Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

125cc racinglerin hangisini seçmeliyim ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar listem baya bi kalabalık aynı tarzda motorlar fakat her yönden kıyaslamalarınıza ve yorumlamalarınıza ihtiyacım var yoksa kafayı yiyicem çünki sağlıklı düşünemiyorum artık

NOTara problem değil.Alıcağım motor bir seferlik olucaktır(çünki kime sorsam sıkıldığın zamn değiştireceksin demekte fakat ben ömürlük kullanmayı düşünmekteyim) yorumlarınızın bu isteğime bağlı şekilde olmasını rica ederim.

LİSTEM:
    1) Derbi GPR 125 (özellikle bu motor hakkında düşünceleriniz neler ve APRILIA RS 125 kıyaslamanızı rica ederim)

2) Honda CBR 125 R (her özelliğini bilmekteyim)

3) APRILIA RS 125 (aynı şekilde bu motor hakkında düşünceleriniz neler ve Derbi GPR 125 kıyaslamanızı rica ederim)

4) CAGIVA 125 MITO (bu motorun özellikleri nasıl ve piyasadaki durumu nedir)

5) RIEJU RS2 (bu motor hakkında daha detaylı bilgi lütfen)

6) HYOSUNG GT 250 R (bu motora güvenebilirmiyim parça-kalite-dayanıklılık)

Şimdiden yorum yapan arkadaşalara teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Bence Honda CBR 125..Nedenlerini .....!!!!!!! zaten bildiğini yazmışsın...2 zamanlı makina alma yaramaz..çok çeşitlerini kullandım makinaların özelliklerini çok iyi biliyorum...Hyosung un çok iyi olduğunu söylüyorlar,,,sadece gördüm çok kaliteli malzeme ve işçilik var makinada....ama CBR nin 2 katı fiyat...

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    RIEJU RS2 fiyatı nedır

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Honda CBR 125..Nedenlerini .....!!!!!!! zaten bildiğini yazmışsın...2 zamanlı makina alma yaramaz..çok çeşitlerini kullandım makinaların özelliklerini çok iyi biliyorum...Hyosung un çok iyi olduğunu söylüyorlar,,,sadece gördüm çok kaliteli malzeme ve işçilik var makinada....ama CBR nin 2 katı fiyat...
    2 zamanlı motor neden yaramaz

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    alacağım motor bir seferlik olacak demişsin.o halde hyosung gt 250R öneririm.yavaş yavaş öğrenir gidersin hyoyu.tabii ki 125cc ile başlaman daha sağlıklı olur fakat 250 ile başlanamaz diye bir kural yok ama öğrenene kadar çok dikkatli kullanman lazım.125 cc alsan(benim tahminim)2-3 yıl sonra 125 sana yetersiz gelecek.hep daha hızlı gitmesini isteyeceksin.250 cc işini görür ve hyoyu bırakamazsın.parasının hakkını tam anlamıyla veren bir motor hyo...

http://www.globalmotor.com.tr/testdetay.asp?id=gt250
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    cbr 125 R...

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    sevgili dostum öncelikle 125 cc bir sport model seni ömürlük taşıyamaz bunu bilmeni isterim bir süre sonra mutlaka değiştirmek ve üst cc lere atlamak isteyeceksin bu kaçınılmaz...

Derbı GPR ı ben bir süre evel ciddi anlamda inceledim motor kaliteli buna şüphe yok ve önemli olan hangi satıcıdan aldığın güvenilir bir firmadan almak suretiyle bakım ve parça konusunda sorun yaşamaya bilirsin ancak aprilia ile kıyaslama konusunda ben herzaman aprilia derim Derbı 23 HP Aprılıa 31 HP aralarında performans anlamında ciddi farklar var..

Bu arada 2 zamanlı bir motor 4 zamanlılara göre daha kısa ömürlüdür bunuda göz önünde bulundur bence

Bu seçeneklerin içinde en mantıklısı Hyosung GT 250R
    diğer markaları ve modelini malesef bilmiyorum bilgim yok ve Honda cbr 125 asla kesmez son olarak bunu belirteyim

Başlığı Moto sohbet bölümüne taşıyorum marka ve model kıyaslamaları bölümünde kıyaslama yapacağımız marka ve modeller için teknik bilgi ve resim gibi veriler bilgiler verilmesi gerekmektedir...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    aprılla rs 125

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprılla rs 125
    o kadar parayı ona verceğine hyo al
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    paran warsa hyo yoksa cbr al derimm

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hyosng 250 yada cbr 125
    CBR 600F Honda,

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    cbr 125.. dicem ama hyosung ta güzel bilmiorum parana göre 2.sinden birini al

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    tabiki hyosung ,Neden dersen? hem 4 zamanlı hem 250cc. Ayrıca motoruda güçlü 30bg sanırım.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Madem deiştirmeyeceğim diyorsun..5000euro civarı daha da yukarı ama 5000euro alınır rs125...Eğer zaten böle bir 125lik ile başlanılcaksa 4zamanlı bir 250likten aşağıya kalır yanı yok bunu.Hatta çok daha iyi bile bana göre...Zamanla ufak oynamalar ile çok müthiş performans alabilirsin ama ne kadar uzun vadeli olur dersen o senin iştahına bağlı...Ama para problem deil diyorsan rs125 derim...2zamanlı uzun ömürlü olmaz diyenler ortalarda hala dolaşan jawalar mzler de 2zamanlıdır unutmayalım.en az 10sene üstüne binersin ii kullanırsan.ki okadar kullanacağını zannetmiyorum.Ama satarken çok değer kaybeder...
    AKIN FİDAN

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    hyo çok kaliteli bir motor diyolar ama paran yoksa cbr 125 derim...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

hyusong hepsinden daha iyi bence hem görüntü hemde cc olarak mükemmel

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Para sıkıntın yoksa 600cc al, motor programını değiştirerek ve hava girişlerini küçülterek motor gücünü sınırlandır, mesela 35hp'ye düşür. İleride motoru büyüteceğine motor programını değiştirir, gücünü arttırırsın.

bence derbi aprilla'nın özentisi gibi motor çıkardıını düşünüyorum görünüşü özellikleri bakımından.Fakat aralarında 2 milyara yakın para farkı var bu farka değermi aprilla ne dersiniz bide motor dayanıklılığı vede kalitesini , performanslarını vede yol tutuşları bakımından kıyasslarmısınız ben gerçi bir sitede karşılaştım böyle bir yazıyla fakat fransızca yazdığından bir şey anlamadım

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ABİCİM İKİ ZAMANLI DEĞİL ONLAR... DAHA DOĞRUSU SENİN BİLDİĞİN MANADA 2 ZAMANLI DEĞİL...KALİTE UÇUKTUR... YAKIT FAZLADIR BİRAZ AMA .. HACMİNE GÖRE VERDİĞİ GÜCÜ ANLIYAMAZSIN BİLE.... DERBİ GPR 125 VE APRİLİA RS 125 ARASINDA İYİ Bİ FİYAT FARKI VAR... ASLINDA HER İKİSİ DE AYNI FİRMANIN ÜRÜNÜ. YANİ PİAGGİO GROUP TA ÜRETİLİYOR.. DERBİ İSPANYOL.. APRİLİA İSE İTALYAN... APRİLİADA 29 HP LİK DELİ İ CİĞER VAR... AĞIRLIĞI HYOSUNG GT 250 R DAN ÇOK DAHA AZ.. BU YÜZDEN TABİKİ GT 250 R LA PERFORMANS OLARAK KIYASLAYAMAZSIN BİLE. DERBİ 21 HP HYOSUNG 29 HP . AMA PERFORMANS LARI ÇOK YAKIN.. ÇÜNKÜ HYOSUNG TAM Bİ RACİNG KÜTLESİ TAŞIMAKTA.. YANİ KG/HP ORANLARI ÇOK YAKIN. FİYATLARI DA YAKIN. HONDA YA GELİNCE .. MARKA EN AZ APRİLİA KADAR TANINMIŞ AMA RACİNG MAKİNA SAYILAMAZ... YANİ BENCE BU GRUP TA DEĞİL.. DİĞER SAYDIĞIN 3 MOTOR RACİNG MOTOR RUHUNA GİRİŞ İÇİN BASAMAK SAYILABİLİR. AMA CBR ALAKASI OLMAZ.. ÖN FREN KULLANMAYI VUCUT İLE VİRAJA GİRMEYİ CBR DA ÖĞRENEMEZSİN...AKLERESYON DA ÇOK FARKLI... ÖZELLİKLE RS 125 DE KASMADAN TEKTER YAPABİLİRSİN.. CBR İÇİN BAYAĞI PROFOSYONEL OLMAN LAZIM... REİJU YE GELİNCE... 6-7 FARKLI MODELİ VAR... BU MODELLERDEN BİRİ BİRE BİR CBR 125 LE AYNI ... GÖRÜNTÜSÜ FARKLI BİRTEK.. DİĞERLERİ İSE GPR 125 LE AYNI... ÜZERLERİNDE GPR 125 MOTORU YLA AYNI MOTOR VAR. ZATEN AVRUPA DA KAROSER YAPARSIN MOTORU DIŞARIDAN ALIRSIN.... SİSTEM BÖYLE... YANİ.YANİ YANİ.... HER MOTORU DA İYİ ARAŞTIR.. BİR AL PİR AL............
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Motosikleti
    Super 51
    aprilia rs 125 5925 euro.çok fazla ya.en fazla kaç basıyo bilen var mı?

165 km miş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler