Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sanırım karar verdim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Arkadaşlarım,
    Foruma üye olmadan evvel sanırım okumadığım konu ve mesaj kalmadı.Artık gözlerim ağrıyor.

Bir motor almaya karar verdim.Hiç tecrübem olmadığı için ilk başta ucuz bir çin işi motor alayım dedim.Sadece vitesli öğrenme amacıyla.Ama anladımki bu bir hata olacak.Şimdi tutup 600 lük bir motor almaya kalksam sanırım bir yerde patlayacağım korkusuyla ondanda vazgeçtim...

17 yıldır araba kullanıyorum istanbulda.Yaşlanmadan evvel drift,spin,slight her yol vardı anlayacağınız. Oldukça iyi bir şöfer sayılmamı düşünerek ve yaşımıda ortaya koyduğumda kendi kendime sapıtmama sözü vererek ilk başta Hyosung 250R ile başlamaya karar verdim.Umarım hata yapmıyorumdur.Bu forumdaki herkes şu anda benim ustamdır.Okuyupta görüşümü değerlendirecek tüm ustalarıma kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim.

Umarım bu defa hatalı bir tercih yapmamışımdır.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Eyvallah arkadaşım. Aramıza hoşgeldin
    Ustalık senin alçak gönüllülüğünde gizli.
    Tercihin güzel, ancak 250 gtr bildiğim kadaraı ile seri bir makine. Hiç tecrüben yoksa çok dikkatli ol derim. İstanbul da imkanlar müsaittir. Önce bir motor eğitim kursuna git derim.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun bende üye olmadan evvel çok takip ettim siteyi, sonradan coştum. Bu arada yaş fazla değil benden üç yaş büyüksün, bir hayat yorgunluğu mu var üzerinde? Burada ki kafa kağıdı eski ama gönlü gençlerle kaynaşınca düzelirsin.

Allah tekerine zeval vermeye, aramıza hoşgeldin.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Hakkında hayırlısı olsun şimdiden kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    hoş geldin
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    hoşgeldin aramıza
    dilediğin motora sahip olman ve kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    ( bide "hayatında başarılar dilerim" deseydim tam bir sosyal mesaj olurdu bu ne yaaa )
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Celsius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hosgeldin. GT250r Turkiyedeki 250'lik makineler arasinda su anda alternatifsiz. Dogru secim!
    Celsius
    Hyosung GT250 Comet
    [I]"The ability to quote is a serviceable substitute for wit!"[/I]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster

17 yıldır araba kullanıyorum istanbulda.Yaşlanmadan evvel drift,spin,slight her yol vardı anlayacağınız. Oldukça iyi bir şöfer sayılmamı düşünerek

hoşgeldin foruma...17 yıllık şoför olunca birde İstanbulda bu tecrübeyi kazandığını yazınca bir mini test yapmak istedi bu hovarda gönlüm...

şu işaretlerin anlamı nedir...Gogıla bakmamanı rica edeceğim...

Not:diğer arkadaşların sazan gibi atlamamalarını önemle istirham ederim...

cevaplamak veya cevaplamamak senin bileceğin iş...nezaket gereği cevap yazacağını umarım...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    eeee sey bu seyy tamam tamam söylemiyorum yoksa bilmediğim içinmi söyliyemedim
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Elbette mete_han zevkle cevaplamak isterim.Ben 17 yıldır İstanbul trafiğinde kullanıyorum dedim.Ben bu işaretleri bilsem İstanbul da araba kullanamam.
    Şaka bir yana.ilk işareti bilmiyorum,bakıp yazmakta işime gelmedi doğrusu ama ikincisi 50 km hız sonu yanılmıyorsam.
    Saygılar
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin foruma...17 yıllık şoför olunca birde İstanbulda bu tecrübeyi kazandığını yazınca bir mini test yapmak istedi bu hovarda gönlüm...

şu işaretlerin anlamı nedir...Gogıla bakmamanı rica edeceğim...

Not:diğer arkadaşların sazan gibi atlamamalarını önemle istirham ederim...

cevaplamak veya cevaplamamak senin bileceğin iş...nezaket gereği cevap yazacağını umarım...

konuyu bulandırmakta üstüne yok yani metehan...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ustalık taslamaya gerek yok, zaten ilk başta hepimiz ustamsınız deöiş. usta önce öğretip sonra iyi öğrenip öğrenemediğini dener. tabii ki bu benim fikrim.
    sonraki konu şu, bence direk hyosung la başlama, 2, el temiz bir makinadan sonra gerçek seçimini yapmak çok daha mantıklı olur. para çoksa bişey diyemem tabii ki.... hakkınızda herşeyin hayırlısı olması dileğiyle....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    1. Henzemin geçit, 2.si 50km ile gitmede nası gidersen git
    "Motosiklet Özgürlüktür."

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Sadece 35 inde motor sahibi oluyorsun .Ne mutlu sana.Benim gibi 39 una geldiğinde motor sahibi olanlar da var ve maalesef geçmiş yıllarıma acıyorum.

Hayırlısı olsun dostum.Kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    Gönlünde yatan aslan neyse onu al en çok seni o mutlu eder çünkü.Ama eğitim de alırsan çok daha sağlıklı bir şekilde bu işe başlamış olursun.Üstelik almayı düşündüğün makina için özellikle gerekli bile diyebilirim.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben yenı ehlıyet aldım. birincisi herturlu araç trafıgıne kapalı sanırım. digeri de 50 yi geçersen üzülürsün..

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Marlboro Man'e Harley yakışır
    Kolpa Adamları

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aaa bunlar şeyy. pardon ya bunlar siyah beyaz.. demekki bunlar bu yasakların bittiğini belirtiyor. yanlışmıyım?

Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Yorumlar için hepinize teşekkür ederim.Arkadaşlarımdan biri paran çoksa al tabi demiş ama inanın çok araştırdım.Race tarzı motorlarda başta honda cbr 125 olmak üzere genelde tecrübesiz arkadaşlar tarafından tercih ediliyor ve bir basamak olarak kullanılıyor.O kadar kısa zaman içinde satıyorlarki bende şaşırıyorum.Cevabım hayır çok param yok idare ediyorum allah şükür ama harcamayı düşündüğüm parayı dikkatli kullanmak için cidden beni hem görsel olarak tatmin edecek hemde bana motor sorunlarıyla boğuşarak beni motordan soğutacak değil sevdirecek bir makina almaya çalışıyorum.Çin malları inanın çok korkutuyor.Ucuz yollu çin malı ne aldıysam hemen bozuldu.Zaten diyorlarki şansınıza kalmış iyide çıkabilir kötüde.Arkadaşlarım ben kendimi tanıyorum deve üstünde yılan sokar beni.Herkesinki sağlam olsan benim alacağım patlak çıkar.
    Uzatmayalım Natilus arkadaşım sana hak veriyorum.Vitesli motor almadan evvel temel eğitim almaya karar verdim.Site kurallarınızı tam bilmiyorum.Mahçup olmamak için kimden almaya karar verdiğimi söylemeyeyim ki mesajıma zeval gelmesin.Herkese görüşleri için tekrar tekrar teşekkürler.
    Metin ÖZKUL

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette mete_han zevkle cevaplamak isterim.Ben 17 yıldır İstanbul trafiğinde kullanıyorum dedim.Ben bu işaretleri bilsem İstanbul da araba kullanamam.
    Şaka bir yana.ilk işareti bilmiyorum,bakıp yazmakta işime gelmedi doğrusu ama ikincisi 50 km hız sonu yanılmıyorsam.
    Saygılar

Bu soruyu neden mi sordum...Bir gün şirket aracıyla giderken İzmir yolunda bunu gördüm...Yahu dedim bu nasıl bir işarettir...Nedir diye meraktan kudurdum...Neyse ilk ekibin yanında soluğu aldım...Memur bey dedim bu işeretlerin anlamı nedir acaba...Neden beyaz zemin üzerine siyah vs...Anlattı...

1.Bütün Yasaklama ve Kısıtlamaların Sonuymuş...

2.Hız Sınırlaması Sonu...vs.vs...

Sonra sağolun mamur bey derken Beyefendi e şimdi sizde bize anlatın lütfen ...

Neyi dedim...

Aracınızda yangın tüpü var mı...?

Bende yok dedim...

O zaman evraklarınızı rica edeyim demezmi... Bende tabi ulan ne yapayım ne edeyim dedim...Sonra tipik polis çocuğu ambiansına girdim...Memur bey "abicim" oldu birden...

sonra bi şekilde kurtuldum...kendi adıma komik oldu...Bu arada mevsim Ağustos olduğundan Polis abimiz cinnet formatına girmiş...bende böyle bişey sorunca faturayı direkt bana kesecekti...

maksat bu küçük anımı paylaşmaktı...

Senide camianın içinde göreceğiz galiba...Hayırlısı olsun artık...alırsın kendine güzel bir makine beyav...ama hızlı bişey olmasın...mümkünse scooter olsun...eğer büyük hacimli alacaksan 500 cc ve üstü tabiki vitesli alman motor keyfi yaşamanı sağlar...Ama ben rüzgarı hissedicem ...Nişantaşında cafelerin önlerinde hatunlara sosyetik çıtırlara bakıcam devirle vitesle uğraşamam diyorsan al bir scooter bak keyfine derim...Racingı alırsan gazlamak için düzlük ve fırsat kollarsın ...Motorcu tayfasının büyük kısmı kaza yapar ve kaza sonrası ayakları yere bastığında yeri öperler...(Hani eskiden gurbetten gelip yeri öpen Alamancılar gibi....)

Allahım bi daha motormu ...tövbeler olsuunn der...

Kurana bi daha motor sürmeyeceğim diye hanımın veya anne babanın zoruyla el basıp 3 gün sonra yine motorunun tamiriyle uğraşır...

Yani bu bir hastalık...alışkanlık vs...Hayatın önemli parçasını motor oluşturur...Daha doğrusu önemli bir kısmını...Çünkü hayatımıza ortakdır...

Onunla işe gidersin...Sabah kaprisini çeker...AKşam evine o lanet trafikden onunla dönersin...Hüzünlerini sevinclerini onun üstünde yaşarsın...Yorgunsundur yorgunluğunu alır...Hafta sonları hanımı ihmal edersin onunla vakit geçirirsin...

Ve sayamayacağım bir çok neden...Benim teorime göre ne kadar dikkatlide kullansan bir baltazar gelir ve sana vurur...Tehlikeli bir oyuncak...Alırsan hayırlı olsun derim...Almazsanda çok üzülmem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Motosiklet.NeT Ailesine Hoşgeldin

Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin (tıkla)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler