Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Racing Motor Sürerken Kask Takmaya Gerek Yok mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    bilinçsiz deneyimsiz motorcu ne kullanırsa kullansın değişmez racıng enduro scooter vs... racıngciler diye ayırmamak lazım bilinçli kullanıcılar ve kask kafalılar diye ayırmak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    bağdat caddesindeki hatunlardan kastınız,eğer motorun arkasına dusuk bel pantalon ve boğaza kadar cekilmiş stringlerle cıkanlar ise onlar zaten kullanıcya pek bakmıyorlar.o yzuden saçalr joleli keten gomlek ve kumaş pantolon giyip kasksız gezmek gereksiz bence.madem horri de olsan morri de olsan hatun gelicek senle o zaman korumaların full olsun.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    1. kask
    2. eldiven
    3. bot/çizme/ayakkabı ve mont

sıralama budur ve bu ekipmanlar olmalıdır. ötesi yok.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilinçsiz deneyimsiz motorcu ne kullanırsa kullansın değişmez racıng enduro scooter vs... racıngciler diye ayırmamak lazım bilinçli kullanıcılar ve kask kafalılar diye ayırmak lazım
    işte ben de hep bunu söylüyorum ama bir farkla, kask kafalılar "sport" ya da "racing" kullananların içinde ortalama olarak daha fazla...

Ben daha bir Transalp veya F650 GS üzerinde kasksız adam görmedim, ama CBR 600 de 10 kişiden dördü beşi kasksız.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Yaa arkadaşlar motor sürüyorsan kaç cc olursa olsun kask ve korumalarını takmalısın bunu tartışmak bile komik

biz araba sürmüyoruz kaportmanız biziz vucudumuzda pilatinlerle gezmek istemiyorsak mutlaka tam korumalı gezmeliyiz

bu konu tamamen motorla kız tavlama olayına dönmüş ama işin şakası bile kötü
    Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim
    KAMP ADAMLARI

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    bilmiyorum arkadaşlar, insanlar nasil algılayamıyor anlamıyorum. düşünüyorum şimdi koşup koşup asfalta yüz üstü atlasam veya bi sandalyeye çıkıp kaldırıma atlasam kafa üstü doğurabileceği sonuçları ve bunu nasil düşünemez insanlar ve bu kadar basit bir güvenlik uygulamasını yerine getirmez bilemiyorum, şaşıp kalıyorum hatta.

ikinci anlamadığım da arabada emniyet kemeri takmamaktır, bence bu iki harekete kalkışacak cesarete ancak üstün derecede "zeki" arkadaşlar vakıftır.

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    demokratik bir ülkede yaşadığımızı belirterek herkes seçiminde özgürdür diyesim var aslında..
    ama burda da ''kötü örnek olma'' adı altında başka bir soru işareti doğuyor malesef..
    Ducatista:)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    motoru hava atmak için alan birisi zaten racing alır. bu bir gerçektir. diğer motosikletler racing gibi ses çıkaramaz, milleti sollayamaz, tekteker gidemez...

racing motoru düzgün ve gerçekten sevdiği için kullanan nice insanlar var, fakat sadece hava atmak için motora binenlerin çoğunda racing motosikletler var.

kask takmaya gelince de... hava atmak için binen bi kişi kask takarsa kızlar adamı nasıl görcek dimi ama...

racingcilerin diğerlerine göre kaskı az takmalarını sağa sola hava atan insanların çoğunun racingi tercih etmesine bağlıyorum...

racing sürücüleri yanlış anlamasın... demek istediğim her racing sürücüsü hava atmak için binmez ama hava atmak için motora binen kişilerin %80 i racing alır.

misal EgeKnn (kenan abi) gerçekten sevdiği için biniyor. bana bile artçı olarak kask taktırdı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demokratik bir ülkede yaşadığımızı belirterek herkes seçiminde özgürdür diyesim var aslında..
    ama burda da ''kötü örnek olma'' adı altında başka bir soru işareti doğuyor malesef..
    Evet Damla ben bunu söylüyorum. Özellikle "racing" leri hedef almam bu yüzden !

Yoksa ufak motorlarla ve scooterlar ile bir sürü kasksız adam var. Ama bunlar kötü örnek oluyor.

Düşünsenize bu sıcakta tam kaskı ile bunalan 18 yaşındaki scooter sürücüsü bunlardan birini görüp de "Yahu bu adam koskoca motor kullanıyor, kask yok ben niye takiyim ki ? Demekki o kadar da şart bişey değil, zaten o adam o motorla kasksız dolaşırken benim bu küçücük motorda kask takmam komik oluyor" diye düşünmez mi ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    abicim sacı yıkayıp cıkıyoruz..
    kurutmak için race motoru kullandınmı sac kupkuru ve geriye yatmış oluyor..

% 100 hava atmak için kask kullanmazlar...
    düşüncede facaları bozulur ama genede kullanmazlar..
    bide benim dikkatimi cekti ne derece dogru düşünüyorum bilmem..
    motor sahipleri genelde takar ama arkadaşından alıp bi tur binenler takmıyor..

not: boy abim 5 aylık motorcu olarak fikrimi yazdım ama kızmadın dimi...
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı ashes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet demokratik bir ülkedeyiz özgürüz kast takmadan motorda sürülür kimse karışamaz haklısın ama düşüp kırınca bir yerini sızlanmayacaksın önce güvenlik sonra dikkat sadece kaskta degil motorun km si 300 ya kendi hayatını risk e atmak hariç başkalarının hayatınıda tehlikeye atmak demokratik ülkede bu şekilde oluyor degişik bir tartışma konusu çıkıyor kask takma olayından şehir içinde hız olayına döner bu iş
    benim burda kastettiğim ''bizi ilgilendirmez,bu şekilde ölmek istiyorsa seçim onun seçimidir''daha açık şekliyle..
    yani niye tartışıyoruz ki bunu?
    tartışılacaksa eğer kötü örnek olma konusunda tartışılabilir belki..

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    ewet çok güzel bir konuya deyinmişin LEDO ..tebrikler ..bende izmir de oturuyorum sahile çıktıgımda güzelyalıya doru yürürken o güzelim deniz manzarayı seyrederken(güzel izmirimi övemeden geçemeyeceğim)hep racingler geçıoo hemde bağırttırarak nede olsa millettt gece dışarıda sahilde tabi onlara hava atmak içnn açıyolar gazıı senin dediğin gibi çoğu kasksızzzz nede olsa hava atacaklar eeee motoru bağırtınca nede olsa millet ona bakıoo tabi millet o NUR YUZUNU gormesse olmaz deme...nedıyımm elbet bir gun kaza yapacakalr ozman o nur yuzlerini bidaha gorecekler mi acaba ..kazasız belasız...

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Ya bırakın doğal seçim olsun dicem, evrim kurallarına gore bu kask kafalılar geberip genlerini diğer kuşaklara aktaramayacaklar böylelikle sadece akıllı genler yaşamaya devam edecek... ancak işin bi ucuda illaki bize dokunuyor tabikii. Bak gördünmü adam motora binmiş ölmuş, sen kafası patlamış motorcu gördünmü hiç, ben kızımı bu yaşa kadar motordan düşüp biyerine bişi olsun diye yetiştirmedim (benim hanımın ailesi) gibi olaylarla karşılaşıyoruz.
    Her sporun, her işin ilk lafı önce emniyettir, bi şekilde bu arkadaşlarda öğrenecekler, iyi yada kötü yolla, temennimiz iyi yolla öğrenmeleri, ha bu arada zaten mecbur kalacaklar yakında, polis önüne gelen motorcuyu çevirmeye başladı, yok ehliyet yok emniyet şeridi yok kask diye.
    Think Darkside

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bence sırf hava başka bir cacık yok... gözde gözlük... saçlar joleli... eeee gezilecek yer de bağdat caddesi olunca hal tamamen altı kaval üstü şişane oluyor malesef...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Damla ben bunu söylüyorum. Özellikle "racing" leri hedef almam bu yüzden !

Yoksa ufak motorlarla ve scooterlar ile bir sürü kasksız adam var. Ama bunlar kötü örnek oluyor.

Düşünsenize bu sıcakta tam kaskı ile bunalan 18 yaşındaki scooter sürücüsü bunlardan birini görüp de "Yahu bu adam koskoca motor kullanıyor, kask yok ben niye takiyim ki ? Demekki o kadar da şart bişey değil, zaten o adam o motorla kasksız dolaşırken benim bu küçücük motorda kask takmam komik oluyor" diye düşünmez mi ?
    levent abicim..
    aslında bu gibi durumları örnek alanları da düşünmek ve bunu tartışmak da bir noktada saçma gibi..
    bu mantalitedeki bir şahıs motosiklet kullanmasın zaten..
    bunun eğitimle alakalı bir durum olduğunu da düşünmüyorum..
    motosiklet kullanabiliyorsa ,en basiti kask takmadan başına neler gelebileceğini de tahmin edebilecek kadar zekidir tahminimce..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bence hava atmak için değil kafa nasıl parçalanır onu göstermek için takmıyorlar ondan sonra yakınları beğinini toplamak zorunda kalıyor
    tabi bulabilirse şanslı sayılıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı batucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafasız adam niye kask taksın ki???
    önce olabilcekleri düşünmesi lazım kask takçak kişinin..
    bi motorcu vardır bi de motorcu gibi görünmeye çalışan insanlar lütfen bu insanlardan olmayalım zaten inandığım kadarıyla aramızda kendini taş kafalı sanan yada kafasızlar yoktur!!!
    budur.. ha bide bahsi geçen kişilerde (cadde de veya orda burda kasksız gezen race ağırlıklı kullanıcılar) kask oluyor aslında..
    Ama %99 u kollarına takıyorlar..
    Şunumu anlamalıyız acaba kol kafadan(sadece şekil olarak ) daha önemli..
    Bunumu demek istiolar acaba
    S&S

Motosikleti
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent abicim..
    aslında bu gibi durumları örnek alanları da düşünmek ve bunu tartışmak da bir noktada saçma gibi..
    bu mantalitedeki bir şahıs motosiklet kullanmasın zaten..
    bunun eğitimle alakalı bir durum olduğunu da düşünmüyorum..
    motosiklet kullanabiliyorsa ,en basiti kask takmadan başına neler gelebileceğini de tahmin edebilecek kadar zekidir tahminimce..
    Yok maalesf durum pek o kadar iç açıcı değil ! Her motor kullanan yeteri kadar zeki değil. Bu konu bir "bilinç" meselesi...

Haa tabii sen eğer diyorsan ki, "Bırakalım bunları, natürel seleksiyona uğrasınlar ! 1000 yıl sonra Türkiyedeki bütün motorcular akıllı uslu bilinçli birer kullanıcı olur."

O da bir düşünce tabii...

Bu arada unutmadan kask takmamak bir seçim değil, kanuni bir zorunluluk...

Eee biz de Motosiklet forumu olduğumuza göre, motorcu kardeşlerimizin kanunları çiğnemesi konusunda da duyarlı olmalıyız....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ben geçen sene aydının yanına gittim alanyaya 40 derece sıcakta full kask , mont pantolon ve eldiven takıyodu...uzun süre çok güldüm bana baktı abi ne gülüyon dedi...valla bi cevap veremedim

Bu arada ben marmaris içinde hiç kask takmam ...zaten kimse takmaz ...trafik polisleride bu kimsenin içindedir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hatta sport kullanıyorsanız evde bile kask takın yani o derece

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler