Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Plaka Hakkında Tüm Sorular ve Yanıtlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    600rr turuncu
    SAVASXXL,
    yine tekrarlıyorum atmaaaaaaaaa

+1111111111111111111111111111111111111111111111111 11
    tek TEKERİM, düyayı GEZERİM , KIZIMI ÇOOOKKKK SEVERİİİMMMMM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    seyhan 150
    daha bir hafta önce yaptırdım bu işlemleri sigorta sirketine 10 ytl kendilerine aldılar 127,5 ytl vergiydi plakaydı ıvır zıvırı eder 137,5.Bu arada motor 150 cc oldugundan yıllık vergisi 55 ytl.137,5 ytl içinde 55 tyl lik verginin yarısı var.İkinci altı ayda bi 27,5 daha yatacak. Butun bildiklerim bunlar (sıfır motor).

sevgiler

Motosikleti
    motorsiklet
    Arkadaşlar Teşekkürler 150 tutmucağı kesin....

İlk önce nerden başlamalıyım Trafikten mi ??

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    SAVASXXL + meric250cc , bence danger0 arkadaşımıza ayıp etmişsiniz.Bu iş öyle artistik yapılacak,artistiği yapanın arkasından da "vay be helal olsun" denecek bir olay değil.Alt tarafı plaka çıkartma.Bu yüzden arkadaşımız herhalde sırf bunun için yalan söylemeyecek değil mi?Soru sorulmuş "kaça hallettiniz?" diye;Mert arkadaşımız da buna kendi cevabını vermiş.Sizin de farklı olabilir ya da benzer olabilir.Yani "atmaaaaa" demek,resmen kişinin yüzüne "sen yalan söylüyorsun" demektir ki Mert'in böyle ufak bir konu için yalana tenezzül etmesine ihtimal dahi vermiyorum.Lütfen birbirimizi küçük düşürmeyelim.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    600rr turuncu

Motosikleti
    600rr turuncu
    UNBEATEN 21, kımse kımseyı kucuk dusurmuyor ama herseyın bır bedelı var buda bellı......
    neyın ne oldugu kaça çıktıgı bellı ryhsat cıkaran herkez bılır kımse bu işi kendı bıle yapsa 50 60 ytl gıbı rakamlarla bıtıremez.
    benım kanka trafıkcı o bıle bana kar almadan 90 ytl ye cıkardı oda sedece plaka ruhsat vs vs gıbı ufak seyler yoksa 130 dan aşşagı cıkmaz.

zaten ruhsat kagıtları 50 ytl malıye kaydı 27 ytl sadece bunlar 77 ytl daha bunun 4 5 tane ufak masrafları var......
    sıgortası 21.8 ytl hadı bakalım sadece bu 3 parça 98.8 ytl sen nasıl yapıcan bu işi soyle bana...................

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı UNBEATEN 21 adlı üyeden alıntı
    SAVASXXL + meric250cc , bence danger0 arkadaşımıza ayıp etmişsiniz.Bu iş öyle artistik yapılacak,artistiği yapanın arkasından da "vay be helal olsun" denecek bir olay değil.Alt tarafı plaka çıkartma.Bu yüzden arkadaşımız herhalde sırf bunun için yalan söylemeyecek değil mi?Soru sorulmuş "kaça hallettiniz?" diye;Mert arkadaşımız da buna kendi cevabını vermiş.Sizin de farklı olabilir ya da benzer olabilir.Yani "atmaaaaa" demek,resmen kişinin yüzüne "sen yalan söylüyorsun" demektir ki Mert'in böyle ufak bir konu için yalana tenezzül etmesine ihtimal dahi vermiyorum.Lütfen birbirimizi küçük düşürmeyelim.
    arkadaşım yakın rakam nedir ??
    + - 5 dir herkez 80-90 dıyor arkadaş 50 gibi bişey dıyor ve artislik yapanda kendısı kendınden emın davranırsan ruhastın 10 ytl sını vermezsın== ??YALANCI ÇIKAN BİZİZ ....
    hiç boşu boşuna aklama paklama mantıklı rakam söyleyene lafım yok ama sallayana yıne yıne tekrarlarım
    SALLAAMAYIN LÜTFFEN...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SAVASXXL,meric250cc, elinize ne geçti madalya taktılar dimi arkadaşınızı rencide ettiniz diye ne kadar basite indirgiyosunuz olayı o adam 50 ye yaptırmış sen 90 yaptır hem size ne milletin avukatı sizmisiniz! lütfen sitedeki muhabbetleri basitleştirmeyelim

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    ben herşeyi kendim yaptım motoru aldığımda 50 milyon civarı bişey tutuyo.
    SAVASXXL, meric250cc, yukardaki yazıyı tekrar okuyun ve "danger0" a bu işlemi ne zaman yaptığını sorun bakalım tarih olarak ne zamanı verecek? hemen saldırmayın birbirinize...

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı
    SAVASXXL, eline ne geçti madalya taktılar dimi sana arkadaşını rencide ettin diye ne kadar basite indirgiyosunuz olayı o adam 50 ye yaptırmış sen 90 yaptır hem sana ne milletin avukatı senmisin! lütfen sitedeki muhabbetleri basitleştirmeyelim
    sadece gülüyorum !! sana milletin avukatı s enmısın dıyene bak
    sen nesin ORJİNAL AVUKAT MI?? sen kendınle alakalı olmayan bişey hakkında nıye yorum yapıyorsun ozaman avukat değilsen??*
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    ben herşeyi kendim yaptım motoru aldığımda 50 milyon civarı bişey tutuyo.
    SAVASXXL, meric250cc, yukardaki yazıyı tekrar okuyun ve "danger0" a bu işlemi ne zaman yaptığını sorun bakalım tarih olarak ne zamanı verecek? hemen saldırmayın birbirinize...
    arkadaşım çok zaman önce yaptordısa verdiği cewap dahada kötü....
    yalnış yönlendırme olmuyormu arkadaş size eskıden kaça yaptırdınız şimdi ne kadar dıye sormamışkı ...
    yenı motor almış şu an onu yaptıracak .. yani şuanki fiyatı öğrenmek istiyor ... eğer o eskıden ise o fiyat yaptırdığı bizene ki buraya yazıyor biz şu anki fiyatı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz??

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada tartışma çıkartmıcam siz ne diyosanız doğrudur bundan sonra kimin neye ihtiyacı varsa size sorsun hiç uğraşamam arkadaşım böyle şeylerle

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar benim "okuduğunu anlamaktan yoksun" insanlarla uğraşacak boş vaktim yok. Ben bu başlığı açan arkadaşımın kuruşu kuruşuna kaç paraya yapılıyor diye sorduğunu zannetmiyorum.Ben hatırımda kalan rakamı yazdım + ekledim yaklaşık olarak diye. Bu " herşeyi bilen arkadaşlarımız" neden başlık açıldığında ortalarda yoktu? madem bu kadar iyi biliyolardı da neden başlığı yanıtlamadılar? Böyle bir durum ortaya çıktıysa ben bunun arkasında art niyet ararım...

savasxxl daha okuduğunu anlamaktan acizsin daha öncede dediğim gibi. ben oraya şunu yazdım. ruhsat yaprakları için para ödenirken bizden BAĞIŞ alıyorlar. Bunu ödemeyebiliyorsunuz. Sen demişin ki 10 milyonunu vermezsin.yani 49 milyon ruhsat ama 10 milyononu vermezsin.daha söyleyecek bişey bulamıyorum...

3 olmuş 5 olmuş önemli değil, önemli olan gösterilen tavır. adeta bir kabadayı tavrıyla 'atmaaaa' demek bence çok kaba ve yanlış. Burda motosiklet severler toplanmış bir topluluğuz, nerde kaldı Sevgi SAYGI ?

Neyse artık bu konu burda kapansın anlamsız tartışmalarla boş vakit geçirmenin anlamı yok...

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    peki abi öyle olsun siz süper bilin ben yalnış bileyim 49 dedim 39 dedın benmı körüm yoksa senmı istediğin gibi yazıyorsun + demişsın neresınden demişsin + bir allahın kuluna göster yaaaa

Motosikleti
    600rr turuncu
    SAVASXXL,
    peki abi öyle olsun siz süper bilin ben yalnış bileyim 49 dedim 39 dedın benmı körüm yoksa senmı istediğin gibi yazıyorsun + demişsın neresınden demişsin + bir allahın kuluna göster yaaaa

+1111111111111111111111111111111111111111111111111 111111111111111111111111111111111111

AYRICANA KIMSE KIMSEYI RENCİDE ETMIYOR BUNU RAKAMI VAR BELLİ SADECE 2 TANE KAGIDA (RUHSAT) 50 YTL ALIYORLAR 10 YTL INSIN 40 YTL ABICIM BUNUN PLAKASI VAR+SIGORTASI VAR+PULU VAR BIRDE BENIM BILMEDIGIM UFAK TEFEK NELER VARDIR ...........!!!

27 YTL PUL +21.8 YTL SİGORTA+ 40 YTL RUHSAT (İKİ KAGIT) BEN BIRSEY BILMIYORUM SAVAŞTA BİLMİYOR. O ZAMAN SEN HESAPLA BUNLARI BAKALIM.....!!!

Motosikleti
    600rr turuncu
    BEN HESAPLADIM 50 YTL YAPMIYOR ACABA BENIM matematik ÖĞRETMENİM CAHİLMİYDİ......!!!

YOKSA BENMI TOPLAMA BILMIYORUM

mnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

PLAKA NEREDEN VE NASIL ALINIR

Merhaba

Sizlerden plakanın nerden alınıdığını ve almak için yanımda hangi belgeleri götürmem gerektiğini öğrenmek istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    mnet , plaka bulunduğun ilçenin trafik şubesinden alınır. motor 0 km mi bilmiyorum ama ben 2. ele göre bildiklerimi yazacağım. Eski ruhsat, nufus cüzdanı, noter satış belgesi(+ 1 de kopyası),muayenesinin yapılmış olması gerekiyor,trafik sigortası, eski plaka .yanında götüreceklerin bu kadar sanırım. Bir de orda ek-1 miydi neydi form doldurcaksın o kadar.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

mnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba Arkadaşım

Benim motorum yeni.10 gün önce aldım.Kendim sakaryada oturuyorum.Fakat 1 ay sonra kocaeliye taşınacağım için plakayı oradan almak istiyorum.Motor yeni olduğu için hangi belgeler isterler.Birde işlemleri uzun sürüyormu.1 günde alabilirmiyim.Saygılar.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    kocaeli de adres göstermen gerekiyor ordan plaka alabilmek için, 0 olduğunda hangi belgeler gerekiyor tam bilmiyorum, bilen arkadaşlar tamamlarlar benim yazdıklarımı, 1 günde alamazsın benim tahminim, ben istanbulda olduğum içindir belkide 2-3 gün sürmüştü.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler