Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    abıcım bende tam 1 ay önce gs500 ün satısını aldım... satıs notere verıldıkten sonra o adam ıster alsın ıster almasın artık senın o motor hakkında hiç bır sorumlulugun yok...adamda satısı almıssa 1 ay ıcınde ruhsatı cıkarttırmazsa benım gıbı herhalde 77 ytl cezası var ..bende pazartesıne kadra ruhsatı cıkartamazsam cezat-yı ödeyecem...kii zaten sehir dısındayım ve sımdıden cezayı ödemeye hazırlanıom...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caya104 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Honda Today-99 Honda Transalp vardı
    Vergi dairesin alınan ilişiksiz belgesindede yazdığı gibi noter satış tarihine kadar olan vergi borçları ve trafik cezaları satana bu tarihden sonrakiler alana ait olup,noter satışını yaptığın tarih itibariyle geleceğe yönelik hiç bir sorumluğun yoktur.Ancak geşmişde olmuş ama kayıtlara yeni geçecek sana ait trafik cezaları çıkarsa bunları sen ödersin.Satın alanın ruhsatı 1 ay içinde üstüne almaması tamamen kendi sorunu olup cezasını kendisi öder.Noter satışı yaptığın için gönlünü ferah tut sana bir problem çıkmaz.Noter satış sözleşmesini bbir nüshasını emniyete gönderir.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bende başlık açayım demedim buradan derdimi ileteyim.
    Ruhsat kaybolmuş arkadaşlar Cebimden düşürmüşüm.Tamda lazımken
    Yeniden ruhsat çıkarmanın maliyeti ne olur acaba .Bide ruhsatsız yakalanırsam ne gibi bir ceza uygulanır

blue black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '06
    noterde, iki türlü işlem yapılır.

1) kat'i satış; Eyong'un yazdığı cevaba bakınız.
    2) satış vekaleti; motoru, arabayı satışa çıkarmışsınızdır, ve biriyle anlaşmışsınızdır. adam, vekalet ister. amacı bu motoru başka birine satmaktır.
    orada yaptığınız vekalet işleminde, siz, o anlaştığınız kişiye, o motoru başka birine satma, devretme vs. yetkisi veriyorsunuz. buraya dikkat edin lütfen.
    o adam motorunuzu başka birine satabilir. fakat, notere gidip, kati satış yapana kadar, tüm sorumluluk size aittir. motor hala sizin üzerinizedir. bir belaya bulaşırsa, direk sizi bulurlar.
    ödenmemiş vergileri vs., size işlenir.
    bu vekalet sözleşmesi süreli veya süresiz olarak düzenlenir. fakat tüm insiyatif, vekaleti verdiğiniz şahsa aittir.
    satışın yapılıp, yapılmadığının takibini siz, kendi emniyetiniz için yapmalısınız.
    kısacası, çetrefilli, satış garantisi olmayan, uzun ve sakat bir iş'tir.
    herkese güvenilmez. hele ki tanımadığınız birine, hiç güvenmeyiniz.

motor, otomobil alıp satmak, çocuk oyuncağı değildir.
    maddi bir bedeli vardır ve, bu, mutlaka karşılanacaktır.

motoru alıp, devrini almamayı kar etmek!!! zannedenler vardır. çoğu zaman bu tiplere rastlanır.
    şayet bir motor aldıysanız ve noterden satışını almadıysanız, rahatsız olmanız gereken çok önemli bir neden vardır;
    motorun ruhsat sahibine, kredi kartından, çek, senet veya başka bir nedenden dolayı haciz gelirse, ilk önce araba ve motora haciz koyarlar.
    ilk trafik çevirmesinde, motoru altınızdan alırlar.
    ondan sonra, "vay ben bunun parasını ödemiştim", "vay motor benimdir" gibi yakarışlarınız beyhudedir. haciz gelmiş birinden, motorun parasını almak da, sanırım pek kolay olmayacaktır.
    üzerine bir bardak su içmek, daha evladır.

bu mevzulara çok ama çok dikkat etmenizi öneririm.
    saygılar.

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzu sattınız aranızda noter satışı yaptınız ve adam motoru almadı heralde noter satışının süresi 1 ay, süresi geçen noter belgesi yüzünden devlete borçlanılır mı veya adam dedi motorumu çaldı dedi noter belgesi delil kabul edilir mi? kendimizi temize çıkarta bilir miyizz

Yargıtay son 2 seneden beri vermiş olduğu kararlarda araç satışı için noter satışını yeterliş görmüş, trafikteki satışının sadece bu satışın açıklayıcısı olduğunu beyan etmiştir. Noter satışından sonra ister trafikte tescil olsun isterse olmasın araçın mülkiyeti devir alana geçmiştir.
    Arkadaşımız artık bu araçın sahibi değildir.Elinde noter satışı varsa bu noter satışından sonra araçla bir ilgisi kalmadığından dolayı hiç bir borçla yükümlü değildir. Kazalardan da sorumlu değildir.

daha fazla bilgi için http://www.hukuki.net/
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı airman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yargıtay son 2 seneden beri vermiş olduğu kararlarda araç satışı için noter satışını yeterliş görmüş, trafikteki satışının sadece bu satışın açıklayıcısı olduğunu beyan etmiştir. Noter satışından sonra ister trafikte tescil olsun isterse olmasın araçın mülkiyeti devir alana geçmiştir.
    Arkadaşımız artık bu araçın sahibi değildir.Elinde noter satışı varsa bu noter satışından sonra araçla bir ilgisi kalmadığından dolayı hiç bir borçla yükümlü değildir. Kazalardan da sorumlu değildir.

daha fazla bilgi için http://www.hukuki.net/
    devir işmeli için noter satışından sonra yapılan işlemler neler arkadaşlar?trafik şubede ruhsat yenilemesi yapılıyor galiba alan adına?bu işlemde muameleciler tarafından 120-150 arası yapılıyor dediler gelelim asıl soruya sadece noter satışı gerçekten yeterli kalırmı ?

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    2006 model honda cbr125r aldım (sıfır değil) noter satışı 203,50ytl trafik siğortası 20ytl,ek 1 formu (daktiloda yazılmış)20ytl,karakola ruhsat yaprağı ücreti 24ytl. tabiki bu işlemi kendiniz yaparsanız.ben kendim çıkarttım (maltepe trafik) gidip gelmesi felan 75ytl tuttu.
    DRİFT RELİGİON

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

ruhsat sorunu

slm arkadaslar...
    ya benım sorunum ruhsat...
    88model gs500 aldım...ocakta satısınıda aldım..ama hala ruhsatı cıkartamadım...gıttım emnıyete bana muayene yaptırt gel dedıler....motorda bozuk muayene yaptıramıom.....sımdıde motoru calıstıramıoz....bende baska motor alcam....bu motora hurda belgesı alcam...ama nasıl halledecez onu bılıyorum....bana dedılerkı önce ruhsatı cıkartman lazım yoksa hurda belgesı alaman dedıler....ama motor calısmıyorkı nasıl ruhsatı cıkartıyım..ruhsatı cıkartmam ıcın önce motoru calıstırıp muayeneye göturmem lazım...
    ne yapcamı sasırdım vallahı....zaten 3 mılyar zarardayım...nıde ruhsatı 1 ay ıcınde cıkartamadım ıcın 87 ytl cezayı yedım..o herneysede hurda belgesını nasıl alacam..
    bı yardım edın yaaa lütfennn

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm sorunlarım çözülürse horoz kesicem dersen yananı görür Allah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm sorunlarım çözülürse horoz kesicem dersen yananı görür Allah
    dur abı yaa..zaten 3 milyar gıtti....
    hatta ruhsat ve hurda belgesıyle 3üde gececek....

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah be fıratım insalla düzelir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ne düzelecek abi....babamın aklına uyup altımızdakı canavar gıbı jawayı sattıkta gedıp 3 mılyar zarara gırdık...
    sımdı tekrar cava buldum...alacam onu....bıdaha ne marka olursa olsun en az 96 model ve peşin para.....

eee benım ruhsatı nasıl halletcezzz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Senin işin yaş.....Sen emniyete git sor...Hurdaya çıkarıcam ne muayenesi de.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    bahadinli motoru goturmeden muayeneyi halleden tipler var, senin isi de cozerler tahminim
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

DuRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH ViraGo 250
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar...
    99 model gs500 aldım...ocakta satısınıda aldım..ama hala ruhsatı cıkartamadım...gıttım emnıyete bana muayene yaptırt gel dedıler....motorda bozuk muayene yaptıramıom.....sımdıde motoru calıstıramıoz....bende baska motor alcam....bu motora hurda belgesı alcam...ama nasıl halledecez onu bılıyorum....bana dedılerkı önce ruhsatı cıkartman lazım yoksa hurda belgesı alaman dedıler....ama motor calısmıyorkı nasıl ruhsatı cıkartıyım..ruhsatı cıkartmam ıcın önce motoru calıstırıp muayeneye göturmem lazım...
    ne yapcamı sasırdım vallahı....zaten 3 mılyar zarardayım...nıde ruhsatı 1 ay ıcınde cıkartamadım ıcın 87 ytl cezayı yedım..o herneysede hurda belgesını nasıl alacam..
    usta sana özel msj attım bi bakabilecek misin?

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum @bahadinli;

Öncelikle hayırlı olsun. Hurda belgesiyle hiç uğraşma. başına sonra çok fazla iş çıkartıyor. İstersen gel burada hep birlikte motoru çalıştırmaya uğraşalım. İnan hem daha az canın sıkılır, hemde daha az masraf etmiş olursun.

Jawa motorlara olan ilgine diyecek sözüm yok ama motorun sağlıklı hale geldiğinde inan çok keyifli ve zevkli bir makinen olacak. Ben tam 4 ay tek başıma 3 defa motor indirip bindirerek, saç baş yolarak sinir sitres bir yanda zealsun topladım ki sorma. Bir ara neredeyse yakıyordum benzin döküp. Ama şimdi iyiki yakmamışım diyorum.

Bence önce bizlere verileri gönder. Neden çalışmıyor?
    1- Akü kontrol edildi mi?
    2- Motor elle sağlıklı dönüyor mu?
    3- Yakıt sistemi denen di mi?
    4- Ateşleme sistemi kontrol edildi mi?

İnan keyifli bir çalışma olur. Ama taktir senin.

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Ben önce tamir derim...
    Çünkü gs 500 çok güzel bi alet. Eskiden beri severim...
    Suzukiden anlayan bi baba yiğit yokmudur
    onu bi araştır derim, sanayi filan...
    Burda suzuki sahipleri devreye giriyor ve bakıma gittikleri
    yerlere çıtlatmaları iyi olur bu olayı...
    Pişman olmazsın, düşünsene en karlısı bu bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı rayjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahadinli motoru goturmeden muayeneyi halleden tipler var, senin isi de cozerler tahminim

raycay abı onu bılıom...bızım sırkettede 3 tane 80-90 model arası kamyon var...ben bu kamyonların 3 sendır hiç muayeneye gıttını görmedım...bende gıttım oraya 100 ytl karıslıgında hemen muayeneyi yaptırcaklarını söledıler...ben zaten 3000 ytl zarar etmısım....bıde 100 mü gırecek abı

Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum @bahadinli;

Öncelikle hayırlı olsun. Hurda belgesiyle hiç uğraşma. başına sonra çok fazla iş çıkartıyor. İstersen gel burada hep birlikte motoru çalıştırmaya uğraşalım. İnan hem daha az canın sıkılır, hemde daha az masraf etmiş olursun.

Jawa motorlara olan ilgine diyecek sözüm yok ama motorun sağlıklı hale geldiğinde inan çok keyifli ve zevkli bir makinen olacak. Ben tam 4 ay tek başıma 3 defa motor indirip bindirerek, saç baş yolarak sinir sitres bir yanda zealsun topladım ki sorma. Bir ara neredeyse yakıyordum benzin döküp. Ama şimdi iyiki yakmamışım diyorum.

Bence önce bizlere verileri gönder. Neden çalışmıyor?
    1- Akü kontrol edildi mi?
    2- Motor elle sağlıklı dönüyor mu?
    3- Yakıt sistemi denen di mi?
    4- Ateşleme sistemi kontrol edildi mi?

İnan keyifli bir çalışma olur. Ama taktir senin.

abı ınankı bende ınat ettım calıstırmak ıcınde...taaa kasım ayından berıde ugrasıom calıstırmak ıcın...ha calıstırdık..bındım gezdım..hayran kaldım motora gıdısı falan cok super...bıde motor acılsa dahada super olacagından emınım....ama ıste harcadıgım parayla 2 tane 350 cava alırdım.....
    gecen hafta salı gunu bende calıstırdım....tek basıma ugrastım 2 tane aku aldım...24 yaptım ve bastım marsa ....gs500 cift karbüratörlu...kapatıom karbutaötun onunu ozman calısacak gıbı oluoo....tek oldugum ıcın sadece bırını kapatıom...kapattım tarafat neksoz dumanı gelıoo...calısacak gıbı oluo.....kısaca motordan anlayan bırısı yanımda olsa 2 saatlık işi var motorun....ama ben suana kadar bır suru para harcadım...motoru 2500 e aldım....harcadım para 3000 i gectı....bide bobın var...bobını sardırdım...ama sarj edıomu etmıomu onuda bılmıom....ankda bı tamırcıye göturdum motoru adam ben o motora bakmam dedı...nedenıde 88 model olması......servısıde var suzukının....götururum oraya yapacam masrafla gene bı tane jawa alırım...hiç ugrasmam abı..zaten 4 aydır ugrasıom...bır suru para harcadım...zengın bırısıde değilim içim yanmasın...aileme ben bakıom.....ev kıra ....babam calsımıo....harcadıgım paranın haddı hesabı sorulmaz abı...yeter artık bıktım....
    bırakıom gs500ü...ısteyen olursada satarım.....zararın neresınden dönersek kardır....
    bıtane 350 cavada buldum...ankya döndumde adanaya gıdıp alıp gelecem....yeter artık harcadım para....

arkadaslar motorun modelını yanlıs yazmısım....88 model olucak....

sayın modütörümüz topımı buraya taşımışda...gıren arkadasalar ılk sayfları okuyup ona göre cvp yazacak...benım sorunum gene aynı kalacak....
    bende kopyala yapıştır yaparım....

slm arkadaslar...
    88model gs500 aldım...ocakta satısınıda aldım..ama hala ruhsatı cıkartamadım...gıttım emnıyete bana muayene yaptırt gel dedıler....motorda bozuk muayene yaptıramıom.....sımdıde motoru calıstıramıoz....bende baska motor alcam....bu motora hurda belgesı alcam...ama nasıl halledecez onu bılıyorum....bana dedılerkı önce ruhsatı cıkartman lazım yoksa hurda belgesı alaman dedıler....ama motor calısmıyorkı nasıl ruhsatı cıkartıyım..ruhsatı cıkartmam ıcın önce motoru calıstırıp muayeneye göturmem lazım...
    ne yapcamı sasırdım vallahı....zaten 3 mılyar zarardayım...nıde ruhsatı 1 ay ıcınde cıkartamadım ıcın 87 ytl cezayı yedım..o herneysede hurda belgesını nasıl alacam..hurda belgesını almak ıcın ıllakı önce ruhsatı cıkartmam mı lazım...

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    ya motoru boyayınca ruhsata işletmek için ne kadar werıoruz bılgısı olan warmı

hyosung250r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

***CBR 600F Muayene süresi ve noter satıs işlemleri ***

Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce yazdığım üzre yaklaşık 20 gün önce 2006 cbr 600f aldım.Noter satışını hemen yaptık.Fakat şöyle bir sorunum var satış öncesi muayene süresine dikkat etmedim yasal olarak 3 yıl yani 2009 a kadar olması gereken süre 29.03.2007 de dolmuş.Şimdi benim anlamadığım ve size danışmak istediğim bir kaç şey var
    1. Ben noter satışı alırken muayene süresi dolmuş olduğu halde nasıl temiz kağıdı alınmış olabilir?
    2.Forumlardan takip ettiğim kadarıyla bu süreyi yasal olarak uzatma hakkım var fakat kimi arkadaşlar trafik şb sine kimileri de muayene istasyonlarına gitmişler ben hangi yolu izlemeliyim şimdi ruhsat benim adıma olmasa dahi bu işlemi yapabilirmiyim?
    3.Sadece bu ruhsat işlemleri için muamelecilerden 170 ytl fiyat aldım muayene süresini muameleciler uzatabiliyormu?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler