Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET ARABANIN ALTERNATİFİMİDİR?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Misafir
    Arkadaşlar önümüzdeki hafta ilk motorumu alıyorum inşallah ( Honda CBF 250 ). Ancak arabamı satmak konusunda kararsızım. Arabayı satarsam sık sık hanımın arabasına sulanmak durumunda kalırmıyım, yoksa motor çoğu durumda işimi görür mü. Kışın soğuk havalarda motora binmek işkence olur mu? Sizce motor arabanın alternatifimidir, yoksa arabanın yeri ayrı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    valla arabanın yeri ayrıdır..bende çok düşündüm ama kışın motora binilmez..

araba daha ii olur kışın yağmuru var çamuru var soğugu var..hiç tavsiye etmem..

ama yazın motor süper alet..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Misafir
    hayır motorun yeri ayrı
    araba bir nevi işkencedir (park yeri ,yakıt ,araç trafiğine kapalı yollar,sıkışık trafik v.b.)
    motorda bunların hiç biri problem değildir uygun giysilerle kışında motora binilir
    eğer bir yolda motorun gidemeyeceği kadar kötü hava koşulları varsa araba hiç gitmez
    eşinin arabası varsa zaten sorun yok motorun tek dezavantajı üzerine sadece 2 kişinin binebilmesidir(bu çoğu zaman bir avantajdır)
    motorun alternatifi yoktur

Misafir
    hemcathedral demiş ki
    valla arabanın yeri ayrıdır..bende çok düşündüm ama kışın motora binilmez..

araba daha ii olur kışın yağmuru var çamuru var soğugu var..hiç tavsiye etmem..

ama yazın motor süper alet
    kışın motora niye binilmez biri bana anlatsın

hem de öyle bir binilirki en kral jeep motorun nalını toplar

Misafir
    BBRR selam,
    seninle aramızda önemli bir fark var yalnız. Sen Marmaris'tesin ben İstanbul'da. Kışın hava şartları orada burası kadar sert olmayabilir. Ben de Marmaris'te yaşasam motor varken hiç arabaya ihtiyaç duymazdım. Senin motor hangisi, orada üç tane motor markası yazıyor.

Misafir
    koraykorkut sanada selam

her üçüde benim kiraya falan vermiyom
    üniversite yıllarım vede daha sonra çok uzun zaman istanbulda yaşadım inan bana motor orda buradan daha fazla gerekli o trafikte araç kullanılıormı aynı yolu bir araba ile git birde motorla ne demek istediğimi anlayacaksın
    motor montları su geçirmez birde pantolonun ve kaskında varsa gökten taş yağsa problem olmaz

rende - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,
    İstanbulda işe gidip gelirken motorsikletin yararları sonsuz.Park sorunu yok, trafik sorunu yok. Fakat başka bir sorun ortada: kıyafetlerimin işe uygun olması.
    İşim gereği kumaş pantolon ve ceket giymem gerekli.Bu konuda bir çözüm bulmuş biri var mı aramızda? Paylaşırsanız sevinirim

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi ben derim ki araba ile motor kıyasa gelmez.

Ama tabiî motorun bir ulaşım aracı olarak mı bir hayat felsefesi olarak mı görüldüğü çok önemli. Ben motoru benim için özgürlük anlamına geldiği için seviyorum. O yüzden bu soruyu ben yanıtlarken de , eğer motorumu kullanamayacak kadar namüsait bir durumsa zaten yola çıkmam. Motor arabının alternatifi ise bana göre asla değildir. Hatta motosiklet at ise, araba ancak eşek olabilir. Herkesin kullanabildiği dört tekerlekli kapalı bir kutudan ötesini görmüyorum ben arabalarda açıkcası.

sonuç olarak motor bir keyif işidir, eğer işe gidiyorum kıyafetim bozuluyor, patron görüyor karizmam çiziliyor gibi hayıflanmalar olacaksa, motosiklete haksızlık edilmiş olur. Araba kullanılsın daha iyi.

Hem araba da rahat, ne güzel trafikte saatlerce beklersin, o sırada depo depo benzin yakarsın, 5 dakika bakkala uğramak için bile olsa uygun bir yer bulup durmak için saatlerce dolanabilirsin. Bu da arabanın keyfi işte...
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Valla çok güzel deri tulumlar var.Vücudu tam kapatıyor yağmur çamur vız.Ayrıca takım elbisenin üzerine de giyebilirsin.Hava sirkülasyonu olduğu için buruşma da olmaz.Rahat edebilirsin.Ama etmeye de bilirsin.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Araba motora göre daha büyük bir ihtiyaçtır. Motosiklet keyif işidir.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Misafir
    selam Heyula
    işte motorcu
    motor bir yaşam şeklidir
    bir ulaşım aracı değil

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    durumun iyi ise araban kalsın motor tamam kolaylık ama yağmurda resmen ızdırap ve yağmur zamanında yaşanılan trafik bence motorla çekilmez arabalar tam olarak fark etmezler yani her an kaza riski çok
    ve kışın arabanın yeri çok farklı soğuklarda ve yağmurda
    unutmadan geçen yağmur yağdı işe geç kalmıştım dükkana gidince donuma kadar ıslandım walla
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Honda Beat 100cc
    Benim için motor hem bir tutku hem de son derece pratik bir ulaşım aracıdır.
    Ancak kışın zorlu şartlarda işe güce yetişmek için bazen toplu taşıma bazen ise otomobil kullanmayı tercih ederim.

Bu kışın hiç motora binmem olarak yorumlanmasın. Ben yaz kış yelken sporu yapıyorum. Uygun giysileri giydikten sonra her hava şartında motora binmek mümkündür.

melih8007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    motor kesinlikle arabanın alternatifi olamaz. istanbulda yaşıyorsanız işe gitmek için araba kullanılmaması gerektiğini zaten bilmeniz gerekir. tabi bunu emekli olduğunuzda kafanıza huni giymemeniz için söylüyorum. hergün köprü trafiğine girenler anlayacaktır. kafanıza huni giymeden kask giyin derim ben.

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    koraykorkut, Arkadaslarin gorusune genelde katiliyorum. "Genelde", cunku motosikleti ne icin kullanacaginiz cok onemli burada. Ornegin ise gidip gelmek icin ise otomobilden cok daha iyi. Trafikte tikanip kalmaz, ise gidis gelis iskencesi harika bir keyfe donusebilir.

Bir sayfiyede, ornegin Bodrum, Kusadasi gibi bir yerde bir scooter dunyaya bedeldir...

Tabii ki profesyonel bir surucu icin (kurye,polis vs.) de motosiklet cok daha avantajli.

Bunlarin disinda pek cogumuz ve benim icin motosiklet bir spor ve luks-keyif araci. Ben kesinlikle bir isim varsa, acelem varsa vs. motora degil bir taksiye, trene, vb. araca atlayip oyle giderim. Kendi otomobilimi de bozuk havalar, es-dostla yapilacak geziler-ziyaretler, kotu hava sartlari ve gece seyahatleri icin kullanirim.

Ozet olarak senin yasam tarzin bunu belirleyecek. Araba satilip motor alinmaz, motoru al, bir sezon kullan, motorlu hayati gor kararini sonra verirsin. Basarilar.

Misafir
    İstanbulda her ikisinin yeri de ayrı. Her ikisinin de birbirine göre avantajları var. Ama araba satılıp motor alınmaz. Araba temel ihtiyaçtır. Motor onun yerini tutamaz. Tabiki araba da motorun verdiği zevki hayatta veremez.

Misafir
    Merhabalar,
    Arkadaşlar çok sağolun, yorumlarınız oldukça yönlendirici oldu. Özellikle motosiklet konusundaki bütün yazılarını hatim ettiğim sayın Donald Duck hocamıza çok teşekkür ederim. Bu konudaki fikirlerimi yerine oturtmuş oldum. Sonuçta motosiklet bir keyif ve spor aracı, araba ise temel bir ihtiyaç. Söylediğiniz gibi motor aldım diye arabayı satmak çok doğru olmayacak, en azından şimdilik. Motor ve araba birbirinin alternatifi değildir. İkisinin yeri ayrıdır.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    kışın bizim şirketin kuryeleri üst üste 3-4 kat giydikleri halde donuyo adamlar iş çıkmasın diye duva ediyolar.bundan nasıl keyif alınır bazı arkadaşların dediği gibi anlamış değilim..kaza riski yağmurlu havalrda nerdeyse 100%100 artıyor..

motor hiç bir zaman arabanın alternatifi değildir..farzetki bir işin çıktı istanbul ankara yapıcan kışın gidin bakiim motorla göriim..ankaraya vardığınızda motorla bütünleşmiş olursunuz..

o yüzden araba herzamn gerekli bi araçtır.motor ise keyif içindir..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı
    .........bundan nasıl keyif alınır bazı arkadaşların dediği gibi anlamış değilim...............motor ise keyif içindir..
    "Bazi arkadaslar" klubune hosgeldin...

rende - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNBEATEN 21 adlı üyeden alıntı
    Valla çok güzel deri tulumlar var.Vücudu tam kapatıyor yağmur çamur vız.Ayrıca takım elbisenin üzerine de giyebilirsin.Hava sirkülasyonu olduğu için buruşma da olmaz.Rahat edebilirsin.Ama etmeye de bilirsin.
    Bu deri tulumları giyen veya bilen arkadaşlar var mı? Gerçekten kullanışlı oluyorlar mı? İlla kışın karda motor sürmek istemiyorum, hafif yağmurdan korkmadan işe gidip gelebilirmiyim onu öğrensem iyi olacak..
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler