Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Merhaba arkadaşlar bugün 50 metrelik bir yere giderken ceza yedim. Kaldırıma çıktım diye 50 ytl. fakat trafik polisi motorun plakasını yanlış yazmış. Bu cezayı ödemesem olurmu :D Fakat ehliyet numaram da yazılı yoksa ödemek zorundamıyım merak ettim. Yoksa ehliyetten sadece ceza puanı düşüp plakadan parayımı alıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    zaten hep aynı şey oluyor biz korumalı trafik e çıkıyoruz ceza yiyoruz bu gün ışıklarda 3 motor yan yana duruyoruz 2 sinde de kask yok biri mobylet az ileridede trafik polisi çevirme yapıyor 2 tane kasksız gözünün içine baka baka geçti ama aynısını ben 100 mt lik yakın yer diye kask takmadım beni motorlu polis durdurdu ve 49 ytl ceza kesti nerde hak nerde adalet
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ceza arkadan yazılmış olsa plakaya ödemene gerk yok amaaaa ne yazık kiii senin ehliyetine kesilmiş durumda ödemen gerekli bu cezayı Birazda devlet kazansın dimi Aklıma geldi bak bi de bişi sorayım cezayı 15 gün içinde ödersen %25 veya %35 nakit indirimi oluyordu hala var mı? (acele etmeni tavsiye ederim)
    Kaza Anında Sizi Korur...

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    NEDEN POLİSE KIZIYORUZ ANLAMIYORUM
    ARKADAŞIN BAŞINA GELEN KONU KALDIRIMDA KULLANMASI
    KALDIRIM YAYALAR İÇİN DEĞİL Mİ ?
    TRAFİKTE ARAÇLARA GÖRE DAHA ŞANSLIYIZ AMA BUNU HER FIRSATTA VE BAŞKALARININ HAKKINI ÇİĞNEYEREK YAPMAMALIYIZ
    O NEDENLE POLİSE BU KONUDA KIZMAK BENCE YANLIŞ

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir butonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************
    HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    valla az önce başımdan bi olay geçti bi arkadaşa kitap verecektim okulun önüne geldim sonra hemen polisler geldi hemen bize kimlik ehliyet felan sordular bende ruhsatı kimliği felan verdim sonra ehliyeti korkudan evde bıraktım dedim ama yoktu sonra polis amca telefonla aradı kimlik nomdan ehliyetimi sorgulattı olmadığını öğrenince niye yalan söledin dedi bende korkumdan demek zorunda kaldım dedim ama çok korktum ömrümde ilk defa başıma gelmişti napacağımı şaşırmıştım neyse sonra Allah razı olsun bi daha buralarda görmeyim seni dedi gönderdi,giderken dua et efendiliğinden bıraktım dedi yinede polilerden allah razı olsun senin yaptığında bu arada yanlışmış kaldırımda ne işin var kardeş

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800

%25 hala geçerli

arkadaşlar trafik konusunda hak ve adalet yok...yada uygulamada adaletsizlik var.delik deşik olmuş kanunlar...bizde 3 motor radar girdik 3 gün önce.yazmıştım.biz cezamızı yerken 5 tane ehliyeti plakası bile olmayanlar eelerini kollarını sallıya sallıya geçtiler yanımızdan.cezayı 15 gün içinde ödersen %25 indirim var.bize 101 lira yazdılar.75lira 75 kuruş ödedik.indirimle.devllet hem ceza veriyo hemde ödesinler diye göz boyayıp % 25 indirim yapıyolar...

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    ne ehliyeti yahu. cezalar artık direk plakalara yazılmıyormu?
    ne bilim emniyet şeridinde ben hep görüyom polisleri,geçen arabaların plakasını alıyorlar sadece,cezayı sonradan göndermek için.
    merak ettim bak şimdi bilenler aydınlatsın da öğrenelim ne imiş aslı...?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı beetle65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NEDEN POLİSE KIZIYORUZ ANLAMIYORUM
    ARKADAŞIN BAŞINA GELEN KONU KALDIRIMDA KULLANMASI
    KALDIRIM YAYALAR İÇİN DEĞİL Mİ ?
    TRAFİKTE ARAÇLARA GÖRE DAHA ŞANSLIYIZ AMA BUNU HER FIRSATTA VE BAŞKALARININ HAKKINI ÇİĞNEYEREK YAPMAMALIYIZ
    O NEDENLE POLİSE BU KONUDA KIZMAK BENCE YANLIŞ

Yolarda bizim. ama yayalara yola niye girdin diye ceza kesilmiyooo
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    bence adam görevini yapmış kaldırıma çıkmak yasak yayalara da nadir olsa kırmızı ışık yüzünden ceza yazılıyor ama plakaları olmadığı için ceza tahsil edilemiyor

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolarda bizim. ama yayalara yola niye girdin diye ceza kesilmiyooo
    yanı dogru soze nedenır cok guzel bır konuya degınmısın ınsanlar okadar cahılkı yola atlıyolar sankı bız onlara vursak bıze bısey olcak olnlara olmucak gıbı hıc canını sevmez gıbı yola atlıyıverıyolar onlara nıye ceza yok bırısıne vursan hep vıcdan azabı cekersın hemde hapıs cezası yersın olurse asıl onlara ceza kesmek laızm... siz hiç kaldırımda ınsan ezen arac gordunuzmu ıstısnalar dısında

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Valla arkadaşlar polis haklıydı zaten ona lafım yok hiç itiraz bile etmedim haklısınız valla dedim ama aklımdan hiç geçirmemiştim ceza yazacağını çünkü 50 metrelik bi yere gidiyordum :D 15 gün içinde ödersen indirim var evet.

havalar sıcak sanırım bizim polislerimizin başına sıcak geçmiş,sizin haksızlığınız bilemem ama ben ceza yemekte haklıydım;

ben de geçen gün erkek arkadaşımla kadıköyden çıktık tam karacaahmetin oraya geldik, saçlarım bozluyor diye )) aslında mesafe yakın diye (naıtulus-Zeynepkamil) kaskımı takmadım, tabi tolga polise sordu -sorun mu var memur bey ! diye, o da - eeee var tabi, tolga da -mont var kask var peki sorun ne memur bey dedi , polis de , sende var da su arkandakin de bişey göremedim dedi)) yolculuk boyunca arkasını göremeyen tolga benim kaskımı çıkarttığımı görünce polise aynen şöyle der, bana değil yolcuya yaz cezayı dedi...tabi bende yediğim fırçayla kala kaldım))))))

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı arkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar sıcak sanırım bizim polislerimizin başına sıcak geçmiş,sizin haksızlığınız bilemem ama ben ceza yemekte haklıydım;

ben de geçen gün erkek arkadaşımla kadıköyden çıktık tam karacaahmetin oraya geldik, saçlarım bozluyor diye )) aslında mesafe yakın diye (naıtulus-Zeynepkamil) kaskımı takmadım, tabi tolga polise sordu -sorun mu var memur bey ! diye, o da - eeee var tabi, tolga da -mont var kask var peki sorun ne memur bey dedi , polis de , sende var da su arkandakin de bişey göremedim dedi)) yolculuk boyunca arkasını göremeyen tolga benim kaskımı çıkarttığımı görünce polise aynen şöyle der, bana değil yolcuya yaz cezayı dedi...tabi bende yediğim fırçayla kala kaldım))))))
    Araba da kemer takmayan yolcuya ceza kesildiği gibi,artçı olarak siz hatalısınız,galiba ceza yerine fırçayla kurtulmuşsunuz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolculuk boyunca arkasını göremeyen tolga benim kaskımı çıkarttığımı görünce polise aynen şöyle der, bana değil yolcuya yaz cezayı dedi...tabi bende yediğim fırçayla kala kaldım))))))
    buraya çok güldüm biraz komik olmuş

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sene 97 3 araba istanbuldan kıbrısa gidiyoruz sırayla birimiz önde gidiyor, Konyada tandırın hakkını verdik, ben ortada ilerliyoruz polis çevirdi.
    Polis: radara girdin ehliyet ruhsat
    Ben: Buyrun ve bir soru
    P sor bakalım
    B Radar arkadanmı tesbit ediyor önden mi? Ben ortadaydım nasıl oluyo bu iş?
    P yazdım bile
    B Sormamış say...
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    daha geçenlerde geçtiğim yolda ışık yeşil yandığı halde soldan zıpkın gibi çıkan aracı fark etmeseydim şimdi heralde hastanede olurdum, allah bu taksileri ne yapsın bilemiyorum, adam inek gibi bide yüzüme bakıyordu vallahi çok sinirlendim o an en fazla 30snye beklicen arkadaş ne sabırsız milletiz yaaa
    Trafik kurallarına uyalım arkadaşlar, bu adamlar gibi olmayalım
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

ya beyler bişi sorcam gercek bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olursa memnun olurum ama lütfen bilmişlik taslamayalım bilen warsa o yorum yapmasını rica ediyorum
    b ehliyetim war ve bugun bi mobiletle polise yakalndım mobileti ağladılar polisin bana sadece a1 ehliyetim olmadığından ceza yazdı bu zeza tutarı 2010 yılı itibariyle nedir yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    sana söyle açıklıyım motoru alman da dahil cesazı vs. vs. hepsi ortalama 700 tl falan tutuyor

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bilgiçlik taslamadığını nerden bilecek şimdi bu arkadaş
    Önce bilgiçlik taslamama belgeni sunmalı ve ondan sonra cevap vermeliydin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler