Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu Otoparkta Devirmişler!!!:pale: :jocolor:

Motovento
    REKLAM ALANI
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki gündür binmeye fırsat bulamadığım motorumu bugün koruma demiri ve yan ayaklık taktırmak üzere servise götürmek için otoparka gittim. Uzaktan baktığımda motorumun bıraktığım yerden başka bir yere alındığını gördüm. Yaklaştıkça, brandasının üst taraftan ayna görünecek şekilde yırtıldığını gördüm ve tahminim doğru çıktı. Motorumu devirmişlerdi. Otoparkçı çocuktan öğrendiğime göre motoruyla gelen bir kız kendi motorunu benimkinin yanına koyarken ya da alırken benim motorun üzerine devirmiş. hemen motorumun sol yanına baktım, ilk anda görünürde birşey yoktu ve içim rahatlar gibi oldu, ancak daha sonra detaylı incelediğimde, grenajın sol üst tarafının kırıldığını farkettim, göstergenin de altında küçük bir kırık var ve sol sinyalde çalışmasına rağmen yerinde sallanıyor ve çizik. Çok sinirlendim tabii. Otoparkta telefonum var, insan bu kimindir, ben birinin malına zarar verdim diye bir aratır, bir merak eder, vicdanı sızlar(en azından ben başkasının haberi yokken bunu yapsam üzülür o kişiye açıklama yapmak isterim). Ama hanfendi ortada yok, otoparkçı da biraz laubali, abi veririrz masrafını falan yapıyor. Dedim sen mi düşürdün, kim düşürdüyse o versin. Biraz da şüpheye düşmedim değil hani. Yarın sabahtan hatuna ulşamaya çalışacağım, o da otoparkın üyesi imiş. Servisteki kontrolde grenaj ve gösterge dışında bir masraf olmadığı, motorun başka bir sorunu olmadığını duymak içimi rahatlatsa da parçalanmış branda ve grenaj kafamı bozdu, daha bir ayı dolmamış ben acemiliğime rağmen motora bir çizik bile yapmamışım. Anladım ki sizin dışınızdaki gelişmelerden dolayı da motorunuz zarar görebiliyor. Sinir ve üzüntü bir arada, tek rahatlatan masrafın az oluşu. Umarım hatun kişi sorun çıkartmadan tatlıya bağlanır.

Kendi kendime bu elbet olacaktı ama ben yapsaydım bu kadar üzülmezdim diyorum. Başka da bişey diyemiyorum.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun....Ya hatun şööle sarışınsa falan??? Sakın masrafların parasını almayı unutma.... ,İş başka aşk başka motor aşkı başka
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    ya geçmiş olsunda, motor ne marka merak ettim şimdi.mala gelen bir şekilde hallolur sana bir şey olmasın (pardon avatarda gördüm cbf en hayırlı olsun benim motoruda arkadaşım düşürdü yan ayaktaki motora telle konuşurken elini yaslamış.motorla beraber yere güm, sonra kaldırıken gördüm sol sinyal sallanıyordu kırılmıştı kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırdım.şimdilik sorun yok.her motorcunun başına gelebilir sen sıranı sağmışsın.yalnız o gün bu gündür uzun süreli parklarda çatal ayağa alıyorum.

prelude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşım bayan mutlaka heycanlanıp ne yapacağını bilemeyip kaçmıştır genelde öyle olur...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    en büyük kazan bunla kalsın.her işte bi hayır vardır.motoruna zarar veren gene bi motorcu,yabancı sayılmaz yani.hayatın neler getireceğide belli olmaz

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    ne iş yaw ben sokağa koyuyorum çocuklsr düşürüyo motoru sen otoparka koyuyorsun motor yine düşüyor fark nerede bence 1. derece suç kızın ama senin motor otoparkın sarumluluğunda olduğu için 2 sinden de paranı al derim sorumsuzluk olmaz paranı da ödeme derim otopark parasını,bunlara böyle lazım kolla die bırakıyorsun motor parçalanıyor,
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    vahh abımm cok geçmıss olsunn herkess üzülürr tabii yaa ben bıle uzuldumm şimdii içinn gitmeişdirrr abi

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence o kişi kaçtığına göre ulaşsan bile paranı ödemiyecek ama en azından içindeki hırsı atmış olursun kimsenin malı değersiz değil sen o hatun kişinin motorunu devirseydinb ve o an görse muhtemelen basardı yaygarayı hiç hasar olmasada ortalığı ayağa kaldırırdı

ayrıca sana paranı ödemesi gereken kişi otoparkçı ama iş ciddiye binince muhtemelen işi çirkefe bindirirler acaba otoparklarda parkederken duvar dipleri dahamı müsait olur diye düşünüyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    nazara geldi motor valla...off abi off ne stresdir motor sahibi olmak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Aman yaa bu konularda hatun kısmıyla uğraşmakta dert haa, bulsan hatunu derki nevar bişiyok bunda der bide üste çıkar, ama sen kazara onun motoru devirsen gör yaygarayı anaaa, Geçmiş olsun.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    dostum takma böyle ufak şeyleri kafana , hatun kişi sorunu çıkartmış zaten senin motora daha ne sorunu çıkartıcak , sanırım acemisin yeni yeni öğreniyosun , açık ve net olucak ama daha çooook düşürüceksin motorunu , sana tavsiyem böyle ufak şeyleri kendine dert etme....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Dostum öncelikle geçmiş olsun ve bana kalırsa bu iş yapan otoparkçı veya onun tayfası olabilir.Kızın biri gelicekde çekerken/çıkarken düşürücek.Madem çarpmış kız tel. falan neden o anda almamış herif, eğer gerçekten de bunu yapan hatun ortaya çıkarsa o zamanda otoparkçı ne iş yapıyor ,bir şekilde sana ulaşması lazım haber vermesi lazım ,yoksa otoparkı napıcaksın .Madem önlem almıyor o zamanda koy kapının önüne hiç olmazsa birşey olduğunda gözüün önünde olurda hemen müdahale edersin,yanlış mı düşünüyorum,geçmiş olsun....Ne olursa olsun motorumuza gözümüz gibi bakıyoruz ben bir yere çektim mi motoru 40 saat kontrol ediyorum.otoparkçı ancak para istesin.....

Öncelikle geçmiş olsun dilekleri için herkese teşekkürler.
    Yarın Hatun kişinin telefonu ve plakayı alamazsam masraf miktarını öğrendim ve otoparkçıya diyecem sizde de sorumluluk var. Ki kabul ediyo. Netice de kaldırıp yırtık branda çamur içindeki aynasıyla motoru kenara koymayı biliyosunuz ya.

Nazara pek inanmam ama inanacam az kaldı.

Önemsiz denilen şey 100 - 150 ytl arası masraf, paragöz biri değilim ama zengin hiç değilim. En azından yarı yarıya ödesinler kardeşim. Zaten bir aylığına bırakmıştım, sürem doldu mu doğru başka kapıya.

İnsanın asıl kızdığı şu: Diyorum ki otoparkçı çocuğa, kardeş telefonum var, insan bi arar abi böyle böyle oldu der, abi tamam yaa öderiz masrafını falan yapıyo. Ama iş yarın belli olacak, kızı bulamayınca ben diycem valla ben masrafımı isterim bakalım o zaman da öderiz diycek mi?

Motorculukta düşmemek yok derler ve bunu kabullendim ama başkasının salaklığından, benim hiç alakamın olmadığı şeyler yüzünden kazık yemeyi kabullenmiycem.

Bu arada ben evliyim ve karıma aşığım, genç arkadaşlar. Aman bekar da olsam böylesi uzak dursun. Bugün çarpıp kaçan, yarın aldatıp kaçar adamı.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    bnmde motorum olsaydı bende en ufak bi cizigine bile üzülürdm

Alıntı Starwars-14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle geçmiş olsun ve bana kalırsa bu iş yapan otoparkçı veya onun tayfası olabilir.Kızın biri gelicekde çekerken/çıkarken düşürücek.Madem çarpmış kız tel. falan neden o anda almamış herif, eğer gerçekten de bunu yapan hatun ortaya çıkarsa o zamanda otoparkçı ne iş yapıyor ,bir şekilde sana ulaşması lazım haber vermesi lazım ,yoksa otoparkı napıcaksın .Madem önlem almıyor o zamanda koy kapının önüne hiç olmazsa birşey olduğunda gözüün önünde olurda hemen müdahale edersin,yanlış mı düşünüyorum,geçmiş olsun....Ne olursa olsun motorumuza gözümüz gibi bakıyoruz ben bir yere çektim mi motoru 40 saat kontrol ediyorum.otoparkçı ancak para istesin.....

Dostum aynı düşüncedeyim, bana da otoparkçı da yapmış olabilir gibi geldi, o ihtimali de düşünmüyor değilim. Masrafi öğrenip bildirecem kızı ara dedim. Yarın iş belli olur. 100 milyon masrafı duyunca tutuşursa iş anlaşılır zaten.

Açıkçası bu iş çözülsün, bi daha oraya koymaya niyetim yok. Şimdi gidersem bunlar olayı kovalamaz. Neyse yarın ola hayrola. Baktım olmuyo, aylık aidatımı geri isterim, en azından onun sorumluluğu bu.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    peki clint bey oraya aylık nekadar ödüyorsunuz?otopark ücreti nekadar?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki clint bey oraya aylık nekadar ödüyorsunuz?otopark ücreti nekadar?
    40ytl. Bana göre açık otoparka fazla bile.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40ytl. Bana göre açık otoparka fazla bile.
    hııı 40ytl .yahu aynı motordan bende almayı düşünüyorum.Ben öğrenci olduğumdan 40ytl benim aylık benzin parası olarak ayırabilirimBirde otoparka o parayı verirsem halim harab olur
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Ben motosikletten (bana ait olandan) düşmedim daha. ve birine verirken içim cııızzzz ediyor. Hayır benden önce biri motora hasar verirse gerçekten zoruma gider.
    acaba diyorum, şöyle hafiften bir düşsem mi?

Clint seni iyi anlıyorum. Durumun gerçekten sinir bozucu. Senin gözün gibi baktığın birşeye adamlar paçavra muamelesi yapsınlar, iş değil vallahi
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Geçmiş olsun clint birader. İlk CBFcilerdensin diye bütün gözler senin üzerindeydi, bu ufak kaza nazar boncuğu niyetine, ilk ve son "görünmez" kazan olur inşallah. Geçmiş olsun tekrar tekrar.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler