Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorsiklet yakıt tüketimleri !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bazı şeyler benim çok dikkatimi çekti...yaklaşık 1 aydan beri yavaş yavaş motorsikletleri sıfır ve 2.el olarak araştırıp öğreniyorum nasipse de bahar ayında almayı planlıyorum...gelgelelim hangi motorsiklete baksam hiçbirinin teknik özelliklerinde bir tane bile üretici firma yakıt tüketimi bilgisi vermemiş ne internet sitelerinde ne broşürlerinde ne de başka yerlerde...bu nasıl iştir ben anlamadım çözemedim.gittiğim bayi bile eğer motorsikleti sattığı kullanıcıdan bişeyler duymamışsa ağzını açıp birtek cevap bile veremiyor üstelik bu bayiler yamaha suzuki gibi bayiler...
    şimdi ben motorsikleti hem zevk hemde biraz ekonomi amaçlı düşünüyorum ama bilmeden nasıl karar verebilirim yalanmı arkadaşlar haksızmıyım!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Öncelikle hoş geldin .. Konuyu açarken araştır butonuna bassaydın daha önce açılmış konulardan fikir sahibi olabilirdin...Çok kez açıldı bu konu.....Eğer bulamassan formda yardımcı olalım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Valla hiçbirinin demişsin ama ben birçok motosikletin broşür olsun, web sitesindeki teknik veriler olsun yakıt tüketimini verdiğini bizzat gözlerimle gördüm. İlk aklıma gelen BMW mesela.. gir sitesine, her motosikletin 90 ve 120 sabit hızla ne yaktığını yazıyor..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Dragonchaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    Valla benim Keeway'de bile yazdıktan sonra markalı her motorda yazdığına eminim..

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldin .. Konuyu açarken araştır butonuna bassaydın daha önce açılmış konulardan fikir sahibi olabilirdin...Çok kez açıldı bu konu.....Eğer bulamassan formda yardımcı olalım....
    hoşbulduk arkadaşım ama galiba biraz yanlış anlaşıldım veya ben yanlış ifade ettim.benim izah etmek istediğim olayın ilginçliğidir.dikkat edersen ben şu model ne kadar yakıyor diye bir soru sormadım zaten gerekli araştırmayı yapıyorum ve konu fazlalığı yapmamaya çalışıyorum sadece bir rastlantımı paylaşmak istedim...

ben bilemiycem artık yamaha honda suzuki sym'nin sitesine girip te bir bakarmısınız hangisinde yakıt tüketimi yazıyor...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Evet dediğin motosikletlerin sitelerine baktım ve yakıt tüketimleri yazmıyor. BMW'de yazıyor ama valla onu biliyorum ben
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dediğin motosikletlerin sitelerine baktım ve yakıt tüketimleri yazmıyor. BMW'de yazıyor ama valla onu biliyorum ben
    evet haklısın bmw de yazıyor bende gördüm şimdi...ne de olsa bmw adamlar sitesini bile bir başka yapmışlar

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım hangi vasıta olursa olsun motor yada otomobil , yakıt tüketimi senin elinde olan bişeydir . Herhangi bir marka broşüründe ,yakıt tüketimi verse bile o belirli hız çerçevesinde ve zamanında gerekli vites büyütme ,küçültme olaylarını tam ve zamanında yaparsan geçerli olur. Seri kalkışlar küçük vetesle gereğinden fazla gazlayıp çekiş artsın hava olsun dersen verilerin enaz iki katı üstüne çıkarsın . benim motorum honda shadow 600 cc 0,12 ykuruş yakıyor
    Benzin göstergesi olmadığından her defasında klm.sıfırlıyorum 250 klm yol yaptığımda depoyu dolduruyorum 28 - 30 ytl benzin alıyor.

choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    hocam bak bu sitede bütün scooterlerin yakıt tüketimi var http://www.scooter-infos.com/
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı altunpul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk arkadaşım ama galiba biraz yanlış anlaşıldım veya ben yanlış ifade ettim.benim izah etmek istediğim olayın ilginçliğidir.dikkat edersen ben şu model ne kadar yakıyor diye bir soru sormadım zaten gerekli araştırmayı yapıyorum ve konu fazlalığı yapmamaya çalışıyorum sadece bir rastlantımı paylaşmak istedim...

ben bilemiycem artık yamaha honda suzuki sym'nin sitesine girip te bir bakarmısınız hangisinde yakıt tüketimi yazıyor...
    Peki hangi modelin yakıt harcamasını arıyorsun ?? O saydıgın modellerin bu sitede kullanıcıları çok....Sadece yakıt diil ne gibi sorunlar yaşıyor herşeyi mutlaka vardır sitede....

Senin için araştıralımmı, onu mu istedin.....Tam anlatamamışssın isteğini.....

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüketimi az bişi arıyorsan sana tavsiyem ybr 125 yada cg 125 tir hem yakıt iyi hemde kalite.yaklaşık 1 lt ile 50 km yaparsın.
    kango multix yamaha 125

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    as 125 t 8000 km değişen hiç bir parçası yok.orjinal 10 ytl benzin ile (total 95) 130 km yapıyor.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hangi modelin yakıt harcamasını arıyorsun ?? O saydıgın modellerin bu sitede kullanıcıları çok....Sadece yakıt diil ne gibi sorunlar yaşıyor herşeyi mutlaka vardır sitede....

Senin için araştıralımmı, onu mu istedin.....Tam anlatamamışssın isteğini.....
    bak güzel kardeşim ben ne sana ne de başka bir üyeye hangi model ne kadar yakar diye bişey sormadım sadece bir gözlemimi soyledim eğer merak ettiğim bişey varsa açıkça sorarım.acaba ben mi kendimi anlatamadım diye yazdığımı tekrar okudum ama sen yalış anlamışsın...cenk menderes nickli arkadaş gayet iyi anlamış ki dikkat edersende verdiği cevap ta ona göre... neyse uzatıpta ortamı germeye gerek yok...

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bak bu sitede bütün scooterlerin yakıt tüketimi var http://www.scooter-infos.com/
    teşekkürler arkadaşım...

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    ya Yamaha BWS nin 100 km de kac lt benzin yakıyor.? bu motordan alcamda cok yakıyorsa vazgecıcem

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı altunpul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak güzel kardeşim ben ne sana ne de başka bir üyeye hangi model ne kadar yakar diye bişey sormadım sadece bir gözlemimi soyledim eğer merak ettiğim bişey varsa açıkça sorarım.acaba ben mi kendimi anlatamadım diye yazdığımı tekrar okudum ama sen yalış anlamışsın...cenk menderes nickli arkadaş gayet iyi anlamış ki dikkat edersende verdiği cevap ta ona göre... neyse uzatıpta ortamı germeye gerek yok...

teşekkürler arkadaşım...

Burası bir form sitesi...Buraya insanlar bişeyler öğrenmek , hoşça vakit geçirmek için geliyor..Kaldı ki aradığın bilgiler burda fazlasıyla mevcut...Senin anlatmaya çalıştığın bilinen bazı markaların sitelerinde yakıtla ilgili bilgi vermediği...Olabilir vermeyebilir....

Eğer buraya yakıt bilgilerini neden vermiyorlar diye sorsaydın anlardım...Hondayı yamahayı bize şikayet etmediğine göre ne kalıyor.....En doğru kararı nasıl vereceğin anlaştıkmı buraya kadar....

Ben de sana diyorum ki aradığın motorla ilgili her şeyi, tecrübeleri,aradığın herşeyi arama butonundan markasını yazarak bulabilirsin....Bir marka vermediğin için ben koyamıyorum buraya.....

Sana en doğru bilgileri değişik kişilerden aldığın eleştiriler verdirtir...Alacağın motor hakkında karar vermene faydalı olur düşüncesindeyim....Hata yapmışım anladığım kadarıyla...Sana hayırlı araştırmalar....

Bana sorarsan firmaların verdiği yakıt tüketimlerinede pek itibar etme.. Kullanıcısını bulabilirsen direk ona sor.. Çok farkedebiliyor...
    Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım...

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Tencere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsan firmaların verdiği yakıt tüketimlerinede pek itibar etme.. Kullanıcısını bulabilirsen direk ona sor.. Çok farkedebiliyor...

Aramasına gerek yok ki....Burda var zaten...Fazlasıyla.....Anlatmaya çalıştığımız o....

motoblackman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGESHEN 200cc
    valla benim makinayla 5 ytl lik benzin atip istanbulu bastan basa gezdigimi bilirm zuhahaha
    B-L-A-C-K-M-A-N ikitekerli koca dünya

Motosikleti
    kawasaki er5
    bence motoru üzerindeki çok yaktırır.vitesleri dogru zamanda degiştir hakkı neyse onu yakar.bende er5 var biraz fazla yakıyor gibi geldi bana.ama ona görede gücü var,yemem demiyor canawar gibi.yani benzini düşünüyorsan ona göre bir makina alacaksın.bendeki çift silindir çift karbüratör.az yaksın diyen enjeksiyonlu almalı bence...
    ...SIKIYSA YAKALA...

yamaha ybr 2010 modeli 20 tl ye 195 km yol gidiyo

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler