Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

cbr da sıkıntı var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    05' CBR 125R
    tam 2 hafta oldu alalı motorumu. Şimdi motorda nelerin olduğunu söyliyim bana ne kadar masraf çıkçağını da siz söyleyin.
    Motorda boğğrn boğğrn diye öten bi boru var. (Egzoz demeye dilim varmıyo), yağı değişmesi gerek, akü yeni aldım 3a olduğu için dayanmadı bitti. Çalıştırmak için vurduruyom sürekli. 3 tane sigorta var sol taraftaki mavi sigorta şase mi ne yapmış. Yani kablolar birbirine deyiyo ve çok garip bi ses çıkıyo kontağı açınca. Aküyüde bu mu bitirdi bilmem. Ve düz yolda 110 u geçmiyor alet. 6 viteste tövbe 8 bin devri geçmiyo.
    İvmelenmesi de skutırdan biraz daha fazla. Honda değilde 0 çin malı alaydım iyiydi. tek bi artısı titreme yok artık. Motor 2005 model. Servis bakımsız. 20522 km. Hidrolik sıvıları değişti mi bilmiyorum. Onları da değiştirmem gerekiyo mu?
    Ve bu km de nelerin değişmesi gerek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    kullanıcı manueline veya service manueline bak orada yazar hangi km.de hangi bakım ve değişimleri yapman gerektiği.o sana yol gösterebilir.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Konuyu görünce yine ne oldu diyesim geldi içimden
    2. el motorda bazı kusurlar çıkması normaldir.
    Hiç binmeden gerçekten iyi ve güvendiğin bir ustaya göstersen çok iyi olur.Yada paraya kıyıp yetkili servise ... Kendin uğraşman daha büyük sıkıntılara neden olmasın. Sonradan çıkıcak ufak tefek sıkınıları kendin çözmeye çalışırsın artık.
    Elektrik işi önemli onu ihmal etme.
    Sana eksozda bulmuştuk diğer konuda
    Geçmiş olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    05' CBR 125R
    param çıkmıyo bi türlü egzoza öğrenci halimle benzin 4 lirayken motor alırsan... Ah ahh...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motoru kabahati yok kullananlar insanmı değilmi o önemli innovayı bile 15 binde ne hallere getirenleri gördüm daha zaten başka motoru düşünemiyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Kardeş sıkma canını be herşeye rağmen yinede motor
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Senin Motorun Sıkı Bir Bakıma İhtiyacı War 20 Bin E Gelmiş...

-Hidrolik Yağlarını Değiştir
    -Motor Yağını Değiştir
    -Buji Değiştir
    -Karbiratörü Temizlet
    -Hava Flitreni Değiştir
    -Subab Ayarı Yaptır

Bunları Yaptın Hayla Motor Da Bir Sıkıntı War Diosan Motoru Açtırıp Baktır Silindir Piston Subab Krank Kontrol Ettir Bi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o motor hayatta 20 bin de olamaz olsa bile 20 bin kmdeki motor o kadar masraf cıkarmaz kesın kmde oynama var

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı sXe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor hayatta 20 bin de olamaz olsa bile 20 bin kmdeki motor o kadar masraf cıkarmaz kesın kmde oynama var
    Bendede 2007 Model Scooter Wardı 17 Bin Km Deydi Nie Olmasın Yani Hadi 2 Sene Daha Binseydim 25 Bin Olurdu En Fazla Ne Bekliyosun Cbr'dan Enduro Mu Bu Her Gün Uzun Yol Yapıcan...

Karıştırma Elemanın Aklını
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    05' CBR 125R
    birde benzin göstrgesi çalşmıyor ve devir saati 5 bine gelince 0 a düşüp tekrar yükseliyor. Redline a girince de aynısı oluyor. Yemin ederim soğudum motordan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin Motorun Sıkı Bir Bakıma İhtiyacı War 20 Bin E Gelmiş...

-Motor Yağını Değiştir
    -Buji Değiştir
    -Karbiratörü Temizlet
    -Hava Flitreni Değiştir
    -Subab Ayarı Yaptır

Bunları Yaptın Hayla Motor Da Bir Sıkıntı War Diosan Motoru Açtırıp Baktır Silindir Piston Subab Krank Kontrol Ettir Bi.
    Bana bunlar ne kadara patlar?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bukadar fazla problemi olan bi cbr nin 20.000 km de olması pek inandırıcı değil. Muhtemelen o motorun km siyle oynanmış. AzRaİL42 nin dediği gibi:

-Motor Yağını Değiştir
    -Buji Değiştir
    -Karbiratörü Temizlet
    -Hava Flitreni Değiştir
    -Subab Ayarı Yaptır

sorun düzelmezse yeni motor yapılması gerekebilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    05' CBR 125R
    ne yeni motoru yahu.
    Bi sorun daha geldi aklıma. 3. Vitese geçerken ciddi sıkıntı yapıyo. 3. Denememde geçirebiliyorum ancak. Birde durduğum zaman vitesi küçültmüyo.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde benzin göstrgesi çalşmıyor ve devir saati 5 bine gelince 0 a düşüp tekrar yükseliyor. Redline a girince de aynısı oluyor. Yemin ederim soğudum motordan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Bana bunlar ne kadara patlar?
    Benzin Göstergesi Basit Şamandıra Yada Göstergeden Bozuktur Onu Kafana Takma Devir Saati Bobinlerden Yapabilir YadaSaat Bozuktur Tamircinin Bakması Lazım.

Öteki Saydığım Malzemeler Şöyle Fiyat Listesi Yaparsak.

-Motor Yağı Castrol 15 Lira 1Lt
    -Hidrolik Yağ 10 Lira
    -Buji NGK 5-10 Tl Arası
    -Hava Flitresi Çin Malı 15 Tl
    -Karbiratör Temizleme 15-20 Tl Arası Tamircinin İnsafına Kalmış
    -Subab Ayarı 25 Tl

Yani Bunlar Ortalama Taş Çatlasın Toplamda 15 Tl Fark Eder Parçaları Kendin Alırsan Daha Ucuza Alırsın Ama Önce Gidip Motosikelt Tamircisine Göster Ondan Sonra Parçaları Kendin Al.

Motosikleti
    05' CBR 125R
    yarın yağını ve bujileri değiştirtiyim bakalım. Hepsini aynı anda yapamıycam. Bütcem kısıtlı şu aralar. İnş. Tek sebeb yağdandır ya...

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    yarın yağını ve bujileri değiştirtiyim bakalım. Hepsini aynı anda yapamıycam. Bütcem kısıtlı şu aralar. İnş. Tek sebeb yağdandır ya...
    Konyada Deli Muro Ona bi git maksın motoruna duydun mu bilmiyorum daha önce adresini bende bilmiyorum ama motosikletli arkadaşlarına felan sor bulursun TAMİRCİ DELİ MURO Dedin mi bilirler ona bi göster

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    buggın dostum hayırlı uğurlu olsun dıyorum tekrardan.

Ben de ağustos ayında aldım cbr ımı. Yaşadığım olayı anlatayım. Bıraz rahatla.

ilk akşam ehlıyet cepte kask var o zamanlar çıktım yola. Konak ta kutlama yemeği ardından İzmır turu yapcakken motor bırden stop ettı kaldım konakta.
    O tarafa koş bu tarafa koş yok. Çalışmıyor..

Öğlen 1 de aldım ne akü nerde onu bıle bılmıyorum. Arkadaşın motoru ıle çektık eve 10 km.. Ertesı gunu söktüm herşeyı dedım benzın borusu tıkanmış. Dedım ama o anlık çözummuş o. :Meger benzın otomatıgı arızalıymış.

Devam ettı arızam. Her çalıştırmadan 300 mtre sonra stop edıyor sokuyorum depoyu boruları açıyorum 100 gram benzınım akıyor duzelıyor. Servısı aradım benzın otomatıgı 249 lıra. Yapacak bırşey yok bınecektım oyle pratıkler buldum depodan ufledım bı kaç gun bazen salladım bol bol duzeldı. Bır gun tamamen bozuldu ve kaldım yolda. Aldım elıme parçayı sadece 10 lıraya çın motor parçası satan bır yerden aldım.

Şımdı ceylan gıbı motoruma jokeylık edıyorum. Çok uzun oldu ama sıkma canını.

Kaç kere satayım dedım. Daha dun sıgorta yerınden çıkmış 2 haftadr yatıyordu. Yaptım dun ve sımdı çok mutluyum. Dun sorsam satacam bu ... makınayı derdım.

Sen öncelıkle şu sıgorta ışını hallet. Çıkar sıgortaları bır bak. Ben bakamam arkadaş dersen de git tamırcıye otur yanına harca 1 gununu bakın onunla.

egsoz ışını sona bırak. En son o iş.

sıgorta ışını halledınce zaten gostergedekı sıfırlanma olayı sona erecek. Temazsızlık yapıyor onu. Onu da çözdüm

Daha sonra castroll yağ 20 lıra heryerde. ngk cr9e bujı 15 lıra. Al bunları tak.

Benzın deposunun altında hava fıltresı var onu da sök yenısı 20 lıra cıavarı.

Vites geçişin muhtemelen yağdan dolayı yağı değiştirince umarım oda duzelır. Durduğunda vıtesı küçültürken eğer küçülmezse ılerı gerı yanı 2 cm oynat motosıkletı. Aklında bulunsun hemen geçer. Bosa alırken de bazen geçmez boşa oynat yerınden geçer.

Bunları yap zaten onumuz kış ehlıyetınde yok. yavaş yavaş yap. yaza dogru bır de egsoz alırsın. On numara bınersın. Hiç birşey için sıkmaya değmez o tatlı canını
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    05' CBR 125R
    uslubun çok hoşuma gitti valla. benimde aklıma sadece yağ geliyo lakin usta motora çok temiz demişti.
    Yarın buji ve yağı değiştircem. Sigorta işi de birbirine deyen kabloları plastik parçayla ayırcam. Belki düzelir. Bu arada ivmelenme olayını abartmışım. 3. vitesi isteyene kadar hiç bi şahin yaklaşamadı yanıma. çok teşekkür ederim cHreSs. Rahatlattın biraz.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    uslubun çok hoşuma gitti valla. benimde aklıma sadece yağ geliyo lakin usta motora çok temiz demişti.
    Yarın buji ve yağı değiştircem. Sigorta işi de birbirine deyen kabloları plastik parçayla ayırcam. Belki düzelir. Bu arada ivmelenme olayını abartmışım. 3. vitesi isteyene kadar hiç bi şahin yaklaşamadı yanıma. çok teşekkür ederim cHreSs. Rahatlattın biraz.
    Teşekkür ederim Buggin Ne de olsa bende Konya lıyım Beyşehir liyim bende.

Bırbırıne deyen kabloları sıyah bant ( elektrık bantı ) ile güzelce kapla. Sorun ortadan kalkar. İvmelenmesı çok iyidir. İlk aldığım gün tam gaz yapmamıştım. Korkuyordum heralde fırlamasından

Senın rahatlaman ıçın var bu forum ve senın ıçın varız Biz'ler
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

RoWeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000RR
    yavas gıtmesı ve ıvmelenmenın yavas olması hava fıltresı ve bujıden olabılır...hava fıltresnı kendınde sokebılırsın..bı bak bakalım nasıl kırlı mı degılmı bı kompresorden hava tut ama sakın yıkama..bı fark olacaktır fıltreden kaynaklanıyorsa..bıde fren balatalarında olayı etkılıyor olabılır..
    O KaSK Takılacak ULANNNNN

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Benzin pahalı olmasa yak dicem şaka bi yana yawaş yawaş çözersin herşeyi maddi yönden.
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)