Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cinliler istila etti :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zamandır araştırır dururum. ne sır verıyorlar ne ser. bı cok bayıyle konustum, bı cok fırma ıle muhattap oldum, bu motorların turkıyeye gırışının kaç lira oldugunu bulamadım. bu konuda bır bılgısı olan varmı? mılyarlar verıp aldıgımız, sadece servısınden kazanıyoruz dedıklerı bu motorları bıze kaç lira kârdan satıyolar. model ve gırış fıyatı hakkında bır bılgısı olan varmı..
    mesela ben su anda 1850 den satılan motorumun turkıyeye gırışını cok merak edıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence aldımızda baya bir kar farkı yiyoruz

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    standart bir scooterin çinde fabrika çıkış fiyatının 300 usd olduğu bu sitede pek çok defa yazılmıştı

coolmekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco XcitingR 250
    benım iki arkadasım var bır i kanuni diğeri ise mondial çelik motomax bayisi normal kar marjları %15 ama getıren fırma kota anlaşması yapıyor ve bellı adet lerı geçince %20 % 25 ek a kadar çıkıyorlar ama bu motorların türkiyeye geliş fiatları çok komik inamazsınız 150 200 ytl ye getırılıyor neredenmı bılıyorum bundan 3 sene evvel tayland a iş için ziyaretım vardı orada butun motorlar 250 cc ve altı herkes motor kullanıyor hattağa motorsiklet taksıler var heryerde orada gozlemledığım dragsatar heybetınde 250 cc honda kawasakı marka motorları parakendeye satış fiatı 2500 baht idi 1 dolar 45 baht olucak olursa hesabı sen yap inanılmaz karlı bir iş olmasından düsünmedım değil o dönemde ama imkan meselesi işte neyse umarım soruna yanıt verebil mişimdir

nakliyesi montajı vs den bahsedıyordum arkadaslar. gemilerde montajı yapılıyormuş. istanbul pasabahçe mondial bayii ve servis sahıbı birol bey soyledı bana. fiyat konusunda bır bılgı alamadım agzından ama gemilerde montaj yapılıyormuş. hali hazır da gelıyormus motor kasalar ıcerısınde. ama bunların montajı nakkliyesi vs , kaça gelıyor? sonra devlet bunlara ne kadar vergı kesıyor..

Alıntı coolmekan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragsatar heybetınde 250 cc honda kawasakı marka motorları parakendeye satış fiatı 2500 baht idi 1 dolar 45 baht olucak olursa hesabı sen yap
    arkadasım senın hesabına gore 55 dolar edıyor 2500 değilde 25.000 olmasın. yanı 550 dolar cıvarı...

Bart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl650 V-Strom
    herşeyiyle 700usd civsrı girio ülkeye diye duydum ama ithalatçı firmanın karı üzerine dağıtımcının karı üzerine bayinin karı derken bu fiyatlara ulaşıo..

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Ben Cinde fuardaydim ve bukadar modeli bir arada Turkiye de bile gormedim
    fiyatlara gelince
    1. Kalite 250 CC Cruiser Jialing marka - 900 USD şimdilik bu motor kadar kalitesini gormedim .
    1. Kalite Scooter 250 CC , Vespa kadar olmasada kalite yaklasır ( kalite derken gorunus ve malzeme motoru bilemem) 500 USD - 1000 USD arası

Yaklasık Hyosung GT650 ayarında bir dual sport - 3500 - 4000 USD

Kucuk hacimli Scooterlari varin siz dusunun

Bu fiytlar FOB ve Sample yani 1 adet ornek alındıgında olan fiyatlar , dusunun 100 adet , ya da 1000 adet alındıgını

İyi aksamlar

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    tv de fuarı gösterirken gördüm
    ufakta olsa soper modeli 465 dolar dı.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ne iş bea ... Fark büyük büyük

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Ben bir bayide yeni getirilen çinli bir ürün grubu için firmanın bayi anlaşmasını inceleme fırsatı buldum.

3.0000 YTL lik 200 cc.lik bir scooter için 1.000YTL bayi karı var. Ayrıca bayiye 40 YTL montaş ücreti ve 15YTL ilk bakım ücreti ödeniyor.

Distribütör firmanında en az 1.000 YTL kazandığını düşünmek sanırım yanlış olmaz bayiden az kazanması pek mantıklı görünmüyor.

Bence maliyet 1/3 yada daha düşük.
    Birol HALICI

Motosikleti
    CBR1000RR "2017

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    banane ya istedikleri kdar kar yapsınlar ben motor alimde gerisi paso...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ marefb :

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banane ya istedikleri kdar kar yapsınlar ben motor alimde gerisi paso...
    al da çinli alma.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    150-200 ytl gibi bir fiyatla üretiliyor bu motorlar. Zaten daha pahalıya üretirlerse kurtarmaz ki . en fazla 300 ytl falan olsun bunlar . her tarafı plastik bu motorların zaten ve çok kalitesiz malzeme kullanıyorlar orda işçilerin de ne kadar ucuza çalıştığını düşünürseniz aşağı yukarı 150-200-250 civarı fiyat aralığında
    Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zamandır araştırır dururum. ne sır verıyorlar ne ser. bı cok bayıyle konustum, bı cok fırma ıle muhattap oldum, bu motorların turkıyeye gırışının kaç lira oldugunu bulamadım. bu konuda bır bılgısı olan varmı? mılyarlar verıp aldıgımız, sadece servısınden kazanıyoruz dedıklerı bu motorları bıze kaç lira kârdan satıyolar. model ve gırış fıyatı hakkında bır bılgısı olan varmı..
    mesela ben su anda 1850 den satılan motorumun turkıyeye gırışını cok merak edıyorum.

kardeş ben bayiyim.. ne yapıcan türkiye girişini.. bakkaldan ekmek alırken alış fiyatını sormaz insan.. ama merak ettiğine basit bir açıklama yapayım..

1850 ytl toplam aldığın motor için 282 ytl ötv+12 ytl gelir vergisi+282 kdv ödeniyor (bayi tarafından). bayinin elinde kalan 1273 ytl.. adam acından ölecek değil ya biraz bayi kar edecek.. arada nakliyede var. montaj.. bakım..... bide devletin aldığı gümrük vergisi...... çin le türkiye arası nakliye..... işte 300-500dolar arası çinden çıkış....
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ

valla cok paraya alıyomuşuz motorları desene
    bu arada sızın servısınız varmı? su motoru getıreyım de bır adam edin. heryeri dokuluyor dagılıyor, zaten motor da calısmıyor...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    benim mct nin fabrika çıkışı 600euro oldugunu 900euro yada regallerin oldugunu duymuştum nekadar dogru bilemem :D

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla cok paraya alıyomuşuz motorları desene
    bu arada sızın servısınız varmı? su motoru getıreyım de bır adam edin. heryeri dokuluyor dagılıyor, zaten motor da calısmıyor...

ah kardeş tabiki yardımcı olurdum.. servis satış yedek parça ..bizimki .. ama malesef sana biraz uzağız(1400 km) elazığdayım..
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler