Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Plaka Hakkında Tüm Sorular ve Yanıtlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar plakasiz trafige cikmayin.Trafik cezasi alirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Motorun faturası hangi adrese kesildiyse plakanı ordan çıkartmak zorundasın eger fatura kesilmediyse veya kocaeli adresine kesildiyse sorun yok ama sakarya adresine kesildiyse kocaeliden plaka alamazsın.
    Bu doğrultuda kocaeli fatura olduğunu düşünürsek faturanla birlikte bayinin sana vereceği ÖTV ödeme belgesi aslı, vergi dairesi alındısı fotokopisi, aracın teknik belgesi ve bayinin yetki belgesi fotokopisi ile önce emniyet md.lüğü trafik şubeye gidip ruhsat kartlarını al daha sonra şöförler cemiyetinden dosya alacaksın ve dosyadaki ek2 formunu ve ruhsatları herhangi bir yazıcıya yazdır. Sonradanda tüm hepsi ile tekrar trafik tescil şubeye gidip tescil işlemini yaptırıyorsun ve sana orda plakanın ne olduğuna dair bir evrak verecekler o evrakla tekrar şöförler cemiyetine gidecek ve plaka levhası alıp bastıracaksın ve plakanla son kez trafige gidip plakanı mühürletip ruhsatlarını teslim alıyorsun

Motosikleti
    Haojin 125T
    Bence bir muameleciye git derim az fark ödersin ama işlemlerden canın sıkılmaz.
    Şimdilik SCOOTER ama büyüyünce TRANSALP olacak...

Motosikleti
    motorsiklet
    Arkadaşlar herşey içinde 100 milyon a bitirdim işi.. Bundan aşağısı biraz zor geldi bana ... 150 vermekten iyidir

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    ben 120 verdim 2 ay taksit hemde 2 gün sonra ruhsatla plaka geldi sen kosturusan takipcinin yerine 30 yada 40ytl sana kalıyormus bendede vakit olmadıgımdan karısmadım

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)

2. el motor masrafları Plaka değişimi ?

Arkadaşlar ben 2. el bi mondial 110 ft almayı düşünüyorum ama bu ruhsat işlemlerinden bişi anlamadım ya bana minumum ne kadara patlar bütün işlemler ? İşlemlerin herbirini ben yapıcam aracı filan yapmıcak?
    1)Plakayı değiştirmek mecbur mu?
    2)Ruhsatı sadece kendi üzerime alsam ne kadar patlar
    3)Neden 0 bu kadar ucuza mağlolurken 2. el motorlar bu kadar pahalı ruhsat işlemleri

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Fazla açıklayıcı bir yazıda yok o linkte ? sorularıma tam yanıt alamadım aslında ?

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125

yeni plaka çıkarma hk.

06,03,06 taihinde yeni motosikletime plaka çıkarttım acaba ilk vergidi ödenmişmi oluyor yoksa bizimmi ödememiz gerekiyor ben takipçiye vermiştim o bakımdan
    Ybr
    10 xx xxx

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    faturayı vermesi için bayi mdüyor vergisini. sen sadece faturayla beraber plaka çıkartcaksın. kendin yapsaydın keşke 90 ytl giib hallederdin.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Başka bir satıcıdan devir işlemi yapıldıysa %100 ödenmiştir, borcu olan motorun devri yapılmıyor.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    takipçiler adamı soyuyor
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    sıfır bir motosiklet için plaka çıkartmanın masrafı ne kadar bilen var mı? trafik müşavirleri 200 YTL alıyor.. bu işten kar aldıklarına göre daha ucuz olması lazım ama ne kadar?

0 motorsiklet için plaka çıkarmak çok hesaplı

ben geçen hafta çıkarttım ek 1 ek 2 belgesi 2 ytl plaka baskı mühür 8 ytl 54 ytl trafik tesçil toplam 64 ytl ye hallettim 2 saat sürdü bu işlemler.
    sakın muamelecilere gidip 200 ytl kaptırmayın dehşet para kazanıyorlar[/B]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    işi gücü bırakıp biz de mi muamemelecilik yapsak? adamların yaptığı iş iş değil, tonla para alıyorlar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

rainbow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    seco@ybr arkadaş eğer motor sıfır ise muhtemel 2006/1 mtv vergisi yatmamıştır.Sana verilen ruhsat koruma içinde 2006/1 mtv yoksa yatmamıştır.Bir ay içinde ödemen lazım 30 ytl gibi bir rakam.ödemessen aylık %4 faiz var. İlnapoli arkadaş plakanı kendin çıkarırsan kabaca 100 ytl+1 ay içinde 2006/1 mtv (30 ytl) ödemen lazım.Saygılarımla

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    mtv'yi motoru sıfır aldığım için aldığım yer ödemiyor mu? bildiğim kadarıyla ben ilk mtv'yi 31 temmuz'a kadar ödeyeceğim..

suphickr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMZ 49cc :)) Sarisin

Moped ve Plaka Sorunu :)

Değerli arkadaşlar.
    Ben henüz moped ile motorsiklet dünyasına alışmaya çalışan bir kullanıcıyım. 2007 yazına bir tane 150 cc scooter alıcam ama ondan önce elimdeki 49cc mopedi çıkarmak istiyorum. Mopedin ilk kullancısı ben olduğum için fatura ve resmi evrakları bende (yasal tüm belgereler 08/07/2004 tarihli tas tamam). Yalnız ruhsat çıkartmamıştım. Yaklaşık 3 yıldır ruhsatsız kullnıyorum (allahtan hiç bir polis beni çevirmedi

Acaba mopedi satarken evraklarla bereaber -al kardeşim hepsi senin olsun mu diyeyip ruhsat işine girmeden motoru elde çıkartmalıyım? Daha sonradan sattığım kişi kaza veya yasa dışı bir şey yaparsa benim başım belaya girermi?

Ruhsat almaya çalışsam şimdiye kadar beklediğim için ceza alırmıyım?

Bu konuda tecrübesi/tavsiyesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ruhsat çıkarmamın sebebi, mopedi (RMZ confort 49cc) 1.250.000.000 tl ye 5 ay taksitle aldım bir sene önce birisi bana 300.ytl teklif etti (komik değilmi) satılırken ucuza gideceği için ruhsat masrafına girmek istemedim.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun dileğiyle...

puma21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper 52 RR :)
    ben trafik takip işi yapıyorum aracı üzerine almadan faturayla satamazsın önce kendi adına ruhsat çıkarman gerekiyo ondan sonra noterden satabilirsin faturası kesilen aracı 3 ay içinde tescil ettirmen gerekiyo senin fatura 2004 yılında kesilmiş yani geç kaldığın için 76 ytl ceza ödeyeceksin diğer masraflarda 100 ytl ciwarı tutyo aracı satarkenmutlaka noter satışı yap daha sonra başın ağrımasın.
    HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
    <<<puma>>>

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan taşınmıştır.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler