Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Otomobil Kullanıcısının Düşünceleri (Tam Felaket)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Herkesin ortak fikri adamın yanlış kelimeler seçip doğruyu söylediği yönünde. Umarım bizler bundan ders alabiliriz. Herkese keyifli kurallı sürüşler...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Siyahİnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250 E-9
    Valla motosikleti otomobille bir tutan dallamayı TEM'in sıkışık akşam trafiğinde motosikletle egzost tenefüs etmeye davet ediyorum.Bakalım emniyet şeridine geçiyor mu geçmiyor mu.
    [COLOR="Blue"]ALLAH (C.C) VE ASKERLER ZOR ANLARDA HATIRLANIR.ZOR ANLAR GEÇTİĞİNDE;ALLAH (C.C) UNUTULUR;ASKERLER İSE KÜÇÜMSENİR![/COLOR](Ertuğrul ÖZ! Seni Asla Unutmayacağız!!!)

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Allah aşkına enson ne zaman normal şeritte normal bir araç gibi motor kullanmayı denediniz sorarım. Ben ne zaman şeritte gitmeye çalışsam arkamdaki üstüme çıkmaya çalışıyor, scooter kullanıyorum ve yapabileceğim hız belli ama genede hız limitlerinin üstünde kullandığım halde bile arabalar tarafından şeritten atılmaya çalışıyorum, adamlar el işareti ile emniyet şeridine geçmemi işiret ediyorlar. E emniyet şeridinden gitme, normal şeritten gitme nerden gideceğiz soruyorum. Bu kendi dallama olan şahsiyet yarın hız limitinin 90 olduğu yolda önünde 100 ile giden bir motor bulduğunda ona sellektör yapıp sıkıştırmıcakmı sanıyorusunuz, bu görgü, eğitim ve illakide hoşgörü meselesidir ve biz toplum olarak ne yazıkki bunlara sahip değiliz.
    Yurt dışında şehirler arası yollarda motorlara özel şeritler var, trafik durmuş bile olsa bir araba bile o şeride girmiyor, şehire bağlantı veya şehir içi yollarında ise motorlar bizden beter aralarda ve emniyet şeridindeler ama hiçbiri ezilme tehlikesi geçirmiyor. Bazı arkadaşlar yazmış oralardaki motora olan davranışları, evet onlara tamamen katılıyorum, motor orda geçiş üstünlü olan en baştaki araç, burda yol seninde olsa sanki inatla senden onu almak için uğraşıyorlar, sağdan geçerken geçme diye önüne kırıyorlar ve daha neler neler. O yüzden boşuna adam haklı falan diye düşünmeyin, biliyorsunuz burası Türkiye ve burda hakkınız yok, alabilirseniz alırsınız ne yazıkki durum bu.
    Think Darkside

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaşlar, çuvaldızı adama batırmadan önce iğneyi kendinize batırın. Siz yollarda araba kullanmaktan aciz, trafiği katleden, sizleri yolda sıkıştıran otomobiller için "dallama"dan daha ağır laflar kullanıyorsunuz. bu lafları kullanırken düzgün otomobil kullananları kastetmediğinizi biliyorum. Bu cevabı yazan kişi de "dallama" ifadesini motosikleti taşıt gibi kullananlar için değil, motosikleti sirk cambazı gibi kullanan kişiler için ifade etmiştir (En azından ben öyle çıkardım).
    Darthmaul, arkadan sana korna çaldıklarında yapman gereken şudur: Hiçbirşey. Evet, hiçbirşey, dümdüz yoluna devam et. Eğer bir sorun çıkarsa elinde seni haklı çıkaracak artıların var. Bir, hız sınırı belli, aşamazsın. İki, çok sollamak istiyorsa sol şeride geçip sollasın, trafik kimsenin malı değil.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, çuvaldızı adama batırmadan önce iğneyi kendinize batırın. Siz yollarda araba kullanmaktan aciz, trafiği katleden, sizleri yolda sıkıştıran otomobiller için "dallama"dan daha ağır laflar kullanıyorsunuz. bu lafları kullanırken düzgün otomobil kullananları kastetmediğinizi biliyorum. Bu cevabı yazan kişi de "dallama" ifadesini motosikleti taşıt gibi kullananlar için değil, motosikleti sirk cambazı gibi kullanan kişiler için ifade etmiştir (En azından ben öyle çıkardım).
    Darthmaul, arkadan sana korna çaldıklarında yapman gereken şudur: Hiçbirşey. Evet, hiçbirşey, dümdüz yoluna devam et. Eğer bir sorun çıkarsa elinde seni haklı çıkaracak artıların var. Bir, hız sınırı belli, aşamazsın. İki, çok sollamak istiyorsa sol şeride geçip sollasın, trafik kimsenin malı değil.

Ya tabiki şeridimde gitmeye devam ediyorum ama adam bacağını yalarcasına geçip önüne kırınca cinler tepene çıkıveriyor tabiki, ha gerçekten kibar insanlarda var, durup yol veren, hakkına saygı gösteren tabiki öar ama bir tane trafik canavarının yanlış bir hareketi başına pekçok iş açmaya yeterli ne yazıkki
    Think Darkside

Motosikleti
    speederbike
    Sen sinirlenme, bırak onlar sinirlensin. Biliyorsun ki...
    Fear leads to anger
    Anger leads to hate
    Hate leads to suffering

Motosikleti
    Bombardier ds 650 baja ve Ramzey Scooter
    valla ben üzerime alınmadım ben araba gibi şeridimde kullanıyorum ama üslüp yanlış orda dallama kelimesini kullanmaması lazımdı ama dedikleri doğru ben burdan tüm motorcuları daha dikkatli kullanmalını rica ediyorum

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    emniyet şeridinden giden araç görürseniz yanından geçerken aynasına tekme atın (italya'da motosiklet yoluna araba girerse böyle yapıyorlar )
    emniyet şeridi motosikletlere ait değil arkadaş doğru söylemiş,şeridinizde gittiğinizde arkanıza yapışanlar şeridin sağında gittiğinizde araya girenler,uyardığınızda camı açıp "ne war" diyenlerin olduğu bir şehirde yaşıyorum.
    -Ne zaman emniyet şeridini kullanıyorum?
    beni sıkıştıran araç olduğunda,tem üzerinden ümraniye sapağına köprü trafiği yüzünden giremediğimde,rampa çıkarken arkama 120 ile gelen kamyon dayandığında. tabiki bu durumlar 20 sn lik bir kullanım için.
    sıkışık trafikte araçların arasında oluşan boşlukta gitmek gerçekten çok tehlikeli,aniden kapı açanlar ya da şerit değiştirmek isteyenler yüüznden başınız derde girebilir,geçerken biraz daha yavaş ve temkinli bir şekilde gitsek, geçerken kornamız ile uyarsak farlarımızı yaksak zaten çoğu aynada bizi gören sürücüler kenara çekiliyor,
    avrupa da da emniyet şeridi yasaktır fakat yazılı olmayan kanunlar da vardır
    tamamen hoşgörü ile alakalı birşey bence.
    hem otomobil hem de motosiklet kullandığım için iki tarafın da sıkıntılarını anlayabiliyorum.
    otomobil kullanırken motosiklete nazaran daha az dikkat gerekiyor,kenardan çıkacak insan,elinde yük taşıyan işçi vs. gibi detaylara önem vermiyorsunuz yani bir çeşit tembellik söz konusu..hal böyle olunca arkanızdan sessizce yaklaşan ve genellikle aynanın kör noktasında seyir eden motoru göremiyorsunuz..
    motosiklet sürücüsü tarafından bu olay "bilerek üstüme kırdı" olarak algılanıyor ama çoğu kazada sürücü motoru görmediği için çarpıyor.

dediğiniz gibi arabaların arasından gitmek tehlikeli ama 1,5 saat boyunca elinzi debriyajda,ayağınız frende,kafanızda 1,5 kiloluk kask,üstünüzde sauna eşofmanı gibi koruma kıyafeti olunca.
    kural fln dinlemiyor insan maalesef emniyet şeridinde gitmeye bende karşıyım ama araçların arasında oluşan şeritte gitme taraftarıyım

Motosikleti
    speederbike
    Araçların arasında Avrupa'daki gibi sağlam ve güvenli bir boşluk olsa gidilir, gidilir de Türkiye gibi sinyal vermeden şerit değiştirenler, sinyal verdiği anda yolu kendisinin zannedenler olduğu sürece en iyisi bir şerite yapışıp orayı tamamen işgal etmek.

Motosikleti
    regal raptor 250
    hürmetler
    Araçların arasından gitmenin motosiklet ve araçlar için tehlikeli olduğunu anlarım fakat emniyet şeridini çekememek niye kime ne zararı var hangi ambülans veya diğer araçlar motosiklet yüzünden emniyet şeridinde ilerleyememiş. kurallar var diye emniyet şeridini kullanıyoruz diye birbirimizi suçluyoruz ama bu kuralın hoşgörü içerisinde ses çıkarılmamasının kime ne zararı var insanlar bence çekememezliklerinden bu şekilde davranıyo nokta

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı Muzzyer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben üzerime alınmadım ben araba gibi şeridimde kullanıyorum ama üslüp yanlış orda dallama kelimesini kullanmaması lazımdı ama dedikleri doğru ben burdan tüm motorcuları daha dikkatli kullanmalını rica ediyorum
    Türkçemizi o kadar doğru kullananlardanız ki dallama kelimesinin inan bir zararı yoktur...
    Cüneyt Eralp

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Maalesef bu sitedeki arkadaşlarımız da(ben dahil)Türk olduğumuz için bizim hoşumuza gitmeyen birşey olduğunda asıp kesmeyi kaskı kafasında parçalamayı vs.çok seviyoruz ama birisi bize dallama dedi mi çok yanlış kelime kullanmış ayıp etmiş oluyor nedense.Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilen var mı içinizde?Üstelik o kelimeyi her motorcuya değil dallama dallama kullananlara söylediği çok açık olduğu halde.Yani bizim dallama araba kullananların kafasında kask parçaladığımız gibi,korumalı eldivenle adamın suratını dağıttıığımız gibi...

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    mesajdaki üslupta, içerikte gayet doğru. anlatılanları yapan motosiklet veya herhangi bir araç sürücüsü hiç farketmez, dallamadan başka birşey değildir. mesajda söyendiği gibi sağa sola çamur atmadan önce kendimize bakmalıyız.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Araba kullandığım zamanlarda, motosikletlilere her zaman saygı gösteririm. Yavaşlarım, yol veririm, çünkü bende kullanıyorum ve aynı saygıyı görmek isterim. Ama bazen beni bile deli ediyor motorcular... Sağımdan sollayarak aniden önüme çıkıp hem benim, hem kendi hayatını tehlikeye atıp, motosikletinin üzerinde akrobasik hareketlerle zigzag çizerek giden "Dallamalar" gerçekten de oldukça fazla.. Ve inanın, ben bile çoğu zaman o gibi tiplere küfürler yağdırıyorum...

CUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawazx6r , sl150
    bende genel kanıya katılıyorum daha kibar olsa doğru söylüyo diycem ama bir motorcu bir araba kullanan kişiden 2 kat daha dikkatlidir en azından öyle olmak zorundadır fakaatt sen sağa sola dönerken sinyal vermessen motosikletin geçiş üstünlüğünü hiçe sayıp nasıl olsa motor bişey olmaz deyip üstüne gelirsen ben senin kör noktanda olmasam bile gelir çarparsın sonra böyle dallama diye konuşursun bizde emniyet şeritlerinden aralardan senin gibilerden kaçmak için vızır vızır geçeriz. Ama tabiykide trafik akışını gerçekten tehlikeye atan dikkatsizce giden motorcularda yok değil hani onları savunmuyorum kesinlikle ama bu herif motorcuya yol vermeyen tiplereden biri gibi geldi bana
    Motorcu da olsun arabacıda olsun kuralsızca kullanan çok her iki tarafın dallamalıkları mevcut iyisimi biz çok daha dikkatli olalım dallama olmayalım....
    [CENTER][COLOR="Black"][B]-GOOD GUYS DON'T ALWAYS WEAR WHITE-[/B][/COLOR][/CENTER]

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F

Özeleştiri iyi ama...

Arkadaşlar özeleştiri yapmamız, eleştirileri dikkate almamız çok güzel ama önce içinde bulunduğumuz durumun tam bir tahlilini yapmamız gerekiyor.

Motosikletle şerit ihlali yapmayın deniliyor. Ne güzel! Ne güzel ama otomobiller sizin şeridinizde gitmenize ne kadar müsade ediyor? Diğer araçlarla aynı hızda gitmeniz ne kadar tehlike yaratıyor?
    Varyemez amca'nın görünürlük konusunda dediklerini tekrar okumak gerekiyor sanırım. Bir süre bir aracın yanında gittiğiniz vakit. En sonunda o araç sizi unutuyor ve "görmüyor!".
    Emniyet şeridini girme konusunda da çoook haklılar. Emniyet şeridi motorun en güvenli olduğu şerit bence. Yol aktığı müddetçe kullanmıyorum. Kullandığım vakitte bir otomobil olmadığı için kullandığım alet gerektiğinde hızlıca bu şeridi boşalta biliyorum/boşalta biliyoruz. Emniyet şeridinde giden bir motor başka bir şeydir, otomobil başka bir şeydir. Dünyanın her tarafında da motorlar bu konuda uygulamada taviz gösterilir.
    Memleketimizde trafik probleminin temel sebebi otomobillerdir. Trafikten vs bir sıkıntıları varsa toplu ulaşım araçlarını ya da motor kullanmaları gerekir. İçerisinde bir kişi taşıyan kamyon gibi cip-s leriyle vs motorcular hakkında çok konuşmamaları gerekir.

Yolunuz açık olsun....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    abi biz dal....ma isek o da tam br kütüklemedir...
    delikanlı adam arkadan küfretmez...

aynı zamanda herkes kendine layık olanı söyler

kötü söz sahibine aittir.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    abartılcak bişi göremiyorum.dedikleri gayet doğru
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bence adam haksız değil. İçimizde o kişinin söylediği gibi kullanan arkadaşlarımız yok mu sanki?? Belki kullandığı üslup ağır ve incitici olabilir ama bazen biz bile öyle süren arkadaşlarımız yüzünden tehlike atlatmıyormuyuz? Biz önce kendimize saygı duyalım da sonra arabalardan saygı bekleyelim. Herkese keyifli sürüşler...
    doğru düşünceler bunlar. iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmalıyız. araba kullananların motosiklet kullananlara önyargıları tamamen kuralsız ve tehlikeli sürüşle motosiklet kullanarak trafik karmaşası ve terörü yapanlardan kaynaklanıyor. maalesef bazı motosiklet kullananlar motosikletleri dahi tehlikeye atacak kadar dengesiz ve salakça motosiklet kullanıyorlar. mesela sağ şeritte giden motosikletin sol tarafından önüne kırarak sağa dönüş yapan ve bunu yaparken ne bir sinyal ne bir korna (tabi sürücü don paça durumda). bence biz kendi aramızdan ayıklamalıyız bu tipleri. mesela ben kendi adıma bu tür adamlara saygı duymuyorum.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya niye kızıyosunuzki adam doğruyu söylemiş şerit ihlali yapan emniyet şeridini kullanan ..kurallara saygısı olmayan insan hayatına hiç saygısı olmayan kişidir ..kask takmayanlara kask kafa diyosunuzya bunlarda man kafa
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler