Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

0 Motor Alacaklara Nacizane Öneri..Motor Gerçek Fiyatı & Liste Fiyatı & Zam Üçgeni...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Peşin para nelere kadir.

Zamanında Vehbi Koç'un, (toprağı bol olsun) Fransa'da piere Cadin e girip vitrindeki takım elbiseyi Fransızca bilmediği halde etiket fiyatının 3 te 1 ine aldığını anlattığı belgesel geldi.

Sırf bu yüzden hala kredi kartıyla, bankayla işim olmaz.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşına başına kaşına bakmam...seninle yaşıt bir dotum var sitede...nicki motoboy...altındaki motor yamaha xt 660...çok çalışarak almış motorunu...tabi derslerini çalışmış...

senden iyi olmasın altınada yakışıyor...yani parayla imanın hesabını bilirsin...biraz daha sabret diycem ama nafile...o paraları biriktir...daha düzgün birşeyle başlarsın...bak şöyle düşün...ben senin yaşında para biriktirmeye başlasaydım...şu an olduğum zaman diliminde kim bilir neye binerdim...ama şu an sendeki bu bilinc bende senin yaşında yoktu tabi...madem sen erken kıvama geldin sabredersen belkide 1-2 değilde 4-5 yıl binebileceğin bir motora sahip olursun...elinde de sermayen olur...

ama bu shadowu alırsanda elinde patlar...son müşterisi olursun...

senin yaşında altımda mobilet vardı...105 lik...
    Abi naptın elimde patlarsa ben naparım...En fazla olmadı motoru sıfırlarız en sağlamından ustamız da var...Ben çatır çatır para biriktiriyorum zaten.Şimdi mont ve kask parasını halletim.Motoru babam aldığı an gideceğim kaskımla montumu alacağım..Valla virago250-dragstar250 -rebel üçlüsünden birini istiyorum ama bütçe bakalım nasıl olacak zamanı gelince.Ama birde dağ bayır gezmek istediğim zaman bu motorda olmaz ki... Kısmet bakalım hayırlısı diyorum herşey...Ben ybr'ye bile binerim.Takmam öle.Yeterki işimi görsün.Ünide artık istediğim motoru çalışır alırım inşallah...Derslerime çalışırım... Ki ilk dönem karneyi sağlam getirmezsek ybr bile göremem ama.Bak yine saatlerimi harcadım MT'de...

Hade bana eywallah...kalın sağlıcakla...
    AKIN FİDAN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ahmetözgür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ellerine sağlık
    Ne kadar güzel aydınlattın beni ve bilmeyenleri
    Yaza doğru kısmetse bende motor almayı düşünüyorum.
    Tekrardan bunu yazdığın için çok teşekkür ederim.Harikasın.

öZEN MOTOR sirkecide ki yeri tam olarak nerede Büyük postanenin ilerisinde mi kalıyor gerisinde mi tam neresi

aynen öyle...otogarın karşısında ara sokakta...Konyalının aradan gir....arka sokak yedek parçacılar cennetidir...Tümopar...özen moto..vs...

hani bizim cami var ya onun 2 arka sokağı diyelim...istersen canlı bak Eminönüye...Eminönü 2 yi tıkla yatsıdan çıkanları görürsün...

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Kamerala...kKameralar.htm

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi naptın elimde patlarsa ben naparım...En fazla olmadı motoru sıfırlarız en sağlamından ustamız da var...Ben çatır çatır para biriktiriyorum zaten.Şimdi mont ve kask parasını halletim.Motoru babam aldığı an gideceğim kaskımla montumu alacağım..Valla virago250-dragstar250 -rebel üçlüsünden birini istiyorum ama bütçe bakalım nasıl olacak zamanı gelince.Ama birde dağ bayır gezmek istediğim zaman bu motorda olmaz ki... Kısmet bakalım hayırlısı diyorum herşey...Ben ybr'ye bile binerim.Takmam öle.Yeterki işimi görsün.Ünide artık istediğim motoru çalışır alırım inşallah...Derslerime çalışırım... Ki ilk dönem karneyi sağlam getirmezsek ybr bile göremem ama.Bak yine saatlerimi harcadım MT'de...

Hade bana eywallah...kalın sağlıcakla...

hadi hayırlısı olsun o zaman...ama o zaman virago önereyim bari...nedenmi ...hep gözde bir modelde ondan...bence karne değilde bence Üniversiteyi güzel bi yer tutturursan alınır motor...bu zamanda dersleri geşemeyen yok...ite kaka bi yerde hocalar geçiriyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Merhaba ,
    Çin için 3. sınıf dünya ülkesi lafı pek yakışmadı işim gereği en son çinde bulunduğum zaman içerisinde ( 3 şehrini gördüm ve bir çinli ile dolaştım)
    Türkiye , ve Gördüğüm pek çok avrupa ülkesinden kat kat ileri ve çalışkan bir ülke gördüm . Zenginlik genele yayılmakla birlikte yollarda genelde Honda oddessy , Toyota Avensis ( orda adi baskaydi) yoğunlukta olarak orta sınıfın birçok ülkeden zengin olduğunu gördüm .
    Yollarda bukadar ferrariyi gezerken görmedim , 1 saatlik yürüyüş içinde 3 tane Rolex bayiside görmedim ( gerçek kopya değil) , şehir içi yolların 4 şerit gidiş dönüş ve bisiklet için +1 şerit olduğuınuda gormedim .
    ( bu arada fuar için gittiğim şehirde en ufak binaların 35-40 at oldugunuda gordum ve dunya demir çelik piyasasında kıtlık yaratanın çinin kendisi olduğunu orda anladım)

Neyse sonucta adamlar cok zenginlediler bu bir gercek isteyen gider görür ben gördüm .

Motor konusuna gelince Çinlilerde genelde kurye motoru tabir edilen Honda modellerini gene aynı tarz işlerde kullanıyorlar . Daha çok elektrikli bisiklet kullanıyorlar ( o gördüğümüz amerikan filmlerindeki sefillik yok)
    Polisler genelde Yamaha ve Suzuki klasik tarzda motorlar kullanıyor . Normal halkta motor merakı yok desem yeridir.

PEki bu scooter lar neden cinden geliyor ? Çinliye sordum ve cevap cok basit
    biz kullanmak için değil satmak için yapıyoruz . Eğer dışarıdan bir firma istediği kaliteyi söyler ve elbette ücretini öderse istenilen kalitede ürün hazırlanır .

yani nekadar ekmek okadar köfte .
    calistigim firma bağzı ürünleri orada yaptırmayı dusunuyor ve en az 4 kalite fiyat veriyorlar aynı ürüne varın siz dusunun , gerisini

( bu arada yakında resimleri ile F650 replikası çin motorunu gönderecegim , kalitesi inanılmaz , ve fiyatı 2500 USD fob , (adamlar üretilen ürünlerden işçilik çok az vergi hiç almıyorlar , yakında yollarda görürseniz şaşırmayın .
    Cruiser 250 lik fiyatları yaklaşık 900 USD civarı .)

Mete bey buraya çok sık yazı yazıyorsunuz ve hep okurken zevk alıyorum umarım bu kısa yazımı üstünüze alınmazsınız , Çin anladığım ve gördüğüm kadarıyla tam bir dev olmuş ,ve dünyayı üretiyor .sadece buna dikkat cekmek istedim .
    Sevgiler Saygılar

-------------------------------------------------------------
    Çin mallarını yazmak istemezdim ama bu gerçekleride sizlerle paylaşmak isterim...Honda ve Yamaha kendi adına fason üretir bir kısım modellerini (çinde) motor bloklarını bizzat kendileri yollar Çine...Ama ayni Çin kendi mallarını neden böyle üretir...Biz 3.sınıf dünya ülkesinin malını neden kapışırız...Kaliteli olsun Cibutiden olsun...

Ve sonuçta bu motorlar 2.elde satarken 1000 ytl ye bile alınmaz...Alınmayacaktır da...O bir heyecandır...İlk motor heyecanıyla hata yapılmıştır...Önemsenmez...Ama gerçekler acıdır ve acıtır...

Saygılar tüm motorseverlere...Ama son sözüm en iyi motor kendi motorundur...

Bu bir teori değildir...Bizzat ekonomi gerçeğidir.....

-----------------------------------------------------------------------

Motosikleti
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Çin için 3. sınıf dünya ülkesi lafı pek yakışmadı işim gereği en son çinde bulunduğum zaman içerisinde ( 3 şehrini gördüm ve bir çinli ile dolaştım)
    Türkiye , ve Gördüğüm pek çok avrupa ülkesinden kat kat ileri ve çalışkan bir ülke gördüm . Zenginlik genele yayılmakla birlikte yollarda genelde Honda oddessy , Toyota Avensis ( orda adi baskaydi) yoğunlukta olarak orta sınıfın birçok ülkeden zengin olduğunu gördüm .

PEki bu scooter lar neden cinden geliyor ? Çinliye sordum ve cevap cok basit
    biz kullanmak için değil satmak için yapıyoruz . Eğer dışarıdan bir firma istediği kaliteyi söyler ve elbette ücretini öderse istenilen kalitede ürün hazırlanır .

yani nekadar ekmek okadar köfte .
    calistigim firma bağzı ürünleri orada yaptırmayı dusunuyor ve en az 4 kalite fiyat veriyorlar aynı ürüne varın siz dusunun , gerisini

( bu arada yakında resimleri ile F650 replikası çin motorunu gönderecegim , kalitesi inanılmaz , ve fiyatı 2500 USD fob , (adamlar üretilen ürünlerden işçilik çok az vergi hiç almıyorlar , yakında yollarda görürseniz şaşırmayın .
    Cruiser 250 lik fiyatları yaklaşık 900 USD civarı .)

Mete bey buraya çok sık yazı yazıyorsunuz ve hep okurken zevk alıyorum umarım bu kısa yazımı üstünüze alınmazsınız , Çin anladığım ve gördüğüm kadarıyla tam bir dev olmuş ,ve dünyayı üretiyor .sadece buna dikkat cekmek istedim .

Sevgiler Saygılar

sevgili dostum düşüncelerine saygılıyım...Orada görmüşsün yaşamışsın...Bazı gerçekleri kendi gözlerinle görmüşsün ne mutlu sana...

Aynı duyguları seninle paylaşamayacağım...Çinle alakalı olanları...

Nedenmi...anlatayım...

Bir telekom şirketinde çalıştım...askerden geldim takılayım dedim...iyi bir yere transfer olana kadar...aşağıdaki şirket...

http://www.ikontelekom.com.tr

burada çalışırken Çin den bir mühendis geldi...Guanrı diye farklı bir telekom şirketin personeliydi ve bize brifing vermek için gelmişti...

http://www.guanri.com.cn/new/index.jsp

çok iyi türkçe konuşurdu...İngilizce ismi vardı o da Çince ismi çok zor okunuyordu...

şimdi sana Çinin üst düzey bir mühendisinin kendi ülkesi hakkındaki görüşlerini anlatayım...

Çin kominist sistemle yönetilir...insanların (aşırı zenginler hariç) yaşama eğlenme hakları yoktur...

Çinde insanlar 2. çocuklarını doğuramazlar...eğer bu kanuna karşı gelinirse devlet zoruyla çocuk düşürülür...

Sistem diktatöre hizmet eder...Çalışmayanlar sadece yaşlılardır...ve tembelliği seçme şansları hiç yoktur....belkide bu iyi birşey...

şimdi diyeceksinki "Çin bu kurallarla kanunlarla büyüdü...oradaki sosyal durumun benim yazdıklarımla ne alakası var...."

Dostum diyeceğim şudur ki bu tarz kalabalık nüfusların olduğu ülkede galiba sen Çinin Etilerini İzmirini Ulusunu gördün...

yani halkın fakir olduğu ve insani şartlarda yaşamayanların fazlaca olduğu bu ülkede gördüklerin cilalı Çin...

aynı ülkenin vatandaşı olan bu mühendis başka ülkeye iltica etsem bile (ki çok istiyordu)...ülkesinin kendisini bulup infaz edeceğinide biliyor ve korkuyor...Çinde insanca yaşamadığını hakettiğini kazanamadığını belirtti...ve bu insan nitelikli biri sonuçta...diğer fakir insanların neler çektiğini anlatsam görünen köyün böyle olmadığını anlayabilirsin...Çin kapalı kutu...bizlere gösterilen cilalanmış 2-3 kent veya şehir...2 milyarlık nüfusun kaç milyonunu görmiş olabilirsin...

benim kişisel kanaatim şudur...G-7 denen belli nüfusa sahip güclü ekonomileriyle dünyada söz sahibi olan ülkeler 1.sınıf ülkelerdir...

Türkiye...Malezya...Azerbaycan...Rusya...Balt ık ülkeleri...ve adını sayamadığım gelişmekte olan pazarlara sahip 2.sınıf ülkeler...

Çini 3.sınıf ülke statüsüne sokmak için bu ve buna benzer çok nedenim var...Ekonomik gücüyle bu 2 milyarlık nüfusu sopayla makina gibi kullanan bu diktatörün ülkesi bana hep bu tarz ülke gibi geldi...Çünkü iç ekonomileri iç dinamikleri etkileyen dünya ekonomik dengelerini alt üst eden Çin e hayran olmak bana ters geliyor...

Çinden gelen herşeye lanet ediyorum açık ve net...

Mesela şunu düşün...Türkiyeye gelen turist TR hakkında ne düşünür...

"Rakii şiş kebap çok güzelll...yinee gelecekkk benn...

ama gezdiği yerler İstanbul ..İzmir...Alanya...Bodrum...vs...Güneydoğuy u bilmez...fakir Anadoluyu Doğu Anadoluyu bilmez...Van'da halk ne yer ne içer bilmez...Egenin fakir köylerinde ne olur bilmez...Bizde normal şartlarda 3.sınıf ülke statüsündeyiz...bana göre...Nedeni çalışmıyoruz tüketiyoruz...hep tüketiyoruz...Çine şu yönden hayran olabilirim...2 milyar insanı idare ediyorlar...Ama gel gör ki biz İnsan hakları özgürlükler adı altında 65-70 milyonu idare edemiyoruz...gördün işte herifler 7 kişiyi doğradı afla çıktılar ve 7 suçsuz masumun günahına girdiler...Yani bizim genlerimizde çalışmak yok...Bizim genler atalar yemiş içmiş savaşmış...üretim yok...tasarım yok...mühendislik teknoloji yok...yani anlıyorsun değilmi...Sen orada 3-5 kent gördün...devasaydı hepsi...Buradada Leventdeki gökdelenler misali düşün...konu biraz sosyo ekonomik durum tesbiti oldu kusura bakma...

Peki biz sence oradaki ucuz parçaları montajlamaktansa Mondıal satan Uğur şirketi tasarım yapıp kendi fabrikasında üretim yapmaz...Ha yapanıda var...Kanunıye buyur...Mühendis var Tuzlada yeni fabrikaya taşınıyorlar...Ama onlarda Türk malı diyebileceğimiz gurur duyacağımız kalitede bişey yapmıyorlar...nasıl olacak bu işler dostum....

BİŞEY DAHA YAZACAĞIM...BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM DİKKAT ÇEKSİN DİYE...ABİ İNAN Kİ BU BAYRAM NASIL MUTSUZUM NASIL ASABIM BOZUK BİLEMEZSİN...3 GÜN EVDE PİNEKLEDİM...ÇALIŞMAK İSTİYORUM ABİ...İŞİME GÜCÜME GİTMEK...ÇARKLARIN DÖNMESİNİ İSTİYORUM...TÜRK İNSANININ OKULUNA İŞİNE GÜCÜNE KONSANTRE OLMASINI İSTİYORUM...MESLEK KURSLARI AÇILMASINI İSTİYORUM...NİTELİKLİ İNSANLAR YETİŞSİN İSTİYORUM...LİSEYİ ZAR ZOR BİTİRİP ÜNİVERSİTEYİ KAZANAMAYAN GENÇLERİ BİLARDODA İNTERNET CAFEDE SERSERİLİK YAPARKEN GÖRMEK İSTEMİYORUM...VS.VS.VS...2 AY SONRA YİNE TATİL GELİYOR...ÇOK HAKETTİK YA...TATİLİ...MİLLİ BAYRAMLAR ÖRF ADETLER AŞIRI MİLLİYETCİLİK SAĞCILIK SOLCULUK VE AŞIRI OLAN HİÇBİRŞEYİ İSTEMİYORUM...TEK İSTEĞİM ÇALIŞMAK BÜYÜK TÜRKİYE...HERŞEYİN EN İYİSİNİ ÜERETN BİR TÜRKİYE...MARKA BİR TÜRKİYE İSTİYORUM...BAŞINI AĞRITTIM...KONU BİRAZ BAŞKA YÖNLERE KAYDI...OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    BİŞEY DAHA YAZACAĞIM...BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM DİKKAT ÇEKSİN DİYE...ABİ İNAN Kİ BU BAYRAM NASIL MUTSUZUM NASIL ASABIM BOZUK BİLEMEZSİN...3 GÜN EVDE PİNEKLEDİM...ÇALIŞMAK İSTİYORUM ABİ...İŞİME GÜCÜME GİTMEK...ÇARKLARIN DÖNMESİNİ İSTİYORUM...TÜRK İNSANININ OKULUNA İŞİNE GÜCÜNE KONSANTRE OLMASINI İSTİYORUM...MESLEK KURSLARI AÇILMASINI İSTİYORUM...NİTELİKLİ İNSANLAR YETİŞSİN İSTİYORUM...LİSEYİ ZAR ZOR BİTİRİP ÜNİVERSİTEYİ KAZANAMAYAN GENÇLERİ BİLARDODA İNTERNET CAFEDE SERSERİLİK YAPARKEN GÖRMEK İSTEMİYORUM...VS.VS.VS...2 AY SONRA YİNE TATİL GELİYOR...ÇOK HAKETTİK YA...TATİLİ...MİLLİ BAYRAMLAR ÖRF ADETLER AŞIRI MİLLİYETCİLİK SAĞCILIK SOLCULUK VE AŞIRI OLAN HİÇBİRŞEYİ İSTEMİYORUM...TEK İSTEĞİM ÇALIŞMAK BÜYÜK TÜRKİYE...HERŞEYİN EN İYİSİNİ ÜERETN BİR TÜRKİYE...MARKA BİR TÜRKİYE İSTİYORUM...BAŞINI AĞRITTIM...KONU BİRAZ BAŞKA YÖNLERE KAYDI...OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

metinusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiye'ye yıllardır dış devletlerden ithal edip getirenler olduktan sonra daha çok veryansın edicez koskoca ülkemizde en kralını üretiriz ama niye ürettirsinlerki hem dışarıdakiler kazanacak hem patronlar. yine olan vatandaşlara olur. bir arkadaşım yetmişsekiz yılında üç tekerlekli motosklet yani tripörtör icat etmek istemişti sakın ha ruhsat alamazsın tescil ettiremezsin dediler hadi gel bakalım bu ülkede bişeyler yapmaya kalk.sen holding'lerle baş edebilirmisin 1960,70 li yılardan beri beyin güçlerimiz hep dışarılara gitmek zorunda bırakıldı.benim birkaç akrabam bmw fab.emekli oldular ve anlatıklarına inanamazsınız motosiklet'lere herhangi bir yenilik fikir beyan ettilermi pirim alıyorlar ve değer veriyorlarmış.arkadaşıma içtenlike teşekür ederim ve duygularına gerçekten aynen katılıyorum.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    metehan bence çok olgun ve yaralı düşünen bir arkadaş
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metecim takma kafana o kadar ya sene 99 motora heves ettiğim yıl ilk motorum olan mz i aldığım sene motosikletimi bir motor tamircisinden almıştım o anda adamda siyah shadow vardı hasta olmuştum o motosiklete ve o anlarda cruiser'e olan sempatim oluşmaya başlamıştı ama klasik türk genci hevesi olan racing motorun yeri ayrı idi tabi

Askerden yeni gelmişim kanımın kaynadığı zamanlarteadüfen tanıştığım motor meslek lisesi hocası al sana bunu hesaplı satayım dediği an tamam olur dedim ve aldım hata yaptım o ayrı konu 3 ay sonra çok fazla zararına sattım (bknz. 92 model zzr1100 )

Gelelim kinroad meselesine sahibinden com. da 2-3 rebel ile ilgilendim 5000 civarında fiyatları vardı düşündüm sonuçda bu sene alacağım motosiklet sadece gelecek bahara kadar kullanacağım motosiklet idi aslında bana eskişehirde şehir içinde kullanmak için bir motosiklet lazımdı çin işi scooter alsamda aynı işi görecekti fakat 500 ytl fazlasına cruiser görünümlü kinroad ı aldım

Çinli almakla hatamı ettim!!!!
    Hayır çinli almakla hata etmedim ben şu an kullandığım çinli cruiserimle 70km yi geçmiyorum zaten redline 85 km de başlıyor
    o küçücük scooterlerle aynı benzini yakıyor ortalama km.de 100 ykr.
    2500 km. oldu şu ana kadar yaptığım tek masraf 300 bakımı 35 ytl 1000 bakımı 40 ytl yakında gene yağ değişimi olacak

altındaki motorun limitlerini bilirsen fazlası ile yetiyor düşünsene mete km. de100 ykr. heryerde soruyolar hocam bunun markası ne kaç basıyo falan filan ayrıca sorun çıkarsada yedek parçası ucuz ben bunun 600 lük babasını alsaydım yaktığı benzin satarken oluşacak zararı geçerdi gerçi 600lük bir cruiser salam satmazdım kullanırdım o ayrı konu ama 5/1 fiyatına aynı görünümlü motora biniyorum çin işi scooter fiyatına ayrıca

fakat yeni alacak arkadaşlara tabikide tavsiyem ybr125 yada cbf 150 almaları

Seneye bunu değiştireceğim şu anda endroya yeşilleniyorum aslında alacağım motosiklet hazır senin yazdığın gibi zzr1100 filanda değil cillop gibi 2004 model motosiklet ama şimdi marka model vermiyorum sen işin suyunu çıkarıyorsun alınca nasipse fotolarını buraya eklerim sende üzerine düşeni yaparsın (bkn. anırma konusu)

metecim yazdığın yazılarda benim iyiliğimi düşündüğünü biliyorum ve hiç kızmıyorum zaten müsait bir zamanımda istanbula hem kulağını çekmeye hem çayını içmeye geleceğim çıkan sonuç ise şu eğer mümkünse 2.el kullanılabilecek durumda bir japon almak en iyisi zaten bilindiği üzere çinliler sadece alt segment'de yarışıyorlar fakat benim gibi satarken 1000 ytl edilecek zararı göze alabilirseniz çinlide alabilirsiniz

birde şu var çin motosikletlerinde işin biraz şansa kalmış servisseninde yazdığın gibi komşum ve bana aynen şöyle söyledi bu motosikletin iyi çok iyi kötüsüde çok kötü çıkıyor çok şükür benimki başımı şu ana kadar ağrıtmadı ama belki bunda kontrollü yüksek devirde gitmememin de bir rolü oluyordur

Motosikleti
    Honda CBR600RR06

hadi hayırlısı olsun o zaman...ama o zaman virago önereyim bari...nedenmi ...hep gözde bir modelde ondan...bence karne değilde bence Üniversiteyi güzel bi yer tutturursan alınır motor...bu zamanda dersleri geşemeyen yok...ite kaka bi yerde hocalar geçiriyor...
    Abi ne yaptın sen ya kaç senedir bekilyorum biliyomusun?Bekleyemem daha fazla valla.İmkanlar müsait olursa inşallah bu kış üstünde olurum...Bu arada anadolu lisesinde okuyorum biraz zor burada işler ole kimse geçirmiyo seni ite kaka ve takdir alanlar 150kişilik son sınıf kadrosunda 10-15 civarı inşallah takdir alacağım...

Bu arada sen hiç merak etme biz yetişiyoruz en güzellerini üreteceğiz...İnşallah çok sağlam bir mühendis olacağım...
    AKIN FİDAN

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Mete_han adlı üyeden alıntı

HAKETTİK YA...TATİLİ...MİLLİ BAYRAMLAR ÖRF ADETLER AŞIRI MİLLİYETCİLİK SAĞCILIK SOLCULUK VE AŞIRI OLAN HİÇBİRŞEYİ İSTEMİYORUM...TEK İSTEĞİM ÇALIŞMAK BÜYÜK TÜRKİYE...HERŞEYİN EN İYİSİNİ ÜERETN BİR TÜRKİYE...MARKA BİR TÜRKİYE İSTİYORUM...BAŞINI AĞRITTIM...KONU BİRAZ BAŞKA YÖNLERE KAYDI...OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...[/QUOTE]

Kardeş ağzına sağlık..........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı metinusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye'ye yıllardır dış devletlerden ithal edip getirenler olduktan sonra daha çok veryansın edicez koskoca ülkemizde en kralını üretiriz ama niye ürettirsinlerki hem dışarıdakiler kazanacak hem patronlar. yine olan vatandaşlara olur. bir arkadaşım yetmişsekiz yılında üç tekerlekli motosklet yani tripörtör icat etmek istemişti sakın ha ruhsat alamazsın tescil ettiremezsin dediler hadi gel bakalım bu ülkede bişeyler yapmaya kalk.sen holding'lerle baş edebilirmisin 1960,70 li yılardan beri beyin güçlerimiz hep dışarılara gitmek zorunda bırakıldı.benim birkaç akrabam bmw fab.emekli oldular ve anlatıklarına inanamazsınız motosiklet'lere herhangi bir yenilik fikir beyan ettilermi pirim alıyorlar ve değer veriyorlarmış.arkadaşıma içtenlike teşekür ederim ve duygularına gerçekten aynen katılıyorum.

ithalat normalde iç piyasayı dengeler kaliteyi artırır...Ama bizim yaptığımız ithalat canımız sağlığımızla alakalı...Fransadan peynir getirirsin satarsın...sosyete alır...Almanyadan BMW yi ithal edersin bizim baltalar ABS yi opsiyonelden çıkarıp arabanın bir parçasıymış gibi görürler...yabancılar üretir senin yerli mallarının foyaları ortaya çıkar...

Ha rekabet ortamıda yaratır...Mesela Nokıa ve Sony Ericsona rakip olarak bizim aslanlar Aselsan ve Raks uzay çağının cep telefonlarını üretir...

Bir nebze buda bir girişimdir...

Ama bu ithalatda tilkilik var hinlik var...cinoğlucinlik var...Çinden 250-300dolara getir burada 4-5 katına sat...ve bunu önüne gelen esnafı alet et...ticaret değilmi nasıl olsa....

HAYIR EFENDİM TİCARET DEĞİLDİR...DEDE BBADAY BU LAFLAR SANA ... MOTOSİKLET KÜLTÜRDÜR SANATDIR ESTETİKDİR...ALTINDAKİ MOTORUN MODELİ NE OLURSA OLSUN GEÇMİŞİ OLACAK DÜNÜ OLACAK...KİŞİLİĞİ OLACAK KARAKTERİ OLACAK...BİLMEM KAÇ YILLIK AR-GE Sİ OLACAK...VİZYONU OLACAK...1950 Lİ MODELLERİ OLACAK TARİHİ OLACAK...DÜNÜ OLSUNKİ YARINIDA OLABİLSİN...MOTOSİKLETİNİN ADI OLACAK...BİNDİĞİNDE SANA HUZUR VERECEK...ŞU KADAR YAKIYOR O BU SORUYOR DİYE TESELLİ BULACAĞINA BEN ŞUNA BİNİYORUM DİYE İL DIŞINA ÇIKTIĞINDA HUZURUN OLACAK...YOLDA KALABİLME İHTİMALİN ZAYIF OLACAK...KUL YAPISI MAKİNELER....SANKİ YAMAHA HONDA ARIZALANMIYORMU...ARIZALANMA OLASILIKLARI DAHA DÜŞÜK DİYELİM...BU MARKAYI VE KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİNİ İÇİNDE BARINDIRAN MODELİNİ ALDIKTAN SONRA FASON OLARAK ÇİNDE ÜRETİLMESİ KÜÇÜK BİR DETAY OLACAKTIR...

arkadaşlar şu motora bakın allahınızın aşkına...sadece bir örnek bu...bu motora sahibi zarar vermemiş...servisten böyle almış...kendide yapsa önemli değil...mesele bu motorun neden bu halde olduğu...bu nasıl bir motordur...bu memlekette idareci yokmu...hukukcu yokmu...işini seven ülkesine bağlı işadamları yokmu...bu motorlar İngiltereye Almanyaya girebiliyormu...İtalya bu tip çin mallarını ülkesine sokuyormu merak ediyorum...evet 3.sınıf ülke biziz ki bu tür ürünleri satın alıyoruz...

Hata bizde değil normalde...bilincsiz motor tüketicisinin önüne bu sunuluyor ve genç dimağlar 151 rs im olsa deyip bunları alıp hayatı kendilerine dar ediyorlar...bir mantıkda şu ki...çin malı olmasa kimse motor sahibi olmazdı...yahu bu motor 1850 ytl bildiğim kadarıyla...plaka dahil 2000 de...2000 ytl ye ybr var...honda innova var...actıva var...kebapcı motoru diye yüzüne bakılmayan activa var...o actıva sıfırı 2800 ytl...peşinde 2400 gelir...

ee nerde o bu kadar ekmeğe bu kadar köfte diyen dostlar...Allahım sen büyüksün diyorum...Bu adamlar Türkiyede 50.000 sattılar ya...En kral modelleri gelsin bws 100 kle kapışsın...Yani mal getir burada montajla fabrika var diye millete reklam yap...Ondan sonra benim bilincis tüketicim gidip bunu alsın...çok şey yazmak istiyorum ama dorum adabına uymaz ve kimselerle mahkemelerde uğraşmaya niyetim yok...ben kral çıplak diyorum birileri abartma diyor...

Almayın arkadaşım lamı cimi yok...acı söylüyorum...şu fotolara bakarmısınız...Kabloları görünen ve granajı kırılmış br model...ulan bu motorla hiç mi kaza yapılmayacak...Ya biraz sağlamlık payın olsunda sahibini kurtarmada küçük de olsa rolün olsun...

çok yazdıp başınızı ağrıttım...okuma zahmetinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim...bilmukabele...

artık fotolar konuşsun...

alıntı...

BURDA FARDAKİ LEKELERE DİKKAT

Burada Korna,Sinyal Düğmelerindeki yıpranmaya dikkat!

Kırılan Marşpiyeli Ben Yapıştırdım

Daha ilk bakımdan sonra tertemiz olması gerekirken şu rezalete bakın
    [/QUOTE][/QUOTE]

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne yaptın sen ya kaç senedir bekilyorum biliyomusun?Bekleyemem daha fazla valla.İmkanlar müsait olursa inşallah bu kış üstünde olurum...Bu arada anadolu lisesinde okuyorum biraz zor burada işler ole kimse geçirmiyo seni ite kaka ve takdir alanlar 150kişilik son sınıf kadrosunda 10-15 civarı inşallah takdir alacağım...

Bu arada sen hiç merak etme biz yetişiyoruz en güzellerini üreteceğiz...İnşallah çok sağlam bir mühendis olacağım...

Anadolu lisesiysen benim kelimeler geçersiz olur tabi...En başarılı bulduğum öğrenciler Anadolu lisesinden çıkar...Ama şu gerçeği unutma...baban sana Üniversitede (senin değil) kendi beğendiği bölümü kazanmadığın sürece motor almaya yanaşmaz diyorum...Nedeni çok basit...

Liseyi başarıyla bitirdin...Üniversite sınavına az kalmış...sana neden motor alsın...konsantrasyonu dağıtsın...hatta sınav sonucuna kadar bekleme motoru...

2.ihtimal...farzet sınavın kötü geçti istediğin yeri kazanamadın...e seni daha berbat bir sene bekliyor...tahminen sana motor alacak bir baba o parayla dershaneye görndermek isteyecektir ve dershaneye konsantre olmanı bak oğlum bu kadar para verdik diye sağlam bir nedene bağlayacaktır... oğlum planları ertele çünkü kazanman gereken geleceğini belirleyecek bir sınav var diyecektir...senin boynun kıldan ince tabi pederin karşısında...istesende istemesende boynuuu bükükleeerrr olacaksın...

3.ihtimal...hadi kazandın...İstediğin bölüm Uludağ Mühendislik...kazanırsan ne mutlu sana evden okula otobüse binmezsin...ama ya Bursa dışını kazanırsan ne olacak...babanın motoru alıp benzin ve senin masraflarını aynı anda karşılayabilme ihtimali nedir...farzet İTÜ Mühendisliği 1.ye yazdın...aslında istediğin yer buralar ailenden uzak kafana göre yaşar istediğn şekilde hayatına yön çizersin...ama ailenin yanında olmak varken annenin sıcak yemeklerinden mahrum olmak tabiki hoş düşünce değil...altında da motorun varsa ballı börek... ...

(Ki benim yiğenimde İTÜ den geçen sene mezun oldu geleceğini garantiye aldı şimdiden...okurken iş teklifleri aldı yurtdışına staja gitti...)

motorunun olması önemli değil sonuçta...önemli olan mühendisliği hedefleyerek yıllar sonra yükselerek kendi motorun olan R1 ve Harley Davıdsona binmiş olacağındır...yolun açık olsun...

Baban 20 motor alsa umrunda olmaz...Ama sen kendi paranla mobilet alsan Dünyadaki en değerli şey odur...sevgiler dostum...

slm

üsrat iyide ne alacaz o zman ben yamaha fazer touring 600 cc veya honda vfr 800 a almayı düşünüyorum ne dersin

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Anadolu lisesiysen benim kelimeler geçersiz olur tabi...En başarılı bulduğum öğrenciler Anadolu lisesinden çıkar...Ama şu gerçeği unutma...baban sana Üniversitede (senin değil) kendi beğendiği bölümü kazanmadığın sürece motor almaya yanaşmaz diyorum...Nedeni çok basit...

Liseyi başarıyla bitirdin...Üniversite sınavına az kalmış...sana neden motor alsın...konsantrasyonu dağıtsın...hatta sınav sonucuna kadar bekleme motoru...

2.ihtimal...farzet sınavın kötü geçti istediğin yeri kazanamadın...e seni daha berbat bir sene bekliyor...tahminen sana motor alacak bir baba o parayla dershaneye görndermek isteyecektir ve dershaneye konsantre olmanı bak oğlum bu kadar para verdik diye sağlam bir nedene bağlayacaktır... oğlum planları ertele çünkü kazanman gereken geleceğini belirleyecek bir sınav var diyecektir...senin boynun kıldan ince tabi pederin karşısında...istesende istemesende boynuuu bükükleeerrr olacaksın...

3.ihtimal...hadi kazandın...İstediğin bölüm Uludağ Mühendislik...kazanırsan ne mutlu sana evden okula otobüse binmezsin...ama ya Bursa dışını kazanırsan ne olacak...babanın motoru alıp benzin ve senin masraflarını aynı anda karşılayabilme ihtimali nedir...farzet İTÜ Mühendisliği 1.ye yazdın...aslında istediğin yer buralar ailenden uzak kafana göre yaşar istediğn şekilde hayatına yön çizersin...ama ailenin yanında olmak varken annenin sıcak yemeklerinden mahrum olmak tabiki hoş düşünce değil...altında da motorun varsa ballı börek... ...

(Ki benim yiğenimde İTÜ den geçen sene mezun oldu geleceğini garantiye aldı şimdiden...okurken iş teklifleri aldı yurtdışına staja gitti...)

motorunun olması önemli değil sonuçta...önemli olan mühendisliği hedefleyerek yıllar sonra yükselerek kendi motorun olan R1 ve Harley Davıdsona binmiş olacağındır...yolun açık olsun...

Baban 20 motor alsa umrunda olmaz...Ama sen kendi paranla mobilet alsan Dünyadaki en değerli şey odur...sevgiler dostum...
    Nasıl bir topic hortlatılmış da neler buldum burada ben ya...MEtehan abim iyisindir inşallah...

07.07.2007'de cbr125'imin tepesine oturdum üniversiteyi kazanamamıştım hem de...Dersaneye yazıldım yeniden ve üniversiteye hazırlanmaya başladım...Ardından öss sınavı ile birlikte İTÜ'ye yerleştim dediğin gibi ilk tercihim itü oldu

Şu anda sırf İTÜ okuyabilmek için hiç aklımda olmayan bir bölüm okuyorum.Jeoloji MÜH!Hayırlısı ile bittiğinde yükseğiydi masterıydı doktorasıydı göreceğiz nerelere varabiliyoruz...

2009MAyıs ayı ile birlikte 05model cbr125ten inip 2006model 600rr'e binmiş oldum.Zaman nelere kadir valla anılarım depreşti.4sene geçmiş bu topicte konuştuğumuzun üstüne...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler