Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Kazası acil

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun Aleykum İlk motor kazamı bu sabah 8 gibi işe giderken yaptım. Sag elde bas parmakta kücük bir yara bide sağ ayagım diz altında çatlak var önceki gün polis cevirme yaptı kask yoktu evraklar tamdı bir daha kasksız görürsem ceza yazarım deyince bu sabah kaskla gideyim dedim ve iykide giymişim ama çarpısma aninda 10 metre kadar uçmuş . herneyse olay şöle ;

Sabah 7 .30 da işe gitmek için yola cıktım bizim burda pazar yeri var çarsamba günleri kuruluo hep o yoldan cıkarım herneyse yol dum duz hızım sabit 30 35 belki daha az 15 metre kadar ilerde soldan modifiyeli şahin cıktı yolda saglı sollu arka arkaya tırlar vardı soldan şahinin ilk burnu gördüm durcak gibi oldu bnde gaz kesmeden geçeyim dedim keske kesseydim olan oldu şahin birden yola fırlayıp karşı gecmeye calısırken ön lastigine girdim kac ma fırsatı yoktu herneyse ambulans beni hastaneye götürdü ehliyet sigorta ruhsat kask tam sade aynalar yoktu sanırım o suc oranini etkilemz motoran torro lx 100 cup tarzi bi motordu ön kafa granajı sakal konsol gitii sanırsam fazla bakma şansm olmadı motoru çekmişler zaten basında kimse durmadıgu için herneyse vurda suçlu kim olur . Ve sigorta işi nasıl olucak ilk kz basıma böle birşey geldi. Yardımlanızı bekliyorum .

Konu yanlıs yere ise lütfen kusura bakmasın.

BURDAN MOTORA GÖNÜL VERMİŞ TUM GENÇLERE SESLENİYORUM ABİLERİMİZ DAHA DIKKATLİ VE SAKİN OLDUKLARI İÇİN ONLAR DAHİL DEGİL .
    MOTORA BU SENE BASLAMISTIM İLK MOTORUMDU KAZA YAPANA KADAR MOTORUN NE OLDUGUNU BİLMİYODUM HERŞEY ÇALIŞTIR GİT MAKAS AT ARALARDARDAN GEÇ DEİL BUNU KAZADAN SONRA ŞİMDİ ANLADIM O YÜZDEN 10 DK GİDECEGİNE 20 DK GİTMEYİ KAVSAKLARDA VE TALİ YOL CIKISLARINDA GAZ KESMEYİ YAVASLAMAYI VE MAGLUM GENCLİGİN VERDİGİ HIZ TUTKUSU BU SAATTEN SONRA BİR DAHA BİNERMİYİM BİLMM AMA MOTORA BİNMEDEN BİRKEZ DAHA DÜSÜNÜN BEN 2 3 YARA İLE KEFENİ YIRRTIM ŞÜKÜRLER OLSUN . SİZLERİN BASINA DAHA KÖTÜSÜ GELEBİLİR MOTOR ZATEN MOTORA BİNMEK %50 İNTİHARDIR. BU BİR ÖĞÜT DEİL SADECE İLK KAZASINI YAPMIŞ Bİ KARDESİNİZDEN HİC KAZA YAPMAMISLARA BİR TAVSİYE NE DEMİŞLER GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIRMUŞ SORUMA CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM . KAZASIZ BELASZ İNŞALLAH TEKERİNİZ DÜZ BASSIN
    barodi, mehmetenis ve jakabo_ist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    gemiş olsun kardeş

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Koruma ekipmanlarını takmazsan - makas atarsan - olmayacak yerlerde gazlarsan evet %50 intihardır ama o intihar motosiklet yüzünden değil sizin yüzünüzden'dir. Motosiklet gazı ve freni olan bir makineden ibarettir basarsan gider basarsan durur, haa siz hep basıp hiç durmuyorsanız ölürsünüz bunda motorun suçu yoktur çünkü onu siz yönlendirirsiniz.

Geçmiş olsun, kısaca:

mehmetenis, borakk, realjackal ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Anlattığınıza göre şahin suçlu durumda. Karşı tarafın sigortası masrafları öder. Elinizde kanıt olması için kask kamerası almanızı öneririm. Kaskınızı bir takıp(polisten uyarı geldiği için takmışsınız kaskı galiba) bir takmama , aynaları çıkarma konusunda sizi şidettle kınıyorum. Motora binmek intihar değildir. Motora bilinçsizce binmek intihardır.
    mehmetenis, zihnigonen ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Hata, yola çıkan aracın kontrolsüz çıkması gibi bir durumda o araçtadır mantıken ama sizde de suç payı bulunacaktır mutlaka. Bunun önüne geçmek için korna kullanımını artırmak (hatta gereksiz korna çalıp ben buradayım demek) gerekli bence. Bir de kask başımdan fırladı demişsiniz, kaskta teknik bir problem yoksa kaskın kayışlarını bağlamadığınız ve aslında kask kullanmadığınız anlamına geliyor. Olayın koruma eksikliği yanına değiniyorum; belki benden yaşça büyüksünüz bilmiyorum ama korumasız motosiklet kullanmanız, hele ki bu forumda yazılanları görüyorsanız bir cahil cesaretidir. Olayı kişisel almayın, ben sadece üzerime düşeni yapıyor ve olması gerekeni söylüyorum. Geçmiş olsun, umarım tekrar başınıza gelmez.
    mehmetenis bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tali yolda değilsen sağda olduğundan dolayı yol hakkı sende görünüyor,
    tutulan kaza raporuna göre karşı taraf hatalı bulunursa onun sigortası senin aracındaki mesarifi öder,
    aracı servise bırakırsın, servis sigorta acentesiyle irtibat kurar, eksper gelir, inceler, kusur oranı ve kimin ne ödeyeceği belirlenir, aracın yapılır, alır gidersin.
    servisini ya da tamircini ararsan süreç hakkında bilgilendirir.
    geçmiş olsun.
    mehmetenis bunu beğendi.

[IMG][/IMG]

Geçmiş olsun.
    dequel35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Öncelikle geçmiş olsun, umarım gerekli dersleri çıkartmışsınızdır.
    Bu forumun her yerinde yazar:
    1- Sadece kaskla değil, montsuz, eldivensiz, dizliksiz motora binmeyin. Kafanıza, "kafanıza değer verdiğiniz kadarlık" bir kask alın (5-10 TL'lik değil) diye bas bas bağırıyorlar.
    2- Yine apaçilik yapmayın, araçları sağlamayın, tek teker gibi şeyleri boş alanlarda yapın, aralara girmemeye çalışın (girerseniz de dikkatli olun) tarzı şeyleri bol bol görürsün.
    Sonra da yok motor tehlikeli, bir daha binmem, yok 2 teker şeytan icadı gibi şeyler diyorsunuz.
    Motor tehlikeli değil, eğlencelidir. Motoru tehlikeli yapan ÖNCELİKLE motorun kendi sürücüsüdür kusura bakmayın.

Zihni Gönen'e katılıyorum.Sadece kask ile olmuyor bu işler.Birde aldığınız ekipmanlar sizi koruyacağı için önceliğiniz ekipmanların sağlamlığı ve sizi ne kadar iyi koruyabildiğidir fiyatı değildir.Bir de motorun kabiliyetlerini aşmaya çalışmayalım ki sonu kötü olmasın.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Silahlar insanları öldürmez insanlar insanları öldürür..

Gecmis olsun Allah beylerinden saklasin..
    mehmetenis bunu beğendi.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    Motosiklete binmek intihar değildir. Haziran ayında bi kaza yaptım . Kazadan sonra ben de böyle düşünüyordum , sonradan insanın fikri değişiyor. Dikkatli gitmek lazım , ama kaza oluyorsa suçu biraz da kendinde aramak lazım. Geçmiş olsun diyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    adam ana yolda sen tali yolda isen suc sende olabilir cunki adam yolunda gidiyor geçmiş olsun

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kask takmama sebebinizi sorabilirmiyim ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Başını okudum devamını okumaya gerek bile duymadım

KASK TAK

Bir de sanırım kaza yapmışsın geçmiş olsun
    40yapar bunu beğendi.

Anayolda gidn bndim tali yoldan firlayan şahin idi

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı dequel35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum İlk motor kazamı bu sabah 8 gibi işe giderken yaptım. Sag elde bas parmakta kücük bir yara bide sağ ayagım diz altında çatlak var önceki gün polis cevirme yaptı kask yoktu evraklar tamdı bir daha kasksız görürsem ceza yazarım deyince bu sabah kaskla gideyim dedim ve iykide giymişim ama çarpısma aninda 10 metre kadar uçmuş . herneyse olay şöle ;

Sabah 7 .30 da işe gitmek için yola cıktım bizim burda pazar yeri var çarsamba günleri kuruluo hep o yoldan cıkarım herneyse yol dum duz hızım sabit 30 35 belki daha az 15 metre kadar ilerde soldan modifiyeli şahin cıktı yolda saglı sollu arka arkaya tırlar vardı soldan şahinin ilk burnu gördüm durcak gibi oldu bnde gaz kesmeden geçeyim dedim keske kesseydim olan oldu şahin birden yola fırlayıp karşı gecmeye calısırken ön lastigine girdim kac ma fırsatı yoktu herneyse ambulans beni hastaneye götürdü ehliyet sigorta ruhsat kask tam sade aynalar yoktu sanırım o suc oranini etkilemz motoran torro lx 100 cup tarzi bi motordu ön kafa granajı sakal konsol gitii sanırsam fazla bakma şansm olmadı motoru çekmişler zaten basında kimse durmadıgu için herneyse vurda suçlu kim olur . Ve sigorta işi nasıl olucak ilk kz basıma böle birşey geldi. Yardımlanızı bekliyorum .

Konu yanlıs yere ise lütfen kusura bakmasın.

BURDAN MOTORA GÖNÜL VERMİŞ TUM GENÇLERE SESLENİYORUM ABİLERİMİZ DAHA DIKKATLİ VE SAKİN OLDUKLARI İÇİN ONLAR DAHİL DEGİL .
    MOTORA BU SENE BASLAMISTIM İLK MOTORUMDU KAZA YAPANA KADAR MOTORUN NE OLDUGUNU BİLMİYODUM HERŞEY ÇALIŞTIR GİT MAKAS AT ARALARDARDAN GEÇ DEİL BUNU KAZADAN SONRA ŞİMDİ ANLADIM O YÜZDEN 10 DK GİDECEGİNE 20 DK GİTMEYİ KAVSAKLARDA VE TALİ YOL CIKISLARINDA GAZ KESMEYİ YAVASLAMAYI VE MAGLUM GENCLİGİN VERDİGİ HIZ TUTKUSU BU SAATTEN SONRA BİR DAHA BİNERMİYİM BİLMM AMA MOTORA BİNMEDEN BİRKEZ DAHA DÜSÜNÜN BEN 2 3 YARA İLE KEFENİ YIRRTIM ŞÜKÜRLER OLSUN . SİZLERİN BASINA DAHA KÖTÜSÜ GELEBİLİR MOTOR ZATEN MOTORA BİNMEK %50 İNTİHARDIR. BU BİR ÖĞÜT DEİL SADECE İLK KAZASINI YAPMIŞ Bİ KARDESİNİZDEN HİC KAZA YAPMAMISLARA BİR TAVSİYE NE DEMİŞLER GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIRMUŞ SORUMA CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM . KAZASIZ BELASZ İNŞALLAH TEKERİNİZ DÜZ BASSIN

öncelikle çok geçmiş olsun ama benım bu mesajda takıldıgım konu polis ceza yazmasın dıye kask takmıssınız bence kaskın takılma sebebi polisin ceza yazmaması degılde sızın kendı canınızı dusunmenız olmalıydı. ayrıca kaza fotografına baktıgımdada bence pek yavaş vurmamışsınızda... gerçi tofaşların kaportaları dandik. ayrıca koruma ekipmanlarınız olsaydı bence parmagınızada bırsey olmazdı. hatta hıc bıryerınıze bırsey olmayabılırdı. yerde kan var umarım coook cıddı bırseyınızde yoktur. ama bakın sızın dedıgınız gıbı motor makas at aç gazı git aralardan gıt gıbı kullanılacak bır araç değildir. herneyse kaza ıcın cok gecmıs olsun umarım cıddı bırseyınız yoktur. heralde kazadan sonra cıddı onlemlerınızı alırsınız dıye dusunuyorum...
    mehmetenis bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Kusurlu mu degilmisin bilmem. Ama aynasi olmayan bir motora biniyorsan kusura bakma cahilsin, apacisin, cok net. Ya insan gibi kullan su zikkimi, ya da git baskalarina zarar vermeyecek sekilde gerceklestir intiharini. Kafa grenajini degil kafani degistir once. Bu kazayi da allahinin sana bir uyarisi olarak gor. Ananin duasi basindaymis, bir sonrakinde bu kadar ucuz yirtmayabilirsin

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    çok geçmiş olsun en tehlikeli yollar zaten şehir içi
    şahinin kaportadan hız pek anlaşılmıyor bende o hızda daha fazla hasar vermiştim
    gelelim motor hasarına jant yamuk sanırım amortisorler ve çatalda hasar oluşmuş olabilir
    şimdi motoru bir tamirciye çekmeniz gerekiyor
    mümkünse tanıdık olsun yada güvenilir biri (yada sigorta firasının anlaşmalı olduğü biri ensağlamı da bu)
    eğer sigorta oduyor diye masrafı şişirirse ki kesinlikle yapıyorlar
    sigortasının sana biçtiği kusur oranı en az yüzde 25
    ki her 100 tl lik masrafının 25 tlsi senin cebinden çıkıyor
    adam 200 tllik masrafa kalkıp 1000 tl çıkartırsa eğer cebinden kafadan 250 tl çıkacak
    gibi buna çok dikkat et sonra papaz olma tecrübe ettim ordan biliyorum
    elinde varsa kaza yeri resimleri ambulans la hastahaneye kaldırıldığın için yaralanmalı kaza raporu
    (bu evrağı polis yada jandarma düzenliyor herşeyi ölçüp biçip evraklandırıyorlar seninkine polis bakmış sanırım karakolda ifadeni alıp verirler evrağı )
    sonra tamirci ile birlikte karşı tarafın sigorta firması aranıyor ve kaza bildiriliyor
    buarada tamirci bi baksın iyice motora nesi var nesi yok diye
    sonra 48 saat içinde sigorta experi gelip motoru görüyor
    tamirci sigorta experine bi talep oluşturuyor işte şurası boyanacak şurası değişecek işçilik falan
    exper tabi sigorta şirketi adına masrafı kontrol eden kişi onaylarsa masrafı tamir edebilirsiniz diyor
    anlaşmalı tamirhane ise para olayını kendi aralarında hallediyorlar
    değil ise tamirci ile senin aranda ister onceden veriyorsun parayı ister teslim alırken
    sonra motorun tamirinin bittiği expere bildiriliyor oda sana kusur oranına göre ödeme yapıyor
    misal 1000 tl masraf çıktı ve 100 de 50 kusurlusun 500 tl alabiliyorsun bu para da banka hesabına motorun tamiri olduktan sonra 1 ay içersinde yatırılıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

şuna da dikkat et tamirci çıkarttığı masrafın dışında masraf çıkartamaz ne konuşulduysa o kalkıp bunu sigorta karşılamaz kendin yaptıracan falan derse experi ara emin ol
    ("bu arada ben ne kazık yemişim ya 2 kelimemden biri kazık yeme demekle geçmiş ")
    mehmetenis bunu beğendi.

duygusen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ÇOK GEÇMİŞ OLSUN DAHA NASİBİMİ ALMADIM ALLAHTA GÖSTERMESİN HEPİMİZ İÇİN GEÇERLİ..
    GB79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)