için evrak işleri toplam ne kadar tutuyor bunu bi türlü öğrenemedim burda da yok?
    Önceki sayfalarda olması lazım. Arkadaşlardan biri yazmıştı.
    Ben bu işlemi yapmadım. Bilgim yok.

Şurayı biraz kurcala bakalım. >>> http://www.trafik.gov.tr/trafik_isle...slemleri_s.asp
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    orayı dün baya kurcaladım ama fiyat konusunda bişi bulamadım evrak işleri yüzünden motor almayı erteledim.motoru alacağım mondial bayisi bu konuda hiç bi bilgi vermiyor evrak işiyle uğraşan eleman para kazansın diye açıkçası...bana dedikleri sadece 300 lira getir tüm işlerini halledicez diyor ama kendim halledersem %30 daha az para ödüyceğimi söylüyorlar neden onlara hallettireyim diyorum bende.ayrıca motoru bursadan alıp izmire götürücem bursadan aldığım ruhsat plaka vs orada sorun yaratır mı acaba?güncel olarak ruhsat,sigorta ve plaka fiyatlarını öğrenebilsem iyi olucak
    Love mods hate racism

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesirde ikamet ettiğin için mecburen ruhsat işlemlerini orada yapacak, plakayı da değiştireceksin.

Noter işlemini İstanbulda halleder, evraklarınla yola çıkarsın.

Neler yapman gerektiğini önceki mesajlarımda ince ince yazmıştım.
    Arayıp bulursan, yardımı olur.

Motosikleti
    Asya 100-8
    Teşekkürler.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar ; dün motosikletimle düştüm ve ön çamurluk parçalandı ve km saati çatladı ve km saatinin hız göstergesi çalışır durumda olmasına rağmen camı kırıldı ; birde üstüne bugün ruhsatımın kaybolduğunu farkettim ayrıca ruhsatı sakladığım dosya içinde ehliyetim ve 6 ay önce yaptırdığım zorunlu trafik poliçeside bulunmakta idi.

Motoru geçen yıl 0 almıştım ve muayenesi 2011 yılına kadar geçerli ; size sormak istediğim yeniden ruhsat çıkarırken tekrardan muayeneye girecek miyiz ; şayet muayeneye girersem , muayeneye girmeden önce km saatini ve çamurluğu değiştirmem gerekiyor mu ; ayrıyeten zorunlu trafik sigortasıda kayıp durumda ,yeni poliçeyi sigorta şirketine gidip ücret ödemeden alabilir miyim? yardımcı olursanız memnun olurum....

Motosikleti
    S&T GT 250R
    0 motor aldığımızda trafik tescil plaka vs nekadar tutuyor son yani 2010 yılında yaptıran varmı? Ben yeni aldım ama henüz başvuru yapmadım... başvuru için gerekli belgelerin eksik olması durumunda ne gibi bir sorun çıkar?
    Sex Speed Money...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar bu sabah 2009 model cbf 150 aldık 2.el ...

Noter Masrafı 33 lira tuttu...şok olduk...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    biz lada vega aldık noter masrafı 47.00 tl....

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah 2009 model cbf 150 aldık 2.el ...

Noter Masrafı 33 lira tuttu...şok olduk...
    Cunku ikinci elde alim satim vergisi kaldirildi..
    Noterin daha onceden aldigi ucret,

NOTERLIK UCRETI + ALIM SATIM VERGISI idi,
    devlet tek kalemde vergisini de kotariyordu, ancak bu vergi kalkinca,
    sadece noterlik parasi oduyorsun simdi..

bu noktada soylemeden edemeyecegim,
    Avustralyada da noter kavrami var, yani devlet adina senin evraklarini tescil eden birileri... ve bunlar eczacilar. Eczane acan herkese bu yetkiyi veriyor devlet... Tamamen ucretsiz olarak calisiyorlar... kimlik fotokopini goturuyorsun eczaneye, adam bi ona bakiyo bi kimligine, gulumseyerek muhur basiyor ve gulumseyerek ugurluyor seni... aah ah.. sistem iste

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayret devlet genelde kola kolay olan bir vergiyi kaldırmazdı...demek iyi takip etmedim bu detayı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Bilgi

İkinci el taşıt alımlarından alınan"Taşıt Alım Vergisi" 1 Temmuz 2002 tarihinde yürülüğe giren "Özel Tüketim Vergisi" kısaca ÖTV nedeniyle kaldırılmıştır.Bu tarihten sonra yapılan ikinci el satışlarında Maliye Bakalığınca belirlenen Kasko bedeli üzerinden alınan harç ve noter ücreti,değerli kağıt bedeli,damga vergisi bu yıl başı itibaren kaldırılarak 20 TL+KDV haline getirilmiştir.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    resmi olarak kalkmis olsa da, demekki vergi pratikte bu sene kalkmis..
    helal bu maliyeye, super kilif bulmus vergiyi kaldirdiktan sonra 8 sene daha vatandasi opmek icin.. bilmiyoduk ogrendik.. guzel oldu

Arkadaşlar yarın motorsiklet alacağım ve ruhsatla ilgili aklıma takılan bir kaç soru var. Öncelikle alacağım kişi ruhsatı üzerine geçirmemiş. sadece noter satışı gerçekleştirmiş. Ben o kişiden motorsikleti aldığımda yani noter satışını gerçekleştirdiğimde ruhsatı üzerime almak için bir problem yaşarmıyım. Ayrıca şu anda 2. el ruhsat işlemleri ne kadar. Şimdiden ilginiz için teşekkürler

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ruhsat islemlerinde, yanlis bilmiyorsam 65TL bir sayfasi, yeni ruhsat 130TL, eger farkli sehirdeysen plaka degisecek onun kucuk bir masrafi var, EK1 ve EK9 diye doldurulacak kiymetli evraklar var, toplamda 150TL - 200TL arasi bir masrafi var benim bildigim..

Ama onemli olan su, noterden herhangi bir araci kendi ustune aldiktan sonra, 1 ay icerisinde ruhsati uzerine gecirmezsen, ceza islemeye basliyor. Simdi arkadas ne zaman almis noter satisini ustune bunu bi arastir, 1 aydan fazla olduysa, o ceza sana yansir mi onu bi arastir...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler