Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyeti hala alamadım hakkım gidermii?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Arkadaşlar ehliyet sınavlarından geçtim fakat kurstan bir türlü dosyamı alamadım hakkımı kaybedermiyim yani 3-5 ay içinde ehliyeti çıkarmadım diye hakkım yanarmı? max. nekadar süre içerisinde çıkarmam lazım acil yardım maddiyat yüzünden çıkaramadım yanlış anlaşılmasın :(
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben de aynı durumdayım. Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Gelişiiiiiim yetiiiiş.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Dosyanız hazır ; ehliyeti almadınız :

*Sağlık Raporu 1 yıl sonra iptal olur. Ama 1 yıl nasıl hesaplanıyor ben bilmiyorum.Yani alındığı tarihten itibaren mi! yoksa yılbaşında mı!

*Haliyle sabıka kaydınızı da yenilemenizi isteyeceklerdir.

*Sertifikanın geçerliliği hiç bitmez.Devam eder...

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yeni ehliyete hak kazandım.

Bugün konustum kursla ne zamana kadar hakkım var diye; Sertifikanın süresi dolmaz ama sınav sonuçlarının bildirildiği tarihtren itibaren 6 ay içinde sağlık raporu ve sicil kaydı süresi dolar dediler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dosyanız hazır ; ehliyeti almadınız :

*Sağlık Raporu 1 yıl sonra iptal olur. Ama 1 yıl nasıl hesaplanıyor ben bilmiyorum.Yani alındığı tarihten itibaren mi! yoksa yılbaşında mı!

*Haliyle sabıka kaydınızı da yenilemenizi isteyeceklerdir.

*Sertifikanın geçerliliği hiç bitmez.Devam eder...

Sağlık raporu alındığı tarihten itibaren 6 ay , sabıka kaydı 1 yıl sonra iptal olur...Ben aldığımda öyleydi....

Sertifika hakkınız kaybolmaz....Madem çıkarmayacaktınız neden uğraştınız arkadaşlar anlamıyorum sizi...tam kuyruğuna gelmişssiniz pesmi ettiniz yani.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yok hocam kursa borcum var o yüzden dosyaları teslim etmiyor birde benden 100 ytl sınav parası adı altında para istiyorki bunu vermiyeceğimi belirtim ortalık biraz karıştı il milli eğitime filan şikayette bulundum bu yüzden dosyalarımı teslim alamıyorum vermiyorlar.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    100 ytl sınav parasımı olur.....makbuzunu da iste...Her verilen paranın makbuzu olmak zorunda... diğer borçlarını bilmem ama sınav parası biraz fahiş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bazi ehliyet kurslari cok cakal her yerden tirtiklamaya calisiyolar 25ytl sinav harcini " biz yatiricaz, banka sizden almaz" diyerek 40 ytl kursiyerden aliyorlar nasi bi sistemdir anlamadim.
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır dosyam kursta almadım sanırım gelecek ay alacağım param olursa REKORU BIRAKMAM o kadar
    annem beni öldürecek

Motosikleti
    ben a2 ehliyeti 2006 da aldımda şimdi farklı ilde olduğumdan b sınıfı ehliyetimi hala alamadım 2 yılı geçti herhalde vakit bulamıyorum memlekete gidip kurstan dosyaları almaya

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    kurstan sertifikamı aldım, tam 16 yıl sonra motosiklet ehliyeti alacağım diye B sınıfı sertifikamı gidip karta çevirtirdim.sadece sağlık raporu ve sabıka kaydı götürdüm.hakkınız bitmez,kazınılmış hak geri alınmaz ilkesi gereğince bir şey olmaz korkmayın.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sınavlar geçildikten sonra dosyanız kursta kalabilir. Fakat Bu süre 1 yılı aşarsa Sağlık raporu ve sabıka kaydı yenilenmelidir... Hiç bir Sürücü Kursunda Sınav parası adı altında bir para toplanamaz. Yasal hiçbir yönü yoktur ve kursiyeri soymaktan baska bişey değildir..

Genel olarak Dosya alınırken Tüm hesap kapatılır o sekilde dosyanız teslim alınır.
    Yani kısacası ; Ehliyete hak kazanıs olduğunuz Dosyanızı istediğiniz zaman alabilirsiniz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurstan sertifikamı aldım, tam 16 yıl sonra motosiklet ehliyeti alacağım diye B sınıfı sertifikamı gidip karta çevirtirdim.sadece sağlık raporu ve sabıka kaydı götürdüm.hakkınız bitmez,kazınılmış hak geri alınmaz ilkesi gereğince bir şey olmaz korkmayın.
    doğrusu busur arkadaşlar kazanılmış hak geri alınamaz

Motosikleti
    presto 125-a
    yok o dosya ıstedıgın zaman gıt al gıdıp ehlıyetını alıursın zaman asımı yok

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA

Sertifikayı 16 yıl sonra mı emniyete götürdün ? . Pes yani ... Senin rekorunu kimse kıramaz..

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    sağlık raporu 7 ayda iptal oluyo tekrardan çıkarmanız gerekir.
    ben tam 4 sene bekledim ehliyeti çıkarmak için herhangi bi şekilde hakkınız yanmıyor rahat olun
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertifikayı 16 yıl sonra mı emniyete götürdün ? . Pes yani ... Senin rekorunu kimse kıramaz..
    harbi gines rekorlar kitabına başvursaydın

arkadaşlar slm

bende 2008 yılında ehliyet sınavını kazandım sürücü kursuna 100 tl bi borcum kaldı sonra okula gittim aradan 10 ay geçti sürücü kursundan dosyamı almak için gittiğimde 400 tl borcum olduğunu söylediler ne yapmam gerekiyor acaba bilgisi olan varmı 2009 un B ehliyeti masrafını vermem gerekiyormuş onu eklemişler eski borcun üzerine

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık raporu alındığı tarihten itibaren 6 ay , sabıka kaydı 1 yıl sonra iptal olur...Ben aldığımda öyleydi....

Sertifika hakkınız kaybolmaz....Madem çıkarmayacaktınız neden uğraştınız arkadaşlar anlamıyorum sizi...tam kuyruğuna gelmişssiniz pesmi ettiniz yani.
    Katılıyorum, bir şekilde alın sertifikayı, ben en baştan hazırladım kendimi..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler