Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBF150 - Kazıklanmış Hissetmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Eski mondial motorumu satarak CBF 150 almaya karar verdim. Bu zamana kadar forumlarda motor için anahtar teslim 2900'e kadar düşen fiyatları gördük. Şimdi parayı denkleştirip motor almaya karar verip bir iki bayii'i aradığımda bana söylenen peşin fiyatı 3450 YTL. Ama 2000 YTLsi için vade farksız 8 taksit yapılıyormuş. Neredeyse tüm bayiler aynı şeyi söyledi. Bir bayii'de uzun uzun honda ile bayilerin anlaştığını ve hepsinin aynı fiyattan vereceğini söyledi.

Ama gel gör ki. İzmirde bir arkadaşım geçen hafta 3150YTL'ye aynı motoru aldı. Ben şimdi gidipte gözgöre göre 3450 YTL vermeye kıyamıyorum. Az değil 300YTL. 8 değil 80 taksit de yapsa peşin verebilecekken 300YTL fazla vermek bana kazıklanmış hissi uyandırıyor.

Valla içimi rahatlatmak için soruyorum? Nedir bu motorun son fiyatı? Yeni alanlar ne kadara aldılar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

izmirde...

ödemiste ve ya tirede 3100 ytl pesın paraya bulablırsın aam bence gıt yuselıs honda (bornovoda) 3150 ytl pesın para de vermezlerse gel bana

pardon ben yanlızca izmir icin konusuom istanbulu bileemm ama becne istoç a git
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında almak için hazır olmak ve kararlı olmak lazım, ben bir kararsızlık yüzünden 3450'ye çıktı ve 2.900'e bir hafta önce satan yer peşin paraya bile fiyat kırmadı, siyah alacaktım sırf sinirlendiğim için siyaha o parayı vermedim ve bir bayii de eski fiyata tek kalan kırmızıyı 3.250'den aldım anahtar teslim. Bir hafta daha da önce olsaydı 2.900'e alacaktık. Neyse ki renk takıntım yok ve kırmızıdan da çok memnunum.Eğer şu anda 3.150'ye bulabilirsen hemen atla, ama bence İstanbul'da 3.450'den aşağı biraz zor.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    300 ytl bi aksesuar veya motor giyim alabilirsin göz göre göre yapma bence
    nasıl olsa aynı ürün git nerde ucuzsa ordan al

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Fiyatı kırmak bir yana taksit sayısında bile değişiklik yapmıyorlar.

Bir de anlamadığım motor 3.250YTL. Ruhsat, plaka işlemleri 200YTL tutuyor mu?

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı kırmak bir yana taksit sayısında bile değişiklik yapmıyorlar.

Bir de anlamadığım motor 3.250YTL. Ruhsat, plaka işlemleri 200YTL tutuyor mu?

Özel mesaj attım, orada da yazdım. Vaktin varsa ruhsatı plakayı kendin yap 90 ytl filan. Böylece biraz daha ucuza gelir, o paraya da korum demiri ve yan sehpa yaparsın. 200 ytl niye tutuyor çünkü komisyoncuya veriyolar.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

ben ce başka bir model bak.dünya kadar çeşit var 2.ci el

ben honda da çalışıyorum dostum eskişehirde.
    eğer uygun olursa gel.liste fiyatı 3250.
    peşin olursa mutlaka bişeyler yaparlar..yardım etmek isterim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum arkidişe bi yardımcı olsana...hem fiyat kırıp kırdığın fiyatı kargo ücreti olarak yansıtsana...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

sevgili hondacı kardesım

kardes sen bır hondacı olarak bılırsın bu motor u ben gelsem sızden 3000 ytl ye alırım ama nasıl pazarlık yapmasını blıyosam rest cekmesıi bılıosam sımdı abı elını vıcdanına koy ve soyle bu mootru 3000 ytl ye bana verrımısın ya da en asagı kaca verrsın yaz be abi ıllaha oralara gelmemızı bekleme zaten bayı de konusunca da herkes gorecek cunku ben bayılerın verdıgı fıyatları da yazıyorum forumda baska arkadasları da dusunerek en son kac paraya verıosun
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Alıntı comert78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ce başka bir model bak.dünya kadar çeşit var 2.ci el
    CBF 150 benim işimi görecek iyi bir motor gibi duruyor. Heves yaptım.

Liste fiyatı derken anahtar teslim fiyatı mı diyorsun? Ama benim şöyle bir sorunum var ki, eski motorumu alan arkadaş ödemeyi kredi kartı ile yapacağı için onu da eskişehire götürmem lazım

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    arkadaslar tamam kazik yemeyin ama buradaki arkadaslara da pazarliga girmeyin pek hos gorunmuyor tel & pm var
    Been here, done that before and survived

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı ruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla içimi rahatlatmak için soruyorum? Nedir bu motorun son fiyatı? Yeni alanlar ne kadara aldılar?

Özen Motor'dan alışveriş yapılmasını desteklemesem de, özellikle sirkecide, bu tür ufak modellerde iyi indirimler yapabiliyorlar. bir bak istersen.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Bence biraz beklemek en iyisi olur.Motor piyasasını iyi bilmem ama ilk cıktıktan sonra fiyatlar dahada düşüyor.Yada cbf ini begenmeyip az kullanıp satmak isteyende olabilir.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ruby sana bısey sölıcem ıstersen bana ulas bız gecen aldık yanı abım aldı kızıltoprak motohandan. 3000 ytl yı 12 ay taksıt pesın fıyatına nakıtte 450 verdık oldu bıttı

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Meşhur Konşuk Motor (İST 3.400 ytl çekti bana da :(
    Bunu Honda Merkeze şikayet etmeyi düşünüyorum ben de, o bayii bu bayii değil önemli olan, Honda nın herşeyine güvenip almaya kalkıyoruz, bize Bezirgan taktiği yapılıyor ve Honda denetlemiyor, kabul etmek bence mümkün değil :(
    Poturdak

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Ben istanbuldaki tüm honda bayiileri ile konuştum. Fiyat hepsinde aynı. Birkaçı 1000 ytl ver 2450 üzerinden taksit yapalım falan dedi.

Belki yan ayak ve koruma demirinden kar ederim dedim. Çoğu yer 65-75 ytl arasında bir fiyat çekiyor. Ümraniyedeki bayi peşin verirsen yan ayak ve koruma demirinde birşeyler yaparız dedi.

Pendik'deki bayii, bana uzun uzun motoru anlattıktan sonra yan ayağı ücretsiz taktıklarını ve koruma demiri için 20 ytl aldıklarını söyledi. Ayrıca çok da iyi bir ustaları varmış. Çok eskilermiş falan.

Aslında kredi kartı ile alındığında her halukarda %5 banka komisyonu ödüyorlar ki bu da 172YTL yapar. Ben anlamadım bu nasıl iştir. Ayrıca Pendik'teki bayii worldcard'a %3 bonus veriyormuş ki bu da 100 YTL yapar. Yani hiç bir indirim yapmasalar kredi kartı ile aldık diye 100 ytl zaten kazanacağız. Ama onlar 272 YTL kaybedecekler. Bunun yerine 150-200 YTL indirim yapsalar gayet mantıklı bence.

abi salı günü gereken bilgiyi,cbf 150 nin ennnn olurunu söylerim.şimdi şu sıralarda antalyada hondanın toplantısı var..belki yeni haberler çıkacak toplantıdan buraya yazarım..bu arada peşinat filan vermeyi düşünüyormusunuz?

bu arada başka bayileri bilmiyorum ama bizde 0 peşinatla düşük kredi oranıyla 36 aya kadar vade yapılabiliyor.

ki kaba bi hesapla 1000ytl peşinat verip
    kalan miktar için kredi çekip,uygun olur mu bilemem ama vadeleride kısa tutarsanız (3-6 ay gibi) maximum 100 ytl vade farkı ödüyorsunuz!tabi şunuda söyleyim yanlış fikirler çıkmasın ortaya..kalan miktar için kredi çekilecek dedim:kalan miktar 3250-1000=2250 değil.çünkü kredi veren firma motora rehin koyması için ruhsat ve plakanın çıkması gerekiyor,bu sebeplede bu kalan fiyata plaka masrafları ve yine krediyi çekebilmemiz için ufak tefek masraflar ekleniyor.maximum 2450 olur ama arkadaşlar bunlar çok kaba hesaplar!!!!!lütfen bunu dikkate alın!!!

bundan sonraki yazacaklarım kişisel fikirlerim!!!!
    arkadaşlar bu motor 2007 olduğu için,ayrıca sezon sonu çıktığı için honda bu motora özel kredi imkanları sunuyor,diğer kendi markası içindeki modellerden bile düşük kredi oranlarI:bu ne demek?bana göre kolay kolay hiç bir honda bayiisi kredi koşulları bu kadar uygunken peşin fiyatında çok indirim yapmaz.çünkü paranın eksik kısmını çok düşük oranlarla kkartı ile veya krediyle tamamlanabiliyor. dediğim gibi kredi koşulları uygunken peşin fiyatında çokta indirim beklemeyin derim ben!!

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Bugun Avrupa yakasındaki tüm bayilere tel açtım (zaten 3 tane var)
    hepsi aynı şeyi dedi
    1450 ytl peşin
    2000 ytl 8 ay taksitle garanti bonus yapı kredi kartlarına bu arada onlarda kampanya var 8 taksite +3 taksit dedi yani toplamda 11 ay ödüyorsunuz dedi.
    Peşin alıcam 10 tane alıcam dedim yine 1 milyon bile indirim söz konusu olmadı.
    Adamlar tok napalım.

Motosikleti
    Keeway Focus 125
    Vaay Honda bayileri kartel yapmis demekki , anlasip tek fiyattan satiyorlar.
    bence almayin zaten mevsim kis , satislar durunca illaki fiyat kiracaklar.
    Saygilar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler