Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava aşırı soğuksa ve ellerimiz ile ayaklarımız donuyorsa

Motovento
    REKLAM ALANI
    aakreeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mr.cool,Ayvalık gezisinde bende bizzat şahit olmuştum..harika bir yöntem..demekki alüminyum folyoyu çantamızdan eksik etmiyeceğiz.çok pratik bir çözüm..paylaşımın için teşekkür ederim..tabi termal çorap ve eldivenler biraz daha ucuzlasa daha ne isteriz... sağlıcakla kal.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    hakketen pratik zeka yani.. yaralı ve harbiden komik ya
    ...........KARAALİ.........كاراالط

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    demokraside çağreler tükenmez
    mesela tüm vucudumuza sarrak üstüne koli bandı felan bizi gören kaçar heralde o şekilde
    gazetelere çıkarız UFO gören mağsum köylü uzaylıların kaçırması sonucunda bu hale geldi
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Sevgili ledo,

Ben kişilik itibariyle asla dogmatik (deney bilgisini, deneye dayanan kanıtları hiçe sayarak kanılarını sırf inanç öğretilerinden hareket edilen düşünce biçimi) kafaya sahip olmadım. Yıllarca bana öğretilen (dayatılan) bilgileri hep kendi süzgecimden geçirmişimdir. İnsanların çoğu sırf annesi babası Hiristiyan, Musevi, Müslüman ya da başka bir dine mensup olduğu için sorgulamadan aynen kabul etmişlerdir, ya da kışın dondurma yenirse hastalanacağını zannedenler mi ararsın (halbuki Almanya’da doktorlar soğuk algınlığında dondurma veriyorlar, yeter ki mahalle bakallından almayın çünkü onlar gece fişi çekiyor ve ısınıp bakteri doluyor), ya da ne bileyim terli terli su içilirse hasta olunur, ishal olunca suyu kesenler bile varmış.

Ben de duydum bu yöntemin nem yapacağını ve kendim de biliyorum alüminyumun yüksek ısı iletkeni olduğunu. Her zaman durumu radikal bir düşünceyle yapılacak bir kontratakla düzeltip bir de üzerine kazanç sağlayabilir miyim diye bakarım. Çok tehlikeli bir durum yoksa herkesin izinden gitmem. Yani devamlı bir oyun oynarım. Öyle de yaptım. İki günlük İzmir-Ayvalık gezisinde bu yöntemi kullandım diyorum ve ellerim ile ayaklarımda kalınlık hissi veya nemden dolayı bir rahatsızlık duymadım. Hava da o kadar soğuk olmamasına rağmen rahatsızlık olmadı. Hafif terleme oldu mu, evet çok az oldu. Daha soğukta terleme zaten çok az bir seviyeye inecektir. Devamlı soğuk bir yerde yaşıyorsam zaten en kaliteli eldiveni alacağım ama kırk yılda bir Spil Dağı’na ya da Uşak’a gideceğim diye de sırf eldivene (daha bir de özel termal botu da var) €80 harcamaya niyetim yok.

Mühendislik yaklaşım ve kabullerle yürür. Optimum çözümdür aranan. Yani her şeyi maksimum özellikte yapamazsın. Bir taraftan ödün vermen gerekiyor. Binayı çok sağlam yapmanın yolları vardır ama o kadar para harcamayı göze alıyor musun? Hayır, daha az sağlam olsun böylece mimari olarak al-benili olsun, kullanım alanı artsın ve satın alabilecek kişilerin sayısı artsın tarzında bir yaklaşımın varsa sen de ona göre üretirsin. Benim şartlarım da böyle: *Yılda 2 kez soğuk yere gidilecek, *Ucuz çözüm isteniyor, *Nem mühim değil (zaten o kadar da söylendiği gibi değilmiş). Çözüm: Eldiven alma. Hatta bulduğun çözümü ayağına da uygula. (Cıvatası kopmuş jantı telle de tutturmaya benziyor).

Ledo, ayrıca kesinlikle seni kastetmiyorum ama ben titr veya ünvanlara çok önem vermem. Şimdiye kadar tıpta ve mühendislikte korkunç hatalar yapmış olan mesleğinde uzmanlaşmış bir çok doktor ile profesör gördüm ve duydum. Ha tabii ki normal bir insandan daha çok şey bilmektedirler ve onların söylediklerine daha çok dikkat ederim. Söylenenleri dinlerim ama uygulamam şart değil. Zaten sorun bu değildi.

Her neyse, ben bu sefer de folyo/file/folyo ve folyo/streç/folyo sandiviçlerini kullanıp deneyeceğim. Sonuçlarını yazarım. (Streç yerine fayans filesi kullanacağım). Soğukları bekliyorum. Cevabımın gelmesi uzun sürebilir.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    o eldivenlerle tabiki üşürsün revit yada daha iyi bir marka eldiven alırsan soğuktan tamamiyle koruyacağına inanıyorum emeğin ve paylaşımın için teşekkürler
    ]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrCool
    madem böle fikirlerin vardı ben izmirdeyken neden demedinde bizi dondurdun istanbul yollarında
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    kar eldiveni kışın motosiklete kulanılırmı bende bir cift var birkaç sene önce almanyadan almıştım

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Süper fikir, ama benim bu folyolardan tüm vücuduma sarmam gerekiyor ,o da çok zahmetli olur gibi
    Ducatista:)

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim. Motosiklet aksesuarı satan mağazalarda gayet ince ve "nefes alan" malzemelerden üretilmiş, iç eldivenler mevcut. Bu tür bir içlik alıp, gerek yazlık gerekse kışlık (duruma göre) eldivenlerin içinde deneyebilirsiniz.
    Ledo, bildiğin bir yer var mı? ben 2-3 yere sordum ama bulamadım.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Birçok yer var. Kızıltopraktakiler, Hein Gericke, Emin değilim ama NBC de de olması gerekir. Daha aklıma gelmeyen birçok yerde vardır eminim.

Fiyatları da öyle 70-80 falan değil. En fazla 20-30 civarıdır tahminimce...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldiven altı thermal eldivenler için Hasanpaşa'da evlendime dairesinin karşısındaki sokakta yeni açılan hein gericke'de bulabilirsiniz. en son hatırladığım 30 euro idi

sahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs 400 silverwing
    el ve ayakları bilemem ama göğüs ve boğazınız için gazeteyi tavsiye edebilirim...

Alıntı sahin23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    el ve ayakları bilemem ama göğüs ve boğazınız için gazeteyi tavsiye edebilirim...
    Bilhassa sırt ve göğüs için gazete.

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selim döktürmüşsün yine pratik zekanı, sayende bir çok zorluğu alt edebiliyoruz teşekkürler.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    paylaşımın için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar Ayvalık gezisi,çok soğuk bir ortam değildi . Dolayısıyla zırha gerek yoktu . Ayrca bir yün eldiven kışlık eldivenin içine giyilse bence hem havadar olur hemde sıcak tutar kanısındayım. ayaklarda ayni bir çift yün çorap üzerine giyilecek bir çift çorap yeteri ısıyı sağlıyacaktır. Bilmem ama ben üşümüyorum tek yün çorap vardı ayağımda ve pantolonun altına da yine yün uzun bir içlik giymiştim hepsi bu kadar . Akçay dönüşümde de hava daha sert ve Dikili Bergama arsında yağmura yakalandım, ama yine üşümedim Belki daha ilerki soğuklarda durum değişebilir ,ama çözüm yünlüdedir bence hatta el örgüsü yün çorap bulabilirseniz ki birçok pazarda satılıyor üzerine giyeceğiniz normal birçift çorap yeterli olacaktır.
    eller için ise yün iç eldiven en kolay çaredir bence.

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ısınalım derken soguk rüzgarlar estirmeyelim kendi aramızda lütfen
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    hımmm.
    enteresan.....

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Kışlık Held marka eldiven aldım 50 YTL'ye. Ha hiç üşütmüyor mu, üşütüyor ancak Eskişehir-Ankara arasını 1 kere mola vererek geldim, sıkıntı olmadı. İlerde biraz daha çok param olur, daha iyisini alırım. Motosiklet için yapılmış en kötü mal (dandik Çin malları hariç), motosiklet için yapılmamış en iyi maldan daha iyidir
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben de kışık korumalı 3m malzemeli bir eldiven almıştım kışlık yolda ellerim ıstakoz gibi kızarınca aldım. ancak dönüşte selam vermek için kornaya bastığımda baş parmağımı kornadan çekemedim ondan başka kontak anahtarını takamıyordum , eldiveni sağ elime giyiyordum ama sola giyemiyordum kalın eldivenler hissi azaltıyor. buna bir çözüm bulmalı harici takılan elcik ısıtma sistemine meyil vermeye başladım ben.

benim ayaklardan ziyade dizlerim donuyordu onu da taytımın üstüne bilekten dize kadar şekilde dayıma deri parça diktirmiştim geçen kışı onunla geçirdim yağmur soğuk hissetmedim.

dayım kendisine deri pantolon dikti süper birşey kıyafetinin altına giyiyor. birde yelek gibi birşey yapmıştı pantolon kalıbı için bir kot pantolonunu parçalmıştı . biraz daha kassak korumalıkları da kendimiz üreticez herhalde

ayaklar için aluminyum folyo yerine hacı amcalarımızın kullandığı deri mes denilen çoraba benzeyen ürünler daha sağlılı olmazmı nede olsa soğuk der ki;

on kat keçe ben ondan geçe , bir kat deri ben ondan geri...
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler