Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Almayi Düşünenler Mutlaka Okusun

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı mkirdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kafayla hiçbirzaman AB ye giremeyeceğiz. Kalitesiz malı, geçersiz garantiyi, bilgisiz ve görgüsüz ayrıca da küstah servisleri sırf ucuz mal alıcaz diye kabul mü edicez yani... Kimse tamirci olmak zorunda değil. Herkes layık olduğu şekilde yönetilir. Bu kafayla bu motorlara ve servislere katlanmaktan başka çareniz yok o zaman .
    Buda sizin görüşünüzdür saygı duyarım. Tartışalım fakat uslubumuzu bozmadan tartışalım lütfen, birbirimizi kırmadan ve konuları saptırmadan. Ben AB'ye girmeyi veya küstah servisleri sorgulamıyorum. Herşeyi servisten beklersek hayatımızıda böyle riske atmış oluruz. 4000km'den bahsediliyor burda hiçmi gevşeyen bölümle ilgili bi gürültü olmaz bi ses değişmez? yada insan merak etmezmi acaba bunun bi yeri gevşemişmidir, ne biliyim lastik havası ne durumdadır, 4000km de bu motor hiç temizlenmezmi o zaman kontrol edilmezmi ben bunu merak ediyorum bunu soruyorum
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Ucuz alan pahalı alır.

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Ucuz motorlar ''Ne kadar ekmek o kadar köfte.''sözüyle açıklanabilir.

AMA HİÇBİR MOTORUN DAHA AZ PARA VERDİM DİYE HAYATIMLA OYNAMA,BENİ TEHLİKEYE SOKMA HAKKI YOKTUR!!!
    Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı komixmimar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''zengİn Mİyİm Ucuz Mal Alayim'' SÖzÜnÜde Ben Eklİyeyİm Barİ... ArkadaŞim Sana Katiliyorum...
    UCUZDUR vardır bir illeti; pahalıdır vardır bi HİKMETİ....

asiVEmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    ellerine salık yazın çok güzel olmuş kutlarım seni gerçekten doğru sölüyosun

motoblackman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGESHEN 200cc
    bendede su anda zongeshen 200cc lik cross motor var hakekatten dedğiniz gibi belli bir mesafeden sonra vibrasyondan dolayı vidalar düsüyo hatta bi kere benim ön gidonu ana kasaya bağlayan vida gevsemisti ciddiym cok büyük bir tehlike... ama söylede bir durum var gerekli bakımını yaptırdıktan sonra mümkün mertebe riski azaltabiliyoruz... benim babam bu motorla istanbuldan cıktı ege üzerinden alanyaya ordan gaziantebe ve sabah saat 4.00 da yola cikip aynı günün aksamı saat 22.00 da ümraneyeden telefon acti gerekli bakım yapilirsa sorun yok derim....
    B-L-A-C-K-M-A-N ikitekerli koca dünya

ya aslında iyi markaların da makul fiyatlara başlangıç tipi motorları var...örneğin cbf 150 mondial zat150 den daha ucuz...

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Fikirler görüşler güzel. Lakin unutulan bir nokta var. Bu çinliler de sonuçta hangi kalitede istersen o kalitede ürün üretiyorlar. Mondial in ilk getirdiği ürünlerle yeni ürünlerini karşılaştırın, arada ne kadar çok malzeme farkı var göreceksiniz. Yabancı değil, ylmzz kardeşimiz var konyadan mondilal 110 cup kullanıyor. Bir çok geziye gittik, benzinsiz kalma harici problem yaşatmadı. İthalatçı firma belirliyor kaliteyi. Honda nın cgl125 leride çinde üretildi. Ortada bir sorun varsa bu çin malı olmasından değil ithalatçı firmadan kaynaklanıyor. Kendim 200 cc zealsun kullanıyorum, hafta sonları dağlara çıkıyoruz, hafta içi asfaltta. Titreşim olduğunu biliyorum, belli peryodlarda civataları kontrol ettiriyorum. Fiyatına göre mükemmel. Bir honda, kawasaki, yamaha ile kıyaslamam mümkün olmasada bana yetiyor. Frenleri tutuyor, amortisor eksoz vidaları da yerinde. Bunun yanında 6500 km motorun yağını değiştirmeden kullanıp sonra, motor rektefiye istiyor diyen arkadaşlarımız da var At sahibine göre kişner arkadaşım.

Unutmadan ekleyeyim, ramazanda kendi sakarlığımdan düştüm, yan kapak çatladı japonla yapıştırdım belli bile değil, ön fren kolu kırıldı 10 ytl ye değişti, gaz teli koptu 7600 km de acil her hangi bir motorsikletci buldum 5 ytl ye gaz teli değişti. Bunları hangi honda ya hangi yamahaya yapabilirsiniz. Bir yeri çatlasa yedek parça fiyatı bile anasının nikahı, üstelik sipariş verecende kaç günde gelecek Allah bilir. Kötülediğimden değil yanlış anlaşılmasın. İşimi hangisi daha iyi görüyor, hangisi keseme iyi geliyorsa onu tercih ederim. Yağını 1500 km de ya da viteslerin sertleştiğini hissettiğinde değiştirecen, yakıtı mümkün olduğunca tek bir yerden alacan ve hiç olmazsa ayda bir şöle bi göz gezdirecen, motorun küflenen çatlayan kırılan eksik bir yeri var mı diye. Ya hiç birşeyi yoksa güneşten lastik aksamları gevremiş çatlamıştır. Mubarek evladiyelik torunların binsin diye yapmıyorlar bunları. Bin bakalım bi honda cbr600 e 7000 km yağ değiştirmeden sağını solunu kontrol ettirmeden ne hale gelir motor. Motor ne malı diye soran oldumu tarihin birinde honda cgl125 i pazarlarken "orjinal Çin malı" dedikleri gibi "benim motorum orjinal çin malı" diyorum. Kim ne derse desin çin mallarını ithalatçılar malzemeden çalmadıkları sürece seviyorum. :D
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    CRF 250 L
    Yaklaşık 5 aydır ybr kullanıyorum nerdeyse üstünden hiç inmedim 11500 km de hiç sorun çıkarmadı 3500 ytl ye mal odu bugün sağnak yağmurda bile gayet güvenli bir şekilde kullanıdım, çinliler yerine ikinci el ybr yi tavsiye ederim,, çünkü bindiğimiz şey kaportası vücudumuz olan bir araç, akıllı olmakta sıhat görüyorum.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Bu kafayla hiçbirzaman AB ye giremeyeceğiz. Kalitesiz malı, geçersiz garantiyi, bilgisiz ve görgüsüz ayrıca da küstah servisleri sırf ucuz mal alıcaz diye kabul mü edicez yani... Kimse tamirci olmak zorunda değil. Herkes layık olduğu şekilde yönetilir. Bu kafayla bu motorlara ve servislere katlanmaktan başka çareniz yok o zaman .
    Aynen katılıyorum.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Keeway SL150
    Niye her başımız sıkışınca AB'ye girmekten falan bahsedilir? Sanki amaç halkın ferahı değil de buymuş gibi.
    Her zaman kaza haberlerine dikkat etmeye ve kendim için pay çıkarmaya çalışıyorum ve kazalara çin mallarının daha çok karıştığını duymadım. Bu konuda bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Bununla birlikte amacım çin mallarını övmek değil. Ama objektif olmak lazım. Motorum keeway SL150. Alırken ki düşüncem, 1-2 sene acemiliğimi atana kadar kullanıp değiştirmekti. Forumlardaki SL150'de 190 sayfa problem ve çözümleri var. Ama kullanıcıların %90'ı servislerden ve durumdan memnun. Belki de istanbulda durum budur ama alırken kontrol etmek lazım. Eğer "Manisa Alaşehirde" oturuyorsan ve aldığın yerde servis yoksa iki kere düşüneceksin ve satıcının tuzağına düşmeyeceksin. Firmaları ve satış taktiklerini doğru bulmamak ayrı, kalitesiz diye kaza yapacaksınız tezi ayrı. Bunları ayrı ayrı değerlendirmek lazım.

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Eğer AB ye girebilirsen çarık çürük mal getirip satan firmalara hayat hakkı kalkmayacak. Bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek yok. Forumlarda 190 sayfa SL150, 200 sayfa Asya Motor, 250 sayfa Mondial için problem ve çözümleriyle ilgili topikler varsa biraz durup düşünmek lazım : Honda'nın, Suzuki'nin niye problem çözmeyle ilgili topiği yok diye. Senin servisten memnun olman herkesin memnun olduğu anlamına gelmnez. Servislerin büyük çoğunluğu yetersiz. Çoğu bakkaldan, marketten, bisikletçiden bozma yerler. Honda kullanan ömür boyu vida sıkmıyor. Mondial kullanan niye 1000 km de bir vidaları sıkmak zorunda?!!

egoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı Keane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin Mallarınıda küçümsemeyin arkadaşım birazda sorun sende sadece bakıma götürmekle motor sahibi olunmuyor Honda da sökülebilir o vidalar suzuki de de motor farketmez sen sadece aha bu honda bunda bişey olmaz diyorsan yanılıyorsun haftada 20dk nı harcayım motorun vidaları ile uğrsaşsan ne o vidalar düşer nede canına bişey olur motor kullanmak motorcuyum demek değildirbunu unutmayın

Ekmek istiyorsanız emek gösterin!
    yapma kardeşim allahını seversen sen araba alınca vidalarını kontrol edermisin her 10 günde bir bunu yapacak olursan uzamansın demektir ...hem ayrıca honda ,yamaha yada kawasaki ye bu muameleyi yaparsan motorcu değilsin demektir ... valla üreticiler alehine tazminat acarlar

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı egoll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma kardeşim allahını seversen sen araba alınca vidalarını kontrol edermisin her 10 günde bir bunu yapacak olursan uzamansın demektir ...hem ayrıca honda ,yamaha yada kawasaki ye bu muameleyi yaparsan motorcu değilsin demektir ... valla üreticiler alehine tazminat acarlar
    +1000

arkadaslar ben son olarak sunu soylemek istiyorum. hala cin malı ile ilgili polemik suruyor. iste olaya bir de rekabet acisindan bakılıyor. evet cın mallarının tek avantajı rekabet i getirmis olmasıdır. ee o zaman biz ne yapacaz. kalitesi belli japon ya da italyan motorlara binecez. bırakın cinliler bizim icin fiyatları dusursunler. bir insan hayatı bu kadar ucuz mudur motor arıza yapınca(ornegin lastik patlaması piston sıkısması..) dusup olsun. ben onceki msjimda da dedigim gibi 2.5 milyara cin malı chopper alacagına honda beat al ya da yamaha cgnus ya da ybr 125 ne biliim iste alternatif ler cok bence. ha 2. el dusunursen bu secenekleri daha da arttırabilirsin. ustelik bence cın mallarını hala savunan arkadaslar eminim yolda kalmayan arkadaslar. yolda kalmanın cilesini ancak yasayanlar bilir... saygı ve sevgilerimle....

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    AB YE GİRMEK İSTEYEN KİM!!
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Eğer AB ye girebilirsen çarık çürük mal getirip satan firmalara hayat hakkı kalkmayacak. Bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek yok. Forumlarda 190 sayfa SL150, 200 sayfa Asya Motor, 250 sayfa Mondial için problem ve çözümleriyle ilgili topikler varsa biraz durup düşünmek lazım : Honda'nın, Suzuki'nin niye problem çözmeyle ilgili topiği yok diye. Senin servisten memnun olman herkesin memnun olduğu anlamına gelmnez. Servislerin büyük çoğunluğu yetersiz. Çoğu bakkaldan, marketten, bisikletçiden bozma yerler. Honda kullanan ömür boyu vida sıkmıyor. Mondial kullanan niye 1000 km de bir vidaları sıkmak zorunda?!!
    Arkadaşım. senin altındaki motorun fiyatı ne. atıyorum 20 milyar. Bir mondial zat nekadar. 3 milyar. Şimdi tabiki senin motorunla bu motor bir değil.

hem zat kullanan adam senin motoruna binmek istemezmi, ister elbette ancak parası yok adamın. ona göre çin malını kötülemeyin.

tamam çin iyi değil ama honda veya diğer japonlar ile kapışmıyor zaten katogorisi farklı bir kere.

şimdi bende lada waga var. ben 3 - 5 ayda bir servise gidiyorum sorunu olsun veya olmasın. çıkarıp 50 milyon veriyorum servfisine.

şimdi bir mercedes gitsin bakalım servise nekadar çıkacak.

yada şöyle kısaca bir örnekleme yapmak istiyorum.

benim motorum Keeway super shadow 250cc. ben 4000 ytl herşey dahil aldım.
    bakımlarına her 2000 km de bir 30 ytlpara veriyorum. ve 6000 km. yol yaptım.
    max hızı 140km.
    motoru nekadar agresif kullanırsam kullanayım. km'de 100ykr den fazla benzin harcamıyor. (ortalama 90ykr yakıyor)

mesela isteğim motor da honda cbf 500 olsun. fiyatı herşey dahil 14000ytl aldın.

bu motor. kullanıma gore benzin yakıyor ancak mın. 5 lt. yakar.
    hızı desen tamam 200km veya daha fazla yapsın ancak yol lazım yapması için.
    bir servisine gitsen en az 100 ytl verirsin ki oda sadece serviz bedeli bi aşınmadan dolayı bir parça değişse para anında katlanır.

şimdi kıyasla bakalım.

benim gücüm bu motora binmeye yetiyor. ve max cebimden cıkan parada belli.

başka türlü motor benim için hayal olurdu.

kaldıki bu motorlar gelmeden önce benim suan bidiğim motorun aynısı yamaha virago 93 model için 5000 ytl fiyat cekiyordu. 20000 - 30000 km. yapmış motora. şimdi bak bakalım nekadara satıyorlar 2. eli.

Bende büyük motora binmek isterdim. ancak bu motor benim için en iyisi şuan için.

Kazasır sürüşler dilerim.

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım. senin altındaki motorun fiyatı ne. atıyorum 20 milyar. Bir mondial zat nekadar. 3 milyar. Şimdi tabiki senin motorunla bu motor bir değil.

hem zat kullanan adam senin motoruna binmek istemezmi, ister elbette ancak parası yok adamın. ona göre çin malını kötülemeyin.

tamam çin iyi değil ama honda veya diğer japonlar ile kapışmıyor zaten katogorisi farklı bir kere.

benim gücüm bu motora binmeye yetiyor. ve max cebimden cıkan parada belli.

başka türlü motor benim için hayal olurdu.
    Arkadaşım benim altımdaki motorun fiyatı 17.000 YTL. Ben bu motorla 3.000 YTL lik motoru kıyaslamıyorum zaten. Benim bundan önceki motorum Mondial 125 MT idi. Hala duruyor. Çünkü alıcı yok. Bedavaya gideceğine duruyor daha iyi.

Sapla samanı ayıralım bi kere. Senin gücün 3.000 YTL lik motora yetiyo diye, servislerde aşağılanman, firma tarafından adam yerine koyulmaman mı gerekiyor? Ben diyorum ki, az para veriyosun diye kimsenin sana kötü mal satmasını kabul etme. Ayrıca Silverwing al Mondial alma demiyorum. senin de dediğin gibi bunlar farklı kategorilerde. Ama Zat'a 3.000 YTL verecegine Honda Beat al aynı fiyata. Dünyanın hiçbir ülkesinde fiyatı ucuz o zaman hatalı malı kabul edelim mantığı yok. İyi malı ucuza verirsen bi işe yarar, yoksa bu paraya bu kadar mantığını kabul ettiğiniz sürece size kalitesiz mal satmaya devam edecekler. Ben de aslında eski bir ç,in motoru mağduru olarak sizden yana tavır koyuyorum ama galiba yanlış anlaşılıyor.
    İyi sürüşler.

Arkadaşım benim altımdaki motorun fiyatı 17.000 YTL. Ben bu motorla 3.000 YTL lik motoru kıyaslamıyorum zaten. Benim bundan önceki motorum Mondial 125 MT idi. Hala duruyor. Çünkü alıcı yok. Bedavaya gideceğine duruyor daha iyi.

Sapla samanı ayıralım bi kere. Senin gücün 3.000 YTL lik motora yetiyo diye, servislerde aşağılanman, firma tarafından adam yerine koyulmaman mı gerekiyor? Ben diyorum ki, az para veriyosun diye kimsenin sana kötü mal satmasını kabul etme. Ayrıca Silverwing al Mondial alma demiyorum. senin de dediğin gibi bunlar farklı kategorilerde. Ama Zat'a 3.000 YTL verecegine Honda Beat al aynı fiyata. Dünyanın hiçbir ülkesinde fiyatı ucuz o zaman hatalı malı kabul edelim mantığı yok. İyi malı ucuza verirsen bi işe yarar, yoksa bu paraya bu kadar mantığını kabul ettiğiniz sürece size kalitesiz mal satmaya devam edecekler. Ben de aslında eski bir ç,in motoru mağduru olarak sizden yana tavır koyuyorum ama galiba yanlış anlaşılıyor.
    İyi sürüşler.
    nasıl da geliyorsunuz dedigime. kimsenin maddi olanaklarına bir sey dedigimiz yok ama cin mallarına verilen para bosunadır. hani kullan kullan at dediklerinden. onun yerine 2. el o da olmadı 3. el kalite motora binmek ve arıza yaptıgında rezil olmamak var hatta yaralanmamak var biz bunu diyoruz. saol arkadasim sana tamamen katılıyorum..

Motosikleti
    Keeway SL150
    "Eğer AB ye girebilirsen çarık çürük mal getirip satan firmalara hayat hakkı kalkmayacak. Bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek yok. "

Bir laf vardır :ağzı olan konuşuyor. Her konuşan da kendini zeki sanıyor. O yüzden bence şuraya iki laf yazan herkes zekadan bahsetmemeli. Çin mallları hem amerikada hem da avrupada tahmininizin çok üzerinde satılıyor. Çok değil, kısa bir süre sonra çin malı, diğer uzakdoğu mallarından farklı olmayacak. Eğer Almanyada oturuyorsan gidip çin malı almazsın tabiki ama Türkiyede isen durum başka.Şu anda bir marka yada model için bir memnuniyetsizlik varsa biz de gidip herşeye rağmen çin malı al demiyoruz. Bu kadar forum var. Okuyup bilgilenebilirsin. Ama fiyat ve kaliteye baktığında alınabilir diyoruz. Her 100km de bir vida sıkma iddasını abartılı ve söylediklerini haklı çıkarma çabası olarak görüyorum. her 1000 km de bir zinciri yağlıyorsan, her iki-üç haftada bir motoru yıkıyorsan, motora gönül verdim v.s. diyip konuşuyorsan, parama göre motor aldım diyorsan, gerekiyorsa eline tamir takımını alıp iki vida da sıkarsın. Çin malı denen motorlar 1,5-4 milyar arasında değişiyor. Eğer Sl150 ye 4 milyar istiyorlarsa ben de gidip al demem ama 2,5 ise alınabilir.Hele sağlam bir ikinci ali 1,8'e satılıyorsa onu al derim. Burada çin malını savunan insanlar da en az 14 milyarlık motorabinenler kadar zeka ve muhakeme yeteneğine sahiptirler ancak motora verecek 14 milyara sahip olmadıkları için ve zevkleri honda today'e elvermediği için diğer yoları deniyorlar. Bir kere daha soruyorum: Lütfen çin mallarının donanımdan dolayı daha çok kaza yaptığını gösteren bilgiyi birisi verebilir mi?

Bu sırada avrupa birliği bir yerlerde tartışılıyormu bilemem ama bildiğim bir şey var: AB ye girmek için verilen ödünlerin bu ülkeye maliyeti, çin mallarından dolayı ödediklerimizden karşılaştırılmayacak kadar fazladır. [IMG]c:\images[1].jpg[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler