Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Racing Motor Sürerken Kask Takmaya Gerek Yok mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Heyula, o resimdeki kask gittigidiyor.com'da satışta şu an.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    kafasız adam niye kask taksın ki???
    önce olabilcekleri düşünmesi lazım kask takçak kişinin..
    bi motorcu vardır bi de motorcu gibi görünmeye çalışan insanlar lütfen bu insanlardan olmayalım zaten inandığım kadarıyla aramızda kendini taş kafalı sanan yada kafasızlar yoktur!!!
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun bence güvenlik önemlidir. Görüntüden de önemli. Bu kaskı takmayanlar sonra düşüp kafalarını patlatıp medyaya abartma malzemesi oluyorlar. Buda motosiklet kullanmak isteyenlerin hevesini kırıyor. Hevesi kırılmayanlarında aileleri tarafından engellenmeleri söz konusu. Yani en büyük zararı kendine yapmışta olsa bir o kadar da bize zararı dokunuyor.

Açık kasklara geilnce de; kazalarda en çok hasar alan bölge çene bölgesi. Tabi bu nazi kaskı ve diğer yarım, açık kasklar yeterli koruma sağlamıyor. Her ne kadar spor modellere göre daha yavaş kullanılan Cruiser, scooter gibi modelleri kullananlar tarafından alınıyor olsalarda, hafif bir kazada her motorda aynı hasarı alırsın. Cruiser bile olsa kapalı kask gerekli.

Bence de o nazi kaskları çok karizmatik oluyor. Ama işte gel görki güvenlik için kapalı kask tercihim.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bence de o nazi kaskları çok karizmatik oluyor. Ama işte gel görki güvenlik için kapalı kask tercihim.
    +1
    Onur Yollarda

kanat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı kasklar (ve diger butun onaylanmış kask tipleri) tercihten öte bişii abiler.

Zaten bu tas tipi kaskların kendi içlerinde bile uyarı yazıları mevcuttur, ve kendilerinin bir süs eşyasından ibaret olup koruyucu özelliklere sahip olmadıkları açıkça beyan edilmiştir. Allah hepimizi korusun ama bir çarpışma anında tas tipi kaskların koruma becerileri ve istatistiki yüzdeleri korkutacak seviyededir.

Ya, ben sahilyolu'nda cbr 1000 rr ile giden iki sevgili gördüm, rahat bi 130 km/s hıza sahiptiler ve kullanan arkadas kaskı takılı giderken, arkadaki hatun ablamız kaskı gayet koluna takmış, emanet gidiyordu. var mı böyle bişey yaa!

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    sevgili olduklarını nerden anladın abi ? kız kardesi veya akrabası olamaz mı mesela?

kanat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haydi öyle olsun seni mi kırıcam...

Zaten nie böyle çıkıştın anlamadım, sen miydin yoksa?

Motosikleti
    yok hacI takılıyorum.. çıkışmak gibi bir niyetim kesinlikle yok

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Bu birazda insanın içinden gelen bir şey olmalı. Yaşamak-ölmek bu ikisinin ne demek olduğunu iyi bilenler full korumaya önem verirler. Trafik ise bu ikisi arasında oldukça ince bir çizgi, siz mükemmel bir sürücü olsanız dahi sizin kadar iyi olmayan birinin sebep olabileceği bir kazada zarar görebilirsiniz. Motorun ruhsat-plaka işlemleri için Trafik Şubesinde beklerken Şoförler Derneğinin bastırdığı bir kitapçığa göz gezdirdim; "Trafik Kazalarında Yitirdiklerimiz" gibi birşeydi adı, kalınca bir kitap, valiler, sanatçılar,... tanınmış yüzlerce isim. ve bunların dışında gazetelerin 3. sayfalarını hergün renklendiren diğer kaza haberleri.
    Tüm bunları görmezden gelmek, başımıza gelmeyeceğini düşünmek ve hatta hiç düşünmemek yapılabilecek en büyük hata. Gazetelerde okumuşsunuzdur belki, daha geçen hafta Edirne'de T.Ü.Tıp Fakültesi öğrencisi henüz 2 günlük bir intern arkadaş okuluna giderken hayatını trafik canavarına teslim etti. Tek suçu minibüse binip okuluna gitmekti. Yapabileceği hiçbirşey yoktu.*

Artık öyle korkar hale geldip ki otomobili içinde fullface kasklı birini görürseniz bilin ki o benim...

Sevgiler...

* Kaza hakkında hocaları tarafından hazırlanmış sunumu indirebilirsiniz, linki takiben aşağıda free'ye tıkladıktan sonra yeni açılan sayfada sürenin dolmasını bekleyin.
    http://rapidshare.de/files/1814241/H...ntern.pps.html

Motosikleti
    Bugun e-5 te giderken bir scooter gordum. uzerinde bir bay bir bayan oturuyodu. amcam bir gunes gozlugu takmıs.. bayan ise sacları ucusmasın diye baglamıs allaha emanet gidiyorlardı. yanlarında kask olduguna dair bir emare bile yoktu. hadi sehiricinde desem o da yanlıs ya, bir de e-5 te gidiyorlar.. hayır kaza yapmayı bosver suratına onde giden bir kamyondan sıcrayan bir taş gelse o bile bu iki vatandası tahtalı koye, en iyi ihtimalle hastaneye gondermeye yeter. farkında mı degiller, hayatları mı degersiz, yoksa biyonik adam mı bunlar merak ediyorum.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Şaka bir yana tarz olarak değil de kişilik olarak ayırmak lazım. hava atmak için motora binenler kasksız; gerçekten keyif aldıkları ve daha uzun süre motora binmek için motor sürenler kasklı ve korumalıdır.
    Evet, bence motor kullananlar için belki de yapılabilecek tek ayrım bu şekilde olabilir. Teşekkürler Prometheus.

Ancak yine de bu konunun üzerinde daha fazla durmak lazım. Konuyu açan yazımda bahsettiğim ufak motor kullanan ve kasksız gezen gençlerin kask takmama sebeplerinden biri, belki de en önde geleni " ya adam koskoca motoru kasksız kullanıyor, şimdi ben onun yanında bu motorla ve kaskla nasıl gözükürüm" olmasın !

Arkadaşlar, şunu bilin ki ben bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğim. Çünkü bazılarınızın da yazdığı gibi ben kasksız racing sürücüleri ile değil ama onları örnek alan gençler ile igileniyorum.

Herkese iyi haftalar ve kazasız belasız magandasız (kasksız racing sürücüleri de dahil bu gruba ) sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    marauder 250
    racingçiler fullface takıo çünkü o hızda hiç bişey korumaz die çenesi açılır bile tehlike.
    choppercı nazi miğferi veya açık kask takar diosunuz ama bırakın tiribi, köprüyü geçeceğim zaman yada hızlı gideceğim zaman yanımda kapalı kask var onu takıorum. nazi kaskı gözklükle keyif için. hiç bi ... ta korumaz. kız arkıma bile 2. kaskımı kapalı kask aldım
    Allah korusun..! önce kaliteli bi kask al.. bu arada sirkecide hem nazi işaretli (tam nazi)hemde düz siyah filan bi dolu var fena diil kalitesi. ama üstteki arkın dediği gibi boynuzlu filan bulamazsın.. kolay gelsin

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla KASK şart arkadaşım ya,hasta olan ölede hasta olur merak etmesinler..

herşey kafa da olsaydı ooooooooo

neyse,racing birazdaha fazla heyecan ve hava işidir,ondan böle davranıkıyor..

Motosikleti
    skunk sana sonuna kadar katılıyorum. Sağlam ve koruma amaçlı bir kaskın kesinlikle olacak. Nazi kaskları cok guzel gorunuyor ve kesinlikle cruiser suruculeri icin biçilmiş kaftan. Ancak senin de dedigin gibi sadece eğlence amaçlı küçük sürüşlerde kullanılmalı. Zaten ruzgardı soğuktu derken rahatsızlığı yüzünden uzun bir gezide istesende kullanabileceğini sanmıyorum.

skocyigi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence yanılıyosunuz, çok da havalı fullface kasklar var.

Mesela ben ybr125 aldım cumartesi gidip teslim alcam, havalı fullface kaskım şimdiden hazır:

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    bu ne yaaa, uzaylı gibim böyle karşıma çıkmayın benim korkarım valla

bu da tam korumalısı

Onur Yollarda

VaRLoK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence o motorlarda cıkılan hızlarda bi kaza sozkonusu oldugunda ne kask kalır ne migfer diye dusunduklerınden takmıyolardır yanı ölüm kacınılmazsa tadını cıkar hesabı ama ısın bıde ruzgara maruz kalma kısmı var tabı ...

zx-10r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet,otomobil
    ne olursa olsuunn oo kasskk takılmalııı.bisiklete binerken biilee takıınn
    ---zx-10r Rulez---

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Çok üzülerek itiraf ediyorum ki Ben genelde kask takmıyorum
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    ii halt becerdin.. millet burda kask takmayanları yerden yere vuruyor.Sen napıyosun?
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler