Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum fazla benzin yakıyor ne yapmam gerekiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xXPaSHaXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    selam arkadaslar dün bitane mondial zat aldım sürüsü rahat hersey yolunda sorun yok ama benzin durumu pek iyi gelmedi bana motor 2006 garaj motoru 20.000 km de 90 üstüne cıkamadım düz yolda motor sıfır gıbı bakılmıs oldukca temız daha oncekı motorumda denemıstım asya sharktı 20 tl benzınle 130 km yapıodum bunda 30 tl benzınle 95 km yapıorum sorun nerde olabılır ne onerırsınız ne yapmam lazım daha oncekı sahıbı 130 lara cıkıodum dıyor ama bellıkı yalan ben 90 a anca cıktım bu satten sonra benzın ıcın ne yapmalıyım onerılerınız nedır yardımlarınızı beklıyorum
    xXxDagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo ioxXx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bende de aynı sorun vardı sibop ayarından sonra düzeldi. bi ustaya goturup sıbop ayarı yaptırmanı tavsıye ederım. karburatorle de bı oynasınlar
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

xXPaSHaXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    teskekurler yorumun ıcın dedıklerınını bır gostereyım
    xXxDagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo ioxXx

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    rodaj bitti ilk bakım yapıldı . aynı sorun var cbf 150 100km de 20 tl - 4,1 yakıyor hondadan ayar yaptırmam gerekecek .
    normalin iki katına yaklaştım .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vala benim ilk motorumdu zat zat 150 çok yakar kasası ağır oldugu için motorun gücü yetmiyo gazı tapa gaz yapma devamlı 90 az ya bi bakıma sok kayış devriyaj misket falan bak iyimi
    ama naparsan yap hırcın kullanımda benzini yakar yokuş aşşa inerken istop eder toaf bi gemidir o
    Motosiklet mucidi

SARAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 YAMAHA CRYPTON T110
    yakıtın önüne geçemezsin yol yakınken sat o motoru bence.... arkadaşta da vardı düzeltemedi

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    asya 150 t 19 var bende. 121kg motor. yakıt sorunum vardı sıbap ve karburator ayarı yapıldı duzeldı. gidişi çekisi bile değişti 95kmh gördüm bu gun zorlasam 100 de yazardı ama sınırların dısındaydı yani

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya 150 t 19 var bende. 121kg motor. yakıt sorunum vardı sıbap ve karburator ayarı yapıldı duzeldı. gidişi çekisi bile değişti 95kmh gördüm bu gun zorlasam 100 de yazardı ama sınırların dısındaydı yani
    bak seninki pskolojik ben sana söyliyim:D sibop ayarı dehasıyım daha yakıtla olan bir baglantısını cözemedim:D ha sogukken motorun çalışmaz vs tamam anlarımda yakıtla nası bağladın cözemedim:D
    karbütatörü temizleyince yada hava ayarını kısıncamı yakıt düştü:D igneyi siz cektikce yakıt içeri akıcak yani onla oynamadıysan hava filtresiyle oynamadıysan o hep akar akar
    ya benim motor dünyayı yakıyo bi düzeltemedim haftalık 80tl benzin gittigim yolda işe gidiş geliş 4km var yada yok :D
    Motosiklet mucidi

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    valla ayarı usta yaptı ben yapmadım. cekıste sıkıntı vardı. hem karburator hem sıbap ayarı yaptı. cekıs ve yolda kasma bırakma bogulma vs bıse kalmadı gidiyo yani. benzinide söyle anladım. burda 2 kişi baktı beceremedi t.dag götürdüm motoru giderken aldıgım dönerken aldıgım benzini karsılastırdım. ki dönerken tapa gaz döndüm yani. evet yakıt karburator olabılır. ama cekısten bahsettım ben sıbap ayarı derken.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ayarı usta yaptı ben yapmadım. cekıste sıkıntı vardı. hem karburator hem sıbap ayarı yaptı. cekıs ve yolda kasma bırakma bogulma vs bıse kalmadı gidiyo yani. benzinide söyle anladım. burda 2 kişi baktı beceremedi t.dag götürdüm motoru giderken aldıgım dönerken aldıgım benzini karsılastırdım. ki dönerken tapa gaz döndüm yani. evet yakıt karburator olabılır. ama cekısten bahsettım ben sıbap ayarı derken.
    konu dışı olucak ama en dikkat ettigim şey sibap ayarı yani öle hassaski yapan ustanın çok iyi olması lazım bence.benim canavar yüksek devirde boguluyodu sübapları kranı cevirerek inceledim ve bi çiftin bir bölümde açık kaldıgını gördüm onları biraz daha actım ve şuan gaza abanıyorum hiç ne patlatma ne bogulma yani aslında ayarı yaptıktan sonra kranı cevirip piston 4 haraketini bitirinceye kadar takip etmek lazım sübapları yada ben o konuda çok pinpirigim
    Permatiq59 bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    150 zat sıfırda olsa fazla yakar
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Benim 6 senelik scooter duz yolda zar zor 80-85 goruyordu. 60a cıkana kadar ımanı gevrıyodu zaten, bu son zamanlarda baya belirgin bi problem olmaya basladı. gittim ustaya sordum dedi sibop ayarı ve karbüratöre bakıcaz. o ustaya ılk defa gıttım kendı ustamdakı ılgısızlıgı hıssettıgımde. Oglen 2 gıbı bıraktım aksam 6da gel al bikaç işim daha var cunku dedı. Aksam aldım motoru, Gaza dokundugum gıbı kafam arkaya gıttı. Oncekı halınde bu olmuyodu. Sonra max hızı deneyemedım tabı vakıt yoktu. ertesı hafta 20kmlık bıyere gıtmem gerekıyodu. max hızı anca orda deneyebıldım fakat hızlanmalar sehır ıcınde daha ıyıydı. o 20kmlık yolda asıldım gaza, dumduz yolda 95i gordu benım 80i zor goren scooter ve eskısı kadar yavas da hızlanmadı. Zaten ondan sonra scootera bınmeye doyamadım. E scooter emanetti, yaşlı bi amcadan aldıydım o vermişti kullan diye, sonra kızı gelmıs ona vercekmıs tamam dedım sorun degıl. oyle olunca gıttı motosıklet ama keske vermeseydım dıyorum. su an motosıklet alıcak param var yok. yaklasık 2 aydır kıvranıyorum evde, motosıklet gorunce delıye donuyorum. hele yarıs motorları bıtırıyo benı. 1km oteden bıle duysam sesını kulagım baska bıseyı duymuyo. neyse bunları ıcımde tutuyodum galıba baya. konuyla alakası yoktu ama.. he bu arada sibop ayarı arkadasın dedıgı gıbı cok hassas. benım bıldıgım mm'lik hesaplar donuyor. he bi de, 20lira verdım bu ayarlar ıcın.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    typhoon 125 xr
    hem karburator hem sıbap ayarı yaptır ve Hava filtresini temizle... düzelir bence
    eminadam

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    buji yii atlamayalım en önemli faktör

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)