Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dizliklerim motoru çiziyor!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Cumartesi ümraniye D&B motordan honda cbf 150'mi aldım ve 200-300 metre ilerideki benzinciye gittim. Benzincide durduğumda motorun yanındaki çizikleri gördüm. Önce motorun bozuk olduğunu düşündüm, hemen geri dönecektim ama sonra baktım ki dizliklerim çizmiş. 1 YTL büyüklüğünde bir bölgede birsürü çizik var. Yolun geri kalanında dizliklerime çok dikkat ettim ama yapacak da birşey yok sanırım. Kış dönemi için pantalonum var. onunla idare ediyorum ama yaz gelince yine dizlikleri kullanacam.

Bu sırf benim başıma gelen bir sorun değildir sanırım. Nedir bunun çözümü, depoyu kaplayan deriler var onlardan mı alsam. Yoksa depoya bir çanta mı taksam. Ya da dizliklere mi bir numara yapmak lazım. Var mı bir önerisi olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun hayırlı olsun öncelikle, sonunda aldın demek, bu arada mototal yerine D&B motordan almış olmanın sebebi daha ucuza alman mı? Ben de dizliksiz binmiyorum ama çizik olayı olmadı ya da ben fark etmemiş de olabilirim, yarın bi bakayım bakalım.
    Motorun tekrar hayırlı olsun. Ben çok memnunum. Umarım sen de olursun.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    sagol client. mototal yerine D&B'den aldım çünkü koruma demiri ve yan ayaklık mototal'da yoktu. ayrıca cbf 150'nin siyahı yoktu. Aslında en önemlisi D&B'deki Alper Bey'in telefonda mototal'dakilerden daha sıcak davranması oldu.

Motorda yine 5 kuruş indirim yapmadı ama koruma demiri ve yan ayakta %50, cappa çantada %15 indirim yaptı.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    oncelikle hayırlı olsun motorun... Bende yapmadı ole cizme gibi bi şey dizliklerim bilemiyorum :S
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    hayırlı olsun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sende onları çizz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Dizliklerinin değdiği bölüme sticker tarzı bişi yapıştır. Şu otomobillerin kaputuna yapılan şeffaf koruyucu bantlardan veya dizliklerini değiştir.

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    bence o kısımlara vinyl(nasıl yazılıyor unuttum) ya hani arabalara yapılan sticker desen misali birşeyler yaptırsan hem güzel durur hem de çiziktirmezsin ama TNT nin dediği de gayet iyi bir fikir eğer sticker sevmem dersen.saygı sevgi esenlik ...
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben dizlikleri pantalonun içinden takıyorum sorun olmuyor, görüntü olarak ta dışardan takıldığı zamanki gibi kötü durmuyor.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ayni sorun bende de var dizlikler ile ozelikle yana yatarken ciddi bir abbanma oluyor kalaylanmis tencere gibi dairesel bir suru yuzeysel mat cizikler olustu.
    Artas in fikri gayet mantikli ama ugrasamam diyorsan pek onemseme derim. Herkezin ortak sorunu bu.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Şu an sticker fikirlerinden esinlenip aklıma gelen bir fikir; gitar çalarken tellerin altına yapıştırılan, ritm için tırnakla vurulduğunda çizilmesini engelleyecek, iyi yapışan ve gerektiğinde de rahatça sökülebilen şeffaf filmler var.
    Bunlar soruna bir çözüm olabilir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

motoblackman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGESHEN 200cc
    o çiziklerde uğurun olsun bosverrrr
    B-L-A-C-K-M-A-N ikitekerli koca dünya:cat:

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mobilya aksesuar ları satan bir yerden, yada herhangi bir yapı marketten "Mobilya Keçesi" olarak satılan malzemeden bir paket al. Beyaz yada krem yada siyah renkde olurlar. Bulabilirsen bütün olarak satılandan al (genelde yuvarlak yada kare şeklinde parça parça olur) bu keçeyi dizliğinin motora sürten ve sürtme ihtimali olan yerlerine uygun olarak kes ve yapıştır. En sağlam yöntem bu olacaktır, çünkü bahsedilen diğer sticker lar yine yumuşak bir malzeme değildirler ve çizilmeyi pek önlemezler.

Bahsettiğim keçenin fiyatı 1 - 1,5 lira gibi birşey, aşağıya benim dizliğin resmini koydum umarım anlayabilirsiniz.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilya aksesuar ları satan bir yerden, yada herhangi bir yapı marketten "Mobilya Keçesi" olarak satılan malzemeden bir paket al. Beyaz yada krem yada siyah renkde olurlar. Bulabilirsen bütün olarak satılandan al (genelde yuvarlak yada kare şeklinde parça parça olur) bu keçeyi dizliğinin motora sürten ve sürtme ihtimali olan yerlerine uygun olarak kes ve yapıştır. En sağlam yöntem bu olacaktır, çünkü bahsedilen diğer sticker lar yine yumuşak bir malzeme değildirler ve çizilmeyi pek önlemezler.

Bahsettiğim keçenin fiyatı 1 - 1,5 lira gibi birşey, aşağıya benim dizliğin resmini koydum umarım anlayabilirsiniz.
    Aynı dizliklerden var bende de. Diz kapağının alt bölüme birleştiği yerdeki vida moturu çiziyor sanırım. Ama resimde keçe sanki iç kısıma takılmış gibi. Yoksa o vidanın üzerinde mi? Benim de düşüncem dizliğe birşeyler yapıştırmak yönündeydi. Doğru kelime "Mobilya Keçesi" sanırım.

Sticker'ları daha sonra çıkartmak istediğimde sorun olur diye çok beğenmiyorum. Bi de çok iddealı duruyor. Ben mutevazi bir motorcuyum

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    bence dizllikleri dehiştir ve hayırlı olsun

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende onları çizz....

hayırlı ve geçmiş olsun.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşın yazdığı gibi dizlikleri pantolonun içine giymek banada mantıklı geldi yarın bi deneyeyim

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Olcay abi tanıdığım en pratik adamsın.
    Kolpa Adamları

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ruby benim motorumda dizliğin deydiği tek yer fotoda keçe yapıştırdığım yer, deponun yapısına göre senin dizlik eklem yerinden de sürtebilir. Neresi sürterse oraya yapıştır, yumuşak bir malzeme ve siyahıda var, fakat ben estetiğe önem vermediğim iş görsün yeter mantığı taşıdığım için siyahını aramadım bunu yapıştırdım.

Bu iş için en ideal malzeme bu, "mobilya keçesi" zaten kullanım yerleri mobilya, masa, sandelye altlarıdır zemini çizmesin diye.

motocycleboyreigns

Teşekkür ederim

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    tanıdık yada herhangi bir reklamcıya git folyodan şekilli yada marka(honda suzuki markası yada kartal vs hayvan figürü yazdır yapıştır istediğin zaman geri çıkartabilirsin hoş da durur
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler