Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce harleycilerin çoğu niçin kendini beğenmiş oluyorlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

vandizel, yıllardır motor kullanırım, 41 yaşındayım. harley sahibi olmuşluğum da var. forumda bir sayfa geriye git deneyimlerimi oku bence. mesele sadece hız değil. her alanda yetersizlik. üretilen her motorun amaçlara göre geliştirilmiş yetenekleri var. harley de yok. ne arazi, ne şehiriçi, ne hız, ne konfor. ciddi tasarım hataları da cabası. bir harleyin olsan da gör diiceem ama sana pahalı bir deneyim olacağı için kıyamam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er5
    Gerek yok babamda harley vardı kullandım uzun süre şimdi vn800 ü var ben 14 ümden beri harley in üstündeyim anlıcan.Yetersizliği anlamış değilim motorun frenleri zınk diye duruyor araziye çıkmak gereksiz endro değil şehir içinde yüksek hacimli harley dolaşmak zaten abes yani goldwing le dolaşmak gibibirşey bu.hız ise 160 e kadar rahat gidiyor konfor dersen istediğin custom malzemeler var konforunu kendi yaratıyorsun ayrıca konfor işi kişiden kişiye değişir inan bende çok konforlu bir araç var adı da toyota canım konfor isteseydi arabamla dolaşırdım en rahat motor dahi konforsuzdur en fazla 3 saat katlanılır tasarım hatası diye bunlar diyorsun bence hata yapıyorsun.Ayrıca harley 2 dünya savaşında dahi kullanılmış ve halen çalışır durumda bir sürü motoru vardır hemde tasarımları o kdar basit dirki olay basitlikte bitiyor zaten komplike bir şey istiyor olsam giderim kawasaki 2000 cclik meanstreak alırım onun üstüne motor varmıdır yoktur ne yaparım onla hiçbirşey garajımda tamir edebiirmiyim edemem motoru söküp yeni bir şaseye nakledebilirmiyim edemem daha ne olay nedir.

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    arkadaşlar benim şahsi fikrim hemen her türlü motorla içli dişlı olmuş biri olarak her tür motorun avantajlari dez avantajlari vardir küçük seri ve ya farklı yol koşullari fakat halleylerde görünümü dışında bir avantajı yok 1 - çok yakıyor hiç ekonomik değil (zati onu kullananlar için önemli değil) 2-uzun süre kullanan bir arkadaşdan duydugum uzun yola hiç gelmiyor hem yoruyor hem 2 benzincide bir durup benzin alman gerekiyor hemde o kadar rahat bir motor değil 3-şehir içi kullanımı için çok hantallar 4- arazi ye girmeyi zaten unut 2 saat sürüp motoru 2 saat temizliyorsun 5- çok çoook pahali bu motor bence bizim anlamak istedigimiz motorcu ruhuna kesinlikle uymuyor dışarıya karşı hava atmak için idael gerek isim gerek görünüm olarak

tabi harleyler ilk çıkdığında amerikada kendi atölyelerinde işlenen motorlar oldunu ve hepsinin kendine haz oldunu belirtmem lazım ki USA de halen bu böyle herkez evde kendi yapmasada isteyen gidip kafasındaki motoru anlatip yaptiriyor ve o motor sadece onda oluyor.

uzun lafin kısası benim şahsi fikrim bütün motorlar bir yana harley biryana koyuyorum keza benim için önemli olan motorsiklet ruhunu türkiyedeki harleycilerde göremedim belirtmeyim ki istisnalar elbetde var

ama yinende kenera çekmiş bir harleyci görürsem elbetde yardim ederim.

SpearHEAD, bilen insanın cevabı başka oluyor.

+1

vandizel,
    1 -goldwing kullanmamışsın, sahiplerine sor. harleyden çoook daha kıvrak bir makinedir.
    2- bir tartışma kazanmıya çalışmıyoruz sadece izlenimlerimizi paylaşıyoruz.
    3- en konforlu motora 3 saat dayanırsın gözlemi çok yanlış, çoook uzun zamanlar ve çoook uzun yollar gittik. (ama buna uygun makinelerle)
    4- sanırım gençsin. daha sakin ve sabırlı olursan savaşacağımıza paylaşırız.
    5- hiçbir motor fabrikası babamızın malı değil, bu tecrübelerin paylaşımı motor dostlarının çıkarlarını korumak adına.
    6-baban durumu farkedip daha kullanışlı bir makinaya geçmiş zaten ( ki bu en güzel cevap )

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    kardeşim ne derseniz diyin adamlar en pahalı motorlara biniyolar diye kendilerini bi halt zannediyolar. suratlarındaki ifade george bush da yok. yolda gorsem selam wermem bile degmez kasıntılara. bana kalırsa turk harleycilerinin hiç biri motor ruhunu yakalayamamış. tam paralı türk mantıgı war adamlarda.

Motosikleti
    er5
    Babam ın ihtiyaçlarına cevap vermediği için sattı harleyi o onun görüşü benim ihtiyaçlarıma çok iyi cevap veriyordu.Ben ondan aldıgım hazzı inanın hiçbir motordan alamadım daha rahat olabilir birsürü rahat motora bindim daha kıvrak olabilir kıvraklarqda bindim ama harleyin işçilik kalitesine costimize edilebilmesine ulaşanını görmedim.Ayrıca goldwing neredeyse araba genişliğinde motor ben aralardan kaynarken goldwingciler geride kalıyor kıvraklık başka incelik başka alıcam motor ne kalın ne çok ince tam kıvamında.Vede scooter ı ile bile kasıntılık yuapanlar tanımıyormuyuz tanıyoruz insanın kişiliğindedir olay motorunda değil.

vandizel, üslubunu yumuşatmana sevindim. gözüme daha şirin göründün şimdi ''kıvraklık başka incelik başka'' tezinde hiçbir motor mopetlerin eline su dökemez şakası bi yana son cümlene zaten hepimiz kalben katılıyoruz

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    belki biraz sert olabilir ama yolda racing değil diye yardım etmemek yada harley'im var diye kendini kasmak bana göre kısaca karaktersizlik yani en azından ben öyle düşünüyorum.

tintinopsella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS DAKAR ve xt125r
    e o kadar kalitesişz işçilikli ve o kadar hantal, gürültülü eski teknoloji bir makineyi ancak çevresine " abi bu olayın efsanesi var..en cool budur vs vs.." gibi kandırmacayla satarsın....

tintinopsella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS DAKAR ve xt125r
    bazıları da bu satış kandırmacasına kendini çok kaptırır... yada " abi bi ton para verdik hurdaya bari biraz burnu büyük tutalımda kimse abi bu döküntüye niye bu parayı verdin ki diye sormasın..."" dan dolayı harley ciler biraz kasıntı oluyo

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    tintinopsella, Harley'lerin üretiminde mi yer aldın, yoksa yıllarca bindin mi, yoksa çok yakından mı takip ediyorsun?

o kadar kalitesişz işçilikli ve o kadar hantal, gürültülü eski teknoloji bir makineyi
    J1850 iletişim sistemi sayesinde Digital Technician denilen bir bilgisayar destekli servis sistemi ile motor konuşabiliyor ve sorunun ne olduğunu söyleyebiliyor. Eğer sorun mekanikse nasıl çözeceğini teknikere söylüyor, mekanik değilse kendi operatörü sayesinde bu sorunu gideriyor. En düşük modeli olan Sportster'da bile mevcut bu sistem.

abi bi ton para verdik hurdaya bari biraz burnu büyük tutalımda kimse abi bu döküntüye niye bu parayı verdin ki diye sormasın
    Lütfen yorum yaparken daha saygılı olalım. Aramızda Harley kullanan arkadaşlar da var.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    er5
    Hurda dediğin motor Dünyanın en büyük motorsiklet üreticisinin motorudur :] bir efsanedir harley üstüne bindiğin zaman el yapımı bir şahesere bindiğini anlarsın motorsikletlerin rolly royce bugattisidir .Ama bazıları bundan anlamazlar onlar için japon motorları süperdir ama bir triumph bir ducati bir harley japon motorlarında 5 gömlek üsttedir.Enjeksiyonlu motora japonlar ne zaman geçti triumph 3 silindirli enjeksiyonlu motora 1996 da ggeçti.R1 dediğiniz çocuk oyuncagı motorun güya beygiri 170 küsürmüş :]]]]]]]]]]]] speed tiriple 1997 model hemde r1 i modifiyesiz geçiyor siz hala yurdum insanı olarak japon motorları şöledir böledir durun.Amerika ingiltere teknolojiyi çoktan aştılar güzel kardeşlerim japonya anca kopyalar japoonlar adam olsalardı ilk motoru onlar yapardı uzaya onlar çıkardı savaşı onlar kazanırdı Amerika ingiltere aşmıitır japon otolarının daha fazla satmasının sebebide japon ekonomisi batmasın dünyada denge sağlansın diyedir Amerika resmi olmasa bile şu anda Japonyanın tek hakimidir.Anladınızmı Harley gibide motor üretilemez japonlar anca kendi cruiserlarını yaparlar harley kopyası harley race motor yapsaydı eğer inanın cruiser falan olmazdı japonların yaptıgı geçer harley taklidi race yaparlardı.Hala fiyatı 5000 dolarlık aletlerle 30 bin dolarlık harleyi karşılaştırıyorsunuz ya nediyim :]]]

Motosikleti
    er5
    Anlamazlar abicim cevap vermeye bile değmez harleyin bazı teknolojik yenilikleri yeni yeni getirmesinin sebebi yoğun eleştirilerden dolayıdır harley camiasını çünkü adamlar klasik eski tip evinde tamir edebildiği motoru seviyor çünkü adamlarda graj kültürü var türkiyede olmuyan bir kültür japonlarda olmuyan bir kültür amerikayı amerika yapan kültür graj kültürüdür.Appel mac bile grajda üretilmiştir

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    vandizel, sen de abartma lütfen. Basit bir sohbeti Amerika-Japonya arası teknoloji kavgasına getirdiniz.

Her motorun kendisine göre avantajı ve dezavantajı var. Bu konuyu daha fazla dallandırıp budaklandırmayınız lütfen.

Hala fiyatı 5000 dolarlık aletlerle 30 bin dolarlık harleyi karşılaştırıyorsunuz
    Sence fiyatının fazla olması bir avantaj mı

Neyse sustum
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı vandizel adlı üyeden alıntı
    Amerika ingiltere teknolojiyi çoktan aştılar güzel kardeşlerim japonya anca kopyalar japoonlar adam olsalardı ilk motoru onlar yapardı uzaya onlar çıkardı savaşı onlar kazanırdı Amerika ingiltere aşmıitır
    Güzel kardeşim Amerika dediğin İngiltere dediğin ülkeler zayıf,güçsüz ülkelerin kanlarıyla beslenen onları sömürüp o ülkedeki insanları yoksul bırakan yarasa ülkelerdir,zira bu ülkeler içinde senin ülken de var..bu yüzdendir her alanda daha kaliteli malzeme kullanabiliyorlar yaptıkları aletlerde kaliteli oluyor,ayada giderler uzayada ama senin o çok methettiğin Amerika ve onun başkanı Bush tüm insalığın gözü önünde çoluğu çoçuğu katlediyor ve bizim aydın insanımız bu ülkelerin aslında aydınlığın değil karanlığın ta kendisi olduğunu anlayamıyor,,Savaş kazanması o ülkenin aşmış olduğunu göstermez,o kadar salak bir halktır ki bu amerika halkı 4 tane namazında niyazında adam Newyork’u yerle bir etti ve Buna kızan Bush kalkıp alakasız bir şekilde Irak'ta çoluğu çocuğu katletti...Japon halkına gelince törelerine bağlı ve onurlu aynı zamanda çok zeki bir halktır,şerefsiz ve sömürgeci değildir..Yarasalar hızlı uçar,kanlarını emdikleri inekler onları fark edene dek….”Japonlar adam olsalardı” Japonlar adamda biz Türkler adam olamadık…Japonyada kişi başı gelir dağılımı yıllık 22bin$ civarında bizde 5-6bin$....

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu konu biraz sapmis mi ne...

Japon'un hayat felsefesi ile Amerikaliniki farkli oldugu için olsa gerek her iki halkin ürününü de seven var. E Türk mali olsa da onu sevsek keske ama neyse...
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

Heyula,
    +1

BrandonLee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırakın ya oyle altında kral motoru olan begenmeyecekte kim begenecek kendini kanunisi olanmı atıyorum bende fxe olacakta kasılmayacam oylemi. bırak kasılmayı, milleti adamdan saymam tam dayaklık bi yazı degilmi. şaka tabiki...
    One Life. Live it.

yasins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla şöyle söyleyim eğer benim de bir tane olsaydı ben de kendimi çok beğenirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler