Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Yıllık Motor Kullanıcısından Ustalara Tavsiyeler :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    1- Hareket halinde ve kafanda kask varken kulağın kaşınırsa bu sorunu gözlük sapıyla gidermeye çalışma. ya cek bir kenara adam gibi kaşı kulağını ya da bir sikorsky pilotu arkadaşımın dediği gibi kulağına niyet başka yerini kaşı. )ben denedim. tam konsantrasyonla mümkü bir hadise)

2- Bol paçalı pantolon giyme. 100km üzerinde paça rüzgarl yukarı doğru sıvanıp antikarizmatik bir hal alıyo ve ikide bir düzeltmekle olmuyor. çek kenara, adam gibi sok paçanı çorabın içine kendi karizmanı kendin boz, rüzgara bırakma

3- Aerodinamik tasarımda harikalar yaratılmıs olan yüksek ön camlı, yan çantaları olan motora biniyorsan 120'den sonra heran türbülans etkisine gireceğini ve bunu arka lastiği patlamış gibi seni sidettli yalpalamaya zorlayacağını hatırla. Düşmezsin belki ama 'ödüm patladı' tabirinin bir motor sürücüsü tarafından böyle bir olay sonrasında atasözü haline dönüştüğü rivayeti var. Ben yaşadım, sonra bir hafta kadar karşı cins senin için birşey ifade etmiyor.

4- öyle walkman, radyo gidi şeyleri motor tepesinde dinleme. Dinleyeceksen de slow müzik dinle. Davul soloda motor kullanmanın zorluğunu bilenler bilmeyenlere anlatsın.

5- Yokuş yukarı durunca sağ elinin marifetlerine güvenip hem freni hem gazı zorlamaya kalkma. Koy sağ ayağını arka frene, motor viteste bak keyfine.

6- iş stresi, aşk acisi, hicran yarası, patron sendromu, eş fırçası, arkadas kazığı, bunalım , depresyon, yet,şme telaşı, alkol etkisi, geç kalma endişesi, yağmur korkusuyla motora binme.
    Kısaca, binmeden aynaya bak. Gülümsüyorsan, tak bire devam et.

7- Aynaya asılı şeftali torbası filan taşımaya kalkma. Ben geçen yıl denedim, düşünce eziliyorlar.

8- Disk kilidini taktığını her zaman hatırlayacak beyne sahip biri henüz dünyaya gelmedi. İlk olmaya çalışıp zorlama, unutursun. Disk kilidinin yuvarlak ucuna motor anahtarını sok ki rahat et.

9- motorda başına tüm felaketler iki şekilde gelir, düşerek ve üşüyerek. Böbreklerinin 40 derece sıcakta bile rüzgara karsı koyamayacağını bil ve belliğini tak yoksa paraya kıy al birtane

10- su kaybını terlemek- terlemeyi ıslanmak olarak otomatiğe bağlamış kafana, motorda bunun farklı olduğunu sok. su iç , ayran iç , kola iç alkol içme

11- alkollü motor kullanmak normalden cok daha kolaydır. Asıl zor olan durduğunda ayakta kalmaktır. Bu acıklamadan sonra ^^alkol almışsak hiç durmayacakmıyız^^ sonucunu çıkaran arkadasları ayrıca tebrik ediyorum.

12- ille de yoldaki bir çizgiyi takip etmek isteyen dürtülerine, çöp kamyonlarından akan yağlı sıvıyı pas geçmeleri gerektiğini öğret. Gününü, haftanı , sağlık sigortanı ve kaskonu çöp etme.
    Yoldaki beyaz çizgilerin asfalttan altı kat fazla kaygan olduğunu da unutma.

13- yağmur yağmaya basladığında çek kenara tadını çıkart. İyice hızlansın, aqua planingini sonra yaparsın

14- vites değiştirirken halen beğninden seninde duyabileceğin bir sekilde diğer uzuvlarına ^^ikinci vites birincinin üstündeydi^^ şeklinde komut gidiyorsa, kaskının ve diğer malzemlerinin üzerinde olduğundan emin ol.

15- otobanda kamyon, tır, otobüs, yoğun trafikte ise reno12, şahin kango, minibüs gibi araclardan, birde bayan sürücülerden uzak dur.

16- takım elbise giydiğinde daha ağır adımlarla yürüdüğünü anımsa ve kimseyle yarışma. Görev paylaşımı yaptık o işi racingci arkadaslar yapıyor.

17- Trafik açıldığında yanındaki aracın seni sıkıştırmasını istemiyorsan kırmızı ışığa bak öndeki aracta oturan bayana değil..

18- Cuma cumartesi geceleri ilerleyen saatlerde Ortaköy, Taksim, Kordonboyu gibi yerlerde şapşal şapşal gezinme. O sırada trafikte ortalama promil 150 civarında, unutma

19- ^^Tek teker arif^^ diye birisi yok. Tamamen medya uydurması.

20- Koynuna arı mı girdi. Birak soksun, tadını çıkart. Unutma romatizmayada iyi geliyormuş Debelenme, debelenmeee

21- ^^Aha da sağa dönecektim^^ dediysen düz git. Git 30 km ilerden dön.
    a. ^^nassı döndüm ama helal olsun bana^^ sendromuna kapılırsın alışkanlık yapar.
    b. düz gidip 30 km ilerden dönersen salaklığına hayıflanıp bir dahakine kayşağa gelmeden uyanık olur, kararını erken verirsin.

22- Benzin aldıksan sonra hemen gazlayıp gitme. Karının arkanda olduğundan emin ol. Tuvaletteki eşini benzincide unutmak bir motorcunun başına gelebilecek en feci olaylardan biridir. (nedensen kız arkadasını unutan birine daha rastlanmamıstır.)

23- Racing kullanıyorsan arkana erkek arkadasını alma (bayan değilsen tabi). Ver parasını, nereye gidecekse taksiyle gitsin. Adam birazda ödlekse yanlış anlamalara sebep olur, aklayamazsın kendini.

24- Chopper ile toprak yola girme, hele yokuş hiç çıkma, hele hele toprak yokuşda hiç durma. Ön tekerlek frende kaya kaya geri gelir bir yerden sonrada yatarsın. Bunları yaşadıysan ve arkanda partnerin varsa, birine anlatırken ^^kız arkadasımla yattık^^ cümlesini kullanıp milletin aklını karıştırma.

25- Sadece kalın kafalılar kask kullanmaz, onların mazereti makul. Haa bir de ele güne daha karizmatik gözükeceğim diye kafanın daha kolay kırılmasını sağlayan taslardan asla kullanma. O nazi türü seyleri kafana takacağına ortadan kesilmiş beş litrelik pet şişe kadar koruyacağını unutma. Bu arada yolun düşerse arada bir Okmeydanı ssk acilin ünündeki bankta bir süre otur., sigara iç gelenleri izle. Fikrini değiştireceksin…

26- polis çevirdiğinde o daha bir şey demeden sen mutlaka birkaç laf söyle. Eksiğin fazlan hatan kusurun varsa ve onun bunu fark ettiğini biliyorsan hemen itiraf et, inkar etme. Yarım ağızla konusup ^^dişimi cektirdim de cok üzgünüm, farkındayım. Aslında hiç yapmam. İkaz ettiğiniz için tesekkür ederim^^ filan de. (yıllardır denenmektedir ve yasamımda buna karsı koyabilen bir polise hiç rastlamadım.)

27- Kanalizasyon kapaklarının kenarından, tranvay tayının üzerinden, grup sürüslerinde arkadaşının sağından, tıkalı yolda aracların hemen solundan gitme. Hayat sigortan mı var sen bilirsin.

28- Kendinle barısık ol. Bırak herkes; korumalı montunla, çeneli kaskınla, kışlık çizmelerinle, kaskonla, zamanı gelmeden aldığın yeni lastiklerinle, havalı kornanla, ilave neon ışıklarınla, fosforlu pantolonunla, yan sanayi koruma demirinle alay etsin. Hasta ziyaretine gitmek, kabulden evladır.

29- ^^Aaa ne güsel yazmıs^^ yada ^^uyduramamıs bile^^ diye içinden geçirme. Bak kenarda karisma puan tablosu, asağıda cevap seçeneği var. Ver notunu, yaz yorumunu; bizde bilelim ne yaptığımızı..

30- 19ncu madde tamamı gerçek ve bir coğu tecrübeyle daimdir. 22nci maddeyi yaşamamak için depo kapağı üzerinde fotograf bulundurma uygulamasına geçmek mantıklı olabilir…

Bu yazı tamamen alıntıdır. Sahibini bilemediğim için yazamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2 gün önce okumuştum. Oldukça hoş bir dili var. Sayende tekrar okudum ve tekrar gülümsedim

tarık54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çakma harley
    mukkemmelbırpaylaşım bırravo
    :146::MOTORUMU İSTEMEBENDEN BUZGİBİ SOĞURUM SENDENpala::

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Daha önce de okumuş, arşivime almıştım.

Sayende tekrar okuyup bilgileri tazeledim.

Teşekkürler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sitede benim gördüğüm 3. verilişi. Birinin başlığı bile aynı. Lütfen yeni konu açmadan önce daha önce açılmış mı diye bir bakalım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    bakındım ama göremedim baska bir yerde varmı diye kusura bakmayın arkadaslar...

Motosikleti
    speederbike
    Estağfurullah
    Bakınman yeter

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende okuduğum da beğenmiştim.rüzgarın kızı'nın yayınladığı bir yazıyı bu.
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

Motosikleti
    speederbike
    Yanlış, Rüzgarın Kızı yayınlamadan çok önce bu yazı sitedeydi.

http://www.motosiklet.net/forum/show...ara+Tavsiyeler

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    =) konu hortlicak ama güzell begendimm

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Son zamanlarda karşılaştığım en güzel hortlak
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    casper.. sevimli hortlak(hayalet)
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede benim gördüğüm 3. verilişi. Birinin başlığı bile aynı. Lütfen yeni konu açmadan önce daha önce açılmış mı diye bir bakalım.
    ohoo kardeş ona bakana kadar iflahı kalmaz adamın açarsın konuyu eğer varsa silerler yada uyarırlar
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    7. madde çok güldürdü beni birde ben tek kulakkıkla müzik dinliyorum daha rahat oluyur öyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler