sayın arkadaşlar,

dizlik koruma konusunda tereddütlerim var. nitelikli motosiklet pantolonu içinde kullanmak üzere dizliğe ihtiyacım var. aksine bu konuda web de araştırma yaparken bir de konunun ne kadar önemli olduğunu bana teyit eden aşağıdaki yazı da karşıma çıkınca artık sizlerden yardım istemem gerektiğine karar verdim.

soruma geçmeden önce yazı başlığına cevaben bu linkteki yazının okunmasını şiddele tavsiye ediyorum;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ataktayim.html

Benim soruma-sorunuma gelince;

cırt cırt tabir edilen şekilde dize takılan veya yine benzer şekilde kullanılan dizlikler haricinde memlekette mont omuz ve dirsekliklerinde kullanılan poliüretan soft fakat darbeye dayanıklı kalın malzemeden pantolon diz içine cep yapılarak takılacak malzeme arıyorum. Sebebine gelince; kaza anında bu tür bir dizliğin yerinden oynayacağı ve yerde sürünme veya takla atma halinde yerinde olmaması sebebiyle görevini yerine getirmeyeceğiğni düşünüyorum. yurt dışı web sayfalarda var ama nedendir bilinmez yurt içindekilerde denk gelmedi araştırmamda. aranızda bu konuda bilgisi veya çözümü olan varsa sevinirim.

teşekkürler