Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Ruhsat ve Noter İşlemleri Hakkında Her Şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    kendin yaparsan yani trafik takipçilere bırakmazsan bu işi max 250 çıkarsın.
    modeline yada cc ine göre noter parası. bu noterde bir defterde yazıyor. genellikle 150 200 arası bişey. tarafik te ise 70 gibi bi masraf var. plaka değişmeyecekse.
    (yukarıdakiler yaklaşık değerlerdir)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ok kardeşim saoL ama şu trafik takipçilerine işi bırakma demek ???

Motosikleti
    Yamaha XT600
    geçen cuma günü 200 cc lik bir motoru 160 ytllik noter masrafı ile satın aldım. ancak daha trafiğe gidemedim...

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    ben 2006 model 125cc derbi icin ortalama 280 civari na hallettim trafik sigortasi ve mumelecinin aldigi ucrette dahil. Aslında işlemleri kendim yapicaktim ama ankaraya Papa geldigi icin yapmam imkansiz olmustu.
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Benzer konular birleştirildi
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    özel plaka olayı tam bir enayilik ve müsriflik hatta haram hahah

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı feritsolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar buradaki yazıyı okuyunca motorumun ruhsat ve plaka işlemlerini kendim yapmaya karar verdim ve gaziosmanpaşa trafik şubeye gittim oradaki memura dosyaları uzattıp yeni kayıt olduğunu söyledim ve memurun bana söylediği aynen şu motorsiklet için iki hafta sonra gel memur bana böyle söylediğinde niçin diye sordum ve bana oto işlemlerinin daha yoğun olduğunu söylediler, bunun üzerine bende eyüp ve bayrampaşa trafik tescil bürolarına gittim ama eyüp şubenin cevabı aynen şu biz motor ruhsatı vermiyoruz, bayrampaşa şubedende şu cevabı aldım fatura adresi gaziosmanpaşa adresinde ikamet ettiğim için o bölge trafik şubenin halletmesi gerektiği oldu.
    sonra o hışımla gaziosmanpaşa şubeye geri döndüm o memura karderşim diğer şubeler bu işlemi sizin yapmanız gerektiğini ve bu işlem için okadar beklemenin gerekmediğini söylediler dedim memur bana banane onlardan ben sana bekliyeceksin diyorum dedi.
    ve bunun üzerine memura komseri ile görüşmek istediğimi söyledim git kiminle görüşürsen görüş dedi,
    bende kapıyı çaldım içeri daldım komser karşımda yanına yaklaştım ve komserim ben bu plakayı ukrayna,danmı çıkarayım diye sordum komser bana sakin olmamı söyledi durumu anlattım memurunun söylediklerini komser yok öyle birşey yarın gel hallederiz dedi bu yazıyı yazıp hemen gidiyorum trafik şubeye bakalım vereceklermi plaka ve ruhsatı.

************************************************** ************************************************** **************************************************

selam arkadaşlar saat 17:10 ve ben bugün sadece plakayı alabildim 34 AHS 62 yarın saat 11:00 da ruhsatı alıcam şimdiye kadar ödediğim tutar:
    trafik tescil şubesine : 55.00 ytl.
    plaka basım ücreti : 8.00 ytl.
    zorunlu mali mesuliyet sigortası : 22.00 ytl.
    valla kolay gelsin. insallah temiz bi sekilde halledersin. sakinsindir umarim artik. keske gaziosmanpasa ya ilk gittiginde komserle gorusseymissin. hakliysaniz, uygun dile getirirseniz her zaman ise yarar bi us- 2 us ile gorusmek. acele hareket etmeyin.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

Motosiklet Devir İşlemleri Neden Yüksek?

Selam arkadaşlar Bugün şirketimiz üzerine kayıtlı motosikleti kendi üzerime yapmak için (ki şirketi devrediyoruz) ağabeyimle beraber notere gittik. Bütün işlemler yapıldıktan sonra iş ücreti ödeme sırasına gelince bizden talep edilen tutarı öğrenince adeta dumura uğradık. Çünkü rakam 172 ytl idi. Diğer işlemlerde (sigorta. trafik gibi) masraf otomobilden çok daha düşük iken noterde niye otolara yakın bir masraf ödüyoruz.Görüşlerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    ne istersen var :P
    şeyyy, haddime düşmez ama konu yanlış yerde sanırım,

Ben de 'hoşgeldiniz'' yazmaya hazırlanmıştım tam
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    bugun aldık asya t1 devir işlemleri noter+emniyet 210 ytl tuttu rakamlar korkunç..

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bu kadar bürokrasi ye ne gerek var ya şu işi çözeceğim diyen biri çıksa oyumu ona vereceğim vallahi bizim emniyetteki polisler o kadar güler yüzlü ki bi soru sordun mu dayak yemediğine şükrediyosun senin verdiğin vergiyle o adamın karnını doyurması çok koyuyor +KONU ÇOK FAYDALI TEŞEKKÜRLER

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bende motorumu bı ay kadar önce aldım yarın kısmetse besıktas emnıyetınde cıkartıcam ruhsat ve plakayı gelısmelerı yarın belırtıcem

bugun ıtıbarıyle cıkarttım palakayı ılk basta motor bılgılerını doldurmak ıcın 2 adet ewrak 2ytl 20 kurus, 26 ve 32 ytl ruhsat ıslemlerı ıcın 22 ytl 50 kurus sıgorta ucretı ve son olarakta 7ytl 50 kurus plaka ucretı sabah 10 da gıttım 15 de anca plakayı aldım pztesıde ruhsatı werceklermıs benden bu kadar umarım yardımcı olmustur fıyat konusunda

Motosikleti
    buell 1125R

noter satışı

motorunuzu sattınız aranızda noter satışı yaptınız ve adam motoru almadı heralde noter satışının süresi 1 ay, süresi geçen noter belgesi yüzünden devlete borçlanılır mı veya adam dedi motorumu çaldı dedi noter belgesi delil kabul edilir mi? kendimizi temize çıkarta bilir miyizz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Noter satışı dedğimiz KAT-İ SATIŞ aracın önceki sahibi ile bütün ilişkisinin kesildiğinin ve artık her türlüğ ceza bela ve sorumluluğun yeni sahibine ait olduğunun anlamıdır.

Yani noterde yaptığınız satışdan sonra o araçla hiç bir bağlantınız kalmaz.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    yanlış bilmiyorsam
    noter satışı kati satış sözleşmesidir. süresinde işlem yapılmazsa 100 küsürlü bir ceza ödenerek ruhsat işlemi yapılıyor.
    noter satışı yapılırken araç bedeli ödeniyor. bundan sonrası alıcı ile ilgili. noter satışı yapıldıktan sonra aracım çalındı diyen arkadaşı pek hoş karşılamaz emniyet camiası....

Motosikleti
    buell 1125R
    trafikten alınmazsa ve motor bi eksikten dolayı polis el koydu noer satışı var ama trafikten motor alınmamışsa noter satışı sahibi mi motoru alabilir ruhsat sahibimi? hiç ruhasat işlemi yapılmazsa sonradan bu ceza adamın karşısına çıkıyor mu?

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    Noter sözleşmesinin haricinde ücreti banka yoluyla alabilirsen (Havale yada EFT gibi) yani elinde dekont olursa sanırım daha sağlam olur ve sözleşme desteklenmiş olur.
    Benim düşüncem tabi
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    noter satışı ruhsata işlenir zaten bundan dolayı eski sahibinin bir sorumluluğu kalmaz. bu aradaki sorumluluk alıcıya aittir. çünkü resmi olarak araç artık ona aittir.
    diye biliyorum

Motosikleti
    buell 1125R
    yok şunu duymuştum noter satışı trafikten alınan kişinin üzerine olmadıysa hiçbir degeri yok diye duydum motoru sattım sattıgım kişi noter den aldı ama trafikten üzerine geçirmedi noter üzerine geçirmediği için bişey yapamıyo mu adam üzerine almıyo misal ceza adamı takip eder mi maliyede felan

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler