Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alem FM den Nihat Sırdar Öncülüğünde Benzin Zamları Protesto Ediliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Petrol kaynaklarına bu kadar yakın olmamıza rağmen "DÜNYANIN EN PAHALLI BENZİNİNİ KULLANMAMIZI" Her sabah 07:45 de arabalar dörtlülerini yakarak ve korna çalarak protesto ediyoruz.

aramızda benzini / mazotu vergisiz alan yoksa protestoya tüm motosiklet kullanıcılarınıda bekleriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    wala anlamlı gelebilir bizlere ama bi işe yaramicak sanırsam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    O saatte kim kalkacak ki hadi sen kalktın ben kalktım protesto için de acaba bu rakamları belirleyenler kalkmış olacakmı ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O saatte kim kalkacak ki hadi sen kalktın ben kalktım protesto için de acaba bu rakamları belirleyenler kalkmış olacakmı ?
    katiliiyorum akşam saat 19 da olsun

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arada ara gazı da versinler tam olsun

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Her sabah 07:45 de

Bi iki saat daha uyanık kalayım bari

Nihat gerçekten çok ilgi çekici şeyler yapıyor.8 yıllık dinlemişliğim var kendisini ve çok severim.Her ne kadar şimdi dinliyemesemde...Buna benzer bir çok konuda başı belaya girmiştir.Mahkemeler falan.Hatta en son dinlediğimde mahkemelerin çayının çok güzel olduğunu söylüyordu bu konuda da helal olsun topluluk olmazsak bizi kim duyabilir ki???

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wala anlamlı gelebilir bizlere ama bi işe yaramicak sanırsam
    bu işe yarayacaktır.daha öncedende böyle bir protesto gerrçeklertirildi nihat sırdar tarafından günden güne büyüyen protesto sonucunda akaryakıt indirimi yapılmıştı. hakkımızı aramazsak bu dolaylı vergiler sürekli artacaktır.
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    600cc
    anlamsız. sanki yıllardır benzin ucuzdu da şimdi pahalandı. o yüksek vergiler yıllardır var, ama şimdi petrol fiyatları patlayınca daha da acıtır oldu. ama bunu eleştirirken mantık "petrol kaynaklarına yakınlık" olacaksa baştan kaybedilir o savaş. Irak'a dipten gizlice boru uzatıp da mı alıcaz, ne işe yarıcak o yakınlık bugün bize en yakın kardeş devlet olarak gördügümüz Azerbeycan bile yeri gelince nasıl dayıyor yüksek fiyatları (Rusyanın zoruyla da olsa, durum bu)

aynı mantıkla Rusya'ya da çok yakınız, kızıl saçlı yeşil gözlü hatun eksikligini de mi protesto edelim fiziksel yakınlıgın benzini ucuzlatması için ABD gibi emperyalist bir devlete ve herkese istedigini yaptıracak ekonomik güce ihtiyac var.

gelelim tekrar vergi olayına. hepimiz ödüyoruz bu vergiyi, taşıt kullanan herkesin canı yanıyor. ama inmesini isteyen bir kişi de çıkıp "benzindeki vergiyi azaltın, şu mala/servise ekleyin" demiyor. ee nerden gelecek o vergi kaybının karşılıgı? devletin alabildigi tek düzenli vergi ÖTV.. yanlış bir uygulama ama en azından vergi miktarını arttırıyor.

ve hayır, sanılanın aksine dünyanın en çok vergi ödeyen ülkesi de degiliz. örnek olarak gelir vergisinin avrupada %60lara çıktıgı ülkeler var. kabaca: "maaşımdan %10 daha fazla vergi verecegime, benzine fazla para ödeyeyim" mantıgındayız. zararı da var tabii.. zengin adamın cebinde kalan %10 ile benzin deil araba alınıyor. olan da benzin parasına maaşının çok daha yüksek yüzdesini ödeyenlere oluyor.. çarpık sistem. ama düzeltilmesi lazım, sıfırlanması degil.
    [COLOR="Sienna"]Acta est fabula.[/COLOR]

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Ben her sabah okula gitmek için hazırlanırken dinliyorum kendisini.İşini çok iyi yapıyor aynı zamanda çok süper bir insan.Yani bu yapılan protestoya her sabah şahit oluyorum.Dilerim tüm Türkiye'ye yayılır.
    Saygılar.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam arabasıyla tek başına yola çıkıyor dünyanın benzini harcıyor sonra 4 lüleri yakıyor. brava.
    ==============================
    ==============================

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Çamlıca da sabah okula gitmek için otobüsten iner, kilitli trafiği 100lerce kişiyle beraber yürüyerek -trafikten hızlı giderek- geçip, altunizadedeki köprü sapağından sonra açılan trafikte tekrar otobüse binerdim. Otobüsler trafiğin arkasına eklenince kapıları açar herkes iner yürümeye başlar, köprü sapağını geçince Kadıköy, Üsküdara gidecekler tekrar otobüslere doluşurdu. O kilitli trafikte her arabada 1 kişi olurdu. Nadiren 2 veya 3 kişi olurdu. Benzin 2.5 lira civarındaydı. Ozamanlarda çok dinlerdim. Ozamanlarda da yaparlardı bu eylemi. Benzine deli gibi zam geliyor ama o trafik sabahları hala o durumda. Şimdi ne kadar benzinin fiyatı? Artık takip edemiyorum en son 3.43 liraydı. Şimdi dinleyemiyorum ama trafik derdinden kurtuldum tabi. Kısacası yaklaşık 1-1.5 senedir, benzine zam geliyor ama kimsede demiyorki kardeşim ben şu arabayı kullanmayım da artık toplu taşımayı kullanayım. Hala herkes tek kişi arabasında, her sabah o trafikte saatlerce benzin yakıyor. 3 lira değilde 33 lira olsa ne olacak benzin sanki? Binemeyecek miyiz arabalara, motorlara? Sonuç olarak korkmayın abiler biz alışığız bunlara eyleme felan gerek yok. Temelinde dediği gibi "benim için sorun yok ben hep 20 liralık benzin alıyorum."
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    abi güzel program yaa her sabah kornaları çaldırıyo insnlara. güzel oluyo.
    tayyip abi duymaz ama :@

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu millet şu arabaları bir kenara bırakıp kontak kapamadıkça bu benzin ucuzlamaz. Hoş gerçi hali hazırdakiler kontak kapasa bile bunlara yenileri ekleniyor. ( e yeni arabada kontağı hiç çevirmemek olmaz demi?!)

Yılda trafiğe bilmem kaç milyon aracın girdiğini düşünürsek bu durum demek ki hayat memat meselesi olmuyor herkes için!

İçinde tek kişinin ilerlediği araçlar olduğu sürece bu durum aynen devam eder.

(Kadir İnanır bir filminde: "Şimdi şurdan geçen arabalar 3-5,3-5 alsa günaha mı girer?Vatandaş vaktinde işine yetişir.Benzinden tasarruf,milli ekonomiye katkı. Dövüz darboğazından kurtuluruz be!
    Keseceksin arabının önünü,durun ulan diyeceksin,bineceksin içeri,sür ulan diyeceksin! Bu seferde anarşist derler" diye iğnelemektedir bu durumu. Bu da bir anektot olsun )

Benzince vergi oranı fazla evet. Bunu biraz kıssınlar derseniz, "nerelerden vergi alınamıyor" diye bir araştırınca bu durum biraz ortaya çıkıyor.

Bir tanıdığım "devlet yakaladığını öpüyor" diye bir amiyane tabir kullanmıştı.

Devletin -tabiri caizse- yakalamakta zorlanmayacağı bir olay benzin.

Müşteri ayağına geliyor.

Ucu farklı yerlere dayanan ve "ha" deyince olacak mesele değil.

Not: Bir emekli komşum var. Yanlış bilmiyorsam 600 veya 700 ytl emekli maaşı alıyor.

Cuma namazı için 500 m bile olmayan camiye her zaman arabası ile gidiyor.

Çarşıya,pazara ufak tefek sağa sola koşturmak için bile arabadan inmiyor.

Hele destur! Gözümüz yok Allah daha çok versin.

Ama el ayak sağlam ilen bu durum neden böyle?

Şu fakirin komşunun aracına nazaran az yakan motorları var. Park sorunu da yok motorun.

Ben gideceğim 2 km'lik yere bile "hem spor yapmış olurum" mantığı ile yürüyerek gidiyorum.

Bende bir gariplik var galiba!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi eşşek olunca semer vuran illaki çıkar .. yarın işiniz yoksa çıkın temin kenarına uygun bi yere motoru çekin .. şöle keyifle çimlere uzanın gelen geçen araçları kesin kaçında şöför hariç bir kişi daha var sayın ..

veya kaç tane şöför + 1 onu sayın ..biz millet olarak severiz gezinmeyi.. her hafta bakın başlıklara .. yok şuraya köfte yemeye yok buraya ayran içmeye .. gölgede keyif yapmaya ....vs sonu yok .. bi hafta sonuda ya benzin çok pahalı bu hafta sonu mangalı evde yakalım diyomuyuz.. yooo .. ölese bize müstahak olan budur..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    yahu bu adam bu protesto yüzünden ceza almıştı rtük ten bu protesto devam etmiyo diye biliyodum artık işe geç gidip geç geliyorum o yuzden nihat sırdarın alem fm e gectiğinden bile haberim yok ama best fm deyken çok tutmuştu

bach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Dilerdim ki; insani değerlerin, toplumsal barış ve huzurun, eğitim kalitesinin, sağlık hizmetlerinin, ekonominin, velhasıl yaşam kalitesinin daha iyi olduğu bir memleketim olsun. Bu konuda umudumu yitirmemiş olsam da biliyorum ki toplumsal tepkilerimiz sadece korna çalmaktan ibaret olursa, bizi "düdük" gibi öttürmeye devam edenlerde olacaktır. Hafızanızı canlı tutmanız dileğiyle

Hoşçakalın...
    [B]Algı kıtlığı yaşıyorum! Lütfen bir kez olsun Türkçe derslerine giren öğretmenini onure et![/B]

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşla bizim devletimiz öyle bi devlet ki ben sabah kalkıp ist. işlek bi yerinde şöyle bi 3-5 kişiyle benzine zam vergiye zam diye eylem yapsam hemen acilen toplanıp bindirirler zammı ama ben kalkıp ist. en işlek yerinde 3-5bin kişiyle benzine indirim diye eylem yapsam adamlar sanki sinek vızıldıyo susturun şunlarıu diye üzerimize salarlar polisleri ve çoğumuzu içeriye alıp sen ne yapıyosun bu vergi olmasa bu devlet nasıl geçinecek diye üstüne bide dayak yeriz. Bence bi gün üstümüzdekileri bizim çalıştığımız iş yerlerine bırakıp azcık çalışmalarını sağlamak lazım ki bu insanların nasıl para kazandığını anlasınlar. Geçenlerde 23 nisanda kardeşim gösteri yapıyordu stadyumda bi kadın ve kocası yanlarında dolaşıp çekirdek su falan satıyorlardı şimdi bu insanlar 1ytl 1ytl yoplayıp karınlarını doyurmaya çalışıyorlar ardından zabıta gelip aldı eşyalarını adamıda alıp gittiler orda bi tarışma oldu. Zabıtanın bahanesi vergi nedir bizim bu devletimizin bu vergi kamçısı arkadaşlar? Motosiklet alırsın gel bakalım sen motor alıyomuşsun öde lan vergini sadece kdv olmaz ötv de var yok şuda var yok bu da var. Yakında bakalım nelerden saçma sapan vergiler alcaklar ve yinede gelişmeye değilde gerilemeye devam edeceğiz. Ve bakalım önümüzdeki yıllarda kaç vatandaşımız geçim sıkıntısından cinnet geçirip ailesini çoduğunu vurcak intaar edicek tabi bu olaylar onlar için problem değil. Acaba sabahları kalkıp villalarında hizmetçileri kahvaltı sunduklarında onu ne kadar hakettiklerini bi düşündülermi acaba arabalarına bindiklerinde lan bu kadar koruma aracına gerek yok petrol pahalı diye düşündülermi ? Arkadaşlar kusura bakmayın konu çok dahıldı ama bizim ilkj önce buna bi çözüm bulmamız lazım. Eylem yapan arkadaşlarrda plkalarının alınıp evlerine gırtlağına kadar ceza gönderileceğini akıllarından çıkarmasınlarç çünkü bu ülkede ne dilekçe vermeye ne eylem yapmaya ne hakkımızı aramaya hakkımız yok bizim tek hakkımız devleti beslemek ve kazancımızın %80ini devlete vermek.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için araç kullanırken korna çalmak, ne kadar zekice bir eylem planı
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    -
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için araç kullanırken korna çalmak, ne kadar zekice bir eylem planı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)