Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Motosiklet Kullanicisinin Otomobil Sürücüleriyle Ilgili Düşünceleri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Yolda motosikletimle giderken, otomobil sürenlerin yaptıkları daha çok gözüme batmaya başladı. Sanki o direksiyonun başına geçince dünyayı yönetiyorlar...Bana göre cahil tripleri bunlar... Bir de aceleleri var ki sormayın gitsin...Kırmızıda beklerken daha sarı yanınca arkadan dart dart...Korna....
    Yani hepsinin acelesi var...Hepsi F1 pilotu...Hele ki o aralardan slalom yapanlar sanırsınız ki kış olimpiyatlarında slalom yarışına katılmışlar...Birde aynadan yansıyan O parlak beyaz ışıkları olanlar var ki geceleri insanın gözlerini alıp görme zaafiyeti yapıyor...Ben aynamı kapatmak zoruda kalıyorum. Tek elle motorumu kullanarak riske atıyorum kendimi... Buna hakları varmı? Projektör gibi farlarla gözlerimi rahatsız etme hakkını kimden alıyorlar...
    Bir de yolun sağını ortalayıp 20-30 km hızla seyreden araçlar varki sanki köy yolunda babasının tarlasında yada özel arazisini denetliyor... Ve yolun solundan geçen formüla pilotları varken ben onları sollamak için riske giriyorum.
    Bana bir araç çarpsa eminim ki haberi bile olmayacaktır kazaya neden olduğunun...O yine ayni yavaşlıkla yanındakiyle muhabbet ederek gidecektir.
    Birde Köşe benzinci girişlerini kestirme olarak kullananlar var. Sağa dönmek zorlarına gider...yada önündeki aracı beklemek...
    Genellikle Direksiyon başında seyir halinde cep telefonu ile muhabbet ede gidenler varki...Bırakın motosikleti Tırı bile görmezler bu gibileri...
    1 YTL'ye yolcu kapmak için ani dalışlar yapan durak harici durup yolcu alan indiren dolmuş Şoförleri... Hayatımız 1 YTL'mi ? Karısının yada çocuğunun yaşamı bu kadar ucuz demekki... 1 YTL insan hayatından daha önemli...
    Önündeki aracı sollayamayan bazıları sağlamak üzere dalış yaparlar yola ... Siz giderken birden önüme çıkan bu benciller bana sıkıntı veriyor...
    Daracık bir caddeye onca cep varken, Yola arabalarını sorumsuzca bırakanlarda var ya bunlar arabalarını hep dizinin dibinde isterler...Eee o zaman yatak odanıza parkedin Kıymetli arabanızı... 3 - 5 lira park parası vermeye kıyamayıp insanları yolda yürümeye zorlayanlarda var tabii Arabalarını kaldırımlara park edenler...Onlara hayvan bile diyemem çünkü hayvanlara hakaret olur...Zaten onlar ne olduklarını kendileri bile bilmiyorlar...
    Özellikle sinyal nedir bilmeyenleride var bunların... Haa bir de o parlak ışıkları arabalarına takıp takıştırarak yürüyen pavyon cinsleri var ki bazen P........k diyesim geliyor. Aslında Birde cıstak cıstak gidenlerimi ararsın, arabalarında içerek gezenlerimi? al birini vur ötekine... Birde arabayla yatak odasını karıştıranlar var... Değermi 3 dakikalık zevk için kaza yapmaya... Fantazilerinizi trafiğe kapalı bir yerde gerçekleştirin lütfen ...Yolda değil... Bir de bize çamur atarlar... Bende senin kadar vergi veriyorum... Aracıma... Bende benzin alıyorum...Bu yolu kullanmak benimde hakkım... Sen rahat rahat dört tekerinle emniyet içinde giderken, seni koruyan bir kaporta varken beni koruyan sadece korumalar var ki senin gibi sorumsuz eğitimsiz kişilerin ehliyet alıp yollarda fink atmasına karşı beni ne kadar koruyabilir... Düşünki iki saniye için sağına dalıp altına aldığın motosikleti kullanan oğlun yada kızın olsa ne hissedersin? Rahat olabilirmisin? Ey dört teker sürücüsü Kendine gel... İnsan olduğunu hatırla...Onurlu ve delikanlı ol ailene gıyabında küfür ettirme... Bu ülke kullandığın yollar babanın malı değil, halkın malıdır. Kaza yaptığında da sende mağdur ettiklerinde bu ülkede zarar görüyor unutma...Trafik kurallarına uy ve Artık motosikleti farket...Farket...Farket...Profesörde olsan insan olmayı bilmiyorsan boş iş bunlar...Boş iş... Bu yazıma gocunanlar olacaktır. "Yarası olanlar gocunsun..." Delikanlı olanlara sözümüz yok...Ey yolu babasının malı trafik kurallarından kendini istisna zanneden Biçareler Delikanlı olun...Karı gibi kıvırtmayın yollarda....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuyucaklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkez Nouva Alsin Çokk GÜzel Bİr Motor ArkaŞlar [media][/media]

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Alıntı kuyucaklı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez Nouva Alsin Çokk GÜzel Bİr Motor ArkaŞlar
    Sen yanlış topiğe mesaj attın kardeşim...Nouvayı otomobiller daha mı iyi fark ediyor?
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Onunki boncuklu..........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    1-Sokaktaki densizleri F1 pilotlarına benzetmeyelim.
    2-O daha sarıda arkadan kornaya basanlar trafik ışıklarını 15 metre geçip, korna çalınsa bile yeşil yandığını farketmeyen tiplerdir.
    3-En sağ şeritten trafiğin akışını aksatmamak üzere (öyle yerlerde minimum hız tabelası vardır) yavaş gidebilirsiniz, buna kızmamanız lazım. En sağ şerit zaten en yavaş gidenler içindir, ondan hızlıysanız sollamak zorundasınız.
    4-Seyir halinde cep telefonuyla konşmak suç zaten.
    5-O taksi şoförlerinin önünde 3 saniye durun bakın, hayatınızda yemediğiniz küfürleri yersiniz.
    6-Kaldırıma park etmek de suç, belediyeyi suçlamak gerek izin verdiği için.
    7-Ben şerit değiştirirken sinyal veriyorum. Millet sapacağı yol için sinyal vermiyor, helal diyorum.
    May the Force be with McLaren Mercedes

fotojenik_mende - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gomoto 150-kn_victorya
    bana göre taxi maksi yok abicim bunların hepsi atarabası genellemede men et trafikten.......................ohbe...
    ::tutkuy:: hayal rüyalarımızdakinden çok hayalperesttir

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ............
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    ........................
    Maydanoz maydanoz
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Sürücü hatalarıyla ilgili yazdıklarında yerden göğe kadar haklı olabilirsin ENTELLEKTÜEL kardeş, ama sürücüleri Biz ve Onlar diye ikiye ayırmayalım lütfen. Otomobil kullanan sürücüler de motosiklet kullanan sürücüler gibi olmadık yanlışları yapabiliyor.Yanlışı kim yaparsa yapsın uyarmak hepimizin görevi tabi.

Motosiklet kulanıcısı, otomobil kullanıcısına göre daha savunmasız olduğu için, onların bilmeden yaptığı yanlış hareketleri bile, sanki kendisine kasıtlı yapılmış gibi algılayabiliyor.

Bu duygu bir motosiklet kullanıcısı olarak bende de oluyor.Yok eğer gerçekten kasıt olduğu kanaatine varırsak hakikaten çok içerliyoruz ve saldırganlaşabiliyoruz. Yanlış yapan sürücüyü ,eğer bir trafik ışığında filan yakalayabiliyorsak, saygı ve terbiye dairesi dahilinde neleri yanlış yaptığını söylemeliyiz.Ama unutmayın üslup çok önemli.Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır.Yüzde yüz haklı olduğumuz bir konuyu yanlış üslupla yansıtırsak amacımıza ulaşamayız ve ters tepebilir.Haklı olmamız; başkasına hakaret etme veya gücümüz yetiyorsa dövme hakkını bize vermez.

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    hem otomobil hem de motosiklet kullanan biri olarak;
    otomobil kulanırken daha tembel oluyoruz,kendinize aşırı bir güven oluşuyor..
    motosikletler çok sessiz ve küçük araçlar oldukları için aynadan görünmüyorlar bu bir gerçek.
    özellikle kör noktada ısrarla giden motor kullanan arkadaşlar var,şerit değiştirirken görmeyince "bilerek üstüme kırdı" oluyor,böyle bir şeyi yapmaya kimse cesaret edemez.(psikopatlar hariç)
    hatasını anlayan şöförler zaten yanına gittiğinizde özür diliyorlar,ama maalesef onun özür dilemesiyle iyileşemiyoruz..

Yokk be Kanka ben derim ki bundan alsınlar :D

..........:D:D:D

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla tam dishy lik bu oğlan.....dishy nerdesin bak bissürü imla hatası varrr!!!

Yıkıldım yaaa vallaaaa
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler