Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

4000 bakımı kazığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bursada yasıyorum daelım hıstory marka motorum var 4000 km bakımına götürdüm dün yetkili servise motorumda hiçbir sorun yok sadece periyodik bakım için götürdüm. 4000 km de değişecek parçalar arasında buji ve yağ filitresi olduğu yazıyordu zaten bunların değişmesine ilave olarak yeni yağ kondu ve hava filitresi temizlendi toplam ücret 65 ytl! işçilik bakımı 30 ytl buji 15 ytl yağ filitresi 20 ytl sizce bu normalmi bana çok fazla geldi yani motorda hiç sıkıntı yok 65 ytl para gitti. demekki sorun olsa kaç para alacaklar!
    motomaxsın tek servisi oldukları için bursada baska seçeneğimde yok garanti bakımından! bundan sonra yine motomaxtan gılera nexsus alacaktım ama bu sevis yüzünden sanırım cayacağım!
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    değişmesinde motor açısından yarar var gözüyle bakıyorum ama işçilik kazık gibi
    ne o 30 ytl alınırmı çüüş adamlar zaten her parçayı satarken yağıymış , yağfilitresi,bujisi zartı zurtu 5-6 ytl ordan kazanıyor bide iki sonum sıkması 30 ytl şikayet et motomax genelmüdürlüğüne

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Evet fiyat pahalı ve ne yazıkki garanti kapsamında bütün marka-servisler benzer uygulamaları yapıp yaklaşık o ücretleri alıyorlar.
    Birol HALICI

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ben ce de fazla almışş..çoğo motor serwisinde işcilikten hiç denecek kadar az alıyolar...

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    buji 7 ytl yağ filitresi 2,5 ytl yağ 8 ytl gerisini sen hesapla artık,

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    30 ytl işçilik çok fazla. müdürlüğe telefon et.
    ama ilk başta pazarlık yapsaydın... yani kaça malolacağını söyleyip taksalardı. en azından alternatif arardın. valla ben servis garantisine güvenmiyorum. yağımı kendim değiştirdim. buji değiştirmesi sorun değil. eee geriye ne kalyo hava filitresi mi? eee onu da yapardın az çok. ama ben 3000 bakımında sadece yağ değiştirtmiştim 30ytl almışlardı. sen parça da almışsın. bundan sonra önce fiyat alırsan daha iyi olu....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

abicim bi uyanık kendilerini sanıyo bunlar zaten! seneye satacam motoru sırf bunlara gitmeyeyim diye honda yada suzuki alacam gerçi o markaların sevislerinin de çok farklı olduğunu sanmıyorum ama hadi hayırlısı
    yağ değiştirme işini bari kendim yapayım diyorum ama acemilik var teknik konularda bilmiyorum
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

4muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rs 151 ama yamaha xmax250 istiyorum.
    seninki iyi yine ben dün 4000 bakımına 103 ytl ödedim..
    arka fren balatalarını 4 hafta önce değiştirmiştim.%75 i gitmişmiş yeniden değiştirdiler.bide kendilerine toz kondurmuyolar.

zaten hiç bir parçası garantili diil bu motorların en iyisi kendiniz yapın walla .ben bundan sonra öle yapıcam

2000 bakımında da 96 ödemiştim.bu servis beni düdüklüyo.neyse öğrenecez bu işleri elbet.ama bu sondu walla

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    yafu sen işçilikte pazarlık yapsan bile adamlar yedek parçadan malı götürüyorlar hemde öle bi götüryorlarki kar marjı akıllara zarar. şimdi işletme sahipleri atlamaya başlar yok işte bu dükkan nasıl dönecek yok vergisi yok personel gideri vs. vs.

Motosikleti
    Honda Beat
    sonuçta pahalı evet ama şöyle düşünmek lazım. motor firmalarının bir çoğu inanılmaz zor durumda. Hele motomax bayileri çok çok zor durumda. Diğer illeridekilerini bilmiyorum sanıyorum ankara daki iki motomaxda kepenkleri kapatmak üzere, çayyolunda ki devren kiralık tabelası asmış, bahçelideki ise zor durumda diye düşünüyorum. Yani moto sektörüne destek diye düşünün. Hele önümüz kış. bakalım kaç tane motorcu kapanacak.

Valla dün motosiklet dergisinde okudum.Dİyo 2.el motor almıs 5000 km fln motoru götürdüm bana 250 milyonluk masraf cıkardılar.Nİye demiş motor 55000 km de sana bide kazıkmı atacaz ama gercekten motor km oyleymıs.ADamlara yaptıysa yararına yapmıslardır dıye dusunuyorum.

Motosikleti
    Honda Beat
    yeterki servis düzgün çalışsın. çalıp çırpmasın. verdiğin parayı helalı hoş olsun. güven önemli yani. mesela hondanın serviside pahalı ama ben güveniyorum. ne zaman bişiy olsa hallediyolar. tabi hafiften geçiriyolar.

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    30 ytl normal bakım ücreti.buji 5 ytl(ben kendim değiştirdim hemde bosch marka kral buji) eder 35 ytl.hava filtresi değişirmi 4000 km'de seni kandırmışlar.haybeden 30 ytl ödemişsin.

ben sana acilen servisni değiştirmeni tavsiye ederim.yada benim gibi bakım yapılacaksa kaça malolacağını önceden öğrenirim
    itina ile kaza yapılır

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişmesinde motor açısından yarar var gözüyle bakıyorum ama işçilik kazık gibi
    ne o 30 ytl alınırmı çüüş adamlar zaten her parçayı satarken yağıymış , yağfilitresi,bujisi zartı zurtu 5-6 ytl ordan kazanıyor bide iki sonum sıkması 30 ytl şikayet et motomax genelmüdürlüğüne
    KARDEŞİM NASILSIN SENİ DE GÖRECEĞİZ CBR INI ALDA KAÇA YAPTIRIYON 4000 BAKIMINI BİR BAK BAKALIM BEN YAPTIRDIĞIMDA İLAVE OLARAK İRİDYUM BUJİ TAKTIRDIM ZATEN BUJİYİ DE DEĞİŞTİRİYORLAR BANA 75 YTL FATURA ÇIKTI HENDE HİÇ BİR ŞEYİ YOKKEN BENCE PAHALI DEĞİL ARKADAŞLAR AMA MOTOR NASIL BİLMİYORUM EĞER DEĞERSE BENCE VERİLİR
    4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servislerin politıkası işçilıkl parçadan geçirirler her serviste böğle aramızda kalsın :D
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servislerin politıkası işçilık az parçadan geçirirler her serviste böğle aramızda kalsın :D
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Ben her 3.000 km.de bir bakım yaptırıyorum arkadaşlar.
    servis bu işlem için her defasında 75 YTL alıyor benden.
    Garanti devam etsin diye düdükletiyoruz kendimizi ama ben her servisten çıkışında bir de kendim elden geçiririm motosikletimi.
    Servisimde ustalarımın işçiliğine diyeceğim yok. Ama siz de kendi yapabileceğiniz işler için tamirciye giderseniz o işin altından kalkılamaz.

Periyodik bakım için para almayan marka varsa söyleyin onu alalım. Bu durumda fiyat önemli değil zaten.
    Geçen gün arkadaşımın Kanuni Racer'ına el koydum ve garaja kilitledim.Motor 2800 km.de.
    Adam bırak motorunkini, zincirin yağını bile kontrol etmemiş. Merak edip motor çalışırken marşa basmış uzun uzun. Kornayla karıştırdım diyor.
    İşte böyle adama servis kaç para dese haklıdır. Şimdi fiyat almaya bile korkuyor.

Bu arada benim servis hiç bujiye el atmadı bu güne kadar. Onun değişim periyodu nedir acep?
    ...Sergerdan...

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen yolda kaldıqnda da servısı mı arıcaksın hemde senn onca zaman bındıın ama huyunu bıledıın küçük bi arıza için bıle..bak motoruna kardesım..hem yerım onların qarantısını..cok qarantıye düskünsen qit kasko yaptır..adamlar düdüklemeye yer arıorlar..ben eqzost vıdasını söktüm vıda mtorun içindeydi onu bvıldıklerı halde ya allahın vıdasına yaa 10 cmlık vıdaya benden 10 kaat aldı..telefonla aradılar uyuyordum uyku sersemı ne dedıqını bıle annamadm tak tak dedım..o da bı qüsel taktı..bende kı vıda bosta suan..acaba servıse qidip ben de onu ustaya taksam mı die düşünüorumm..nası evlendıın kadının huyunu bılıosan ii qecınmek için ona elinden qelen özenı ve sayqıyı qösterıosan motoruna da yap bunu..al eline bi anathar takımı arada bi yokla sinirlerini makinenn..bakalım memnun muymus halinden..sona yeme sevis kazıını..bnmkı qarantıden cıkmıs..nıe yaqını kendım deitrdm die...okudun mu qarantı belqesını..iice bi oku..ztn sıfır motor nerden baksan 3 sene qidio cokkkk raaat en kötü çin malı bile..olsaydı 10 sene qaranti bence servısler daa ii para kaznırdı.. o kdr açık varki o qaranti belqelerinde..ohhhh oooooooooohooo

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636

göz göre göre kazık yiyoruz Türk Milletiyiz ondan mı alışmışız alıştırmışlar

@yakamoz_072002

canım arkadaşım saol iyiyim honda servisi ayrı bi durum motorun
    garantisi bitene kadar mahkumsun hiç yoksa garantiyi sıkı
    tutuyorlar önemsiyorlar hele bide servisten şikayetçi olursan vay
    o honda servisin haline üzerine bal döküp yalamalara başlarlar
    biz çin malı ucuz scooterlardan bahsediyoruz malum servisleri
    bisiklet tamircileri efendime söyleyim odun kesme makinası serwisleri
    başımıza mondial, keeway, rialli, bisan, ramzey vb. çok marka
    motor servisi kesilmiş kazığın bini bin para

size bend bir örnek vereyim geçenlerde lastiğime çivi girmiş tabi
    bağzı akıllı arkadaşlar gibi hemen çıkarmadım bend. bir gece öyle
    kaldı çünkü gece farketmiştim çiviyi neyse sabahtan servise
    götürdüm scooterı lastiğe çivi girdi tamire geldim dedim
    adam biz tamir edemiyoruz demesin kafam attı sen nasıl
    servisssin dedim hay allam ya tekeri söktü cantla birlikte
    verdi git bir lastikçiye tamir ettir getir takalım ben söylene söylene
    sizin gibi servisin falada filan neyse her lastikçide
    yapamıyormuş lastiği ufak olunca tekerlek tabi baya bi aradım
    lastikçi gezdim tabi onlarad söylen elimde tekerlek neyse
    yaptırdım lastikçide çıkan çiviyi bana veriyor ben ne yapacaksam
    tövbe tövbe sinirler tepemde doğru servise lastiği takacaz
    taktırdık tabi benden 3 ytl somun sökme parası aldılar lastik
    tamiride 5 ytl ettimi 8 ytl way dedim ben bunların 3 ytl
    para değil ama düşününce koyuyor yaptığı lastiği çıkarıp takmak
    bidahamı yook ben bunların ta a. q.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    helal bathu arkadaşım katılıorum sana
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler